Отговори
  • Мнения: 1 854
Здравейте моми4ета от цял свят,

Един от най-добрите приятели на мьжьт ми ще пьтува кьм София с цел туризьм. За пьрви пьт отива в Родината ни(по моя препорька) и естествено аз искам той да остане доволен от ваканцията си.Американец е, ако това има зна4ение.Много пьти ни е канил в тях, правил е какви ли не жестове, ние сьщо,много е свестен, оба4е сега аз не сьм в БГ да го посрещна с "питка и сол" дет се вика.Не сьм се прибирала отдавна и дори информацията която имам незнам колко е достоверна(за хотели,обекти за посещение,таксиметрови компании и т.н).

Моля Ви помогнете ми с информация за свестен хотел, централен и на добра цена, пьбове и клубове, кьдето ще изкара добре(на 33 години е),вкусни ресторанти с бьлгарска кухня,места за обикаляне в София, които ще запомни цял живот и ще направи хубави снимки да ни изненада.

Последно посети Прага и остана толкова доволен, 4е се врьща 3 пьти Laughing
Е, в БГ може и да не се вьрне, но поне да му остане един хубав спомен, ще е страхотно!

Оба4е ми се е свило малко сьрцето, като знам,4е още на летището ще го "прецака" някое такси(последно на мен,4е сьм бг искаха двойно до то4ката, кьм която се бях отправила, защото им било близо...или да питам друг колега Twisted Evil).Да не говорим, 4е владеенето на елементарни фрази от западен език им е 4уждо.

Вие като си каните 4уждестранни приятели, кьде ги водите и какво им препорь4вате?
Всеки един отговор ще ми е от полза и благодаря предварително Hug

# 1
няма много да ти помогна, но аз мой приятел сам в София не бих го пратила ....

# 2
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Небенце, и аз я мисля малко като Джоя  Thinking но Ще се опитам да ти помогна с малкото инфо , с което разполагам ( ъпдейта ми е от лятото на миналата година  Embarassed )

Ние винаги сме отсядали в хотел ГанеШа ( до Плиска е ) Мъни4ък и уЮтен е и не е дале4 от центъра,но съЩевременно е на тихо и спокойно място

http://www.igougo.com/lodging-reviews-b193785-Sofia-Hotel_Ganesha.html

За такситата на аерогарата ми направи впе4атление,4е имаШе колонка,на която 4акаШе опаШка от "редовни" таксита,както на пове4ето европейски терминали и не видях класи4еските бакШиШи дето гледат да те зарибят оЩе преди да си излязъл с такси и после да ти поискат тройна сума. newsm78

За ресторанти не мога много да ти помогна ,заЩото по4ти не съм ходила покрай децата.Дано се вклЮ4ат другите моми4ета.

Твоят 4овек Ще е съвсем сам,така ли? НямаШ ли някой приятел или роднина,който да му бъде гид  newsm78 Мен откровенно казано би ми било малко притеснено да пратя някой приятел сам из София и да се надявам,4е няма някъде да го прекарат или прецакат и да се надявам да остане с незабравими спомени от престоя си Confused

# 3
  • Мнения: 1 854
Макдирок4е,
Мерси за вклю4ването Hug
Добре, 4е ме подсети за Ганеша.Наистина е хубав хотел!Браво, ще му го предложа.Пьк и е на хубаво място и има лесен и бьрз достьп до центьра.
Той идва сам, той винаги пьтува сам, но извьн БГ сам е лесно, ама как да му кажа сакьн не ходи в София.
Ще опитам да намеря "помощник", вьпреки, 4е народа, който познавам или се е изнесьл от Б-я, или не владее език, или се е вгльбил в собствения си ли4ен живот.
gioia,мерси и на теб за откровението Hug
Аз ще му предложа да отиде да хапне в Хепи, пица Виктория в центьра до 4ервило(ако още сьществува), срещу нея май има и рибен ресторант.Може да отиде на диско(помня имаше един клуб Уаилд Уест), кьдето се сьбират хамериканци, току виж , в центьра си е намерил сьнародник за компания, Мьрфис и Шамрок пьбове сьщо са централни, да щракте снимки на Ал.Невски, да походи из Нац.дворец на културата и Витошка, да щракне Соф.университет.Ако си вземе кола, може да се разходи до Пан4арево, ох и аз незнам.Аз кьдето и да ходя не ми прави впе4атления, защото си познавам обстановката, ама като е друг 4овек..

# 4
  • Мнения: 402
И аз не мога много да ти помогна, но ще се присъединя към gioia- сам не бих го пратила в София...Аз си имам хубави спомени от миналото на града, но като си ходих тази есен ми се стори малко като джунгла, трудно би било на сам чужденец да се ориентира там.

# 5
  • Мнения: 1 761
Има няколко хотела, които си посрещат гостите на летището и си ги превозват до хотела.Могат да му дадат информация и да му организират разни интересни разходки.
Виж хотел "Централ",бивш "Славия" и този,който е на Хр.Ботев (май се казваше пак Централ, но е по-голям).

И аз бих те посъветвала да му дадеш координати на твои близки или приятели, които говорят английски и биха могли да го ориентират,ако се налага.(Аз така правя,че да съм спокойна.А и на мои познати също посрещам гостите,когато съм си в София).

Успех,дано не остане разочарован и престоя му мине без случки с неочакван край!  bouquet

# 6
  • Мнения: 1 132
Ние бяхме настанили наши приятели в този хотел   и бяха много доволни. Самия хотел има  договор с една от таксиметровите компании, но не си спомням коя  . Мисля, че могат да уредят посрещане от аерогарата, но не съм сигурна. Рецепционистките им бяха страшно любезни и даваха много изчерпателна информация по телефона. Нашите приятели не останаха разочаорвани, хареса им София, баровете, пъбовете,кухнята,  а бе пак искат да ходят.   Grinning

# 7
  • Мнения: 1 147
Ех, човек, ако ви слуша... София не джунгла я изкарахте, ами не знам какво...

Оранжевото, на летището, веднага след изхода има офис на ОК Супертранс Такси. Това са стандартните жълти таксита, които могат да се вземат от летището докъдето отиваш, и се плаща нормалната тарифа, която би платила където и да е в София.

Хотели хубави и централни има много. Аз имам чудесни впечатления от Форум, който се намира на ъгъла на Стамболийски и Ботев, който е много приятен и уютен, и е практически на една крачка от всяко място. Не е скъп също. Наши приятели са със страхотни впечатления от този хотел също  http://www.residence-oborishte.com/lobby.html

Като места за ядене, които впечатляват чужденците мога да ти препоръчам -
Ресторант Вишните, много стилен, скъп, страхотен.
Да Види на Ангел Кънчев, страхотна кухня.
Капитан Кук, на Пенчо Славейков, до Пирогов, рибни деликатеси, много хубава храна.
Фланеганс, в хотел Радисън, много приятен бар с хубава кухня, посещаван предимно от чужденци. В Радисън, на покрива има много добър ресторант със страхотен изглед към нощна София.
Отвъд алеята зад шкафа, също е много приятно място.
Ротисерия, намира се на Неофит Рилски.

По-народна и вкусна кухня - Дивака, Добро, пицарии Виктория, При Яфата (там има и оркестър с българска музика и традиционно меню), типичен ресторант български е и Хаджидраганови къщи (ето сайта да видиш за какво става въпрос http://www.kashtite.com/) Тукан ( до х-л Хемус).

Клубове - Брилянтин, Мохито, Планет клуб ( чудни коктейли и денс музика), Тобако, Антре, Бар на края на вселената, Грамофон, Червило, By the way.

Музика на живо - Суингин хол, Бекстейдж, Библиотека, Ялта ( Белослава пее там, невероятно изпълнение прави).

Ирландски кръчми - Мърфис, Лисицата и хрътката, Дъблин, Фланеганс, който споменах по-горе.

Ако ти трябват адреси конкретни, кажи, ще ги намерим.







# 8
Зора, права си, 4е има много хубави места в София, но доколкото помня нивото на оперираЩите в сферата на туризма и услугите е доста ниско.
Много малко хора владеят добре поне английски. Много менЮта например са само на български и евентуално на непонятен английски. Дори пиците в пицариите са написани греШно. Да не говорим за тарикатите на всяка кра4ка, които биха се възползвали да прекарат 4ужденец. Измамите по 4ейндж бЮрата, в такситата  .....
Улиците, доколкото помня, са написани само на кирилица ....
такива неЩа имах предвид, ина4е София си е ОК  Grinning еи, как ми напомни за ротисерия, много ми харесва....

# 9
  • Мнения: 1 854
Картинка, Мопси, Зора, благодаря Ви.
Зора, сега като запо4на да изреждаш и ме подсети за това и онова Grinning.Наистина има доста заведения и ресторанти в София, които си струват(ех, При Яфата зад Плиска...), а за какви други забавления може да се помисли newsm78.Ако иска с гид, имам една тур.операторска фирмапредвид, която може да го вклю4и в група, или нещо подобно(но досега кьдето и да е ходил, сам се е оправял)
Сега се опитвам да му обясня, 4е има и други интересни градове и обекти за посещение в БГ, 4е София е работещ град, транспорта и движението са натоварени и ако иска да си по4ине активно, по-добре да посети някой планински курорт(например).Проблема е, 4е както пише gioia, езиковата грамостност е ниска, хората се шашкат сякаш, като видят и 4уят 4ужденец, вместо да ударят една усмивка и да си упражнят английския, те се затварят Laughing.Защо е този комплекс?Хайде, в хотела ще говорят езика, но извьн него..ако реши да спре някой на улицата или се загуби, ето тогава става по драмати4но.

# 10
  • Мнения: 2 379
пица Виктория в центьра до 4ервило(ако още сьществува), срещу нея май има и рибен ресторант.
Мисля, че още си е там.
А ресторантът се казва Тамбукту.

а за какви други забавления може да се помисли newsm78
По жълтите павета е пълно със стриптийз барове. Може пък да му оставят незабравим спомен и да поиска да се върне. Laughing

# 11
  • Мнения: 402
Може би това е идея: www.travel-bulgaria.com/content/sofia.shtml

А колкото до места за нахранване- спор няма, много голям избор.

# 12
  • Мнения: 3 521
 Laughing Laughing Laughing Ще умра от смях - пиша само имена на места, в които се говори на добър английски.
Таксита - ОК Супертранс, но да помоли операторката на летището да му го извика или да излезе на стоянката, която не е пред централния изход на новия терминал, а откъм десният изход с рампата.
Хотели - Анел, Централ, и новият, които е срещу Хемус(избяга ми името от главата - ще го допълня по-късно). Друга добра алтернатива е да си потърси алартамент под наем - дават се много в районът на Ю. Венелин и ок. НДК
Ресторанти - към списъка на Зора добавям и Скай плаза на "върха" на НДК - страхотна гледка и много добра атмосфера, Папа Джо, Уго.
За кафе - Мотто на Аксаков 18, виенският салон на Московска и Раковска, 2те сладкарници на Орлов мост срещу паметника...
Клубове - Бед рум(срещу Народното събрание), Библиотеката(Караоке+денс), Ред лейбъл.
Други забавления - зависи какво го увлича, дай малко повече инфо - има възможности за всичко(голф, конен спорт, туризъм, ако му се обикаля по музеи и галерии има бол, един ден може да се разходи до Пловдив или Търново, Рилският манастир, на Витоша има осветена ски писта, която е повече от прилична за нощно каране, Боровец)...

# 13
  • Мнения: 2 379
Хотели - Анел, Централ, и новият, които е срещу Хемус(избяга ми името от главата - ще го допълня по-късно).
Lozenetz нещо си ... Да, той е много хубав. Живея в района и понякога минавам покрай него, винаги ми е бил симпатичен. Hug

Ама не по-големият, който е на булеварда, а този по-малкият, който е в уличката.
Тъпото е, че и двата се казват Lozenetz. Но в интернет ми излиза само този, който е на булеварда.

