Каква риба хапват вашите деца?

  • 12 059
  • 140
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 089
От скоро Вики яде с голямо желание риба. Аз естествено се възползвам от това и честичко правя. В къщи ядем основно хек и скумрия (филе). Замислих се коя риба е по-добра за децата. Чувала съм, че бялата риба е най-удачен избор за деца, както и това, че не се прупоръчва акула (отделяла мн.амоняк). Помогнете ми в избора на риба.

# 1
  • Мнения: 200
Аз готвя за детето  скумрия и пъстърва. Друга риба не сме опитвали - ще ми бъде интересно да прочета други мнения по темата.

# 2
  • Мнения: 5 401
Аз приготвям скумрия и филе от хек - много вкусна и лесноприготвяща се риба.  Peace

# 3
  • Мнения: 639
В Пикадили се продава една риба - пангазиус (или пангасиус), филе. Невероятна е! Освен това ципура или лаврак, но са по-скъпи. Отвреме навреме аз купувам глава от сьомга - огромни са и са по-евтинки от филето, което е ooooh!. Сварявам главата и отделям после месото - от една глава към 1 кг се получава 300 гр. месо, с което правя крем супа (картофи, лук, тиквичка и сьомгата) - малкият я обожава тази супа. Но той и по принцип много обича риба - всякаква!!!

# 4
  • Мнения: 9 814
Аз готвя за детето  скумрия и пъстърва. Друга риба не сме опитвали - ще ми бъде интересно да прочета други мнения по темата.

Давала съм също мурлуза и филе от акула.

# 5
  • Мнения: 4 841
Всякаква, само да е без дребни кости  Peace Лятото на плажа колко цаца изяжда  ooooh!
Също така давам всякакви "морски дарове" - миди, скариди, раци - въведох ги обаче малко по-късно, от 3 годишна възраст.

# 6
  • Мнения: 2 232
Общо взето всякаква, каквато ядем и ние, добре изчистена.И двамата са злояди, но за риба умират и не отказват.Най-често взимаме- пъстърва, бяла риба,сьомга,  лятото на морето попчета, калкан...

# 7
  • Мнения: 27 524
Всякаква яде, не подбирам нищо специално за него.

# 8
  • Мнения: 2 161
В къщи се яде много риба и всякаква.

# 9
  • Мнения: 2 090
Предимно скумрия и пъстърва(по Никулден яде и шаранче,нищо че е по-мазничка).Бяла риба ядеше само като беше по-малък,защото в пюретата предимно такава слагат,де Simple SmileАаа,понякога като ядем салата с риба тон,си щипва и от нея Wink

# 10
  • Мнения: 2 567
Най-обича шаран. С баща и само такава риба да има да ядат. А аз не я трая. Затова панирам и хек. Харесва още скумрия и цаца.

# 11
  • София
  • Мнения: 39 717
Дияна най-много обича филе от хек. Купувам готово, панирано. У нас също съм приготвяла - в тавата.
Често правя и скумрия в доматен сос. Дияна си пада по филета обаче, не се налага да чисти костички.
На пръсти се броят рибите, които консумираме - скумрия, мерлуза, хек, шаран, акула, сафрид, бяла риба, сьомга. Дияна обича да й купувам и цаца Simple Smile

# 12
  • Мнения: 8 999
Скумрия, пъстърва, филе от акула, сьомга, цаца, попчета, калкан... Моите деца обичат риба.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 242
Скумрия и пастърва, печени.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Предимно скумрия, защото няма толкова кости. И кая (попчета), защото дядо им ги лови... Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт