Ядем само сладко :cry:

  • 4 618
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 523
И аз имам същия проблем и с двете си деца . Бабите научиха малката да яде по два , че и по три шоколада на ден . Голямата пъкиска да яде само т.нар. " боклуци "- шоколадови яйца , солети , вафли , бонбони и все такива . В чудо се виждам .  newsm78 newsm78 Ще следя темата , защото много ме вълнува .

# 16
  • Мнения: 3 886
Просто не му давай сладко,ще има рев и тръшкане,но за около седмица ще отмине.
Peace Peace Peace

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз мисля, че детето ще се травмира много ако изведнъж му се забрани да яде сладко и да се остави да се тръшка. Може постепенно да се намали дневната дажба и да се замества със сладки плодове например. Ако не иска тогава го остави гладен наистина.

# 18
  • София
  • Мнения: 415
Lib а когато е на градина там с какво се храни?

# 19
  • Мнения: 774
Lib ,синът ми,който е на 9 г. е така.Той може да яде само сладко без грам солено.
Имаше период,в който и аз като теб изпадах в ужас от това.Пробвах какво ли не,дори и заплахата със зъболекаря,но и тя не помага.Ходи с удоволствие на зъболекар,молила съм ги те да му обясняват,но без резултат.Единственото,което помогна до някъде е "Ще ядеш десерт,ако си изядеш яденето" и така я караме.Имам и дъщеря на 4 г. тя може да не куса сладко с дни.Нея не я бърка.

# 20
  • Мнения: 2 448
Моя син от две годишен не близва готвено - нито вкъщи нито в градината.Е, не яде само сладко, но го обича.Не му го забранявам , но избягвам да е с какао, че много го превъзбужда.Я де плодове и зеленчуци, витамини му давам и това , че не е готвено не ме притеснява, все пак продуктите са същите, дали ще са на манджа или не, няма значение.Даже е по-лесно.По-добре един сандвич и краставица , отколкото яхния.

# 21
  • Мнения: 224
   Не знам вече какво да го правя нашия батко!С малката нямам почти никакви проблеми,но големия от бебе го научиха бабите (въпреки многобройните ми протести) да хапва шоколадчета и вафлички и едва успявах да го излъжа да яде нещо различно от това.Не купувам шоколади - ако няма сладко вкъщи е в състояние и нищо да не яде два дни - пие само прясно мляко.Преди поне в детската градина покрай децата казваха,че се храни - сега и там само чоплел филиите.Супа не кусваме,кисело мляко (айрян,таратор...) също. Готвено - почти абсурд - дори не мога да го накарам да опита - нито с молби, нито със закани, та дори и с бой Cry.Притеснявам се,че не приема необходимите витамини и хранителни вещества, за да се развива организма му нормално...каквито и витамини и хранителни добавки да измислят,нищо не е като разнообразното хранене.
   Ако някой е имал подобен проблем, ще съм благодарна за всякакви съвети!
и ние сме на същия хал Thinking  и много ме е яд на дома госпожите като кажат че дори допълнително си иска #Crazy  smile3506 дай му сухи пасти, царевични пръчици ,кифли с мармалад или крем  бе с една дума само сладко Sick и сандвичи яде единствено това  ,но само на сандвичи не става вече ми дотегна като седне да яде да вися на главата му и да казвам -Яж Марио ,хайде  яж ... още малко дай  .и той не да кажеш че е малък почти 6 годишен.Незнам и аз съм вдигнала съм ръце с него  всеки ми казва че ще се оправи като стане по голям. Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 9 814
Всеки ден ядяхме по едно шоколадче, ако не й се даде-рев. Постепенно започна да отминава този интерес към сладките неща. Лошо е за зъбите и това, че шоколадът възбужда нервната система.

# 23
  • Мнения: 1 761
Дръж бабите настрана и всичко ще си дойде на мястото. Hug

# 24
  • Мнения: 224
Lib знаеш ли пробвай  сутрин на гладно 2-3 дни да му даваш жълтък с прясно мляко но яйцата да са домашни и пресни Naughty или  направи мед със лимони и орехи давай сутрин и вечер по една лъжица  .Аз съм пробвала не че ще спре да яде сладко ,подсилва организма  bouquet

# 25
  • Мнения: 2 479
Lib а когато е на градина там с какво се храни?
На градината казват, че има дни, когато нищо не яде, овен следобедната закуска ( разбирайте пак кекс, курабии и т.н. сладки истории). Дори на обед само чоплел хляба  Sick. Да ви се похваля, обаче, тия дни имаме напредък. Вкъщи е почти същата история, но на градината почнал да хапва и обяснявал, че мама казала да яде всичко  Laughing .

# 26
  • Мнения: 2 479
Забравих да спомена, че започнах да му давам сироп Апетон - с витамини и пчелно млечице. Струваше някакви 3-4 лв. и не ми вдъхна особено доверие, но го взех по съвет на аптекарката. Не знам дали той е помогнал с нещо, но си струваше да се опита.

# 27
  • София
  • Мнения: 18 679
Нямам опит, синът ми яде всичко, наред Laughing Но се включвам само за успокоение - свекърва ми ми е разказвала абсолютно същото нещо за мъжа ми като дете. Казваше, че е карал с дни само на сладко и безалкохолно, по възможност кока кола, но едно време нямаше много-много по магазините, така че и швепсът е вършел работа Laughing Проял е в пубертета, когато започнало да го е срам от връстниците му, че е толкова висок, пък хилав. Мога да ти кажа, че сега е абсолютно здрав, прав и съвсем не кльощав мъж Laughing Да е все тъй Simple Smile
Разбирам притесненията ти за детето, и аз бих се притеснила. Просто искам да ти кажа, че има много други такива случай и слава Богу са без последици за здравето.

# 28
  • Мнения: 14 133
Излишно се тревожите. Моят юнак първо хапва вечер сладко. По-късно, като огладнене минава на сериозни яденета- готвено, салата, плод. Малко му е обърната схемата за ядене, но нищо. Майка ми много се "тръшка" па въпроса, но мен реда на приемане на храните не ме притеснява.  Joy

# 29
  • Велико Търново
  • Мнения: 17
При нас положението е още по зле защото малката е само на 1г.и2м. а вече не иска да яде нищо, кара само на солети, кроасанчета и кисело мляко. По никакъв начин не мога да я накарам да яде готвено. Как да и обясня че трябва да яде като още не разбира, а и не мога насила да я накарам Cry

Общи условия

Активация на акаунт