Има ли нещо в рекламите по TV че всички дечковци ги гледат

  • 5 925
  • 89
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 243
Това за 25-ят кадър е абсолютно вярно!В първата страничка на темичкита ,някой беше дал линк-и там се съдържа малка част информация,но все пак е достатъчна за да си обясним "Защо ,аджеба,децата ни глядат рекламите с такъв интерес".И никой не е казал и доказал ,че този 25 кадър е вреден или застрашава живота PraynigПази Боже!Но съществува и е основен похват в изграждането на Тv рекламата! RadostinaHZ ,tой деиства на подсъзнателно ниво ,като привлича допълнително вниманието(освен визуалната и вербалната част от клипа).И това го доказват самите деца,които не могат да говорят все още ,разбират много малко думички,но се втренчват в рекламата!В един рекламен телевизионен клип освен ,музика и картинки ,има и текст ,но и наслагване на  кадри!В нета има достатъчно информация и всеки може сам да се убеди в това!


Аз до колкото занам 25-ят кадър не е забранен .А този експеримент ,за който се говори в статията сме го обсъждали на лекции и е доказано научно,че повтерението на марката Кока кола води до масово купуване след края на филма!

Дай го това научно доказателство. Може да съм го пропуснала в навалицата. До момента не съм срещала информация за научно доказателство за този прословут кадър и неговото въздействие.


Мила извинявай ,но аз нямам време да споря.Ако искаш можеш и сама да се поровиш в нета.Щом имаш времи за фороми -имаш и за образоване!Нали така?!?
Само ще ти кажа ,че в момента завършвам магистратура "Медии и реклама"във Великотърновсия университет и не пиша празни приказки!Но каквото и желание да имам не мога да ти сканирам томовете литература,които съм изчела!А доказателствата са следствие на много знание и безсънни нощи!А ти след като не ни вярваш и не умееш да четеш ,приложената статия например,каквото и да ти дам пак няма да го прочетеш и да стигнеш до правилния извод!

# 31
  • София
  • Мнения: 62 595
Не ме наричай "мила", защото не съм ти любовница.
После, ако не учеше реклама, а психология или някоя друга наука, която е по-наясно с това как се правят експерименти, статистика и интерпретиране на резултати, щях да имам по-сериозно отношение към твърденията ти. Реклама и аз съм учила, така че зная какво пише в тези учебници. Вече съм стигнала до правилните изводи.
Дотук никой не е представил доказателства за същестуването и въздействието на този кадър върху подсъзнанието на хората или покупателните им навици. Едва ли знаеш за някой експеримент, който да е бил публикуван в някое авторитетно научно списание, който да представя доказателства за твърдението ти. Ако имаше такова, подкрепено с цифри и сериозни проучвания, досега да ги беше представила ти или някой друг защитник на идеята. За по-лесно ще ти дам подсказка - представи ми имена, експеримент, кога е публикацията, къде и от кого.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Това за 25-ят кадър е абсолютно вярно!В първата страничка на темичкита ,някой беше дал линк-и там се съдържа малка част информация,но все пак е достатъчна за да си обясним "Защо ,аджеба,децата ни глядат рекламите с такъв интерес".И никой не е казал и доказал ,че този 25 кадър е вреден или застрашава живота PraynigПази Боже!Но съществува и е основен похват в изграждането на Тv рекламата! RadostinaHZ ,tой деиства на подсъзнателно ниво ,като привлича допълнително вниманието(освен визуалната и вербалната част от клипа).И това го доказват самите деца,които не могат да говорят все още ,разбират много малко думички,но се втренчват в рекламата!В един рекламен телевизионен клип освен ,музика и картинки ,има и текст ,но и наслагване на  кадри!В нета има достатъчно информация и всеки може сам да се убеди в това!


Аз до колкото занам 25-ят кадър не е забранен .А този експеримент ,за който се говори в статията сме го обсъждали на лекции и е доказано научно,че повтерението на марката Кока кола води до масово купуване след края на филма!

Дай го това научно доказателство. Може да съм го пропуснала в навалицата. До момента не съм срещала информация за научно доказателство за този прословут кадър и неговото въздействие.


Мила извинявай ,но аз нямам време да споря.Ако искаш можеш и сама да се поровиш в нета.Щом имаш времи за фороми -имаш и за образоване!Нали така?!?
Само ще ти кажа ,че в момента завършвам магистратура "Медии и реклама"във Великотърновсия университет и не пиша празни приказки!Но каквото и желание да имам не мога да ти сканирам томовете литература,които съм изчела!А доказателствата са следствие на много знание и безсънни нощи!А ти след като не ни вярваш и не умееш да четеш ,приложената статия например,каквото и да ти дам пак няма да го прочетеш и да стигнеш до правилния извод!



tsve_te-   Благодаря че отговори вместо мен.По принцип тя винаги е на контра с всичко и всички ,тъй че  няма за какво да я убеждаваш.Аз също.

# 33
  • София
  • Мнения: 62 595
Няма такова нещо. Дайте доказателства, а не ми приказвайте празни приказки.
Хайде де, какво пише в учебниците по въпроса? Защо се спотайвате сега? Като сте толкова ербап дайте доказателства. Една нормална статия с експериментче само.  hahaha

# 34
  • Мнения: 3 634
Аз, за да оспамя темата ще кажа, че Великотърновския университет не е никакъв критерий за образование. Ние мишоците във "фороми"-те също четем томове литература. Ако желая да оборя нечие твърдение ще го засипя с научни доказателства или поне ще цитирам книга и автор.  bowuu

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 614
http://www.bghelp.bg/forums/%D2%E5%EB%E5%E2%E8%E7%E8%E8/854-25-% … %E8%FF%F2%E0.html

/search/results.php?q=25-%D1%82%D0%B8%D1%8F+%D0%BA%D0%B0%D0%B4%D1%8A%D1%80&ch_id=rsrh
д-р Атанас Гълъбов ще представи новата си книга "Окована свобода, Технология на глобалния контрол"
Също и    на Артър Ленгли 
Има още много но скептиците да си ги намерят.

Последна редакция: вт, 26 фев 2008, 10:36 от zi4e

# 36
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
не знам защо, но малката не харесва рекламите и само се дразни като й прекъсват анимациите или филмите, явно мига на този 25 кадър и не я хваща, но и мене ме дразнят реклами, разконцентрират много!

# 37
  • Мнения: 135
според мен 25 кадър е остаряла "технология" за медийно влияние, има други по-неуловими и вероятно по-опасни методи за влияние, които може да не се изучават във всички университети!
според мен това не е подходящо да се игнорира!

http://lovestyle.org/forum/showthread.php?t=1947

# 38
  • Мнения: 600
ами, зяпат си децата, защото е цветно, шумно, разни шоколадчета показват. според мен няма нищо подозрително. моята ги чува от съседната стая и тича да гледа, на някои им знае текста, на други мелодията.

# 39
  • Мнения: 227
Просто са във възраст,в която всяко повторение до побъркване им е интересно.Това е.Рекламите се повтарят по найси пъти на ден.Това за децата е рай...Същото става и при повтарянето на думи и действия.

# 40
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Аз знам, че се правят на друга честота...не ми се вярва да е от кадъра,защото рекламите превличат вниманието ни дори  и когато само ги слушаме.

# 41
  • Мнения: 16
Мили мами!
Моля ви не се занимавайте с подобни световни конспирации за които сте чели само по книги и сайтове занимаващи с подобни глупост.
И вестник Шок не е научен източник.
Аз нямам магистратура във Великотърновския университет по реклама, но за сметка на това вече 12 години си изкарвам хляба с нея. Та от тази си позиция ще заявя
25-кадър е поредната градска легенда.
В рекламата се използват много други инструменти за въздействие - къде работещи къде не, но до подобни измишльотини не се прибягва.
Все пак да успокоя публиката вярваща в конспирации - 25 кадър е забранен в България.

А децата гледат реклами по същата причина спомагаща да се разпространи чалгата. Рекламата (разбирай и чалгата) е цветна, шумна, леко смилаема, а "каките" в нея са хубави;-)
Това за жалост, действа не само на децата;-)

# 42
  • Мнения: 14 133

А децата гледат реклами по същата причина спомагаща да се разпространи чалгата. Рекламата (разбирай и чалгата) е цветна, шумна, леко смилаема, а "каките" в нея са хубави;-)
Това за жалост, действа не само на децата;-)
Peace Няма нищо конспиративно. Целта на производството им е да ловят вниманието на хората.

# 43
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Аз нямам магистратура във Великотърновския университет по реклама, но за сметка на това вече 12 години си изкарвам хляба с нея. Та от тази си позиция ще заявя
25-кадър е поредната градска легенда.
В рекламата се използват много други инструменти за въздействие - къде работещи къде не, но до подобни измишльотини не се прибягва.
Все пак да успокоя публиката вярваща в конспирации - 25 кадър е забранен в България.

А децата гледат реклами по същата причина спомагаща да се разпространи чалгата. Рекламата (разбирай и чалгата) е цветна, шумна, леко смилаема, а "каките" в нея са хубави;-)
Това за жалост, действа не само на децата;-)

Това са глупости,нали се сещаш че няма как да се забрани нещо,което е просто редност...От 24 кадър направо на 26 ли отивате за да заобиколоте забраненият от закона 25 кадър.....Естествено е,че във всяка реклама ще има кадър 25....................."....и трябва да ти кажа, че някай неща колкото и научно-фантастично да звучат са реалност.....това не е нещо копето знаем от споменатия от теб "Шок" а от книги,научни публикации и учебници.....

Последна редакция: ср, 27 фев 2008, 16:31 от мама_на_фъстъче

# 44
  • Мнения: 4 841
Това са глупости,нали се сещаш че няма как да се забрани нещо,което е просто редност...От 24 кадър направо на 26 ли отивате за да заобиколоте забраненият от закона 25 кадър.....Естествено е,че във всяка реклама ще има кадър 25.....аз не работя в тези структури,но също както tsve_te уча във  ВТУ-само че специалност "Психология"....и трябва да ти кажа, че някай неща колкото и научно-фантастично да звучат са реалност.....това не е нещо копето знаем от споменатия от теб "Шок" а от книги,научни публикации и учебници.....

 smile3532 smile3532 smile3532 Защо не се информирате за нещата, за които пишете? Не за друго, поне да не се излагате толкова... По-смешно нещо не бях чела отдавна. Пък и едно такова убедително написано  smile3532 smile3532 smile3532

Общи условия

Активация на акаунт