Последна редакция: вт, 26 фев 2008, 11:21 от sciura piccolina

# 14
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

Аз ще му предложа да отиде да хапне в Хепи, пица Виктория в центьра до 4ервило(ако още сьществува), срещу нея май има и рибен ресторант.Може да отиде на диско(помня имаше един клуб Уаилд Уест), кьдето се сьбират хамериканци, току виж , в центьра си е намерил сьнародник за компания, Мьрфис и Шамрок пьбове сьщо са централни, да щракте снимки на Ал.Невски, да походи из Нац.дворец на културата и Витошка, да щракне Соф.университет.Ако си вземе кола, може да се разходи до Пан4арево, ох и аз незнам.Аз кьдето и да ходя не ми прави впе4атления, защото си познавам обстановката, ама като е друг 4овек..

ауу, с толкова хубави ресторанти из София, въобЩе не разбирам за какво Ще го праЩаШ в Хепи, или да яде пица  Shocked newsm78
ако трябва да допълваме с имена, казвай.
аз миналата седмица ядох добре в 4епиШев (Бояна), в Грозд, в един ресторант в Драгалевци, на който не му помня името, ама ако трябва, Ще питам и на ВитоШа в КоШарите ли беШе  newsm78

сакън, като е харесал Прага, с която  София не може да се сравнява в архитектурен план, поне да яде добре 4овека  Rolling Eyes

за такситата на летиЩето ве4е са ти казали, менЮ на английски видях, 4е има на пове4ето места (не съм го 4ела, за да преценя колко добре е написано), присъединявам се към съветваЩите да му намериШ ортаци софиянци

# 15
  • Мнения: 3 521
Хотели - Анел, Централ, и новият, които е срещу Хемус(избяга ми името от главата - ще го допълня по-късно).
Lozenetz нещо си ... Да, той е много хубав. Живея в района и понякога минавам покрай него, винаги ми е бил симпатичен. Hug

Ама не по-големият, който е на булеварда, а този по-малкият, който е в уличката.
Тъпото е, че и двата се казват Lozenetz. Но в интернет ми излиза само този, който е на булеварда.

Да, именно той, но съм му забутала някъде визитката.

# 16
# 17
  • Мнения: 4 399
Аз пък не бих се притеснявала толкова да го изпратя в София. Първо той не е дете, второ София не е джунгла, трето самата аз съм била на много места където не говоря езика, оцеляла съм и дори ми е харесало.  Wink Ако го пратиш в Тутракан, може и да има проблеми, но в София много хора вече говорят английски, особено по-младите и са отзивчиви. Дори и да не е перфектния английски, важното е че ще го разберат. В последните години не ми се е случвало да седна в ресторант и да нямат менюто и на английски, а повярвайте ми аз винаги си търся такова. На летището мнооооого отдавна няма проблеми и моят мъж сам се качва на такси и пристига без проблеми. Даже си говори на развален български с шофьорите. За сигурност винаги му оставям едно листче с адреса написан на кирилица и му казвам да го даде на шофьора. Той обаче е много горд че може да каже 3 думи на БГ и не ми ползва листчетата. Но ти напиши на твоя приятел адреса на хотела и нека просто го покаже на шофьора. Кажи му за какви таксита да се оглежда по принцип, не само на летището.

Виктория все още съществува (поне миналата есен съхществуваше). Обаче в София наистина има много по-добри места за хранене. Мисля че това място където последно бях и много ми хареса се казваше 'под липите' (намира се в една пряка на Драган Цанкаво, но приемам поправки за името). Предлагат национална кухня, цените са приемливи, само не знам как ще го намери. Но ако се качи на такси със сигурност ще го закарат защото е много известно място. Моят мъж много обича на пролет да се мотае по улиците и парковете защото София е извънредно зелен град. Едно от любимите му места е района на Народния театър, в слънчев ден е пълна идилия. Там пием кафе обикновено в градината на новия хотел (ох, май Гранд хотел София се казваше). Пък ако на човека му се разхожда, може и до Витоша да се качи, не е толкова сложно. Можеш да му направиш листчета с различни адреси на ресторанти, кафенета, места за посещение, да напишеш от едната страна на БГ, от другата на английски и с тях да се движи, да ги показва на хората коа има въпроси или да ги дава на шофьорите на таксита.

Кога точно планува пътуването си? Според мен в края на Май, началото на на Юни, София е много приятно място да прекара човек няколко дни.

# 18
радвам се, 4е има положителни промяни
моите спомени са поостарели ....

# 19
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

Виктория все още съществува (поне миналата есен съхществуваше). Обаче в София наистина има много по-добри места за хранене. Мисля че това място където последно бях и много ми хареса се казваше 'под липите' (намира се в една пряка на Драган Цанкаво, но приемам поправки за името). Предлагат национална кухня, цените са приемливи, само не знам как ще го намери. Но ако се качи на такси със сигурност ще го закарат защото е много известно място.

Кога точно планува пътуването си? Според мен в края на Май, началото на на Юни, София е много приятно място да прекара човек няколко дни.

въх, как го пропуснах  doh, абсолЮтно за посеЩение това място.

и за периода съм много съгласна

# 20
  • Мнения: 2 379
Мисля че това място където последно бях и много ми хареса се казваше 'под липите' (намира се в една пряка на Драган Цанкаво, но приемам поправки за името).
Да, "Под липите" се казва и е на улица "Елин Пелин", до къщите на Елин Пелин и Кръстьо Сарафов.
Това е историческа кръчма, понеже съществува от 100 години и именно гореспоменатите (а и другите улици от квартала Laughing) са се събирали там. Тук в квартала повечето улици носят имената на бележитите софиянци, които някога са живяли тук.
ОБАЧЕ. Веднъж отидохме там на вечеря и просто ни разбиха от народни песни - македонски, родопски ... всякакви. Confused
Музиката беше доста силна и малко пречеше. Мисля, че ако човек не е фолклорен маниак, тази атмосфера е леко тягостна.
В определени вечери има и оркестър с гайди и гъдулки, който ти свири и пее на масата. Laughing

Иначе, във връзка с линка от Джоя, аз намирам, че от музеите археологическият е хубав и интересен.
Историческият също, но е далече. В Бояна. А в линка е посочен старият адрес.
Етнографският според мен не е интересен. Blush

# 21
ах, не ви е срам, доходи ми се до София (за да си опресня менЮтата)
определено там кръ4мите, заведенията, кафетата и про4ие имат по_добра атмосфера от тук, спецове сме в тази област  Grinning

# 22
  • Мнения: 1 854
Други забавления - зависи какво го увлича, дай малко повече инфо - има възможности за всичко(голф, конен спорт, туризъм, ако му се обикаля по музеи и галерии има бол, един ден може да се разходи до Пловдив или Търново, Рилският манастир, на Витоша има осветена ски писта, която е повече от прилична за нощно каране, Боровец)...

Конна езда е добра идея, беше ми разказвал, 4е яздил в Прага(ама кон, не друго Mr. Green), голф едва ли.Ще го питам по конкретно.Да, и аз го агитирам за Пловдив и Тьрново сьщо
Той пристига в дните между 1-22 април, но колко ще остане засега се обмисля.
Аз му намерих помощници, една моя добра приятелка от у4ени4еските години сьщо се отзова Grinning
Моми4ета, толкова безценна информация и заглавия ми давате.Страшно много ми помагате, определено ми се оправи настроението!
За стрийптийз помня има такьв клуб след Народното сьбрание, преди х-л Бьлгария Crazy
Аз ги предложих разните му пицарии, защото са централни и ще се намери я някой 4ужденец вьтре, я сервитьорка с добри разговорни умения Grinning
mireille, този сайт, който ми прати е полезен.Като гледам оба4е в София само цьркви и ротонди за разглеждане Party
gioia и на мен и на мен ми се доходи!Да прекрьстим темата ".....и в о4ите на бьлгарина.."

# 23
  • Мнения: 2 379
Ето, нося ви цитат от една друга тема, където се обсъждат модни интериори.

Вчера бяхме в София и вечерта хапнахме в едно заведение, дето отдавна ми го хвалят - olive's. Това, което е на "Левски".

Olive's, Spaghetti Company,  ресторант "Annette", Da Vidi /преди Ирен Онтева/ и още доста заведения /интериорите им/ са дело на дизайнера Еял Тахор. И на мен много ми допадат идеите му.

Аз не съм била в тези заведения, понеже са някакви нови.
Ще гледам да се поправя. Mr. Green

# 24
  • Мнения: 1 854
Под липите, наистина изглежда страхотно и сайта им е много майсторски изпипан.
А сьвета за летището и такситата може и на мен да е от полза, като се прибера!
viamichelin информацията е сьщо полезна
Vjara, да и аз така ще постьпя - адреси и обекти на лист4ета.Благодаря ти за насоките!
Аз ве4е си откраднах от идеите Ви и като се прибера(май месец) ще отида в някой от посо4ените от Вас, като непременно ще седна на кафеце пред Народния Театьр Ив.Вазов.
А там, кьдето казвате за хотела срещу Хемус се намира и един от новите шопинг молове, нали?

# 25
  • Мнения: 1 132
Още един глас за "Под Липите", "При Яфата" (но този на Солунска), "Хаджидрагановите къщи", при желание да се запознае с типична българска кухня и обстановка. А за стрииптиизбаровете-то те вече са толкова много, че няма как да ги подмине и да не намери ако търси.  Joy
Края на април ще са отворени и откритите заведенията пред Народния театър. Вечер на коктейлче там е страхотно.
Във всички заведения, различни от тип ''квартална кръчма'' има меню на английски и спокойно може да се разбереш със сервитьорите пак на английски.
На летището наистина има стоянка на ОК Супертранс.

# 26
# 27
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Под липите, наистина изглежда страхотно и сайта им е много майсторски изпипан.
А сьвета за летището и такситата може и на мен да е от полза, като се прибера!
viamichelin информацията е сьщо полезна
Vjara, да и аз така ще постьпя - адреси и обекти на лист4ета.Благодаря ти за насоките!
Аз ве4е си откраднах от идеите Ви и като се прибера(май месец) ще отида в някой от посо4ените от Вас, като непременно ще седна на кафеце пред Народния Театьр Ив.Вазов.
А там, кьдето казвате за хотела срещу Хемус се намира и един от новите шопинг молове, нали?

Няма да можеш да седнеш на кафенце, защото вече го няма. Сега е преместено от дясната страна на театъра, но не е същото....От една страна беше хубаво там, но от друга сега има много по-голям изглед към хубавата сграда на театъра.....

# 28
  • Мнения: 1 854
Програмата и това ми се струва полезно да му дам, такива брошурки май имаше из София по заведенията и хотелите, за туристите да се ориентират кьде да отидат.

Този р-т Анет, ми изглежда инетересен и екзоти4ен, ценна идейка

А това заведение Olive`s на Левски се има предвид Паметника, нали?Да не е бившата Текила?


# 29
  • Мнения: 1 854


Калинка,пак е вариант, мерси Hug.Беше приятно, с фонтаните и шахматистите в радиус Grinning.А ве4ер, както е писала Мопси, лятно време на коктейл4е, ех с 4асове можеше да откара 4овек(стига да има свободно време)

# 30
  • Мнения: 2 379
А това заведение Olive`s на Левски се има предвид Паметника, нали?Да не е бившата Текила?
Не, по-скоро е някъде на Попа. newsm78
Само от няколко дена съм в София и все още не съм успяла да го забележа.

http://www.sofiaecho.com/cat-restaurants.php?resid=20157&catid=46

# 31
  • Мнения: 4 399
В 'Под липите' съм ходила само през деня и нямаше жива музика, беше много спокойно и уютно, има и маси на открито в дворчето. На бул. В. Левски, в района на Попа има и една друга хубава кръчма, каzва се Махалото, слиzа се в едно маzе, но те имат също двор и маси на открито. Ако се сетя zа още, пак ще пиша. В София е пълно с хубави кръчми, но сега като е са ми пред очите, не се сещам. Мъжът ми беше водил приятели на стриптийз в клуба на play boy някъде около гарата и бяха останали много доволни. Това обаче беше преди години и не знам дали още го има, а и нямам лични впечатления. В някои заведения в София има безплатни брошури със седмичната програма на кина, театри и т.н. и с много информация за кафенета, кръчми, ресторанти и клубове. Не съм съвсем сигурна, но мисля че е и на английски.
Аз съм ходила в 2 мола: срещу h-л Хемус и на бул. Стамболийски (това е голямото кръстовище където минават тролейте за Люлин). За мой ужас установявам че започвам да забравям имената на основни улици в София.  Embarassed Във втория има и 3Д-кино. Ние ходим с мъжа ми там, макар че той не разбира какво се говори, но филмите са такива че стига да се гледат и картинките и не ти трябва да разбираш езика. За 3 евра тук не можем да мечтаем и картинки да гледаме, тъй че за студено или дъждовно време и това е алтернатива.

Е как пък да няма кафе пред театъра? Миналата есен си стоеше нов хотел, изнасят и палми навън, не вярвам пък чак да са го бутнали. И дядовците си играят шах, и фонтаните работят, изобщо всичко си е там.

Последна редакция: вт, 26 фев 2008, 15:12 от Vjara

# 32
  • Мнения: 3 521
Аз не съм била в тези заведения, понеже са някакви нови.
Ще гледам да се поправя. Mr. Green

Olive's е страхотно място, ...добавям едно ново и много приятно заведение баш в Центъра - Моцарела Бар на Графа - http://www.mozzarellabar-bg.com/about.php?lang=1, едно до друго са с Оливите...На мястото на Оливс май беше Ел Корасон.

Хубав стриптиз бар е Ейнджълс зад Шератон - малко е скъпичко обаче. Онзи на пл. Народно събрание(Тримата мускетари) го затвориха.

Оранжева, моят мъж беше много впечатлен от Цветница и Великден в София - атмосфера, настроение и т.н. т.е., ако твоят човек има възможност съвета ми е да се плякне в БГ по това време. Тогава поне действително можеш да видиш страшно много усмихнати хора Laughing.

Още една поправка - добавям и адресът на една много прилична конна база - http://www.ezdabg.com/bg/about.php , ходили сме с познати по разни маршрути из Витоша с водач>страхотно удоволствие е.

Последна редакция: вт, 26 фев 2008, 15:06 от surfline

# 33
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
ах, не ви е срам, доходи ми се до София (за да си опресня менЮтата)
определено там кръ4мите, заведенията, кафетата и про4ие имат по_добра атмосфера от тук, спецове сме в тази област  Grinning

аха, и никой не те гледа мра4но да ставаШ, за да седне следваЩата смяна, и можеШ да си поръ4ваШ безредно до безобразие, и... от месца и зелен4уци разни не се дебелее  Rolling Eyes Mr. Green, но най_ве4е : кльопа се по всяко време от обяд нататък Laughing

# 34
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Брех,Ще взема да си водя записки,4е май се оказва,4е и аз ако трябва да изляза из София Ще съм като абориген  Embarassed ooooh!

Джойке,и на мен ми се прииска да си ида.Давай да се организираме за един уикенд. Mr. Green Други желаеЩи? Хайде,4е като сме група може да ни направят отстъпка  Wink

# 35
  • Мнения: 4 399
Други желаеЩи? Хайде,4е като сме група може да ни направят отстъпка  Wink

Ако е през Май, се включвам! Laughing

# 36
  • Мнения: 2 907
Дирокче, аз съм за уикенда  Wink То бяха ресторанти, рибни специалитети, пъбове, коктейли, хотели със закуска в леглото, нощен живот и парти. Ах, копнеж се събуди и в моята тясна гръд на двугодишен затворник в майчинство. И без това искам да видя как Джоя пие мохито  Mr. Green

# 37
  • Мнения: 1 854
Олив'с наистина изглежда супер, ама в сайта им защо менюто е на бьлгарски в англ.версия Rolling Eyes.Но поне се осведомих, 4е Лу4ано Павароти е открил свой бутик в София.
Vjara, mcdirock, вклю4ете и мен в групата на майската среща, след 10-13.05 се прибирам.
surfline, мисля, 4е няма да се вьржат датите му на престой с Цветница и Великден, жалко.Мерси за линка кьм конната база.Майка ми предложи да се ка4и 4овека до Алеко с лифт newsm78.
Той ходи 4ат пат и на казино, 4увала сьм добри отзиви за това в Радиссьн срещу Народното сьбрание.Ето още една идейка ще му прика4а в списька, дори и да не отиде, поне да про4ете каква програма колективно по Форумски му планираме Grinning
mystic, като спомена "мохито", се сетих сега за един Бар Мохито малко скрит, ама ми хареса като го посетих, жалко 4е нямат пове4е снимки.

# 38
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ауууу,дами,разме4тах се не на Шега.  Blush bigdance2 Wine Glass  smokeuu
Един купонджийски уикенд е това, от което от4айваЩо се нуждае в момента измъ4ената ми дуШа. Twisted Evil
Баси,кво пък толкова... ВаШите благоверни биха ли се нагърбили с потомството ? Щот за моя не съм 100% сигурна  Thinking

Оранжевко,сори за спама   bouquet

# 39
  • Мнения: 1 854
Ауууу,дами,разме4тах се не на Шега....ВаШите благоверни биха ли се нагърбили с потомството ? Щот за моя не съм 100% сигурна  Thinking


Моя на теория да, ама на практика труднооо.Затова ще оставя малката на майка ми,Може през деня да се сьберем на разходка, деца да поиграят и се поизморят, а ве4ерта да изпием по един коктейл Мохито, докато децата спят, като преди това хапнем под някоя Липа Grinning
И аз се разме4тах, Макдирок4е, така ми се излиза с компания по нашите земи Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 4 399
Макдирочка, както казва една моя приятелка 'който си има внуци, да си ги гледа'.  Joy Та това е плана, моя благоверен остава тук да си работи, детето си има баба да си го гледа, а майка му ще разпуска.  Laughing

П.С. За мен до 16.05. е ок.

# 41
  • Мнения: 1 363
На мен тези цени, които цитират хотелите ми се струват направо абсурдни Shocked,
Ега си, 110 евро за някакво малко хотелче до Зона-Б. За София ли става въпрос или за централно хотелче в световна столица? Shocked

Много ми е полезна темичката, тъй като и аз събирам инфо за София и планирам тридневен престой там с цялото семейство.

Много ми е интересно какви стаи предлагат за тричленно семейство и правят ли се отстъпки за детето, къде го настаняват в двойна стая- с походно легло ( Wink) , или трябва да е тройна? Имате ли опит с подобни ситуации?  ooooh!

# 42
  • Мнения: 723
Здравей Simple Smile

Видях, че са ти препоръчали вече "При Яфата". Намира се тук: http://programata.bg/index.php?page=details&city=1&pid=717&ln=2
Обслужването е чудесно, сервитьорите знаят английски и са изключително добре възпитани. Не удрят в сметките, храната е вкусна и най-вече традиционно българска. Но когато отива там е добре да си резервира маса, защото винаги е пълно.
Посъветвай приятеля ти да не си хваща такси от улицата. Най-удачно е да моли да му повикат от хотела или от заведението, и най-добре да е "ОК Супертранс".
На летището има офис на ОК и на 91280 - може да отиде там и да поръча такси до хотела. Ще му излезе с 0.50 лв. повече. И най-вече - да си пази портфейла, телефона, камерата и всичко, което би могло лесно да бъде измъкнато от джобовете Wink

В София може да разгледа руската църква, Александър Невски, Сердика...

Ако се сетя нещо друго - ще пиша пак Simple Smile

Успех Peace

# 43
Дирокче, аз съм за уикенда  Wink То бяха ресторанти, рибни специалитети, пъбове, коктейли, хотели със закуска в леглото, нощен живот и парти. Ах, копнеж се събуди и в моята тясна гръд на двугодишен затворник в майчинство. И без това искам да видя как Джоя пие мохито  Mr. Green

а европейската здравна карта поема ли алкохолните натравяния ??  Grinning 

лелей, представям си каква гледка Ще сме , за тамоШните стандарти стари, дебели и  .... луди  Joy

# 44
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Друг вариянт за преспиване в София е наемане на апартамент. Ползвала съм за познати една фирма, която има на много места апартаменти и струва към 50-60 ( при луксозните по-скъпи) евро за цял апартамент. Обзаведени са, има кухня, така че е много удобно. Ако някой се интересува, мога да пратя координати.

Този хотел при Плиска на мен не ми харесва. Има много по-евтини и по-добри в Симеоново или Драгалевци. Едно такси от там не е толкова скъпо.

Последна редакция: ср, 27 фев 2008, 23:12 от Kalinka

# 45
  • Мнения: 1 132
На мен тези цени, които цитират хотелите ми се струват направо абсурдни Shocked,
Ега си, 110 евро за някакво малко хотелче до Зона-Б. За София ли става въпрос или за централно хотелче в световна столица? Shocked

Много ми е полезна темичката, тъй като и аз събирам инфо за София и планирам тридневен престой там с цялото семейство.

Много ми е интересно какви стаи предлагат за тричленно семейство и правят ли се отстъпки за детето, къде го настаняват в двойна стая- с походно легло ( Wink) , или трябва да е тройна? Имате ли опит с подобни ситуации?  ooooh!



За тризвездното хотелче, Плана ли имаш предвид? Цената е 110 лева за двойка. Това беше най-доброто,  което открих за тази цена. А и е само на 2 спирки с метрото от центъра.
Наем на апартамент също е добра идея. Дори за семейство е  много по-добре от хотел.
Наскоро едни познати спаха в апартаментче на Стамболийски /до мола Mr. Green/ , срещу 45 евро на ден.  Ако се интересуваш, мога да поискам телефон на фирмата, но ако потърсиш в гугъл, ще ти излюе стотици оферти.  Wink

Ами може да спретнем една форумска среща. И аз най-вероятно ще съм май месец в БГ, а и имам връзки в токсикологията ...  в случай, че европейската здравна карта не важи.  Joy

# 46
за форумските купонджиики, никакви апратаменти  Sick

ей тука викам да отседнем http://www.lesfleurshotel.com/

# 47
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
за форумските купонджиики, никакви апратаменти  Sick

ей тука викам да отседнем http://www.lesfleurshotel.com/

тц, не се пафка в стаите  Crossing Arms

# 48
  • Мнения: 1 132
за форумските купонджиики, никакви апратаменти  Sick

ей тука викам да отседнем http://www.lesfleurshotel.com/

тц, не се пафка в стаите  Crossing Arms
Мда, с мохитото върви пура...
Може в този , че има уелнес център за лечение на махмурлука, в случай че шкембето с бирка не помогне.

# 49
  • Мнения: 4 399


лелей, представям си каква гледка Ще сме , за тамоШните стандарти стари, дебели и  .... луди  Joy

Затова ще се движим в група и никой конкретно няма да бие на о4и и да се 4увства депресиран. Mr. Green

Оба4е апартамент zа 50? на ве4ер не ми се струва голяма далавера. Хи4 не съм в 4ас с тия цени, но доста ми иzглежа.

# 50
  • Мнения: 1 536
Друг вариант за преспиване в София е наемане на апартамент. Ползвала съм за познати една фирма, която има на много места апартаменти и струва към 50-60 ( при луксозните по-скъпи) евро за цял апартамент. Обзаведени са, има кухня, така че е много удобно. Ако някой се интересува, мога да пратя координати.

