деца с гръбначно изкривяване

  • 819
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 256
Имате ли такъв проблем?Моя син е на 7 години и се борим с тази тенденция,но той не съдейства много,стои изгърбен и не ще да ни чуе.Ходихме на физиотерапия,но се иска постоянство.Сега ни предложиха ластичен корсет за да го изправя.Ако имате опит,споделете.

# 1
  • София
  • Мнения: 5 074
Можеш да споделиш в подфорум " Деца с увреждания". Мисля че там ще ти помогнат.

# 2
  • Мнения: 71
Здравей,
Разбирам проблема ти. Аз лично като бях малка - може би втори клас (когато ни водеха на груповите прегледи от училище) ми откриха изкривяване. Но през онези времена не се обръщаше много внимание като че ли на това.
Майка ми все се караше да ходя изправена, но на мен като не ми идваше отвътре...... не се получаваше. Беше ми по-удобно да съм леко прегърбена.
И така мина време....
От две години имам проблеми с пикочните пътища - резултат от бъбреците - имах повечко пикочна киселина отколкото е нормално. Това лято на почивка попаднах на една масажистка, тя жената била и йога. Като започна да ми прави масажа ме попита дали имам пикочна киселина на изследванията. Бях изумена. Каза, че гръбнака ми е изкревен и не позволява нормална функция на бъбреците, а от там отделянето на пикочна киселина.
Направи ми някакъв сионджи масаж -дано да не бъркам наименованието. Този масаж много боли - прави се на сухо през дрехи. Разпъва ме и много ме боля. Но каза, че гръбнака си е легнал на мястото. От тогава, кагото имам болки отзад винаги ходя на масаж - облекчение има. Но не мога да се излекувам. Просто ме наместват. Вече сама се старая да ходя изправена, но май е късничко.
Онази масажистка каза, че когато са ми открили, ако съм била тръгнала на масажи и гимнастика, нямало е стане така. Всичко се оправяло!!! Така, че вземи мерки докато е време. То детете със сигурност не може само да си наложи да стои с изправен гръб. Ами че то му е неудобно (от личен опит го казвам).
Но за щастие още сте малки и всичко може да се оправи! Успех

# 3
  • Мнения: 256
Точно така-удобно му е изкривен и така си ходи,мен вече ме заболя устата да повтарям непрекъснато.Незнам дали на малки деца се прави масаж,но гимнастиката е задължителна.Притеснявам се,защото може да навреди на много органи-бъреци,сърце.

Общи условия

Активация на акаунт