Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравеите и от мен най после реших и аэ да споделя за проблема си.Правим опити за бебе от 3 години изследванията които сми правили са хормони;тестостерон и пролактин тестостерона беше малко висок но лекарката каза че не е проблем.Цветна снимка и там всичко е на ред.Спермограмата каза че е идеална. Сега ми предписа костилбегит  от 5 ден на цикала прегнил5000ед. на 10 ; 14;16 ден тестове за овулация от 10 до 15 ден на 13 ден беше положителен и от 16 до 26 ден утрогестан сега вече ще чекаме дали ще ми доиде .Какви изслидвания триабва да правя още .Благодаря ви предварително
Цитирай

Правилно ли разбрах, че схемата на лекарствата ти е назначена по дни без да те проследяват с ехограф - нарастват ли фоликулите, не нарастват ли, колко са на брой, пукат ли се ....?  newsm78
Цитирай
следеше състоянието ми каза ми има 2 фоликула при преглед сас екограф прегледите вяха на 11 и 24 ден
Цитирай
иэвинявай на 11 и 14 ден
Цитирай

София

Аз трудно бих коментирала тази схема, но ми направи впечатление, че прегнила е назначен на 10-тия ден, което ми се струва малко раничко  newsm78. Ако доктора те е проследявал през ден тази схема ми допада, но ако не е така виждам, че на 14-тия ден той все още вижда двата фуликула, какъв е смисъла от прегнила на 10-тия ден?
Цитирай
тя ми каза че е на 10 ден защото цикала ми беше дошъл по рано и каза че може да имам по рана овулация и за това а какво можеш за други изследвания какво още трябва да правя
Цитирай

Второто, което ме притеснява е точно този прегнил на десети ден.
Мисля, че нямаш нужда от други изследвания, за момента.
Цитирай

а каква беше големината на фолекулите на 10 ден, когато ти биха прегнила...нещо странно ми изглежда тази стимулация....аз имам 2 стимулации с клостилбегит и нещо не ми се връзва...след като се бие пригнил овулацията настъпва в следващите 36-48 часа /може и малко по-рано/..звучи ми абсурдно да се правят тестове за овулация след пригнил..НЕГОВАТА РОЛЯ Е ИМЕННО , ЗА ДА СЕ ТАЙМИРА ОВУЛАЦИЯТА.
една стимулация се проследява с 2-3 ехографски прегледа като първия е някъде 10 ден и после в зависимост от големината на фолекулите на 12, 13 или 14. когато фолекулите наближат 16-17мм се бие пригнила, за да се пукнат. В някой клиники, където са по-прицизни дори ти следят и естрадиола преди да ти назначат прегнила, за да са сигурни, че имат зрели яйцеклетки и след това евентуално се предписва утрогестан за 10 дни. моят съвет е да си вземеш всичките изследвания и да си запишеш един час в клиника по стерилитет и там ще ти кажат какво друго да правиш. може и да ти направят една инсеминация, след като нямате видими проблеми, но и на мен като на другите момичета това което са ти правили не ми вдъхва доверие. виж моята тема по този повод !!!

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=213663.0
Цитирай
Ами моята лекарка каза че прегнила се беи също и за да се запази нивото на жълти тела в организма.Незнам вече започвам да мисля към коя клиника да се насоча.Бихте ли ми дали савети за клиники в Пловдив.     
    Аза тези фоликули който видя на 14 ден бяха 13 мм и единия а другия 10 мм каза ми че мисле че доминантния фоликул се е спукал  след прегнила на 10 ден но  мен ме претеснява това че при първия преглед на видеозон на 10 ден тя не ми каза че се вижда доминантен фоликул
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.