Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора

Каних се, каних се и все време не намирам да го направя. Пускам рецептата, по-пъргави мами ще го спретнат, пък и аз дано се засрамя. Very Happy

Тесто

•   2 ч.ч. брашно приблизително за средно меко тесто
•   1 пликче суха мая или жива
•   1 яйце
•   0,5 ч. л. сол
•   1 с. л. захар
•   2 с. л. олио
•   1 ч.ч. топло мляко

Всичко се омесва, тестото се прави на топка, покрива се с кърпа и се оставя да втасва на топло около 1,5 часа. След това се разделя на две . Едната част се разточва на овал и се слага пълнеж по избор. Покрива се с другата половина тесто, разточена с овално форма. И се оформя мишката. Изрязват се излишните крайчета и двата овала се притискат по края с виличка. От остатъците тесто се правят ушички, опашка и лапички. За очи се слагат маслинки, за носле – морковче. Намазваме с яйце и слагаме във фурната за около час.

източник: ТУК.

И за разнообразие може да се оформи и раче:

източник: ТУК.
Цитирай

ГОре на черешата...

Лабрекс, супер е мишаната Peace!
Гледам твоята, че е с кайма - изпече ли се добре отвътре Rolling Eyes?
А тестото в машината дали няма да стане,  за мързеланки като мен Mr. Green?
Цитирай

mari_eta , мишлето наистина е симпатично, но не съм го правила, най-отгоре в първия пост написах, че все време не намирам. А рецептата стои копната от  януари още. Embarassed И понеже гледам, че мамите правят крокита, реших да я пусна, както е от руския сайт. Не знам за машина, аз нямам такава и меся на ръка. Ако си правила крокодилското тесто в машина, мишлето и с него ще стане, оформлението само е различно.
Цитирай

ГОре на черешата...

Уф, нали Бебо е в ръцете ми, чета през ред ooooh!...
Ще го направя като ми остане време, ама с друга плънка, няма да рискувам с тая кайма, струва ми се, че няма да се изпече добре...
Цитирай

Може предварително да я задушиш или запържиш, щом ти се струва, че няма да се опече. newsm78
Цитирай

ГОре на черешата...

Не, не с друга плънка ще е, че мъжете вкъщи нещо недолюбват каймата /освен ако не е на скара де Mr. Green/.
Цитирай

мммм, супер разнообразие  Hug
Цитирай

У дома

Ммм, красота!
Цитирай

в Австрийско...

Навих се  Very Happy

Някой има ли по-конкретни идеи zа плънката с кайма?
Цитирай

ми най-много да стане по немски - сурова кайма  hahaha
Цитирай

UK, Harlow/София

Ей, labrex , голяма подстрекателка си LoveБраво за поредното ти произведение!  bouquet
Цитирай

Ей, labrex , голяма подстрекателка си LoveБраво за поредното ти произведение!  bouquet

Ох, май само подвеждам Embarassed В първия пост написах, че само му се каня, но явно снимките впечатляват повече. Не съм го правила още, щото се размотвам. Само го давам като идея за разнообразяване на крокитата. Така че, Биляна , права си, в случая съм точно подстрекателка. Very Happy
Цитирай

UK, Harlow/София

Ох, май само подвеждам Embarassed В първия пост написах, че само му се каня, но явно снимките впечатляват повече.

Просто няма кой да чете както трябва SmileНо направи го де, сигурна съм, че ще се справиш чудесно!
Цитирай

В лудницата на 2-рия етаж.

Много апетитна мишка,с удоволствие ще я хвана в капана  35
Цитирай

ГОре на черешата...

Ето моите мишки, а и някой други животинки:

Позволих си да пусна и нова тема, за да се видят събрани накуп форумските животинки.

Лабрекс, благодаря за идеята  bouquet!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора