Моля за помощ, спешно - палачинки!

  • 9 525
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 489
Моля за помощ относно палачинките! Нещо не се получава при пърженето - късат се, залепват. Предишните пъти нямаше проблем. Правя ги  с 2 яйца, 200 г мляко, щипка сол и щипка сода бикарбонат и брашно. Направих заготовката втори път, пак така се получи и се отчаях.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 956
Има 2 причини:
1. По-вероятната е, че продуктите, които ползваш са от лоша партида. Най-вероятно млякото. На мен ми се е случвало с определена марка мляко манджите ми да са "гОла вОда", тъй като самото мляко е разредено... Пробвай с друго мляко.
Може и от яйцата да е - ако са с по-светли жълтъци или пък по-дребни. Сложи още 1-2 яйца и виж дали ще стане. Т.е. в сегашната ти смес прибави още яйца и разбъркай - яйцата дават спойка на палачинките, а и на кюфтета и какво ли още не.
2. Може да объркваш температурата. Т.е или не загряваш достатъчно тигана преди да сипеш сместа, или не чакаш достатъчно да се изпече палачинката първо от едната страна. Може и повече тесто наведнъж да сипваш и отгоре да ти е почти сурово. Ако не е уцелена опечеността преди да обърнеш палачинката, също може да се накъса.

# 2
  • Мнения: 51
Не мен така ми се случвало от млякото, така и не разбрах какво имаше точно в него. ако не си се отказала защо не пробваш да ги направиш с вода. Аз така ги правя заради детето, че не яде яйца и вкъщи много повече ги харесваме.

# 3
  • Мнения: 5 001
Сгъсти малко тестото.Ако е по-течно също се късат...

# 4
  • Мнения: 595
...и от брашното може да е.

# 5
  • Мнения: 134
Нагорещи тигана добре преди да сложиш мазнината, след като намазниш тигана не бързай изчакай хубаво да нагрее отново след това разпредели сместа. Успех Peace

# 6
  • Мнения: 1 352
Тестото ти е рядко! Продуктите дали са качествени или не няма значение. Тесто за палачинки съм правила и без мляко - само с вода и яйца и пак са ставали. Знам, защото скоро ми се случи. Палачинките ми се късаха, добавих още брашно и после нямаше проблем.

Не мога да разбера защо слагаш сода в сместа за палчинки newsm78.

# 7
  • Мнения: 529
Моля за помощ относно палачинките! Нещо не се получава при пърженето - късат се, залепват. Предишните пъти нямаше проблем. Правя ги  с 2 яйца, 200 г мляко, щипка сол и щипка сода бикарбонат и брашно. Направих заготовката втори път, пак така се получи и се отчаях.

Ако добавиш вътре малко олио няма нужда да слагаш мазнината на тигана.

# 8
  • Мнения: 1 122
Със сигурност ти е малко брашното.И на мен ми е ставало така.

# 9
  • Мнения: 5 001

Не мога да разбера защо слагаш сода в сместа за палчинки newsm78.
Когато се сложи 1/2 щипка сода,палачинките стават мекички.

# 10
  • Мнения: 4 785
И една тайна от кухнята - в палачинките се слага и лимонада. Примерно ако слагате 200 милиграма мляко - 100 мляко, 100 лимонада. Стават много вкусни и приятни на цвят. Ако ви липсва мляко, само лимонада - пак стават хубави. В Хилтън, например - така ги правят и са много вкусни Hug

А иначе май сместа е рядка, както ти и казаха по-нагоре

# 11
  • София
  • Мнения: 1 890
 Сместа е рядка. Може и огънят да е силен - нали не ги правиш на най-силното ?
 А иначе аз слагам освен млякото и вода (обикновена или газирана, без значение) в съотношение 50/50 - винаги стават страхотни.  Peace

# 12
  • Мнения: 6 713
Сместта трябва да е с гъстотата на боза. Аз по принцип не слагам само мляко, а една чаша вода и една чаша брашно.
Успех Peace

# 13
  • Мнения: 256
Зълва ми прави палачинките с кисело мляко,стават мноого хубави.Също така им слага газирано вместо вода и те се оцветяват-в сависимост от напитката.става вкусно и интересно за децата.Иначе наистина когато тестото е рядко не става.

Общи условия

Активация на акаунт