Frisopep

  • 437
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте мами,
нашето детенце е вече на годинка и до сега пие мляко Фризопеп. На опаковката пише 0-12, което поражда и въпроса какво правим след като навършихме една годинка?
Да продължим ли с него, доколкото разбрах от аптеките няма мляко за след 12месеца.
Или да купуваме друга марка?
Ако имате подобна ситуация, моля пишете ми.
Благодаря.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 360
Ами който ви е предписал Фризопепа той трябва да ви каже с какво да продължите. Дъщеря ми е на 6 месеца и нашата лекарка каза, че Фризопеп ще пие само до годинка и после ще ни каже какво да даваме, така че си се консултирайте с лекаря си. А и Фризопепа се отпуска по Каса наистина само до годинка, защото след това се минава на друго.

# 2
  • София
  • Мнения: 672
Аз също знам, че Фризопеп се пие до годинка! Интересно е, че познавам деца, които са го пили до 3 год. Най-добре е да се консултирайте с лекар!!!
Фризопепа отново ли се отпуска по каса????

# 3
  • София
  • Мнения: 6 356
Фризопепа отново ли се отпуска по каса????

да, както разбрах - от началото на февруари отново е с протокол, но касата поемала само половината цена, а не изцяло, както преди. и се изписва до 1 година.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 356
наистина, който ви е изписал това мляко и ви следи алергията, той трябва да каже как да продължите - дали още време с Фризопепа, дали плавно да преминете на друго мляко - хипоалергенно или обикновено - и с какви дозировки.
не може от днес за утре да смениш Фризопеп с обикновено АМ - преходът обикновено се прави 1-2 месеца, много плавно и бавно.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 360

Фризопепа отново ли се отпуска по каса????
Да, с протокол от гастроентеролог или алерголог, който се издава на всеки 3 месеца. Касата поема частично реимбурсиране, а пациента доплаща някъде около 8.50 на кутия, което пак си заслужава като се има предвид цената на Фризопеп-а.

# 6
  • Мнения: 237
Само лекуващия ви алергията лекар може да каже кога, как и с какво да замените Фризопеп-а.
Синът ми е на 1 г. и 9 м. и още е на Фризопеп като започна на 10 месеца да го пие. Вярно, на кутията пише 0-12 месеца. Знам от лекари, че може де си пие и много след годинка, ако е необходимо.

Общи условия

Активация на акаунт