Храната на кърмачката

  • 453
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Здравейте, кърмя бебо, но не ми остава време да се храня кой знае колко здравословно. Хапвам набързо каквото намеря, че до мен се разнасят неописуеми писъци на гладното отроче. Засега наддава добре, но не знам дали в дългосрочен план няма да му се отрази. Посъветвайте ме какво да ям, така че хем да не губя време в готвене, хем и малкият да е доволен.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ами сложи си близо до мястото,където го кърмиш,една табла с различни неща- ябълка,стафиди,бадеми(или от онези смесени сурови ядки,които се продават в Билла например),топени сиренца,нарязано филе и кашкавал,сухарчета,някаква суха зърнена закуска,ако обичаш (някакъв вид корнфлейкс,който можеш да хрупкаш и сух),мюсли-барчета,банани,шише с вода или айран или сок.Като ти е подръка всичко това,можеш да прихапваш сравнително здравословно,докато бебе се храни.Лесно се приготвя,даже може да помолиш таткото да ти я зарежда всеки ден да ти е готова и така Grinning Само избягвай да я зареждаш с бисквити и шоколадчета Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 1 121
И аз съм горе-долу така - каквото се намери в хладилника. Добре, че е мъжът ми, да зарежда хладилника с разни здравословни неща. Иска ми си да си сготвя нещо, да хапваме по-здравословно, но не само че нямам време (аз и работя от вкъщи), но и когато имам, ме мързи. Мисля, че и почивката е важна не по-малко от храната.

# 3
  • Мнения: 7 106
Прави си и всякакви супички - хем са полезни, хем бързо стават, хем и тати ще си похапва от тях. Друго за което се сещам са различни аламинути - омлети със сирене, кашкавал или филенце някакво, филийки запечени със кашкавал или сирене и яйце, ако имате скара можеш да метнеш набързо някое пилешко бутче или пържолка. Хапвай си салатки и плодове на корем.
Остави засуканите манджи за по нататък и наблегни на такива, които се приготвят без много суетене.

# 4
  • Мнения: 2 529
Постарай се! Много е важно да наблегнеш на здравословното хранене Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт