Новости за програмата за детегледачките

  • 23 239
  • 315
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 181
Договорът на моята гледачка по старата програма изтичаше на 02.05, т.г. Трябва ли да подам документи за желанието ми да продължим до навършване на 3- годишна възраст на детето? Не съм питала още нашите госпожи, но първо да се подкова от тук.
Какво искаш да кажеш? 2-ри май ли?
Ако е така, не  е необходимо сега да ходиш, а като дойде време трябва да си подпишеш анекс към договора.  Peace
ако искаш все пак се обади да питаш , да видим какво ще измъдрят този път, да се подготвя  и аз  Twisted Evil

# 16
  • Мнения: 4 181
Много странно, днес гледах Масларова, която говореше в Народното събрание. Тя каза, че по програмата "В подкрепа на майчинството" детегледачките ще взимат 250 лв., а тези, които гледат близнаци - 300.
защото както винаги тя е мноооого подготвена  ooooh!

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 52
Здравейте.

Извинявам се предварително, че ви занимавам с моя проблем отново.

Договорът на детегледачката изтече на 5.01.2008. Но сега, когато програмата е вече приета и днес! вече са пристигнали документите по нея в ДСП, се оказва, че не е ясно дали ще ни включат отново, защото цитирам "програмата ще е в сила от 29.02.2008, а вашето дете вече е навършило 2 години. Ще отправя запитване за вашия казус и след това ще говорим отново."

ТАзи служителка ли не е запозната или аз не разбирам?
Все пак ми се вижда пределно ясен написаниа текст в документа за програмата

"6.3. Работещи майки/осиновителки (с изключение на наетите по програми и мерки за заетост по реда на ЗНЗ), в рамките на периода след изтичане на отпуска по чл. 164, ал. 1 от Кодекса на труда, до навършване на 3-годишната възраст на детето."
Писала си им мейл или какво?
Направо се извади служебна бележка , че работиш и иди да си попълниш заявлението, няма какво да ги питаш  Peace
Не съм писала мейл, а в предишната тема...

# 18
  • Мнения: 157
само да споделя, че миналия месец като ходих да дам на ДСП присъствения лист за майка ми, каза служителката че се мисли за компенсиране на заплатата заради 10% данък, така че може наистина да направят 250 лв заплатата на детегледачките...

# 19
  • Мнения: 4 181
Това вече е съвсем друг въпрос, който не е дискутиран с нас.
Освен това със сигурност служителката в министерството, която отговаря за програмата също не е запозната, защото при предишно такова изказване на Масларова я попитах.

# 20
  • Мнения: 4 181
Здравейте.

Извинявам се предварително, че ви занимавам с моя проблем отново.

Договорът на детегледачката изтече на 5.01.2008. Но сега, когато програмата е вече приета и днес! вече са пристигнали документите по нея в ДСП, се оказва, че не е ясно дали ще ни включат отново, защото цитирам "програмата ще е в сила от 29.02.2008, а вашето дете вече е навършило 2 години. Ще отправя запитване за вашия казус и след това ще говорим отново."

ТАзи служителка ли не е запозната или аз не разбирам?
Все пак ми се вижда пределно ясен написаниа текст в документа за програмата

"6.3. Работещи майки/осиновителки (с изключение на наетите по програми и мерки за заетост по реда на ЗНЗ), в рамките на периода след изтичане на отпуска по чл. 164, ал. 1 от Кодекса на труда, до навършване на 3-годишната възраст на детето."
Писала си им мейл или какво?
Направо се извади служебна бележка , че работиш и иди да си попълниш заявлението, няма какво да ги питаш  Peace
Не съм писала мейл, а в предишната тема...
В предишната тема беше писала само, че служителката чакала да излезе ДВ.
Не си писала, че ти правят проблем за новото основание за ползване на програмата?

# 21
  • София
  • Мнения: 3 561
Аз подадох документи на 02.01. в ДСП - Красно село. Върнах се на работа пак тогава, все още чакам майка ми да я назначат... Последно ми казаха, че уж до края на месеца щяло да стане.

# 22
  • Мнения: 3
Здравейте,
То и аз да се включа по темата за програмата. Моля, помогнете ми поне със  съвет. Може би не съм единствената с подобен проблем.
От един месец се опитвам да си подам документи за включване в програмата – на 4 март 2008 г. трябва да бъда на работа. От ДСП – то ми казаха, че е рано да си подавам документите.  Онзи ден 21 февруари вече си подадох документи, обадиха ми се и казаха жената, която аз съм си избрала да гледа детето ми също да отиде и да остави документите си. На нея обаче са й казали, че не можем да подпишем договор защото нямали “финансов ресурс”  и договор ще се подпише евентуално в края на м. март. ДОкато се подпише договора да се оправяме както можем - това не било техен проблем.  И сега се оказа,  че връщам се на работа и трябва да плащам на жената по часово, а след като съм се решила да се включа в програмата не ми е толкова цветущо положението, та да плащам почасово и то за пълен работен ден на детегледачка. Трудно намерих подходяща жена и сега се опасявам, че поради протакането във времето тя може и да се откаже. А и аз едва ли ще издържа повече от месец, финансово, да й плащам по 400-450 лв.
Има ли някой друг, който да се е сблъскал с подобно нещо и как се решава.
Предварително благодаря.
 

# 23
  • Мнения: 24 467
Ще питам за подновяването на договора още когато отида да предавам присъствената форма в края на тази седмица и ще питам. Имам време до втори май, но ми се ще от сега да съм готова, да не ме сюрпризират с нещо... Laughing
Ще пиша новини, когато имам такива.
Успешен ден и спорна семица на всички.

# 24
  • малкия град
  • Мнения: 127
Здравейте,
То и аз да се включа по темата за програмата. Моля, помогнете ми поне със  съвет. Може би не съм единствената с подобен проблем.
От един месец се опитвам да си подам документи за включване в програмата – на 4 март 2008 г. трябва да бъда на работа. От ДСП – то ми казаха, че е рано да си подавам документите.  Онзи ден 21 февруари вече си подадох документи, обадиха ми се и казаха жената, която аз съм си избрала да гледа детето ми също да отиде и да остави документите си. На нея обаче са й казали, че не можем да подпишем договор защото нямали “финансов ресурс”  и договор ще се подпише евентуално в края на м. март. ДОкато се подпише договора да се оправяме както можем - това не било техен проблем.  И сега се оказа,  че връщам се на работа и трябва да плащам на жената по часово, а след като съм се решила да се включа в програмата не ми е толкова цветущо положението, та да плащам почасово и то за пълен работен ден на детегледачка. Трудно намерих подходяща жена и сега се опасявам, че поради протакането във времето тя може и да се откаже. А и аз едва ли ще издържа повече от месец, финансово, да й плащам по 400-450 лв.
Има ли някой друг, който да се е сблъскал с подобно нещо и как се решава.
Предварително благодаря.
 
Аз се върнах на работа на 07,12,2007г. Докато ми издадат необходимото удостоверение от НОИ, че имам право на отпуск за отглеждане на дете до 2 год. възраст минаха още 7 дни. Когато отидох да подам документите в социалните ми казаха, да ги подам в първия работен ден на 2008 г. , защото все още не е ясно нищо за новата програма /реално от декември бяха останали около 5 работни дни/. На 03,01,2008г подадох документите в ДСП - днес сме 25,02,08г все още никой не ни се е обадил. Така или иначе в декември го отписахме, но така става, че и януари го загубихме, а даже и февруари. То е ясно, че със задна дата немогат да сключат трудов договор с детегледачката... съвсем се обърках вече.
В отговор на въпроса ти - не се решава. Просто трябва да се върнеш на работа, за да могат да ти издадат необходимото удостоверение, поне при мен така беше.

