prevarenata voda i sterilizaciqta na 6i6etata

  • 819
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
zdraveite na vsi4ki mami nie sme po4ti na 2 meseca i davam na malkiq prevarena voda -podsladena -do koga da q davam nqkoi mi kazvat 4e ve4e davat samo trapezna stavala i za bebeta dali 6te pie kato ne e podsladena i dokoga se izpolzva edno 6i6e 1-2-3 meseca nie sme na karma zasega smenqm samo biberona a nqkoi kazvat 4e ot 2 mesec ve4e nito sterilizirat nito gladqt dre6kite na malkite? newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 1 185
Подсладена вода?!? Защо?
За стерилизирането аз мисля, че 2 месеца е рано да се спре. Педито каза за гладенето на дрешките след като навърши един месец може да се спре!

# 2
  • Мнения: 1 121
Бебето няма нужда от вода, докато се кърми, камо ли от подсладена.

За стерилизирането-до 7 месеца е добре, след това така или иначе започва да слага всичко в устата, та покрай милионите бацили, идеята на стерилизирането според мен се губи Mr. Green

Относно гладенето - аз лично никога не съм гладила дрешките му.

# 3
  • Мнения: 5 401
Бебето няма нужда от вода, докато се кърми, камо ли от подсладена.

Подкрепям с две ръце! Кърмата е достатъчна, за да задоволи жаждата и глада на бебето. Спри да даваш вода, кърми бебчето на поискване.  Peace Моят син започна да пие вода към 11-тия месец.

Ето, прочети това:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73979.0

За гладенето - не ми е от приятните занимания и сама си реших да го прекратя след едномесечни мъки. За мен е загуба на време и е напълно излишно.

За изваряването - също е безмислено, защото в момента, в който извадиш шишето от водата, вече са полепнали микробите..

# 4
  • София
  • Мнения: 2 734
Трапезна вода по-добре давай след 6 мес.Сега ако изобщо даваш вода(според мен не ви и трябва),давай чиста преварена,без никаква захар!!!Стерилизирането и гладенето за дезинфекция за мен винаги са били глупави занимания.Аз стерилизирах не особено усърдно до 3 мес.,после съвсем спрях.Дрехи пък не съм гладила абсолютно никога!Гладя само когато нещо е грозно намачкано и не стои добре облечено.Помисли само,като изгладиш дрехите,ги прибираш в гардероб или шкаф.Там средата не е стерилна,така,че не се запазва ефекта от гладенето!Според мен е безсмислено занятие.

# 5
  • Мнения: 864
Вода пиеше само в жегите,сега не иска,но се кърмим на поискване.
Давала съм само преварена вода,а и сега си преварявам ако евентуално поиска.
Гладих до 6 месеца,но ми писна.
Шишетата ги преварявам още,но и аз не знам защо,като само ги играе с тях  Laughing

# 6
  • Мнения: 1 173
за водата пак става въпрос и то със захар. стига с тази захар във водата , стига с тази бяла отрова. ти като го научиш на вода със захар , как ще иска да пие обикновена? аз вода не давам , а и той не иска да пие( на 9м сме).
шишетата поне до 6м се стерилизират, дрехите не съм му ги гладила , те си минават през сушилнята .
иначе с каката в Бг ги гладех , но нали се сушаха отвън на терасата , прах и тем подобни, но ме домързя към 5м и спрях Simple Smile

# 7
  • Мнения: 630
До 9 месеца пиеше само преварена вода. на 9 месеца вече давах и изворна. Стерилизирах шишетата за мляко до 11 месеца. Трапезната вода не мисля, че е подходяща за бебета. Спри да подслаждаш обаче.

# 8
  • Мнения: 77
Кърмата е достатъчна, за да задоволи жаждата и глада на бебето. Спри да даваш вода, кърми бебчето на поискване. 

Никой не е достатъчно компетентен или добре запознат с индивидуалните нужди на детето, защото всяко е различно. Немога да разбера, защо така отричате водата. И аз доста се иформирах по темата и никъде ненамирам че вреди на организма, освен че може да намали интереса на детето към кърменето или АМ ако е на такова. Синът ми е кърмено бебе и наддава повече от добре, но си пие вода. Не е намалил храненето и за неговата възраст пие повече отколкото е необходимо, но след хранене понякога пие и водичка. Стига да се усещат точните нужди на детето смятам че няма проблем  Peace

А относно това че пак полепват микроби по вече изварените шишета пак не съм съгласна. От млякото по винтовете и капачките може да остане мляко и се образуват гъбички, ако не се изварят попадат в устата от там в стомаха, а от там на дупето. Според мен все още е рано да спираш да изваряваш, но това все пак си е право на личен избор и хигиена на майката. Аз дори гладя дрешките от двете им страни още  Rolling Eyes  и изварявам след всяко ползване на шишетата и смятам да го правя още дълго. Не ме мързи и не ми пречи да го правя  Peace

Освен бибероните можеш да сменяш и шишетата заедно с тях особено ако са пластмасови, защото с времето пластмасата се надрасква и захабява и е добре да бъдат подменени  поради опасност на отлагане на разни вредни съставки в млякото или водата, когато се затоплят  Peace Това е само мое мнение, неискам да предизвиквам спорове с него  Hug

# 9
  • Мнения: 3 695
Не съм давала вода до 6 месеца, когато започнах със захранването. И аз смятам, че кърмата задоволява напълно нуждата от вода. Peace
Както беше писала една мама - ако бебето имаше нужда от вода, от едната гърда щеше да тече кърма, а от другата - вода Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 6 265
Започнах да давам изворна вода към 2-3 месец, като я преварявах леко в ел. кана за 30 сек. Бебо пиеше по малко вода обаче, освен в най-големите жеги. А сега пък изобщо не иска водя  Rolling Eyes и за това я "разреждам" със малко сок  Rolling Eyes

А иначе не смятам, че трябва да се подслажда водата на бебтата със захар! Аз категорично реших да не го правя още от начало. Не намирам нищо полезно в захарта.

Стерилизирах всичко всяка вечер до 6 м. (шишето за вода и бибите). Мисля, че е важно това поне първите месеци.

Гладих всичко май само първите един-два месеца, сега гладя само от естетическа гледна точка ако се налага. Мразя това занимание.

# 11
  • Мнения: 10
Аз ще ви споделя какво ми каза моята педиатърка(имам предвид тази която ме е гледала като бебе, което е било преди 26 години). Тя е завеждащ педиатрия , много земен и истински човек. Малко се отплесвам, ама искам да ме разберете правилно. По инструкции на педито на моята бебка, аз върша всички тези досадни работи-стерилизиране,гладене,къпане всяка вечер и т.н., пропуснах да отбележа , че беба не е при тази педиатърка, защото аз живея сега в София, а тя е в Бургас. Когато отидох на гости на мама в Б-с(беба беше на три месеца), поканих въпросната докторка на гости, хем да види беба,хем да пием по едно. Искам да ви кажа,че като и разказах как се "грижа" за беба, тя просто ми каза, че съм луда! Още повече като и казах,че си имам даже и стерилизатор... С две думи( ако мога): никакво къпане всяка вечер- ако толкова държа, да е през вечер и сапун,гел и т.н. веднъж седмично( точните и думи бяха- изтъркахте им кожите на тези стерилни бебета!), омазняване на кожата-само ако е къпано с препарат, пране и гладене всеки ден-НЕ! Стерилизиране абсолютно НЕ! Аз естествено взех златната среда. За къпането се съгласих, за прането и гладенето също, но стерилизатора  Rolling Eyes още го ползвам. Сега беба вече е на пет месеца и смятам да се сбогувам и него! Hug

Общи условия

Активация на акаунт