Стягащ колан за след раждане

  • 15 671
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 186
Знаете ли колко дни след раждането е удачно да се  започне с носенето на такъв колан?

# 1
  • Мнения: 1 763
Сложих на третия ден, като се прибрах от родилния дом. Родих нормално, за секцио не знам.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 588
Аз го сложих на осмия ден след раждането (секцио).

# 3
  • Мнения: 655
На самия ден го сложих още и го използвах почти 6 месеца, но ми помогнаха и тренировките-3 месеца след раждането тръгнах на фитнес за по 2 часа на ден иначе нищо не става, кожата си се прибира с колана, но трябва и нещо, което да стегне мускулите и да ги задържи така. Много съм благодарна за това на свеки, която ги гледаше през това време.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Като бях в болницата имаше едно момиче, което беше родило нормално и сложи колан на 2-рия ден. Аз родих секцио и си сложих колан след като ми махнаха конеца, но не знам дали е правилно така. При мен е нямало проблем

# 5
  • Мнения: 575
На училището за бременни казаха, че тези колани не е хубаво да се носят повече от седмица след раждането, защото мускулатурата става мързелива.

# 6
  • Мнения: 842
Аз така и не сложих такъв колан  Embarassed и не виждам да съм загубила от това - коремчето ми си е същото каквото беше преди да забременея.

# 7
  • Мнения: 1 197
Аз го сложиш на 5-тия ден,не помага особенно

# 8
  • Мнения: 493
Сложих го като се прибрахме в къщи,но ефекта поне при мен не беше кой знае какъв Sad

# 9
  • Мнения: 186
Благодаря Ви! 
Защото на мене в един магазин ми казаха, че трябва да се сложи след 40 ден.

# 10
  • Мнения: 3 157
На мен пък ми казаха,че мога веднага щом ме изпишат да го слагам-така и направих и сега нямам коремче,прибра се сравнително бързо.След раждането ми сложиха торба с пясък на корема,мисля че пак е за прибиране.

# 11
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Сложих на третия ден, като се прибрах от родилния дом. Родих нормално, за секцио не знам.
и аз така Peace

# 12
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Даже 2 седмици след раждането всички стари дрехи ми ставаха Party

# 13
  • Мнения: 16
Аз го сложих на 10-я ден след раждането /секцио/ и вече пет месеца не го свалям. Но ефект не виждам. Корема още не ми се е прибрал. Е не е много голям, но все едно съм в третия месец. Даже се случва на улицата да ме питат второ ли чакам. Направо ужас.
Доктора ми каза, че може и да годината да се прибере, но аз много се притеснявам. Нищо от старите ми дрехи не ми става, а нямам желание да си купувам нови. Особен но с тези размери  Grinning

# 14
  • Мнения: 48
Няма смисъл от такъв колан,аз също си мислех да слагам,но се отказах донякъде заради жегата(раждах през май)и не съжалявам,корема ми се прибра както си беше преди,ако не правиш упражнения,колана няма да ти помогне.

# 15
  • Мнения: 676
Аз го сложих на следващия ден след раждането, питах доктора той каза, че може и си го сложих.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 3 953
А, какви точно колани ползвахте?

# 17
  • София
  • Мнения: 3 524
Аз така и не сложих такъв колан  Embarassed и не виждам да съм загубила от това - коремчето ми си е същото каквото беше преди да забременея.
благородно ти завиждам Simple Smile
аз доста понапълнях и сега с упражнения и диетка нещата почват да се променят. носих такъв колан, но сам той не "помага"- сложих го на 7-8 ден някъде .
купих го от Данет, модела е мисля Рита (около 40 лева някъде, размер 2) Peace

# 18
  • ВИДИН, 10 км след края на света
  • Мнения: 55
на 7 ден сложих такъв колан, като ми махнаха конците (със секцио раждах), носих го 3 месеца и много ми помогна в комбинация с коремни преси, но аз бях много слаба като забременях и имах огромен корем, следователно доста кожа и сланинки които да се чудя къде да дяна  Blush още не съм се стегнала съвсем, но и това ще стане  Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 1 185
Днес го сложих - 29 дни след раждането - ама щото сега си го купих  Embarassed

# 20
  • Мнения: 573
На училището за бременни казаха, че тези колани не е хубаво да се носят повече от седмица след раждането, защото мускулатурата става мързелива.
Това и аз бях го чувала,не знам до колко е вярно(но явно ме е спряло да го сложа) Crazy

# 21
  • Мнения: 5 539
Сложих го късно, може би около месец-два след раждането, макар че гинеколожката ми горещо ми препоръчваше, още докато бях в родилно.
Сложих го отчасти и с идеята да ми топли на кръста, покрай постоянното кърмене.
Резултат имаше видим, дори мъжът ми го забеляза, макар че той не е от най-наблюдателните.
А, какви точно колани ползвахте?
Ползвах обикновен, от 4 лв. Широк е ок. 25 см

# 22
  • ВИДИН, 10 км след края на света
  • Мнения: 55
А, какви точно колани ползвахте?

като бабешки гащи, с висока талия

# 23
  • Мнения: 676
Моят майка ми го купи - български беше на това държах, но точно на коя фирма не мога да кажа.Предният път забравих да пиша, че го носих денонощно около1м. и после нямах нужда не знам дали е от колана или просто е щял да ми се прибере корема толкова бързо така или иначе.

# 24
  • Мнения: 4 400
по препоръка на лекарката дето ме оперира сложих на 10 ден и носих денонощно до края на 3-тия месец /прибрах се напълно без упражнения/

# 25
  • Мнения: 119
Аз си купих такъв като "бабешки гащи" (дълбоки)и го сложих на 10 - я ден след секцио. На ден издържах с него няколко часа и после го свалях. Носих го около 2 мес. ,докато корема ми се прибра напълно.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Благодаря за отговорите, ще гледам днес да се снабдя с такова чудо Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 15
Сложих го на 5 ден /секцио/ и досега го нося . Има ефект според мен.

# 28
  • Мнения: 186
И през ум не ми е минало да разчитам само на колана за прибирането на корема. Надявам се по-скоро след раждането да имам физическата възможност да започна с фитнеса, поне докато има баба при мене... А относно размерите на тези колани, кои мерки се гледат - на обиколките преди забременяването или след раждането. И ако е втория случай, то какъв ефект би имал той тогава?

Последна редакция: вт, 26 фев 2008, 13:42 от Ivane

# 29
  • Мнения: 1 243
Аз си купих от обикновените колани изобщо не помагат.Мисля да тръгна на фитнес това с прибирането на корема ми е болна тема.

# 30
  • Мнения: 559
Аз съм чувала хубави работи за тези колани и исках да си взема, но ще раждам през май и в тия жеги как ще го нося  Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 4 621
Раждах секцио - колана го сложих в деня след изписването Peace

# 32
  • Мнения: 2 960
раждах секцио-не съм слагала такъв колан.Корема ми се прибра много   бързо .Не съм и разчитала на колана/както са писали преди мен ,според някои лекари той прави мускулите мързеливи/Разчитах на упражненията след  това-коремни  преси предимно!!!

# 33
  • София
  • Мнения: 718
Сложих го една седмица след секциото.

# 34
Сложих го на седмия ден след секциото.Незнам дали коланът е имал ефект,но на третата седмица нямах и помен от корем Peace

Общи условия

Активация на акаунт