# 25
  • Мнения: 6 441
Момичета,искам да ви попитам,ако се взема социално майчинство може ли да се ползва тази програма?Детето е на 6 месеца и майката иска да започне работа като скючи трудов договор.

# 26
  • София
  • Мнения: 737
По повод на сроковете - мога да споделя моя личен опит с програмата: в края на януари 2007 г. подадох документи в СП "Красно село" - София. Тогава бях първата. Почти бях отписала евентуалното си участие в програмата,  когато към края на февруари ми се обадиха да преподподпиша молбата, защото междувременно програмата е получила финансиране и са оформили някои бланки.
При подаването дадох и данните на моя близка, регистрирана като безработна в друга община.     
Договорът беше сключен средата на март.

# 27
  • София
  • Мнения: 737
Момичета,искам да ви попитам,ако се взема социално майчинство може ли да се ползва тази програма?Детето е на 6 месеца и майката иска да започне работа като скючи трудов договор.

В програмата могат да участват:
"6.2. Майки/осиновителки с право на отпуск за отглеждане на дете до 2-годишна възраст (по чл.164, ал. 1 от Кодекса на труда) и с право на обезщетение при отглеждане на малко дете (по чл. 53, ал. 1 или по чл.54, ал. 1 от Кодекса за социално осигуряване), както и самоосигуряващите се, осигурени за риска “майчинство”.
6.3. Работещи майки/осиновителки (с изключение на наетите по програми и мерки за заетост по реда на ЗНЗ), в рамките на периода след изтичане на отпуска по чл. 164, ал. 1 от Кодекса на труда, до навършване на 3-годишната възраст на детето."

# 28
  • Мнения: 872
315 дни от майчинството ми изтекоха на 7 януари. От януари се опитвам да се включа в програмата.Със социалните нямам проблеми - казаха ми,че след представяне на всички необходими документи до 3-4 дни ще можем да сключим договор.Обаче от НОИ -Плевен ме правят на луда.Три пъти ходя да ми издадат удостоверение по чл.53,ал.1,че имам право на обезщетение за гледане на дете до 2 годишна възраст.Всеки път измислят нещо ново,за да ме отпратят и да не ми го дадат.Първият път беше,че жената,която ще гледа детето не е регистрирана в Бюрото по труда - регистрирахме я.Втория път - работодателят не е изпратил до НОИ молбата ми за продължаване на майчинството и,че имам право на платено майчинство.Вярно, от работа имат вина,че изпращат документацията за болнични и майчинство с един месец закъснение(за това и получих едва преди две седмици майчинство за декември).Служителката в НОИ ми казва,че трябва първо да имам плащане за януари и чак тогава могат да ми издадат въпросното удостоверение,но то плащането ще бъде чак другия месец.Днес отидох пак да проверя дали е постъпила молбата ми от работа и ми сервираха нещо ново - трябва първо да започна работа,работодателят да изпрати при тях документ,че работя и чак тогава те да ми издадат това удостоверение.Не ми издържаха нервите и отидохме със съпругът ми при директорката на НОИ и вдигнахме скандал.Оказа се,че служителката им не е знаела и това,че трябва да съм започнала работа не е вярно.Изведнъж се разровиха,издириха молбата ми,записаха си ЕГН-то ми и казаха,че до утре следобяд ще имам удостоверението.Ако и утре ме разиграват като мечка съм се заканила да пиша на Масларова и на омбудсмана и да искам обяснение.Така загубих два месеца.Вече имам чувството,че нарочно го правят,за да не могат майките да се възползват от програмата или са абсолютно некомпетентни.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 569
Вече имам чувството,че нарочно го правят,за да не могат майките да се възползват от програмата или са абсолютно некомпетентни.


И аз имам съшото чувство, мен така ме разиграват от социалното. В предишната тема бях споделила  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт