хроничен фарингит

  • 220 992
  • 187
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1
Ако оплакванията продължават повече от седмица, не е зле да се направи гърлен секрет.

# 121
  • Мнения: 297
Хора, без лекарско предписание не пробвайте нищо ! Аз пробвах кратка гаргара с йодна тинктура и страшно много ми изгори езика. Трябва да се внимава с тези неща.

# 122
  • Мнения: 507
Хора, без лекарско предписание не пробвайте нищо ! Аз пробвах кратка гаргара с йодна тинктура и страшно много ми изгори езика. Трябва да се внимава с тези неща.
А моят съвет е пробвайте без лекарско предписание,  но разбира се мислете преди това или поне се допитайте до интернет ако е нещо по рисково. Аз лично като знам как горят кожата ореховите обелки няма как да пробвам йодна гаргара в голямо количество. Всъщност пробвала съм, но се разтварят капки и няма никакво горене. ........ е и полза няма де.
Пробвайте без лекарско предписание, за съжаление на 80-90 процента от лекарите не може да се разчита, никой не е длъжен да страда и то срещу заплащане а насреща нищо.

За хората които усещат нещо като буца, голяма храчка или усещане че има нещо там, моят съвет е дренаж. Всякакви лекарства и илачи за разтопяване на въпросната буца която най вероятно е слузно-гнойна колекция. За разтопяване и засилване на отхрачването, което трябва да ви радва. За съжаление е възможно и да не стане само с лекарства, ....масажирането, натискането, отлепяне на кожата на проблемното място е толкова важно колкото и отхрачващите лекарства.

# 123
  • Мнения: 1 842
Ако оплакванията продължават повече от седмица, не е зле да се направи гърлен секрет.
Да, това поне ще определи на какви бактерии се дължи всичко. Peace

# 124
  • Мнения: 507
Ако оплакванията продължават повече от седмица, не е зле да се направи гърлен секрет.
Да, това поне ще определи на какви бактерии се дължи всичко. Peace


Моят личен опит показва че от това голяма полза няма, то и за това рядко лекари изследват гърлен секрет. Каквито и да са бактериите общо взето лечението е едно и също. Поради причината че винаги ми излизаха различни неща при изследване на гърлен секрет, си направих експеримент в един и същи ден изследвах гърлен секрет в три различни лаборатории, излязоха три различни резултата. Ако бяха 5 лабораториите, нямаше да се изненадам и на пет различни резултата.

# 125
  • Мнения: 85
Не съм чела всички коментари.
Но това, което бих те посъветвала е да не се оставяш. Лекувай се по всички възможни начини.
Солен разтвор в носа. Мед, чай, инахалации, хапчета за смучене, повече въздух, движение и т.н.
И аз съм като теб.
Всичко започна с една ангина. 2 години ходих по УНГ, било леко, нищо не било, после стана хронично и накрая /поне при мен синузит/
Егатии, никой не можа да.ми каже: направи си снимка, 2 години сополи, и си мислех,  тоеа не е нищо и какво? Вечно ме боли гърло, сополи нон стоп, не се оставяй..
Ще се справиш.
Може да пийваш и мента глог и валериан с останалото лечение, ако наистина е на нервна почва.

# 126
  • Мнения: 1 842
Ако оплакванията продължават повече от седмица, не е зле да се направи гърлен секрет.
Да, това поне ще определи на какви бактерии се дължи всичко. Peace


Моят личен опит показва че от това голяма полза няма, то и за това рядко лекари изследват гърлен секрет. Каквито и да са бактериите общо взето лечението е едно и също. Поради причината че винаги ми излизаха различни неща при изследване на гърлен секрет, си направих експеримент в един и същи ден изследвах гърлен секрет в три различни лаборатории, излязоха три различни резултата. Ако бяха 5 лабораториите, нямаше да се изненадам и на пет различни резултата.
Ако лекаря дава един и същи антибиотик при всички видове бактерии, по-добре смени лекаря.  Peace

# 127
  • Мнения: 507
Съншайн, къде съм казала че взимам антибиотици и че имам лекуващ лекар на гърлото който евентуално трябва да сменям според съвета ти?!

С никакви антибиотици не се лекувам и не се занимавам отдавна с никакви лекари относно дихателна система, то това си има граници. Аз не съм печатница за пари, никой нищо не го интересува.
Продължавам да твърдя че лечението е общо взето едно и също без значение от бактериите, като основното с което трябва да се въоръжи човек при хронични проблеми на дихателната система е търпение, в зависимост от степента на хроничност лечението е от няколко месеца до година две.

Когатото съм изследвала гърлен секрет или храчка и съм действала според антибиограмата или антимикограмата никаква полза не е имало. Ако това лекуваше безотказно,  състоянията хроничен фарингит, ринит, бронхит и прочие изобщо нямаше да съществуват в медицината като понятия.

 

 

# 128
  • Мнения: 1 842
Съншайн, къде съм казала че взимам антибиотици и че имам лекуващ лекар на гърлото който евентуално трябва да сменям според съвета ти?!

С никакви антибиотици не се лекувам и не се занимавам отдавна с никакви лекари относно дихателна система, то това си има граници. Аз не съм печатница за пари, никой нищо не го интересува.
Продължавам да твърдя че лечението е общо взето едно и също без значение от бактериите, като основното с което трябва да се въоръжи човек при хронични проблеми на дихателната система е търпение, в зависимост от степента на хроничност лечението е от няколко месеца до година две.

Когатото съм изследвала гърлен секрет или храчка и съм действала според антибиограмата или антимикограмата никаква полза не е имало. Ако това лекуваше безотказно,  състоянията хроничен фарингит, ринит, бронхит и прочие изобщо нямаше да съществуват в медицината като понятия.

