Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Красива мама
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 392 отговора
Здравейте всички  Very Happy
На предишната темичка направихме 15-те странички и ето, вече стигаме до продължението Smile
Да се надяваме, че в новата тема караниците и нападките ще са по-малко или въобще няма да ги има  Peace
Цитирай

Габрово

Записвам се, че да ви държа под очо Mr. Green
Бойкотът продължава... 35
Цитирай

Хахахахаха  Laughing 
Няма отърваване, а?  35
Цитирай

Sofia

Ето ме и мене Smile. Чакам резултати, да пишете за всичко!
Цитирай

Лечение на стрии с витамин А-1

Лечение

- Най- ефикасна до момента се счита употребата на третиноин (Tretinoin). Третиноин под формата на Retisol-A, Retin-A, Stieva-A, Rejuva-A, Renova или Витамин A, нанесен върху засегнатите участъци може да причини промени в разпределението на колагена в кожата.

За да има ефект, третиноина трябва да се нанася в дози не по- големи от 0.1 % на ден в продължение на 12 седмици. Кожата става много суха и може да се появят сърбежи. Тази реакция е много важна за успеха на лечението и затова не трябва да използвате овлажняващи кремове въпреки дискомфорта.

Стриите, които са се появили скоро са по- податливи на лечение с третиноин отколкото по- старите

- Друго добро лечение на стриите е лазерът с въглероден диоксид. Той води до реорганизация в колагенната архитектура на кожата. Прекалено агресивното лечение, обаче може да доведе до появата на белези и пигментации.

- В някои случай лазерите, използвани за премахване на капиляри могат да помогнат подобряване вида на стриите.

- Употребата на колаген за инжектиране също може да е успешна. Колаген може да бъде инжектиран в изтънелите участъци на стриите. Резултатите са несигурни, а количеството колаген, необходимо за запълването на много стрии може да бъде скъпо.

- Линейното хирургическо изрязване е добро решение при тъмни и дълбоки стрии, когато малък бял белег е за предпочитане.
Трябва да обсъдите всички варианти със своя дерматолог преди да изберете най подходящия за вас!

-Хвойново масло - Има затягащо действие, премахва стриите от кожата, в най-лошия случай ги свива.

- Купете си коралова гъба или пилинг ръкавица , трийте упорито и внимателно местата със стрии докато сте в банята докато тялото ви се зачерви приятно;
- Правете контрастни душове с топла и студена вода;
- Сварете 10 мин. в 1/2 литър вода 1 ч.л. бръшлян и третирайте с отварата САМО засегната кожа /ВНИМАНИЕ - бръшляна е отровен! Пазете от деца и следете за алергични реакции/
- Купете си крем за стрии една туба ще ви стигне за около месец. Ефекта наистина е добър! Ползвайте сутрин или вчер.
- Вземете си качествен ексфолиант и два пъти седмично го ползвайте .
- Масажирайте зоните с Какаово масло и масло с витамин Е !Аз ползвам масла на Икаров
- Приемайте храни богати на вит А , Е , С , тези витамини подпомаган формирането на колагена .
- Приемайте Цинк - отново подпомага колагена .
- Много вода - кожата трябва да е хидратирана !
- Свинска мас помага (според вашата поносимост)

приемаме и други предложения  Hug

успех     bouquet
Цитирай

София

Peace
Цитирай

по пътя на светлината

М.....да...., и аз ще следя темата с интерес. Smile
Цитирай
Здравейте,

И аз имам стрии и се опитвам да ги премахна.В момента(от около седмица) се мажа с ампулите на Лирак и серума на Галеник и забелязвам,че почнаха леко да се свиват.След като ми свършат мазилата с който се мажа сега ако не съм доволен от резултатите,ще започна и аз да третирам кожата си с третиноин.Прчетох първата тема,поразрових се в нета и намерих крем за стрии в който пише,че има Витамин А http://www.marvistore.com/maternprogram-p-21406.html?cPath=727_859 но незнам дали в съдържанието си има третиноин.Може да се поръча от български сайт и не е скъп.

Успех на всички.....Smile
Цитирай

Габрово

Здравейте,

И аз имам стрии и се опитвам да ги премахна.В момента(от около седмица) се мажа с ампулите на Лирак и серума на Галеник и забелязвам,че почнаха леко да се свиват.След като ми свършат мазилата с който се мажа сега ако не съм доволен от резултатите,ще започна и аз да третирам кожата си с третиноин.Прчетох първата тема,поразрових се в нета и намерих крем за стрии в който пише,че има Витамин А http://www.marvistore.com/maternprogram-p-21406.html?cPath=727_859 но незнам дали в съдържанието си има третиноин.Може да се поръча от български сайт и не е скъп.

Успех на всички.....Smile

Не знаех, че и мъжете са толкова суетни 35
В такива филми се вкарвате, че нямам думи ooooh! Mr. Green
Цитирай
Ами да...Това че съм мъж не означава че трябва да съм разпусната мърда...Аз мисля че всеки човек трябва да се поддържа... Smile
Цитирай

София

Ето ме и мен!  Peace
Излишно е да казвам, че без мене няма да мине  Laughing
Цитирай

София

Принцеска и Мама Джули, пишете как сте. При мен започва новата кожа да се лющи, но съвсем финно. Наблюдавам местата, които третирам внимателно и ако има нещо ще пиша тук.

Калака, супер подбрана и полезна информация!   bouquet
Повечето от нещата съм ги пробвала преди доста време. Консултирала съм се при двама пластични хирурзи за лентовото изрязване, но както си написала - белег остава. Откакто имам стрии, всяка седмица се ексфолирам. Дори и без да съм чела, съм третирала някак инстинктивно увредената кожа с масажна ръкавица, но не мога да се похваля с резултат.
Честно казано, не съм била абсолютно постоянна и може би това също е причина да няма подобрение след толкова години опити.
А надеждата нали умира последна, сега отново съм се заледила с търпение и действам!

До скоро!
Цитирай

София

здравейте момичета  Hug

радвам се, че сте започнали нова тема, защото видях, че предходната се е превърнала в махленска трагедия  35

аз мажа също през ден, защото доста ме сърби и кожата става доста чувствителна. а понеже аз мажа дупето, то бая се натърти и сега хич не ми е комфортно да си стоя на Д-то  Laughing

Но мисля да си направя поне 2 месеца мазане, за да видя дали има ефект  Peace Ще поръчам от сайта, където кремчетата са по 18$, защото са точно от същия производител, от който и Краси ни достави  Peace Надявам се Svetoslava да сподели детайли за доставката като дойде  Peace

Това е засега от мен  Crazy И дано тази тема да не се изроди, а наистина да споделим резултати и да помогнем на други хора - или с добра идея за борба със стриите, или с призив да не се прецакват с поредната терапия против стрии, която няма резултат  Sad

до скоро  Hug
Цитирай

по пътя на светлината

Кърмиш ли ?
Цитирай

София

ако ме питаш мен  Wink - не кърмя - иначе никога не бих си мазала таквиз кремчета  Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 392 отговора