Този хотел при Плиска на мен не ми харесва. Има много по-евтини и по-добри в Симеоново или Драгалевци. Едно такси от там не е толкова скъпо.
Много се интересувам,мисля ,че е  по добър вариант от всякакви хотели а и цените са много по-добри.
Дайте инфо,мислех цяла тема да пускам по този въпрос

# 51
  • Мнения: 948
Гледам, че ресторанти и хотели сте разцъкали вече; за културна програма и разходки (до Рилски Манастир, например), препоръчвам тази агенция - за жената имаше статии в Conde Nast и New York Times преди време; мои приятели я ползваха и бяха супер доволни. Работят най-вече с американци, организират каквото се сетиш като екскурзия, и т.н.

http://www.lyubatours.com/id-6/aboutus.html

# 52
  • Мнения: 6 167
Настанявала съм хора в х-л Ники ( в центъра)  и х-л Мег срещу Хемус.
Хотелите са много хубави и нощувката се движи към 100ина евро.
Наемали сме апартамент в Лозенец от софия апартментс. Доволни бяхме , но нещо се разминахме с човека и чаках лелята, която чисти да донесе ключовете. По-евтин хотел в центъра е хотела на БЧК на последния етаж на сградата на БЧК в Лознец. Условията са добри , чисто и климатизирано и със сигурност по-евтино от споменатите досега.

За незабравимия спомен - зависи какъв човек водиш. Има доста голям избор ресторанти, барове, клубове и пр.
Достатъчно е да отвориш някое безплатно издание на Една седмица в София и ще видиш какво се предлага.

# 53
  • Мнения: 1 854
За купонджийките, я се дрьжте сериозно Crossing Arms Mr. Green
Останаха ми о4ите в последните хотели, които изпратихте HugВ един момент запо4нах да се 4удя, това в София ли е...расте, но не старее, а?
За апартамент, той е сам.Ще му го предложа, де.Наистина е по-евтино.
Пьрвона4ално и аз му бях намерила хотел в Драгалевци, оба4е знам, 4е ако е по кьсно, такситата искат предплащане и за посоката на врьщане, с аргумент да нямат празен курс, защото района е по пуст ве4ер(или хората си ходят с колите си).Освен това ако иска да има пове4е развле4ения и светлини, май централно е на-добре и сугурно,още пове4е, 4е му е пьрво посещение.
Lennie, мерси!Знам,4е има много заведения и места за посещение, но като сьм се поотдале4ила незнам кое си струва, затова пуснах теми4ката, друго си е с препорька.Пьк и толкова много други идейки се родиха Hug

# 54
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
За купонджийките, я се дрьжте сериозно Crossing Arms Mr. Green
Останаха ми о4ите в последните хотели, които изпратихте HugВ един момент запо4нах да се 4удя, това в София ли е...расте, но не старее, а?
За апартамент, той е сам.Ще му го предложа, де.Наистина е по-евтино.
Пьрвона4ално и аз му бях намерила хотел в Драгалевци, оба4е знам, 4е ако е по кьсно, такситата искат предплащане и за посоката на врьщане, с аргумент да нямат празен курс, защото района е по пуст ве4ер(или хората си ходят с колите си).Освен това ако иска да има пове4е развле4ения и светлини, май централно е на-добре и сугурно,още пове4е, 4е му е пьрво посещение.
Lennie, мерси!Знам,4е има много заведения и места за посещение, но като сьм се поотдале4ила незнам кое си струва, затова пуснах теми4ката, друго си е с препорька.Пьк и толкова много други идейки се родиха Hug

Оранжево небе, скиф са, така и така сме се нахъсали, вземи кажи на 4овека да дойде за наШия уикенд, незабравимият спомен му е в кърпа вързан  Thinking

# 55
  • Мнения: 2 379
Оранжево небе, скиф са, така и така сме се нахъсали, вземи кажи на 4овека да дойде за наШия уикенд, незабравимият спомен му е в кърпа вързан  Thinking
Joy
Мисля, че Феиам изчерпа темата.
Просто след това всички други идеи ще бледнеят.

# 56
  • Мнения: 1 854
Дада, и да не иска да се вьрне в ЮЕСЕЙ Crossing Arms, ко ша го прая в Софето? Mr. Green
Ама ако дойде в нашия уикенд ще го развалим бе, моми4ета.Нека ми остане хубавия спомен за него Whistling

# 57
  • Мнения: 1 363
Друг вариянт за преспиване в София е наемане на апартамент. Ползвала съм за познати една фирма, която има на много места апартаменти и струва към 50-60 ( при луксозните по-скъпи) евро за цял апартамент. Обзаведени са, има кухня, така че е много удобно. Ако някой се интересува, мога да пратя координати.

Този хотел при Плиска на мен не ми харесва. Има много по-евтини и по-добри в Симеоново или Драгалевци. Едно такси от там не е толкова скъпо.

Аз също обмислях варианта за апартамент, но нещо не мога да се ориентирам от всичките обяви в нета.

Калника, би ли написала координатите на фирмата?  Или уебсайт ако имат? Едно благодарско от мен.

Ако някой друг е ползвал услугите на такива апартаменти, моля споделете информация!

Мопси, на всички хотелчета, които  съм гледала цените варират в рамките на 100така. Не мога да го проумея.  Crossing Arms Но да, за това хотелче се хванах. За 100тина евро  бих очаквала да съм в центъра на София.
Както и да е, ще ме очакват още много такива шокове.

ПС, С удоволствие бих се присъединила към купона, ако има някой да ми гледа детето и да съвпада с пристигането ми в София. Много ми е претрупана програмата след това, уви.  Sad

# 58
  • Мнения: 1 132

Мопси, на всички хотелчета, които  съм гледала цените варират в рамките на 100така. Не мога да го проумея.  Crossing Arms Но да, за това хотелче се хванах. За 100тина евро  бих очаквала да съм в центъра на София.
Както и да е, ще ме очакват още много такива шокове.

100 лева  Simple Smile , даже го бях подчертала за да видиш.  Wink

# 59
  • Мнения: 1 363
Мопси, много се извинявам, мое е недоглеждането. Embarassed
50 евро е друго нещо Embarassed
Виждам, че има две цени. Кога се заплаща 110лв и кога се заплаща 80лева?
ПС. това май са стотинките? Crazy

ingle room :       80,40 leva     37,66 euro
Double room :    110,80 leva    50,32 euro
Large apartment :    130,80 leva    60,32 euro
Small apartment:    120,80 leva    55,32 euro

Price includes: room accomodation, breakfast and tourist fee.

# 60
  • Мнения: 1 132
Mirvmbd, стотинки са да. Нашите познати бяха в двойна стая и плащаха 50.32 евро (не знам как са се оправили със стотинките  Mr. Green ). На мен това ми се струва много разумна цена като сравним с тези в центъра  Shocked .

# 61
хораа помощ мн спе6но ни трябва заради бала

# 62
  • Мнения: 4 138
http://www.moriahflats.com/
http://www.rositza.dir.bg/rositza.htm
ползвала съм услугите и на двете фирми, много съм доволна. почти десетина години, докато бях безжилищна Mr. Green
иначе, някой спомена ротисерията. затвориха я Sadявно се разориха, нямам идея, а я обожавах.
за давиди може да поспорим, относно кухнята, хеле пък обслужването. има един ресторант в изток - монтерей. страхотна кухня, телешкото е направо убиец. ама пък се оказа пълен с някакви съмнителни личности.
иначе аз съм фенка на руския клуб, незнам обаче дали са го отворили. крим.
ето един сайт за заведения. http://sofia.zavedenia.com/type98/list12
чух, че имало някакви хубави руски вечеринки в ла страда.
освен за кръчми за друго в софия не се сещам. няколко музея, няколко хубави сгради и това е.

# 63
  • Мнения: 1 263
Ако се отвори и подобна тема за Варна мисля, че също ни би било страшно полезно. Peace

# 64
  • Мнения: 251
1.Задължително да пие само българсак бира "Загорка", за да я оцени.
2.Да яде типично български ястия в  типично български механи.
3.Да се заведе човека вечерта в  много нашумял чалга клуб,за да види какво се казва сексуално  разкрепостяване.
4. Да се качи на Витоша за да види опушената София отгоре.
5. Да пазарува само от Витошка и само от" маркови" магазини.
6. Да пробва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ракия с шопска или млечна/снежанка/

И смятай , че е зашеметен тотално. Crazy

# 65
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Предстои ми да доведа мъжа си в София за трети път. Първите два пъти разгледахме където-каквото имаше да разглеждаме. Обаче за заведенията сте страшни  Hug - повечето не ги бях чувала и сега си ги записвам, за да разнообразяваме  Grinning

Искам да ви попитам и за още нещо - нощните заведения (никога не сме "пробвали" софийските такива) - преди имаше заведения с музика на живо, търся нещо такова... Някой да има нещо предвид като препоръка?

Харесваме рок-музика, но половинката ми не пие (особено бира), значи акцентът не е трябва да е върху алкохола, а по-скоро добрата музика, приятна атмосфера, нещо за хапване...
Гледах из сайтовете, в които рекламират пъбове, но се затрудних с избора  Confused Thinking
(поради липса на опит  Blush)

# 66
  • Мнения: 2 379
3.Да се заведе човека вечерта в  много нашумял чалга клуб,за да види какво се казва сексуално  разкрепостяване.
newsm62

# 67
  • Мнения: 1 783
Само да кажа, макар и късно, да се пази от всичките видове на ОК и да спира и вика само ОК таксита с номер на повикване 973 2121. Пълно е с имитатори, които режат глави. Иначе всички хотели си имат договорки с различни компании, които са коректни. Аз отсядам в този хотел www.hotel-europe-bg.com. Точно срещу Ганеша е, някой го беше споменал в началото. Ок е, може и по-добре за парите, иначе момчето дето носи багажите ми каза, че почти не отсядали българи там, значи е популярен сред туристите. Мерси за идеите за други хотели.

Ако се отвори и подобна тема за Варна мисля, че също ни би било страшно полезно. Peace

А, де и аз искам. Ама аз ще съм гида на моите приятели.

# 68
  • Мнения: 264
Без да чета отговори по темата, само от заглавието. В момента съм на почивка в БГ-то. Кво да ви кажа тая държава за мен става с всеки изминал ден все по-лоша и по-лоша. С риск да ми теглите някоя по дълга ще кажа, дръж го по-дълеч от БГ . Няма нищо хубаво в БГ. Направо ми идва да се гръмна. С кеф си идвам свеки път и още от летището започвам да се ядосвам. Мъка ми е а толкова си я обичах родината.

# 69
  • Мнения: 1 854
Привет от Бьлгария.
Нека да се отчета по темата.Приятелчето си изкара супер в Родината, никой не го изльга или ограби.Цените спрямо качеството му допаднаха, дори все повтаряше, че искал да се "пенсионира в БГ" Mr. Green
Отседна в х-л Лозенец(предложиха му летищен трансфер с/у 20 лева).Локацията му хареса, каза, че Интернета е малко по-бавен.В последствие се премести в х-л Ротазар(зад Плиска) и там му е харесало повече(по евтино, по бьрз Интенет,по големи и хубави стаи).
Посети В.Тьрново(Арбанаси), там седя няколко дни.
С 2 думи би се вьрнал обратно и каза, че София не отстьпва по нищо на другите еропейски столици.Дано да е истина това му впечатление, а не проява само да доброто му вьзпитание Mr. Green.

Благодаря Ви за помощта.
Пращам Ви поздрави от БГ, преди малко се изсипа солидно количество дьжд(София), но като цяло времето е топло.
Тепьрва сьбирам впе4атления, но 1 не се е променило - бездомните кучета, високите тротоари и борбата за разходка с детска количка по "висококачествените ни улици" Twisted Evil


  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт