Момиче и момче иначе.......

  • 6 441
  • 125
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 274
Напълно те разбирам . Навремето , когато бях бременна с първото ми дете и ме питаха за пола на бебето аз казвах , че ще е момиче. А те : "Еее , нищо второто ще е момче . " Аз направо откачах и им казвах , че и двамата с таткото искаме момиче , а те :"ДА , бе ! Те всички татковци искат момчета ! Той само така си говори ! " Е , ако щеш ми вярвай smile3511 идвало ми е да  #2gunfire
Но таткото ме успокояваше , че е най - важно ние какво искаме , а не какво мислят философите по въпроса .
Така , че хич да не ти пука ! Не им се ядосвай и да са ти живи и здрави дечицата !!!

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
хеехе , с три момчета е същото положение   Mr. Green

# 32
  • София
  • Мнения: 819
Те всички татковци искат момчета ! Той само така си говори ! "

Е тва па е още по-голяма глупост. Как може някой непознат, или айде, дори и роднина да е, да знае точно какво иска мъжа ми newsm78   Не мога да ги разбера, аз като бях бременна и все повтарях колко много искам да е момче, а мъжа ми само си мълчеше и нищо. Питам го какво иска да е бебето - нищо. Чак след като я родиха (щото съм със секцио, не съм раждала) ми сподели, че е искал да си имаме момиченце, ама не казвал, да не се сърдя, че аз исках момче ooooh!
Сори за ОФФ-а Embarassed  bouquet

# 33
  • Мнения: 6 274
Ама мен това много ме дразнеше smile3515 , защото още преди да разберем пола , мъжът ми все казваше , че мнооого иска една "кукличка" да си имаме . И като разбрахме , че ще е момиче - по-щастлив от него нямаше . И някакви клюкари ще ми развалят настроението ! Ай ще  tantrum... Като се сетя и пак се ядосвам .

# 34
  • Мнения: 545
Докато бях бременна, веднъж чаках пред ЖК и пристига една жена, която после от разговора стана ясно, че наскоро била родила. Та тази жена вижда лекарката, дето й е следила бременността, но очевидно не я е израждала, защото почват да говорят как е минало всичко. От разговора долавям следното: жената казва "Ами, пак момиче имам", а лекарката й отвръща: "Е, нищо де, здраве да е, млади сте, може и за трето да се решите".
Та по темата - прието е в нашето мислене мъжката рожба да е по-желана, че нали продължава рода, а момичето се жени, взема друго име и т.н. Така е по традиция. Свекърът на сестра ми (която има момче) страшно тактично ми каза веднъж, че в неговия край (Банско) броят на децата се определя от броя на момчетата и като те попитат колко деца имаш, изброяваш мъжките и спестяваш женските Mr. Green
В днешно време мисля, че най-важното е здраво дете да ти се роди, а пола - както дойде, божа работа. Само че някои стериотипи на мислене си остават дълбоко вкоренени, затова всеки мъж ще се пръсне по шевовете, като разбере, че ще има син. В работата един колега все ме бъзикаше, че ще раждам момиче и ми викаше "стига с тези жени, бееее". 8 м. по-късно му се роди девойка Mr. Green
Тъй че радвай си се на дечицата и се бъзикай с тези коментари, не се ядосвай на глупости. В повечето случаи никой не мисли нищо лошо, просто така е прието да се говори и толкова Hug

# 35
  • Мнения: 537
Я пък и тея да си гледат работата. Дядото на моя мъж рекъл на майка ми веднъж, че нищо че е момиче Викторията, второто щяло да е момче. Аз на него много му се връзвах, докато бях бременна яко са ме тресяли хормоните явно.  ooooh! А пък на свекървата едно време й гледала някаква и казала, че сина й ще има 2 момичета Mr. Green
 
Мерси за отговорите. Знам,че е дреболия това и не си заслужава ,но тамън бяхме на разходка и като се прибирахме пред асансьора една майка ми изтърси това и ми "кипна млякото" и реших да се оплача във форума  Hug Вчера се случи същото пред магазина.И както не съм се наспала от 2-3 седмици насам , че й никнат зъбки , явно съм по-раздразнителна.Вече ми мина  Laughing .

П.С. Вчера отварям микровълновата и вътре.. Shocked захарницата. А даже не помня кога съм я сложила. Явно релето ми нещо........ smile3538


И аз си помислих, че явно си уморена, бебето е на 6 месеца, както си писала, а пък и имаш и по - голямо детенце, не знам как е, но мога да си представя имам 1-2 приятелки с 2 деца. Горките луди стават.  Rolling Eyes Като си починеш хич няма и да ти дреме.  Hug

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Оооо,изобщо не се хващай за тези думи.Какво значение има,какъв пол са децата?!Важното е да ги има Peace

# 37
  • Мнения: 622
оооо въобще не се ядосвай на такива приказки! Важното е децата да са живи и здрави и какво по-хубаво от две прекрасни сладки куклички newsm51

# 38
  • Мнения: 3 334
Я не си слагай на сърце подобни абсурдни и ограничени становища... Усмихни се следващия път и кажи, че ТОЧНО това си искала и нищо друго.  Wink
 Hug Hug Hug

подкрепям Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 819
оооо въобще не се ядосвай на такива приказки! Важното е децата да са живи и здрави и какво по-хубаво от две прекрасни сладки куклички newsm51

Правилно, аз искам точно това, имам си вече една кукла и още една искам, пък Hug

# 40
  • Мнения: 641
АЗ АКО СЪМ НА ТВОЙТО МЯСТО ЩЕ ИМ КАЖА

ТО КАТО ПОРАСНЕ САМО ЩЕ ИЗБЕРЕ КАКВО ДА СТАНЕ (момче или момиче имам в предвид)

 gydi gydi gydi

Де бой , де!  newsm62

# 41
  • София
  • Мнения: 4 397
АЗ АКО СЪМ НА ТВОЙТО МЯСТО ЩЕ ИМ КАЖА
ТО КАТО ПОРАСНЕ САМО ЩЕ ИЗБЕРЕ КАКВО ДА СТАНЕ (момче или момиче имам в предвид)
gydi gydi gydi

 Joy сега серизоно
Защо се нервираш на такива ограничени изказвания, гледай си децата и им се радваи  Hug
Аз съм доста цапната в устата и такива изказвания не остават без отговор  Mr. Green

# 42
  • BG
  • Мнения: 2 217
Въобще не се ядосвай! Ако съм в добро настроение бих го обърнала на майтап, но ако съм в лочо и аз бих  #Cussing out
Важното е децата ти да са желани, обичани и здрави, а какво мислят и казват другите ... си е за тях!  Wink

# 43
  • Мнения: 6 713
Човешката простотия е просто безгранична!!!
 #Crazy #Crazy #Crazy

# 44
  • Мнения: 655
Какво изобщо им се връзваш? То така или иначе това си зависи от мъжа, не е твоя вината, ако изобщо може да се говори за вина! Момичетата са дар Божи, запомни това и всеки път когато те питат отговаряй "Тва е моята малка принцеска!", а не просто момиче.

Общи условия

Активация на акаунт