Остри болки в гърдите при кърмене.

  • 4 589
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 208
Здравейте,мами  bouquet
 Родих преди 18 дни.В началото имах страшно много кърма-бебка сучеше,доизцеждах се с помпа и хвърлях кърма Sad.В последните дни бебка си суче нормално макар и по-начесто но с помпата нищо не изкарвам.Иначе мисля,че имам кърма доста защото и тече от устичката като суче а и си усещам гърдите постоянно напрегнати.Не съм се цедила от няколко дни и точно оттогава започнаха едни парещи режещи болки в гърдите когато малката почне да суче.Когато суче от лявата гърда болките са в дясната и обратно.А от днес вече болките са и в двете гърди.Не болка като първите дни от раждането-всички я знаете тази болка Simple Smile Моята е все едно някой ми реже гърдите с нож Cry.Няма да се откажа да я кърмя въпреки това,но ако някой знае от какво може да е това нека сподели.

# 1
  • Varna
  • Мнения: 603
Първо честито ти бебче!Да е много здравичко!
Преди малко повече от година и аз бях писала същото.Оказа се,че когато млякото "идва "боли така. Аз бях решила,че или имам млечница или някакъв друг проблем. Е оказа се,че проблем няма, но много се бях изплашила. Да кажат и другите мами, но при мен беше точно така както го описваш - аз не знаех,че боли като идва млякото, но и при мен беше така (много силна прерязваща болка)! С течение на времето болката отшумя...

# 2
  • София
  • Мнения: 1 504
Честито бебче, да е много здраво и дълго да се кърмите! Simple Smile
И на мен ми прилича на "слизане" на млякото. При мен беше доста болезнено в началото. Остра, боцкаща болка, неприятна, но след като почне бебето да цока изчезва...Нали не те боли по време на цялото кърмене, а само в началото? Ако се съсредоточиш направо можеш да си усетиш млякото как слиза и стига до зърното. Постепенно се нормализират нещата. И сега усещам как слиза млякото, но не е болезнено. Миналата година лятото по едно време почнах да не усещам болката и реших, че не ми слиза млякото Simple Smile, ама явно от топлото не се усеща с такава сила слизането.

# 3
  • Мнения: 1 208
Да но защо първите две седмици нямаше такава болка а се появи сега-като спрях  да се цедя-или може би е съвпадение.Дано да е така както казвате.

# 4
  • Мнения: 1 208
И наистина е само в началото на кърменето-после минават болките

# 5
  • София
  • Мнения: 2 348
Ние се кърмим вече повече от три месеца и всеки път, като започне сученето,  усещам леко боцкане, но болезнено беше само 1вия месец, не и сега. Не си ли забелязала, че след започването на болките гърдата се пълни? Защото при мен е така и дори започва да капе, ако не притисна зърното.

# 6
  • Мнения: 1 208
Ние се кърмим вече повече от три месеца и всеки път, като започне сученето,  усещам леко боцкане, но болезнено беше само 1вия месец, не и сега. Не си ли забелязала, че след започването на болките гърдата се пълни? Защото при мен е така и дори започва да капе, ако не притисна зърното.

Да то си капе доста и излиза направо от устичката й.Понякога се дави-неможе да смогне да гълта  LaughingЗначи да чакам да мине месеца и няма да ме боли  Grinning

# 7
  • Мнения: 3 718
Предполагам, че това е точно усещането от слизащото мляко. Аз бих го описала като все едно някой ми е включил компресор, ама от вътрешната страна  Mr. Green Понякога като се навеждах усещах същото. Сега вече отдавна не ми се е случвало. Когато се получи естественото регулиране на кърмата би трябвало да поотмине  Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 2 348
Е, аз имах предвид, че капе от гърдата, от която не суче де. И на мен ми се е случвало бебето да се дави, но като изпусне гърдата разбирам защо - не просто капене, а шуртене има от гърдата. Но, разбира се, това само в  началото.

# 9
  • Мнения: 336
didikar, аз също мисля, че си започнала да усещаш слизането на млякото. Аз започнах да изпитвам това изтръпване, което понякога е по-слабо, друг път по-силно и леко болезнено, по същото време. И го изпитвам и до сега и много му се радвам всеки път, защото когато гърдите ми са празни, то ми сигнализира, че млякото слиза и беба все ще успее да си цоцне нещичко. По-рано тя заспиваше на всяко кърмене и продължителността му често надхвърляше 30-40 мин. - тогава усещам това изтръпване по няколко пъти на кърмене, при всяко слизане на млякото. Това, което се промени с времето, е кличеството мляко, което спонтанно потича от гърдата, от която беба не суче - на вашата възраст слагах всеки път колектор, в който се събираше до 40-50 мл. мляко. Сега вече става дума само за няколко капки и то не винаги.

Мисля, че няма място за притеснение. Опитай се да погледнеш позитивно на това усещане, не го чакай "на тръни" - за рефлекса на слизане на млякото е важно да си спокойна и отпусната.

# 10
  • Мнения: 1 208
Е, аз имах предвид, че капе от гърдата, от която не суче де. И на мен ми се е случвало бебето да се дави, но като изпусне гърдата разбирам защо - не просто капене, а шуртене има от гърдата. Но, разбира се, това само в  началото.

Да-и това ми се е случвалона което мъжа ми много се забавлява  Laughing.Петя суче от лявата гърда а от дясната капе  Laughing

# 11
  • Мнения: 773
И при нас първите два месеца беше така -Дани суче от едната, а от другата млякото само си тече
и винаги започваше с болка в зърното все едно ме бодат с иглички, но с времето всичко се регулира

# 12
  • Мнения: 2 553
И при мен беше така.С времето ще отмине.Сега трябва хубаво да се отпушат каналите и за това боли.  Hug

# 13
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Аз започнах да усещам такав болка през 6 месец! Вече я няма, но някъде в библиотеката има тема за това!  Peace Ще мине!  Hug

# 14
  • Мнения: 415
И при мене започнах да усещам подобна болка (не много силна) съвсем наскоро - през 4-ия месец - вече не тече от другата докато кърмя. В началото течеше много и изобщо не усещах как слиза млякото.

Общи условия

Активация на акаунт