До Италия с кола

  • 14 014
  • 46
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 460
Здравейте!
Смятаме да организираме пътуване до Флоренция с кола, моля ако някой е отсядъл по пътя за нощувка да сподели малко информация. На връщане мислим да разгледаме и Венеция, къде в околността е добре да се нощува. Интересуват ме места за нощувки в 2-те посоки.
Благодаря!

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
За мен най-удачният вариант е с ферибот от Игуменица и нощувка в каюта. Така можете да разгледате и Метеора и други интересни места в Италия.

# 2
  • Мнения: 858
Съжалявам,че не мога да помогна.Интерестно ми е да проследя темата.Сестра ми живее във Флоренция и сме мислили по въпроса за пътуване с кола.

# 3
  • София
  • Мнения: 460
Рени, благодаря ти за идеята, ще я обсъдим.
dennis, заповядай в темата, дано се намери някой, който е пътувал по този маршрут и да сподели информация.

# 4
  • Мнения: 1 021
И аз ще следя темата!
Вие колко дни смятате да ви продължи пътуването?

# 5
  • София
  • Мнения: 460
Екскурзията-почивка сме решили да бъде 10-11 дни.
Наели сме къща за 7 нощувки близо до Флоренция, от които може би ще ползваме 6, 1 нощувка по пътя към Италия, която да бъде към края на Хърватска или в Словения. На връщане мислим да спим някъде около Венеция - 1 нощувка, на другия ден разглеждаме Венеция и си тръгваме от Италия и вечерта пак нощуваме в Словения или Хърватска и на другия ден се прибираме. Докато сме във Флоренция сме решили да разгледаме на спокойствие околността - Пиза, Сиена, Флоренция и някои други градчета.  В общи линии това сме намислили засега. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 021
Довечера имаме среща със семейството, с което ние ще пътуваме и ако се спрем на нещо конкретно ще пиша.

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Препоръчвам едно не много известно, но много интересно, красиво и романтично градче- Алберобелло (намира се в Пулия). Удобно е да се посети ако до Италия се отиде с ферибот до Бриндизи или Бари. Всички къщи там са необичайни- трули. Атмосферата е фантастична! Едно от най-впечатляващите места, които съм посещавала (както и Метеора, с която се съчетава идеално).
 

# 8
  • Мнения: 1 021
Препоръчвам едно не много известно, но много интересно, красиво и романтично градче- Алберобелло (намира се в Пулия). Удобно е да се посети ако до Италия се отиде с ферибот до Бриндизи или Бари. Всички къщи там са необичайни- трули. Атмосферата е фантастична! Едно от най-впечатляващите места, които съм посещавала (както и Метеора, с която се съчетава идеално).
 


Ох снимките са страхотни. Аз бях изключила този вариант на пътуване, защото ме е страх да севозя на  всякакви водни превозни средсва, но като видях тези снимки и почнах да се замислям.
Може ли да дадеш малко повече информация за пътуването с ферибот. Колко часа трае, каква е цената, знам, че има различни цени в зависимост от каюта, автомобила с който се пътува и т.н
Мерси предварително   bouquet

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да, цената много зависи. Аз бях с организирана екскурзия и цена не мога да посоча. На отиване слязохме в Бриндизи, а на връщане се качихме в Бари. От Бари до Игуменица пътувахме цяла нощ и на следващият ден пристигнахме преди обяд. На мен пътуването ми беше много приятно и мина неусетно.

# 10
  • Мнения: 148
Аз съм ходила в това градче,също на организирана екскурзия Wink Имам много снимки,на една от която една иначе мн. сладка и пухкава котка се опитва да ме бележи с лапа...
Всъщност не разбирам защо трябва да нощуватв в Словения или Хърватска щом сте с кола,аз пътувам по работа така и пътя ни до Италия е 9-9 и половина часа

# 11
  • София
  • Мнения: 460
Всъщност не разбирам защо трябва да нощуватв в Словения или Хърватска щом сте с кола,аз пътувам по работа така и пътя ни до Италия е 9-9 и половина часа

Искаме да нощуваме по пътя, защото мястото което сме си избрали е на 1500 км. от София, което за нетренирани пътешественици като нас няма как да стане, за често пътуващи също мисля, че ще бъде изморително.

# 12
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Здравейте,
Ние миналата година планувахме такова пътуване, но не успяхме да го осъществим по независими от нас причини, но както и да е мисълта ми беше, че ако решите да пътувате с ферибот през Игуменица погледнете графика за пътуванията. Сега когато е извън сезона не са толкова на често и предимно през нощта, това допълнително ви оскъпява билета поради факта, че може би ще предпочетете каюта отколкото да спите в кафенето Wink
Аз лично предпочитам пътуването да е през деня.

Magi_D  може ли да дадеш малко повече информация относно тази вила- цени къде се намира и т.н. ако не ти представлява проблем разбира се - може и на лични

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ell, нета е пълен с оферти за къщи и апартаменти, с Гугъла можеш да намериш много предложения навсякъде по света. 

# 14
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Ell, нета е пълен с оферти за къщи и апартаменти, с Гугъла можеш да намериш много предложения навсякъде по света. 


Рени принципно си права, но ми се щеше малко подробна информация (може би някой е бил там  и я е препоръчал, може пък да е на техни приятели, може да е по този "туризъм по къщите"- с размяна и т.н Laughing ) Уф че съм подробна ooooh! Иначе Чичко Google не е за подценяване, но друго си е информация от от източника
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт