В немско инатът е качество наследствено - тема 63

  • 12 317
  • 318
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 605
Мате, нашето строително место е, както ка3ах 620 к.м. 3а 80 000?.
  Shocked  Кой каzа 4е край Мюнхен било скъпо? Тук м² е 245?  Whistling
Перла, наШето, ако наистина се спрем на таzи фирма, няма да е фертигхаус, ами тухла върху тухла, строи се zа 6 месеца а не zа 6 дни  Laughing

Мис Лутър, аz съм Хесенска селянка  Laughing  но мъжът ми има проект в Мюнхен, но той Ще приклю4ва ве4е таzи седмица  Wink

Някоя от вас да е поръ4ала неЩо от онлайн магаzина на Н&М?  newsm78

# 76
  • Мнения: 4 138
перлич, с теб трябва да поговорим по-сериозно викам аз Wink
цената е добра, мен ме сърби, абе пусна ми мухата. впрочем мисля си. ако не убия половинката и се оженим, той е католик. кво праим за църковен брак, а. малко е странно ама е българин и е католик.

# 77
  • Мнения: 3 521
кво праим за църковен брак, а. 

Решавате дали искате да е православна или католическа сватбата и се мЕтате в матрицата - католическата черква  в София е нова-новеничка, по православните също нЕмаш грижи.

мойн мойн

Стига бе, на 8ми март няма ли да има Мюнхен треф-ка?

# 78
  • Мнения: 4 138
сърфи, иде реч, че аз съм православна, а мъж ми католик. може ли така оне вайтерес да се взимаме в католическа църква. щото аз не съм сигурна. както например не може да имаш църковен брак, ако не си кръстен.
ми когато кажете, винаги може среща. аз зарад татянски викам да е на 13, ама тя е в невъзможност жената. аз съм флексибел. от другата седмица обаче нападам трудовото поприще и ще си търся нещо на половин ден, че саклетясах. освен ако не стане чудо и не ми дойде идея какво да правя самостоятелно.

Последна редакция: пн, 25 фев 2008, 14:39 от matakosmata

# 79
  • Мнения: 88
Татяна-Аз и съм доволна,какво те интересува?

# 80
  • Мнения: 7 605
Татяна-Аз и съм доволна,какво те интересува?

Ами сноЩи исках да поръ4вам и то не малко работи  Embarassed  и неЩо има бъг, иска ми рожденната дата при плаЩане с кред. карта или фактура, а в полето не може да се пиШе  ooooh!  И след ДВА 4аса се откаzах  Twisted Evil

# 81
  • Мнения: 3 521
Може ли така оне вайтерес да се взимаме в католическа църква. щото аз не съм сигурна.

Можеш със сигурност, но не е баш оне вайтерес, ако искате да е в тукашна църква може да ви накарат да ходите на няколко месси заедно и да си полафиш я с каплана, я с пфарера. Разликата между ортодокса и католиша идва, че при тях сакраментите са разделени, а при нас при самото кръщене си идват и трите на куп и за това ще ти ги опреснят. И задължително ви трябват двама католически свидетели...и много документи. За нашата сватба ни изпратиха тоя "панагерник"
Folgende Dokumente sollten Sie für Ihr persönliches Traugespräch parat halten:
- Einen gültigen Personalausweis,
- die Geburtsurkunde,
- eine nicht mehr als sechs Monate alte Taufbescheinigung (stellt Ihnen das Pfarramt Ihrer Taufgemeinde aus),
- Firmungsnachweis (nach kath. Recht ist es aber nur notwendig getauft zu sein. Die Firmung ist keine nötige Voraussetzung für das Sakrament der Ehe).
- die standesamtliche Heiratsurkunde und gegebenenfalls
- den Trauschein bzw. die Heiratsurkunde der Eltern (wenn deren Namen nicht auf Ihrer Geburtsurkunde stehen sollten).
Unehelich Geborene sollten unabhängig davon den Taufschein der Mutter und einen Meldezettel mitbringen, verwitwete Personen die Sterbeurkunde des Partners. Wenn Sie zuvor standesamtlich verheiratet waren, legen Sie Ihrem Pfarrer die Heiratsurkunde und Scheidungspapiere vor, bei einer etwaigen kirchlichen Vorehe die Trauurkunde und die Ungültigkeitserklärung des kirchlichen Ehegerichts.
 Crazy

Ако искате да е в България мога да попитам и да ти дам точно инфо до няколко дни.

# 82
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 659
Абе Мате, оти ти требе такваз бела на главата.  ooooh! Карай без църква, само цивилен Rolling Eyes

# 83
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Абе Мате, оти ти требе такваз бела на главата.  ooooh! Карай без църква, само цивилен Rolling Eyes

ей не така, Naughty

аз в момента се боря с немец (протестант) и майка му за православна венчавка.

трудно е: свеки е твърдоглава, ама аз балканка ли сам или не? Crossing Arms

да ви се оплача, нашата църква е още в ремонт.
няма написано до кога.
пак не можах да разговарям със свещеника. Tired

половинката иска сватба с православен и протестански свещеник, за да си пеела майка му псалмите дето си ги знаела.
казах му, че ще и направя специална песнопойка на немски да пее нашите, ама той се запъна!  ooooh!

ех таз маминка! взела му е страха. Twisted Evil

# 84
  • Мнения: 30
моят съпруг сам си предложи да го кръстим тъй като искахме да подпишем тук и да съберем само приятели,а в бг миналото лято си направихме и църковната с родата.свекърва нямам, а свекър ми е голма душичка и само гледа да ни угажда

# 85
  • Мнения: 3 521
pazza,  ама той не е ли бил кръстен? Лелеее как са го пропуснали Laughing.

# 86
  • Мнения: 30
ами май забравих да кажа, че е германец и католик(бивш вече) Embarassed
сърфи зацепих , но късно тънкия ти намек  Peace

# 87
  • Мнения: 508
А3 се кръстих миналата година в нашата  бг църква в Мюнхен и питах свещеника дали може да сключа църковен брак с католик и в коя от двете църкви. Той ми ка3а, че може и , че няма 3начение дали е католическа или православна. Не бива само да смесваме ритуалите. Като например, ако си кръстен в православна и след това правиш комуньон. Можеш да си 3апалиш свещичка или да ходиш на сватба, кръщене в католическа.

Татяна, цените на местата са толкова, но ние сме на 70 км. от Мюнхен. Всъщност е и от България по_евтино.

Среща гореща, ама да 3нам предварително кога Peace, а3 не съм много флексибел и мъжа ми го хваща страх като пътувам.

# 88
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Татянка, извади някой път уреда за готвене на пара от шкафа и  пробвай, страшни вкуснотии можеш да си направиш  Flutter Вече от опит ти го казвам  Flutter Flutter

# 89
  • Мнения: 9 052
на мен нещата на пара не ми харесват   Sad не мога да ги овкусявам. хм.  за малкия го купих, като го храних с пюрета , после така и не го пипнахме  .  дори и уреда за пе;Ене на хляб подарих, ;е не ставаше ОК   newsm78

Общи условия

Активация на акаунт