От кога биберон с две дупки?

  • 5 322
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 172
Ами това ми е въпроса,от кога да сменя биберона за млякото от една с две дупки?Бебка е на 3 месеца и 23 дена и все още си пие мялкото с авент една дупка,но се чудя дали не е време за две дупки  newsm78

# 1
  • Мнения: 1 763
Аз сменям, когато синът ми започне да изяжда много малко, да се уморява и да заспива, докато яде, а след около час да е пак гладен. С една дупка напълно отказа да яде, от няколко седмици яде с биберон три дупки. Но доколкото знам, е полезно да яде по-бавно, така че е според мен е по-добре да ползваш биберон с една дупка възможно най-дълго.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 011
Смених го когато започна много да се уморява и дори да заспива по време на хранене. От началото на 2-ия месец беше с биберон с 2 дупки, на Авент.

# 3
  • Мнения: 745
На 2 месеца и няколко дни беше с биберон с 2 дупки на Авент.По принцип има книжка с препоръки за бибероните и залъгалките.

# 4
  • Мнения: 48
По принцип производителя препоръчва да се сменят бибероните на три месеца и да се увеличава размера, но аз като станахме на 3м си купих от тези на авент с чертичката отпред и 1,2 и 3 номер на биберона в зависимост от завъртането на шишето и съм много доволна. Според мен няма смисъл да мъчиш детето до последно ( освен разбира се ако не сте на смесено хранене и не искаш да го отбиваш скоро.Защото ако увеличите струята на бибата от гърдата става по трудно), а пробвай то само ще ти покаже за ден два е напълно в час с новата струя.Желая ти успех smile3503

# 5
  • Мнения: 15 379
Ние доскоро ядяхме с 1 дупка.  Embarassed Много зависи и гъстотата на млякото, затова винаги съм се ориентирала за дупките по бебето, а не по препоръките на производителите.  Peace

# 6
  • Мнения: 164
Здравей и от мен. Синът ми е на 5 м. и половина и още сме с биберон Авент 1, защото когато му дадох 2ка започна да се дави..



Кристиян е роден на 10.09.2007 г.

# 7
  • Мнения: X
Вземи с две дупки и пробвай. аз винаги съм се ориентирала по детето, не по препоръките на производителя.

# 8
  • Мнения: 403
Все още сме на 1 дупка.

# 9
  • Мнения: 1 217
Калоян още си пие млякото с биберон с 1 дупка.
Иначе пробвах с 2 и се даваше постоянно и пак се върнахме на 1 дупка.

# 10
  • Мнения: 1 477
От 6-тия месец сме с две дупки.Най-лесно ще те ориентира детето  Peace

# 11
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
в края на 1-я месец започна да се храни много бавно, взех на Авент 3+ биберон с 3 положения на дупката и сега е супер хапва за максимум 10 мин Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 5 707
От самото начало сме на Level 1 на Be-Free но и млякото позволява да тече,ако е по гъсто бих сменила с по....
Единственно с 2 ка давам сокче круша,че е по гъсто! Peace

# 13
  • Мнения: 117
Ние също сме с шишетата на БиФри и сменихме на Ниво 2 когато дребният започна видимо да се изнервя докато яде, въртеше се, мрънкаше и като цяло яденето отнемаше повече време от преди това, защото дърпаше по-силно от преди и му идваше тясна дупката на биберона. Когато взехме бибероните с по-широката дупка, всичко се оправи. За протокола, случи се в началото на четвъртия месец, точно както е писано по упътванията на шишетата. Но ние сме "стандартен" случай по всички параграфи. Детето си показва само, ако му е ок с една дупка няма причина да сменяш според мен, а ако не му е ок, няма начин да не разбереш  Peace

# 14
  • Мнения: 195
докато се храни нормално мже да си продължиш със стария. Когато почне да се уморява и да се мачи тогава можеш да го смениш. Индивидуално е и детето си показва

Общи условия

Активация на акаунт