 

 

Разбирам. Но понякога се налага и лекари да имаме все пак. Peace
Скрит текст:
Извини ме, но не се изследва само гърлен секрет има и от носа секрет.
Аз понякога си мисля, че медицината предизвиква определени болести. Или всичко е от невежеството в което сме поставени не знам.

# 129
  • Мнения: 507
Пропуснала съм нещо в предното ми мнение.

Освен че хроничните, бронхити, фарингити, ринити не се лекуват с антибиотици, как точно ще се излекува алергия с антибиотици защото те са повечето алергични не ми е ясно но както и да е ............., тези състояния не се лекуват и със скъщите  всичколекуващите панаце лекуващи от леко одраскване до рак на разни психопатни дистрибутори тип мрежов маркетинг...

# 130
  • Мнения: 5
За облекчение при сухотата от фарингит мога да препоръчам един полски спрей за гърло - Оливокап.Освен,че никак не е скъп е и доста като дозички,също съдържа витамини А+Е

# 131
  • Мнения: 85
Хора, без лекарско предписание не пробвайте нищо ! Аз пробвах кратка гаргара с йодна тинктура и страшно много ми изгори езика. Трябва да се внимава с тези неща.
А моят съвет е пробвайте без лекарско предписание,  но разбира се мислете преди това или поне се допитайте до интернет ако е нещо по рисково. Аз лично като знам как горят кожата ореховите обелки няма как да пробвам йодна гаргара в голямо количество. Всъщност пробвала съм, но се разтварят капки и няма никакво горене. ........ е и полза няма де.
Пробвайте без лекарско предписание, за съжаление на 80-90 процента от лекарите не може да се разчита, никой не е длъжен да страда и то срещу заплащане а насреща нищо.

За хората които усещат нещо като буца, голяма храчка или усещане че има нещо там, моят съвет е дренаж. Всякакви лекарства и илачи за разтопяване на въпросната буца която най вероятно е слузно-гнойна колекция. За разтопяване и засилване на отхрачването, което трябва да ви радва. За съжаление е възможно и да не стане само с лекарства, ....масажирането, натискането, отлепяне на кожата на проблемното място е толкова важно колкото и отхрачващите лекарства.


Ок, за хората които вечно усещат нещо в гърлото,, и са били 20пъти на унг, какво препоръчваш и с какво?

# 132
  • Мнения: 507
Хора, без лекарско предписание не пробвайте нищо ! Аз пробвах кратка гаргара с йодна тинктура и страшно много ми изгори езика. Трябва да се внимава с тези неща.
А моят съвет е пробвайте без лекарско предписание,  но разбира се мислете преди това или поне се допитайте до интернет ако е нещо по рисково. Аз лично като знам как горят кожата ореховите обелки няма как да пробвам йодна гаргара в голямо количество. Всъщност пробвала съм, но се разтварят капки и няма никакво горене. ........ е и полза няма де.
Пробвайте без лекарско предписание, за съжаление на 80-90 процента от лекарите не може да се разчита, никой не е длъжен да страда и то срещу заплащане а насреща нищо.

За хората които усещат нещо като буца, голяма храчка или усещане че има нещо там, моят съвет е дренаж. Всякакви лекарства и илачи за разтопяване на въпросната буца която най вероятно е слузно-гнойна колекция. За разтопяване и засилване на отхрачването, което трябва да ви радва. За съжаление е възможно и да не стане само с лекарства, ....масажирането, натискането, отлепяне на кожата на проблемното място е толкова важно колкото и отхрачващите лекарства.


Ок, за хората които вечно усещат нещо в гърлото,, и са били 20пъти на унг, какво препоръчваш и с какво?

Опитай с олио или зехтин, може и да не се получи от първия път, иска се както се казва чалъм/майсторлък да усетиш да се нагодиш как да го правиш.
Сутрин като станеш първата ти работа  да не е пастата и четката за зъби, а да размотаваш олио из устата си около 10/15 минути в легнало в изправено във всякакво състояние. Като за начало това го повтори 3-4 пъти един след друг, целта е да отделиш слуз или гной. Отделянето може и да не стане спонтанно, а с малко понатискане и целенасочено остъргване...

Може и със зехтин, зехтин студенопресован ама е малко скъпичък май вече около 19, 20 лева килограма, при зехтина действието е малко по различно той има малко парещо действие. Ако имаш такъв пъхни ударна доза примерно два пъти по шест капки през няколко минути в носа да се разлее по задната стена на гърлото, после повтори процедурата като с олиото.

Пастата за зъби и вода за уста след това.....

Носните, околоносните, гърлените кухини или ако е отишло и надолу са необятно пространсто, за да се изчистят се иска доста време.

Има и други начини...............

# 133
  • Мнения: 1
и аз имам проблем с гърлото-напоследък/от 30-35 дена/непрекъснато ми пари,дращи и леко ме наболявасливиците и носа.Лекувам с хомеопатия при д-р Ферфериева,но сякаш по-лошо става SadНаскоро чух че се прилага електрокоагулация на гърлото за да се премахнел "повредения"слой=ако някой знае нещо нека го сподели.Иначе имам координати на лекари в София и Варна които го правят-ако някой се интересува...Аз смятам тия дни да се свържа с някой от тях за повече инфо.

# 134
  • Мнения: 735
Внимавайте с капането на зехтин в носа! Ако попадне в белия дроб ще стане лошо....

В момента съм обострила фарингита. Хомеопат ми каза да си взема Шуслерова сол №4 и №6 и да пия 3 пъти по 1 от всяка, разтворени в малко вода. Имам и Оливокап, почнах да пръскам с него. Не знам дали да не взема и трахизан да смуча. С извадени сливици съм и ме е страх да не слезе надолу инфекцията. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт