Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 31 отговора

Здравейте, скоро открих че съм бременна...НО
в офиса, където работя всички пушат и е адски задимено. Едва дишах преди, а какво остава за сега.  Sad  Аз самата не пуша.. Казвам им, разбират ме, но продължават...  Evil or Very Mad
Какво да направя? Пречат ли цигарите на бебето? Confused
Цитирай
Разбирасе 4е пре4ат, сега след като времето ве4е се стопли отваряй щироко прозорците да се проветрявя непрекъснато
Цитирай

Ако те разбират няма да продължават. Що за колеги имаш?!
Цитирай

Англия/Б-я

[/colМожеш да се обърнеш към съотвтните органи.Не влезе ли в сила в Б-я закон за забрана на тютюнопушенето на определени места?Имаш права и си ги търси,но не позволявай да тровт детето ти и теб самата.Не ти трябва да се съобразяваш  сколегите си а те с теб,дори и да не беше бременна.Аз съм бивша пуша4ка,но никога не съм си позволявала да пуша пред първото си дете в затворено помещение или в помещение изобщо.Поговори с шефа си и ако и това не помогне по-добре си тарси правата
Цитирай

София

Определено цигарите прчеат на бебето. До колкото знам по вредно е вдишваш цигарения дим отколкото ти самата да пушиш.
В едно предаване говореха точно за тази тема и казаха че 50% от дима го вдишва непушача, 25% го вдишва пушача и 25 % отива във въздуха.

Ако колегите ти не се разбират от дума, поговори със шефа си. Пък нали и сега има закон да се пуши на точно оределени за целта места.

Преди да  забременея в нашия офис 2/3 от хората и аз включително пушехме, след като шефа ми разбраз че съм бременна забрани на абсолютно всички да пушат в самия офис. На които му се пушеше излизаше навън.
Така че нищо не ти пречи да поговориш с него , да се надяваме да е разбран човек.
Цитирай

Ох ми ще трябва да предприема нещо, защото много се опасявам че е твърде вредна средата ми тук. Дори прозорците не могат да се отворят (или ги затварят ), защото е много шумно навън и никой не чува другия.  Sad
Цитирай

Цитат на: nenepygka
Ох ми ще трябва да предприема нещо, защото много се опасявам че е твърде вредна средата ми тук. Дори прозорците не могат да се отворят (или ги затварят ), защото е много шумно навън и никой не чува другия.  Sad

помисли, но най важно е бебчето.ако не стане друго им кажи 4е ще излезе6 в болни4ни,след като няма здравословна среда за теб и беб4о-та те го тровят.
Цитирай

Варна

Най-добре наистина вземи по-сериозни мерки - след като ви пречат отворените прозорци помоли пушачите да пушат навън. Не забравяй, че като си бременна се нуждаеш от 25% повече кислород, отколкото преди. А при тези цигари едва ли остава някакъв кислород в помещението.
Цитирай

София

Възможно е колегите просто да изключват, че си бременна, когато палят. Затова в момента, в който някой запуши - му казвай да излезе навън, защото ти пречи. След 10 подобни забележки трябва да са истински дебили, за да продължават...
Аз така правех и всички /вкл. шефката/ много бързо свикнаха да пушат в отделна стая.
Цитирай

София

По закон ако в стаята има 1 непушач не се пуши!!!
Така пише.

Аз бях единствена непушачка, издавих закона, говорих с шефа и работата се уреди.

Друг е въпроса, че в много офиси вече е забранено пушенето, освен на определени за това места.
Цитирай

Sofia

Започни да си взимаш болнични, как така ще те тровят. Кажи на гинеколога си в каква обстановка работиш и ще ти окаже съдействие.
Цитирай

Sofia

Цитат на: Slunce
По закон ако в стаята има 1 непушач не се пуши!!!
Така пише.

Аз бях единствена непушачка, издавих закона, говорих с шефа и работата се уреди.

Друг е въпроса, че в много офиси вече е забранено пушенето, освен на определени за това места.

Е, да ама като баш шефа пуши и се разнася с цигарата из целия офис, те и другите си палят и не им пука. Дано с новия закон се оправи тази работа, че не е приятно.
Цитирай

Burgas

Ами в този офис,както и навсякъде по принцип би трябвало да има специално помещение за пушачи,както гласи и законът,който се прие наскоро.Доколкото знам гратисния период от 1 година дадоха само за заведенията,а не за офиси и други работни места.На моето работно място отдавна се въведоха помещения за пушачи и наистина стана много по-добре.Съветвам те да си потърсиш правата,та ти работиш във вредна среда в такъв случай,това на нищо не прилича.Ако бях на твое мястно-директно си излизам в болнични до края на бременността.
Цитирай

Вземи си отпуска до раждането - макар и да е пожелателна препоръка.
Цитирай

Sofia

Цитат на: nenepygka
Здравейте, скоро открих че съм бременна...НО
в офиса, където работя всички пушат и е адски задимено. Едва дишах преди, а какво остава за сега.  Sad  Аз самата не пуша.. Казвам им, разбират ме, но продължават...  Evil or Very Mad
Какво да направя? Пречат ли цигарите на бебето? Confused

Това е направо недопустимо. Според закона за народното здраве, само един непушач да има в офиса всички трябва да се съобразяват и да не пушат, а за бременна да не говорим Evil or Very Mad . Идеята за болнични е много добра, ако имаш възможност. Аз така постъпих. Освен това обяви че си бременна и че ти става лошо от цигарите. Ако не се съобразят пак си вземай болнични.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 31 отговора