«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

Ѕременност с термин месец...
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-260 от 260 отговора
«дравейте мили момичета ! ћного ми се ще да сподел€ гол€мото щастливо очакване с вас ! flower2 Ѕременна съм в 12 г.с., термина ми е на 2 декември !! ”–ј!
÷итирай

софи€

ћнени€: 283
здравей ,мо€т термин е на 5 декември, това е любимата ми зоди€ стрелец, дано всичко да е наред и бъдем  щастливи декемврийски майки Very Happy
÷итирай

—офи€

ћнени€: 217
–адвам се за теб !!!! ѕожелавам ти лека бременност и много усмивки!!! ћо€т термин е на 25.11.2004 г. - само една седмица по-рано сега съм в 13 та г.с. јко искаш не пречи да си "бременеем" заедно, нищо че не сме в един месец   Very Happy
÷итирай

—офи€

ћнени€: 217
–адвам се за теб !!!! ѕожелавам ти лека бременност и много усмивки!!! ћо€т термин е на 25.11.2004 г. - само една седмица по-рано сега съм в 13 та г.с. јко искаш не пречи да си "бременеем" заедно, нищо че не сме в един месец   Very Happy
÷итирай
∆ела€ ви лека бременност
и двете ми дъщери са родени през декември на 3 и на 11 декември
—транна зоди€ - —трелец - страхотни са - малко са сръдливи,  но бързо им минава
ќще веднъж леки месеци и щастие
÷итирай

—тара «агора

ћнени€: 3 771
ћо€т термин е на 17 ƒекември, аз също се над€вам да се роди —трелец, но най-вече да е живо и здраво.
Ќа мен ми е втора бременност, когато род€ баткото ни ще е на 1 год. и 10 мес. (Very Happy и той един батко ще е  Very Happy)
—помн€м си че за предишната бременност б€х много заинтересована, кога какво става, колко е гол€м бебчо в момента, сега вече съм по-спокйна и уверена, нали скоро върв€х по този път, познавам вс€ка крачка и се чувствам добре!
Ћека бременност и весели бебета!
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 704
ћо€ термин е на 13 декември, сега съм в 10 г.с... вчера ми извадиха снимки на бебо и съм на седмото небе от щастие..  Laughing
на всички мами - леко и безпроблемно бременеене и здрави бебоци  Very Happy
÷итирай

¬арна

ћнени€: 2 768
≈хо!  Stop   ћо€т термин е 22,12! —трахотен коледен подарък!!! #X-mas
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 4 069
Zdraveite!Za parvi pat vijdam tozi forum i mnogo mi haresva.Moiat termin e na 7.12.04,zna4i strelec.Super!Az sa6to sam strelec i zatova sam o6te po dovolna.6te si napravia nai-gotinia podarak za rojdenia den.Pojelavam na vsi4ki bade6ti mami leko bremeneene i mnogo 6tastie i usmivki!!! Very Happy  Very Happy  Very Happy
÷итирай

USA

ћнени€: 263
«дравейте чаровни майчета!

» аз като вас ще раждам декември. “ермина ми е на 4-ти и това ще ми е първа бременност. ћного е вълнуващо и се над€вам да си "бъбрим" често за коремите   Laughing
÷итирай

ћнени€: 767
«дравейте!!!
ћо€т термин е на 20-ти декември,но си мисл€,че ще род€ по-рано,живот и здраве! ой има коремче?ћоето с€каш е станало по-мазничко,не се вижда,че съм бременна,а с€каш обичам да хапвам Embarassed  Very Happy
 ак сте с гаденето?ћинава ли ви?¬ъобще,как се чувствате?
јз пон€кога забрав€м,че съм бременна,но мъжът ми го помни и се кефи на коремчето ми(иначе стегнато и прибрано Embarassed )
÷итирай

USA

÷итат на: vanilia
«дравейте!!!
ћо€т термин е на 20-ти декември,но си мисл€,че ще род€ по-рано,живот и здраве! ой има коремче?ћоето с€каш е станало по-мазничко,не се вижда,че съм бременна,а с€каш обичам да хапвам Embarassed  Very Happy
јз пон€кога забрав€м,че съм бременна,но мъжът ми го помни и се кефи на коремчето ми(иначе стегнато и прибрано Embarassed )

«дравей и на теб Smile  Ќа мен коремчето почна да се показва. ƒрехите все още ми стават в кръста, но усещам, че скоро ще тръгвам на пазар за нови Razz  ¬ече спр€ да ми се гади толкова колкото в началото. ќт близо седмица не ми е ставало лошо и дано да си остана така, че е много непри€тно  Rolling Eyes
÷итирай

—офи€

ћнени€: 596
ћо€т термин според калкулатора в сайта е 25 декември, а аз имам рожден ден на 27 декември  Very Happy
√инеколожката не ми каза за термина като ходих при не€, но се над€вам, че калкулатова е верен. Ќ€мам търпение да отида следващи€ път на лекар и най-накр€ да ми кажат.
÷итирай

—офи€

«дравейте!!!

ѕри мен гадене и повръщане така и не се по€ви, само ужасното желание за сън, с което не мога да се пребор€ Laughing  оремчето започна вече да изскача леко и тесните дънки почнаха да ми ст€гат..  за тали€ да не говорим - такава почти н€ма... но на мен така ми харесвааааааа  Laughing   Laughing
÷итирай

÷итат на: Mags
 оремчето започна вече да изскача леко и тесните дънки почнаха да ми ст€гат..  за тали€ да не говорим - такава почти н€ма... но на мен така ми харесвааааааа  Laughing   Laughing

ћале-мале! Very Happy ¬чера б€х на –ƒ,сложих си дрехите от "предишни€ живот" Very Happy (защото все още н€мам други) и вид€х,че тали€та ми е заминала н€къде,без дори да остави бележчица за сбогом... Very Happy Ќо вече не ми пука и се радвам на моето коремче,защото още малко и ще се започне да се вижда,че съм бременна Very Happy
÷итирай

—офи€

ћнени€: 887
по компютърните календари и изчислени€, терминът ми се пада на 31 декември, на видеозона излезе 28 ƒекември, нататък ще видим Smile
“ъкмо се оплаквах в подобна тема от днес от прилошаването и повръщането. ћного ми е лошо а на всичко отгоре съм станала зла и избухлива. ¬ие как се справ€те? ј кога преминава то€ период?

÷итирай

USA

÷итат на: mkp
по компютърните календари и изчислени€, терминът ми се пада на 31 декември, на видеозона излезе 28 ƒекември, нататък ще видим Smile
“ъкмо се оплаквах в подобна тема от днес от прилошаването и повръщането. ћного ми е лошо а на всичко отгоре съм станала зла и избухлива. ¬ие как се справ€те? ј кога преминава то€ период?

ƒобре дошла при нас! Very Happy  Ќа мен също ми ставаше адски лошо (слава Ѕогу не стигнах до повръщане) и се оказа, че приемането на витамини за бременни ми засилваше прилошаването. ќбаче ги спр€х и минах само на фолиева киселина и гаденето ми мина. ўе се върна на витамините в 4ти месец. ј, иначе при гаденето най-много ми помагаше изтискан лимон разереден с газирана вода и сухари или кракери и солети. ¬еднага щом се усетиш, че ти се гади си хапни солета или бисквита.  олкото по-обикновена, толкова по-добре.

ѕри мен гаденето поутихна около 3 седмици след като получих първите прилошавани€. ѕочивай си винаги когато можеш и си вдигай краката на високо.

ј избухливи€ ти характер най-веро€тно се дължи на пром€ната в хормоналните ти нива. и това ще поутихне с течение на времето.

ћен например ме избива на плач Very Happy  и то не в отрицателни€ смисъл, ами например, ако гледам любовен филм или чета н€ко€ сладникава истори€  Laughing –азнежвам се до побъркване  Razz

Ћеко бременеене!

ѕ.—. –адвам се, че и на теб ти е херасъл Lilypie.  ћного е готино   Wink
÷итирай

¬арна

ћнени€: 3 661

Ќа мен ми беше лошо до началото на 4 месец,много е непри€тно и искренно ти съчувствам.¬ече съм в 28 г.с. и мога да кажа че като ц€ло се чувствам прекрасно(е имам пон€кога леки неразположени€,но все пак е разбираемо).  Smile ј за това че си станала зла и избухлива.....какво да ти кажа май ще премине след като родим(аз все още съм си такава)  Embarassed

ѕожелавам ти лека бременност и едно прекрасно бебе  ylinfant
–азбира се пожелавам го и на всички бъдещи мами  bouquet
÷итирай

ѕловдив

Dobre do6li navsi4ki novi dekemvriiski mami.Amira,zdravei ina teb.Molia te da mi obiasni6 kak si sloji tova Lilypie v profila?Az vleznah v tozi sait no ne uspiah da prehvarlia kartinkata v profila si.6te sam ti adski blagodarna ako mi pomogne6 za6toto mnogo mi haresva.Mersi predvaritelno i leko bremeneene na vsi4ki! Very Happy  Very Happy  Very Happy
÷итирай

¬арна

ћнени€: 3 661
÷итат на: renci
Dobre do6li navsi4ki novi dekemvriiski mami.Amira,zdravei ina teb.Molia te da mi obiasni6 kak si sloji tova Lilypie v profila?Az vleznah v tozi sait no ne uspiah da prehvarlia kartinkata v profila si.6te sam ti adski blagodarna ako mi pomogne6 za6toto mnogo mi haresva.Mersi predvaritelno i leko bremeneene na vsi4ki! Very Happy  Very Happy  Very Happy

» аз това се опитвам да направ€ ц€л ден,но без успех  Embarassed » аз ще съм благодарна ако об€сните как точно се прави  Laughing

ѕоздрави и целувки  Wink
÷итирай

—офи€

÷итат на: Radina
ј за това че си станала зла и избухлива.....какво да ти кажа май ще премине след като родим(аз все още съм си такава)  Embarassed

малеее горките ни мъже.. с ти€ зли жени  Twisted Evil
÷итирай

USA

÷итат на: renci

«дравей,

«а теб и –адина, отидете на:
http://lilypie.com/create_baby_days.php
ќт там първо си въведете датата на термина, след това изберете цв€т на "метърчето". —лед това си изберете и бебенце. Ќатиснете View Changes и под бебенцето и метърчето ще видите три прозореца с рализчни неразбираемо написани неща (кодирани). отидете на второто прозорче (на него пише със задебелени букви PseudoHTML, UBB Code or BBCode), засветете с мишката цели€ текст в него (той е нещо от сорта: ) натиснете Ctrl C и след това, отидете в профила си на Ѕ√ мама и в полето за подпис сложете курсура да ви мига и копирайте  (натискайки Ctrl V) този текст.  » така би тр€бвало при следващи€ ви отговор на съобщение да ви излезне метърчето с бебока. ѕишете ми в лични, ако сте срещнали затруднени€ и аз ще ви помогна. јко ми пишете ми споменете в текста на ко€ дата ви е термина и ще ви дам по-лесни инструкции.

”спех!
÷итирай

—офи€

«начи можем да се над€ваме, че до 3-4 седмици може и да поразмине. ј как стои въпросът с болките ниско долу? Ќормално ли е и случва ли ви се и на вас от време на време да чувствате пробождаща болка в €йчниците, почти като при цикъл? ћалко се шашкам, а не сме€ да ход€ много-много по лекари. ћиналата година се юрнах още от 4 седмица, спукаха ме от изследвани€ в “оракс първо (където ми беше гинеколожката), после във ¬ита, накра€ и друг частен лекар....то не беше бъркане, то не б€ха кръвни и др. изследвани€, то не беше чудо....и изгубих бебето в 12 седмица....“ози път ходих 1 на видеозон и това е....ћалко съм притеснена...особено сега, докато мина 9-10-11-12 седмица. Ќо пък и не сме€ да ход€ пак много по доктори. ¬нушила съм си, че това беше една от причините миналата година......

÷итирай
thumbsup  Zdraveite i ot mene bade6ti dekemvriiski mam4eta! Moqt termin e na 22.12. Nadqvam se na vsi4ki bremennostta da premina bezproblemno i da obmenqme info. Pojelavam Vi leko i 6tastlivo bremeneene.
÷итирай

ѕловдив

Zdravei mkp! Az sa6to ot vreme ne vreme imam stranni use6tania v korema.To ne e to4no bolka a ne6to kato opavane no puk az sam s obarnata matka taka 4e ne znam.No predi 3 godini i az kato teb hodeh na lekar za nai-malkoto ne6to i sa6to zagubih bebeto.Taka 4e sega ia karam po-poleka.Izob6to ne davam da me barkat.Spored men vajnoto e da si spokoina i da ne si natiakva6 sama 4e e ne6to seriozno.Pojelavam ti leko bremeneene i edno strahotno beb4e s koeto da ni se pohvali6 prez dekemvri.Nali vse pak tova e edin ot nai-prazni4nite meseci! Very Happy  Very Happy  Very Happy
÷итирай

ѕловдив

Zdravei i na teb Azalia!Dobre do6la v na6ia forum.Dano da ti haresa za da mojem vsi4ki drujno da si bremeneem zaedno.Leka bremennost i mnogo 6tastie i usmivki ot men. Very Happy  Very Happy  Very Happy
÷итирай
¬иждам, че много коледни бебоци ще има тази година  Very Happy  Very Happy  Very Happy !  акво ще кажете , ако се самонаречем " чаровни декемврийки"?
÷итирай
јми то май вече лееекичко се вижда ,ама не ще да е от бебето, ами от похапването Embarassed ¬ече трудно закопчавам небременните си дънки, започвам да обнов€вам гардероба..ама така не искам да ставам прасчо...ј за лошото и гаденето- като минах тази критична 12 седмица изчезна , и вече се посъбудих с€каш.. ¬чера б€х на преглед- има си всичко човека!! flower2 ћного се радвам !!! Very Happy  Very Happy  Very Happy
÷итирай

ƒа–енци,загр€х,къде ми е грешката...¬се пак очите ми са само за красота... Confused
÷итирай

ѕловдив

Vanilia,triabva da vkara6 datata na termina a ne na poslednia si cikal.Probvai taka i 6te vidi6 4e stava.
÷итирай

ама той дава реални€ срок,от зачеването...нали?
÷итирай

ѕловдив

Mislia 4e e v gestacionni sedmici koeto zna4i ne ot za4evaneto a ot poslednia cikal.
÷итирай

ами....не знам.јко бъдем точни,в момента карам 11 седмица и 4 дни,а "термометърът" отдолу показва 10 седмицаи и 4 дена.
÷итирай

USA

ами....не знам.јко бъдем точни,в момента карам 11 седмица и 4 дни,а "термометърът" отдолу показва 10 седмицаи и 4 дена.

ѕричината може да е във времевата зона, ко€то си избрала.  ато отидеш на: http://lilypie.com/create_baby_days.php
ѕръво си въведи термина след това там където пише: Selct Time zone избери (UTC +2) EET Eastern European time.
—лед това пордължи с избор на цв€т на метърчето и т.н.
÷итирай
јма къде изчезнахте всички ?? Ќикой не се обажда, не пишете нищо... не знам...Ќ€ма ли с какво да се похвалите, да се оплачете ?? јз лично б€х малко болна и не можех да се довлека до компютъра.. дано бебо да е добре.. ≈й, чакам ви !! Laughing
÷итирай

ѕловдив

Momi4eta az napuskam tazi tema za6toto zagubih bebeto si.No ot cialoto si sarce pojelavam na vsi4ki vi leko i 6tastlivo bremeneene i da mi se pohvalite s nai-hubavite malki palavnici prez dekemvri.Pregradki i celuvki ot men.
÷итирай

—офи€

renci, вече отговорих в темата ко€то пусна специално. ќще веднъж съжал€вам.
јз все още се чувствам зле, гади ми се нон стоп, косата ми пада, имам нрав на пиран€, лошо ми е през цели€ ден, повръщам предимно вечер, но мисл€ че най-много ме мъчат киселините. ¬ъобще - купон! ћного се над€в€м това да се свърши скоро. ’одих 2 пъти на ехограф (случи ми се същото като на renci миналата година, та малко ме гони парано€та), но изследвани€ още не съм си правила. ћисл€ другата седмица да ги направ€. –ешила съм да прав€ биохимичен скрийнинг също, та на 16-ти имам час и при д-р ћазнейкова. ¬ие докъде стигнахте с изследвани€та. ¬ече мислили ли сте къде ще раждате и как?
÷итирай

—офи€

”жасно, ужасно съжал€вам за renci!!!!

Ќа мен още никакви изследвани€ не са ми правили! ƒори не са ме регистрирали  - казаха ми, че е рано и в кра€ на юни да отида да ме регистрират, дори не зна€ какво е биохимичен скрийнинг. »наче нищо не се е променило, не ми се гади, само ми се спи и €де.
÷итирай

¬арна

ћного съжал€вам renci!
Ќа мен ми се случи същото 2 пъти и ти съчувствам най-искрено!
јз се записах на женска консултаци€ и вече ми направиха първите изследвани€. ћного се замисл€м дали да си направ€ н€какви генетични изследвани€(предвид какво ми се случи, а освен това имах настинка с температура и ми излезе херпес на устните и носа).
÷итирай

USA

Renci и аз страшно много съжел€вам за случилото се.  Crying or Very sad  Ќо, обещай, че н€ма да губиш кураж и надежда, че скоро ще имаш повод да си много щастлива и усмихната. ќт сърце ти стискам палци!!!

ѕо отношение на това как се чувствам, вече не ми се гади, и аз доста често огладн€вам и съм станала маниак на таратора  Razz ям го като невид€ла!  иселините също се по€виха  Neutral ѕродължава да ми се спи адски много.  ћиналата седмица б€х на втората ми консултаци€. „ухме сърцето на бебока и беше много вълнуващо  Very Happy  »злезнаха ми и резултатите от предишните изследваниа. Ѕ€ха ми направили кръвни проби и цитонамаска. ¬сичко е ќ . Ќа другата консултациа ще ми направ€т и генетични изследвани€ за синдрома на ƒаун и —пина Ѕифида.
÷итирай

ѕловдив

Momi4eta sra6no mnogo se radvam 4e vsi4ko pri vas e nared i 4e se radvate na bremennosta si vapreki lekite nerazpolojenia.Ubedena sam 4e kato vdite nakraia malkite slanca 6te zabravite vsi4ki neudobstva. Very Happy  Very Happy  Very Happy
Razhubaviavaite se i se radvaite na jivota.Pojelavam vi go s cialoto si sarce. Razz
÷итирай

„икаго / —офи€

ћнени€: 2 513
«дравейте бъдещи мами декемврийки! Smile
јз съм от миналогодишните декемврийки и много ви се радвам като ви чета защото си припомн€м как беше при мен миналата година по това време! Cool
—ега вече имам дъщеричка ко€то след 3 дни става на 6 месеца! Razz
ћо€т термин беше за 8.12.2003г., но родих на 5.12
ѕожелавам на всички ви лека и безпроблемна бременност и раждане, и хубави и здравички бебчета! Ќ€мате представа как бързо ще отлети времето и ще гушкате бебчовците си! Very Happy
”спех!
÷итирай

—офи€

»рка, благодарим ти за хубавите пожелани€. ƒа ти е жива и здрава дъщеричката. ƒано наистина отлети по-бързо това време, вече н€мам търпение! јз имам чувството, че времето е спр€ло.
÷итирай

sofia

ћнени€: 144
ѕриемате ли януарски мами Question  Embarassed
÷итирай

—офи€

јми защо не, като нищо н€кои от нас могат да бъдат всъщност €нуарски мами.
÷итирай

Ўумен

ћнени€: 854
«дравейте, декемврийски мами!ѕриемате ме в групата, нали  Smile
Ќаши€т бебо тр€бва да се роди към кра€ на декември, обаче аз имам чувството, че ще ни изненада  Laughing  —лава-богу, н€мах проблеми с гадене и повръщане, ама стомахът ми ме побърква - газове, киселини и т.н. ѕреди месец имахме малка авари€, но сега да чукна на дърво сме добре и растем и хубавеем Smile ƒругата седмица съм на преглед и ще видим бебо как се развива. ÷елувки на всички мами и лека бременност!
÷итирай

ћнени€: 702
«дравейте!
јз вече станах мама, но имам позната, ко€то ще стане през декември. —игурно с удоволствие ще се включи в този форум
 :)
÷итирай

—офи€

«дравейте,
искам да ви попитам имате ли вече коремчета?
јз определено имам малко, но не мога да разбера от бременността ли е или много съм надебел€ла и тр€бва да взема мерки.  Embarassed ћного ми се иска да е от бебчо това шембенце.  ак е при вас?
÷итирай

—офи€

» аз имам шкембенце, но е високо горе, което значи, че не е бебето, а разните ми чаркове, които зв€рът избутва нагоре... Shocked „увствам се издута като пре€ла крава  Crying or Very sad »наче вчера б€х на 3ƒ ултразвук и доплер....вид€х бебока и му чух сърчицето   Very Happy
÷итирай

—офи€

’ей, супер!!!
јз съм чааак в кра€ на месеца на лекар, дано и аз да му чу€ сърчицето Very Happy . ћного ме забавиха мен с този лекар, имам чувството. „ак тогава (в кра€ на месеца) ще ме регистрират! ’одих минали€ месец, но ми казаха, че е рано Sad
÷итирай

USA

оремче определено имам. ƒаже вече си купих първите панталони за бременни  Very Happy
÷итирай

—офи€

и аз си имам тумбак  Laughing ... така съм се издула, че вече нищо не мога да закопча€... минавам на ластични поли и рокли  Laughing ще отлагам до последно купуването на ненужни дрехи  Rolling Eyes  
и мен още не са ме регистрирали, но другата седмица ще ход€ в болницата да ми прав€т картон и съответните изследвани€та..
иначе вчера вид€х бебко - има си огроооомна глава, размахва ръчички и крачета и се върти като пумпал, а сърчицето тупа ли тупа.. Very Happy
нещо друго ме притесн€ва.. при най-малкото усилие получавам сърцебиене.. и се задъхвам посто€нно... дори като забързам по улицата.. четох н€къде, че сърцето бие с н€колко удара по-бързо и увеличеното количество на циркулираща кръв затрудн€ва организма Confused случвало ли ви се е?!
÷итирай

USA

нещо друго ме притесн€ва.. при най-малкото усилие получавам сърцебиене.. и се задъхвам посто€нно... дори като забързам по улицата.. четох н€къде, че сърцето бие с н€колко удара по-бързо и увеличеното количество на циркулираща кръв затрудн€ва организма Confused случвало ли ви се е?!

Mags, и аз съм така. »зкача две стъпала и все едно съм изкачила 100! ƒоколкото знам е нормално, особено с увеличаването на корема, защото той притиска органите и диафрагмата.
÷итирай

—офи€

» аз имам сърцебиене, дори пон€кога когато просто си сед€ така ми притупква..... » аз четох, че е нормално, свързано било с това, че кръвната маса се увеличава и сърцето сега изтласква много повече кръв (или нещо подобно).
÷итирай

—офи€

Silviya,

ак така са те върнали за кра€ на месеца?  ъде се опитваш да се запишеш? ќбикновено, лични€ ти дава направление, с което можеш да си водиш бременността където искаш. јз б€х тръгнала за 14 поликлиника, че ми е район, но така ме вбесиха там, че им теглих една и отидох в “ина  иркова.  артон ще ми отвор€т другата седмица (нормалното е в 12 седмица да започне следенето), но това не ми пречи да имам вече 3 ултразвука на бебока.  оето пък и ме подсеща да ви питам - с какви размери сте? јз малко се шашнах защото в ср€да на 3ƒ-то ни измериха 10 см, а за нашите седмици тр€бва да сме 5.5 Shocked
÷итирай

—офи€

¬ъв военна болница, уж при н€каква позната, но нещо не ми харесва тази жена, много е груба.  аза ми в кра€ на месеца, защото се пускали н€какви изследвани€, които било най-добре да се пуснат в този период Confused  ато чета обаче във форума май всички вече са се записали.  ато отида все пак в кра€ на месеца, ако пак ме издразни и аз ще се запиша в “ина  иркова, чувала съм, че са много добри там.
÷итирай

—офи€

ћ/у другото и т€ ме гледа на ултразв3ук, но не ми каза 1 дума за бебето!!!  Evil or Very Mad
÷итирай

—офи€

ўом не се чувстваш удобно, смен€й €. »ли си ходи паралелно и другаде, ако е чак такава специалистка и държиш и т€ да те наглежда. јз по принцип като разбрах че съм бременна си отидох на частно при мо€ гинеколог и първите 2 ултразвука си правих там. Ќо после реших, че все пак е добре да се прослед€вам и чрез личен лекар (за болнични и т.н), та реших, че в районната поликлиника ще свърши работа - в кра€ на краищата, ще ги ползвам само за изследвани€, пък ще си ход€ на частно да си ме следи мо€ гинеколог. јма така ме изнерви та€ патка в 14-та, та се отказах и в “ина  иркова случайно подаднах на един доктор, за който момичетата тук казват, че е добър и см€там да си плат€ другата седмица 200 лв. и да си ход€ там, че дори и да раждам там, живот и здраве. “ака или иначе имах резерви за раждане при мо€ гинеколог, който иначе работи във ¬тора √радска. Ќезнам, още е рано да решавам. Ќо ти не € слушай та€ патица. “и€ изследвани€ дето се правели по-късно са си за по-късно - пак ще отидеш, какъв е проблема? »ли т€ иска с едно отиване да ти направи всички необходими изследвани€ за ц€лата бременност??  Shocked
÷итирай

sofia

÷итат на: Silviya
јми защо не, като нищо н€кои от нас могат да бъдат всъщност €нуарски мами.

ylinfant јз всъщност ще род€ декември в кра€ защото съм секцио Wink
÷итирай

—офи€

«нам ли какво см€та да прави, като не разбирам....
—игурно ще € смен€ или както каза ти ще ход€ на 2 места.  офти ми е, че е позната на свекървата (т€ ми € натресе), един вид ми направи услуга (с тази подробност, че не съм € молила)
÷итирай

sofia

—игурно ще € смен€ или както каза ти ще ход€ на 2 места.  офти ми е, че е позната на свекървата (т€ ми € натресе), един вид ми направи услуга (с тази подробност, че не съм € молила)

—илве,не че съм много навътре все още с нещата ,но според мен тр€бва да смениш лекар€ щом не ти обесн€ва нищо за бебока! Sad ћо€та гиниколожка ми казва неща които даже не разбирам дори да ми ги обесн€ва. Embarassed
«а 14 п-ка не се лъжи и на мен там ми е района,но не съм ходила тъй като гиниколога е мъж и е  доста  арогантен и невнимателен,само веднъж се излъгах да отид€ и н€ма да повтор€ и камо ли да повер€ живота на бебока си.
јко искаш ще ти кажа аз къде ход€ и съм много доволна,но кабинета е частен!
÷итирай

—офи€

Ѕени, мерси
но ако € смен€м сигурно ще се запиша в “ина  иркова, не ми се ходи на частно. Ѕлагодар€ ти все пак  Very Happy
÷итирай

USA

Silviya, и аз см€там, че тр€бва да € смениш, ако и при следващото ти ходене не ти хареса. ѕо-важно нещо от твоето здраве и това на детето ти н€ма и следвай сво€ инстинкт когато става въпрос за т€х. ј на свекърва ти и благодари за препоръката и съвсем спокойно и об€сни, че не се чувстваш комфортно и не си доволна от лекарката и толкова. Ќе влизай в подробности и най-вече € постави пред свършен факт (сиреч, говори с не€ след като си се преместила при друг лекар) за да не тръгне с теб да те води лично при лекарката дето ти препоръча.
÷итирай

—офи€

» аз ще се записвам в “ина  иркова другата седмица.. докторката ми засега е много свестна....иначе на последни€ ехограф бебо излезе 57 мм.. мисл€ че е горе-долу нормално за 12 г.с. ?!
÷итирай

—офи€

ƒа, по всички книги пише, че е нормално. јз затова се шашкам какви са ти€ 10 см. при мен. Ќе е възможно да съм по-гол€ма, защото по принцип не сме планирали бременност и се пазихме, таткото ни го н€маше ц€л месец, дойде си за 5 дни, от които само веднъж в уж "безопасен ден" сме го правили без презерватив, така че знам кога съм заченала.  акви са ти€ мутантски 10 см????? ƒали това не значи н€каква малформаци€????  Confused  Shocked  Shocked Ќа ”«»-то уж всичко нормално, ама то е май още раничко да се каже. «а всеки случай та€ ср€да като ход€ при д-р ћазнейкова ще € разпитам....ƒано всичко да е наред.... :nervous:
÷итирай

—офи€

’ей mkp,
не се стр€скай, едва ли е страшно!
—игурно щ€ха да ти кажат, ако имаше нещо притеснително като са видели колко гол€мо е бебчето.
÷итирай

«дравейте всички!
ћиналата седмица б€х на ”« при д-р ѕелев.»мам много добри отзиви за него,вкл. от личната ми лекарка.¬сички казват,че е много добър специалист,но е малко...отнас€ се с пациентките просто като с бременни,а не като с болни.ј ние нали сме по-чувствителни,а и имаме много въпроси,на които той не е много склонен да отговар€.Ќо щом е казал,че бебокът е наред,значи това е ц€лата истина.ј той точно това ми каза,че бебето е добре.» това е важното за мен,аз н€как си ще преживе€ малко по-нахакано (не мога да намер€ точен термин)отношение.
¬ид€х главатото ни бебоче Laughing ,как шава Razz
»мам си коремче ,но вече започва да прилича на бременно,че преди малко ме беше срам да ход€ с то€ мазен корем,с€каш ц€ла зима съм се уго€вала. Embarassed ƒори се радвах,че времето се задържа повече студено,отколкото топло,да мога да го кри€ Cool
÷итирай

Ўумен

«дравейте! » аз забел€зах, че имам коремче и понеже не се тъпча много-много, тр€бва да е от бебо  Very Happy јз честно казано от месец насам се измор€вам много лесно, задъхвам се и много ми се спеше преди време. —ега съм малко по-добре по отношение на спането, но се измор€вам докато оправ€ леглото например. Ѕебчо го гледахме вече 3 пъти, другата седмица сме на изследвани€ и на лекар да ни прав€т картон. Ѕебо най-много му се радвам за това, че от всички храни не иска шоколад и сладко изобщо - на седмицата веднъж ми се при€жда вафла например. ≈, имаше две ексцесии, когато се сетих за сладкиш и кекс и тр€бваше да си ги прав€, ама това беше преди две-три седмици. »мам чувството, че нагъвам твърде много, но освен малко на коремчето, не съм мръднала. ќпределено ще се паз€ да не кача повече от 10-12кг, че после не си е работа...
÷итирай

MUSHU,мо€т бебок не понас€ сладки работи,откакто съм бременна дори чай със захар не мога да пи€!ѕовдига ми се от сладкишите,шоколада и дори от по-сладките плодове!Ќе знам,какво става.
»наче не се измор€вам лесно,чувствам се нормално,не се задъхвам(пу--пу) и моето коремче ми е от бебенцето.
ћомичета,искрено жела€ всичко да ни е наред! Razz  Very Happy
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 338
Zdraveite byde6ti mami ,
moqt termin e na 24 dekemvri,strahotno 6tastliva sym za tova 4e 6te si imame s tatito bebence:)
V momenta sym v USA i mi predstoi vry6tane v BG sled 3 meseca.
Kato 4e li i moeto korem4e raste,no ne sym mnogo sigurna dali ne e ot mnogoto pohapvane,vse se pritesnqvam da ne ostane bebo gladen:)
Stiskam palci na vsi4ki mami i im jelaq leka i bezprepqtsvena bremennost.
÷итирай

Mischievous
Ќе се притесн€вай,бебенцето н€ма да остане гладно,то ще вземе всичко,което му тр€бва.«атова се говори,че онова,което €де жената,си е за не€,защото на не€ ще й окап€т зъбите,но бебето н€ма да остане без калций! Cool
÷итирай

—офи€

ƒо кога пихте фолиевата киселина?! ƒо кра€ на трети€ или и после?
÷итирай

USA

ƒо кога пихте фолиевата киселина?! ƒо кра€ на трети€ или и после?

јз пих фолиева до кра€ на 3ти месец и след това минах на ћетрна. ¬ тези витамини има фолиева киселина и н€ма нужда да се взима допълнително.
ѕоздрави и лека бременност! Very Happy
÷итирай

—офи€

Ќа мен принципно ми казаха да € пи€ и след 3ти€ месец, но не съм сигурна какво ще ми кажат последно другата седмица като отида на лекар.
÷итирай

—офи€

ћи аз вече съм в четвърти.. записаха ме в женска консултаци€, пуснах първите изследвани€.., но лекарката не ми каза да € спирам, нито да почвам да пи€ нещо друго..  чувала съм, че се пие до трети месец... или пък може би е задължително до кра€ на трети и пожелателно за след това.. нещо не ми е €сно.. но аз си продължавам...
вие как сте момичета?? растат ли коремите?  Laughing
÷итирай
Zdraveite mami,
az ne sam pila folieva kiselina tozi put, no ot v4era pia materna sas selen.I moia termin e na 24.12.Niakoi ot vas znae li ve4e pola na bebeto?Az shte imam treto mom4e Crying or Very sad  Crying or Very sad taino se nadiavam da e greshka, no kakvo puk ako e taka niama da go vurna na shturkela.
Leko bremeneene Very Happy
÷итирай

—офи€

не е ли малко рано да се знае пола на бебо..!?  на мен дори не ми е хрумвало да питам Confused
÷итирай

ћагс,чела съм на много места,че полът може да се определи от 12-та седмица(от зачеването),стига специалистът да е добър и бебето да бъде благоскронно да се обърне така,че да го разгледат хубаво Very Happy »наче и на мен ми е интересно,след две седмици съм на ”«,но не се над€вам да ми кажат пола,за да не се разочаровам,ако не ми кажат.—ъщо така не очаквам скоро(тези дни) да усет€ бебето,живе€ си както преди,а то когато стане. Cool
ќбаче ако вие имате подобни вълнуващи прежив€вани€ мол€ да ги сподел€те с нас!!! Wink
÷итирай

Ѕукурещ

ћнени€: 7 134
ћагс,чела съм на много места,че полът може да се определи от 12-та седмица(от зачеването)

би ли споделила кои са тези "много места" където си чела, че полът може да се определи в 12 седм.

Shocked  Shocked  Shocked  Shocked Ѕлагодар€ предварително. живо ме интересува този въпрос
÷итирай

Of the present and into the future

ћнени€: 827
÷итат на: Liorena
ћагс,чела съм на много места,че полът може да се определи от 12-та седмица(от зачеването)

би ли споделила кои са тези "много места" където си чела, че полът може да се определи в 12 седм.

Shocked  Shocked  Shocked  Shocked Ѕлагодар€ предварително. живо ме интересува този въпрос

ћоже,ама само на теори€. Wink
Ќа практика не става тЏз работа. Laughing
¬ 12г.с са му развити гениталиите,но едва ли могат да вид€т нещо.
Ќас ни познаха в 15г.с. Laughing
÷итирай

Ѕукурещ

÷итат на: twins_mama

е и аз за това питам де. на кого са му познали пола в 12 г.с.??? Shocked  Shocked  Shocked
÷итирай

е и аз за това питам де. на кого са му познали пола в 12 г.с.??? Shocked  Shocked  Shocked

ћоже пък да има н€кой до‘тор с екстрасенски умени€. Rolling Eyes
¬ Ѕ√ май —и4ко е възможно. Laughing  Laughing  Laughing
÷итирай

Ѕукурещ

ћоже пък да има н€кой до‘тор с екстрасенски умени€. Rolling Eyes
¬ Ѕ√ май —и4ко е възможно. Laughing  Laughing  Laughing

ахъм, и аз така мисл€. иначе - no way просто.
÷итирай

¬арна

ћнени€: 8 769

Ќе съм много запозната с амниоцинтезата (кога се прави, по-точно), но нали е хормонално изследване на ембриона и може да даде 100% верен резултат за пола на бебето, освен другите неща, които изследва....така че може и да може в 12 г.с., но, пак повтар€м, ако изобщо се прави по него време...знам ли...
÷итирай
«дравейте! ћо€т термин е на 11 ƒекември. —лед три седмици съм на видеозон и ще разбера дали е момче или момиче. “ова ми е първо бебче, още от самото начало се чувствам прекрасно, никакви гадени€ или повръщане; само дето сън€т нещо ми б€га, а толкова обичам да си поспивам  Very Happy
∆ела€ лека бременност на всички бъдещи майки!
÷итирай

÷итат на: “уфи

Ќе съм много запозната с амниоцинтезата (кога се прави, по-точно), но нали е хормонално изследване на ембриона и може да даде 100% верен резултат за пола на бебето, освен другите неща, които изследва....така че може и да може в 12 г.с., но, пак повтар€м, ако изобщо се прави по него време...знам ли...

Aмниото се прави м/у 16-20с.,по -късно от това може,ама по-рано- не!
÷итирай

—офи€

»наче и на мен ми е интересно,след две седмици съм на ”«,но не се над€вам да ми кажат пола,за да не се разочаровам,ако не ми кажат.—ъщо така не очаквам скоро(тези дни) да усет€ бебето,живе€ си както преди,а то когато стане. Cool
ќбаче ако вие имате подобни вълнуващи прежив€вани€ мол€ да ги сподел€те с нас!!! Wink

и аз съм на преглед след 10 дни.. н€къде 17-18 седмица се пада.. може би вече ще се вижда.. много ми се иска да разбера.. сега посто€нно го слагам в мъжки род Laughing , но не в€рвам да е н€какво седмо чувство..  Wink
÷итирай

¬арна

ћнени€: 8 769
÷итат на: “уфи

Aмниото се прави м/у 16-20с.,по -късно от това може,ама по-рано- не!

ј, разбирам, благодар€ за уточнението! Very Happy
÷итирай

—офи€

Ќа мен например д-р ћазнейкова ми каза в 12 седмица, че на този етап полът се познава със 70% сигурност - за сега данните са за момиче. Ќе мога да спор€ до колко е възможно това, но доколкото съм чувала, д-р ћазнейкова е сред най-добрите диагностици когато иде реч за ”«».
÷итирай
Zdraveite,
ne sam iskala da sabujdam sporove a samo da spodelia, no mai postignah drugo.Moiat lekar, koito savsem ne e ektrasenz mi kaza, ce s dobra tehnika moje da se razbere pola na deteto ot 12 sedmica(az sam v 14), no az poneje ne sam fen ne vaginalnia ultrazvuk za sega niamam 100% sigurnost.Sklonna sam da mu viarvam ,zashtoto 12godini hodia pri nego i pone do sega ne e zburkal s neshto(pone pri men).No poneje nali kazvat 4e vsicko na tozi sviat se vrushta i imaiki poedvid toplite mi cuvstva kum svekurva mi sam 100% sigurna ,ce shte imam 3 snahi da me morat. Laughing Dano ne sam zasegnala niakoi!!!
÷итирай

—офи€

«ащо пък да си засегнала н€кой? “ук се спори от любов към спорта Laughing, при това толкова ожесточен, та чак си останала с впечатление, че си ги обидила.... Shocked ƒвете госпожи така се увл€коха в оборването на "тезата", че пропуснаха да отбележат, че vanilia написа:
"ћагс,чела съм на много места,че полът може да се определи от 12-та седмица(от зачеването) "и продължават да се интересуват кой познавал в 12 г.с. ўото на т€х им познали в 15 г.с. (което на практика е 13 от зачеването - т.е, същото, което и ¬анила казва). јма, нейсе, разговор да тече..... Laughing  Laughing
÷итирай

—офи€

ћнени€: 343
«дравейте Smile

ћо€т термин е на 21. 12, но много ми се иска да се роди мъничко по-рано. ¬се си мисл€, че да имаш рожден ден на  оледа не е много хубаво, защото все ще си минаваш с един подарък Confused

“ова ми е втора бременност Very Happy »маме си щерка на 6г.

∆ела€ на всички бъдещи мами щастливо и безпроблемно бременеене Very Happy  Very Happy  Very Happy
÷итирай

—офи€

÷итат на: Jenny

¬се си мисл€, че да имаш рожден ден на  оледа не е много хубаво, защото все ще си минаваш с един подарък Confused

Jenny,
много си права! Very Happy
јз съм родена на 27.12, а моето бебче също се очаква по това време. ÷€л живот минавам с 1 подарък, а покрай бебчо живот и здраве и без него мога да си остана  Wink
Ќо за сметка на това пък ти е страшно празнично по това време на годината.
÷итирай

—офи€

—илви€, какво стана с тво€та гинеколожка? Ќаправи ли ти най-накра€ изследвани€?  акво реши, ще ходиш ли в “ина  иркова?¬иждам, че сме с термини почти в един ден, та да си ходим заедно  Laughing .  јз вече се записах, ама май не съм много доволна......ћоже и в мен да е причината, да имам прекалени очаквани€, ама....ѕлатих си 200 лв., а дори не ми дадоха телефон на който да търс€ доктора (¬акрилов), ако нещо имам да питам и той не е там (а той е там само в ср€да), препратиха ме после към женската консултаци€ и ми казаха там да си ход€ по принцип, а ¬акрилов ц€л да ме гледа на видеозона само.....да не говорим, че в лаборатори€та ме разреваха... Evil or Very Mad  акто и да е.....ƒва дни след като ходих там, май направих н€какво хранително отрав€не с повръщане, разстройство и температура и какво, пак опр€х до частни€ си гинеколог, на който му плащам по 30 лв. на преглед, но имам всичките му възможни координати и мога да го търс€ 24 часа....Ќе ми дадоха и резултатите от изследвани€та.  ато питах по телефона в женската консултаци€, ми казаха, че били "добре".....„ак като отида на 14 ёли на консултаци€, ще ми гледат старите резултати....Ќе ми изглежда много логично, та см€там да им се изтреса 2 дни по-рано да ми напишат бележките за изследвани€ и да си дам кръв и урина, та като отида на 14-ти да има какво да гледат....’ич не ме интересува какъв е редът им...

Ѕ€х и при ћазнейкова и както вече споменах по-рано, т€ ми каза, че в 12 седмица е възможно да се определи пола с точност 70%, та засега данните са за момиче!!!! »наче всичко изглежда наред. ƒругата седмица ще ми вземат кръв за биохимични€ скрийнинг. „увствам се сравнително по-добре от преди. ћалко съм притеснена, че след натрав€нето никой не ме е гледал, но се над€вам да н€ма проблем.
÷итирай

—офи€

≈два днес се чух с гинеколожката, защото б€х малко на моренцето sport027 разбрахме се да отида във вторник (най-накра€).  аза ми да отида сутринта, за да ми пусне всички необходими изследвани€:2thumbsup: Ќ€мам търпение!
ўе € вид€ как ще ми се държи във вторник и ако не съм доволна € смен€м! јко се запиша в “ина  иркова наистина можем да си ходим заедно, супер  Wink
¬ъв вторник ще кажа как е минало.
÷итирай

—офи€

Ќад€вам се и аз всичко да ти е наред след това натрав€не!
ј какво е биохимични€ скрийнинг?
÷итирай

—офи€

„ак като отида на 14 ёли на консултаци€, ще ми гледат старите резултати....Ќе ми изглежда много логично, та см€там да им се изтреса 2 дни по-рано да ми напишат бележките за изследвани€ и да си дам кръв и урина, та като отида на 14-ти да има какво да гледат....’ич не ме интересува какъв е редът им...

и аз съм на 14-ти юли за 2-ра консултаци€ и изследвани€.. може да се видим там  Laughing на мен ми написаха бележките за 14ти още първи€ път (€вно да не им влизам само за това  Rolling Eyes ) или може би защото б€х с лекарката си.. незнам.. но и т€ просто каза `добри са` когато € попитах по телефона за изследвани€та.. не съм сигурна, че б€ха пред не€ или пък че си спомн€ кои точно са мойте или ко€ точно съм аз  Laughing  €вно, ако има нещо притеснително само ти обръщат по-специално внимание.. иначе по канални€ ред и до следващи€ път  Rolling Eyes
÷итирай

—офи€

ћагс, аз съм от 10,30 ч. на 14-ти. ћоже да се уговорим как да се разпознаем и да му праснем по една минерална вода  Laughing
—илви€, биохимични€ скрийнинг е изследване на кръвта в което се измерват нивата на алфа-фетопротеини, чрез които се установ€ва степента на риска за н€кои забол€вани€ като спина бифида (раздво€ване на гръбначни€ стълб), синдром на ƒаун и пр. ужасии.....ѕо принцип не е задължително, но аз съм на 31 години и имам 1 спонтанен аборт миналата година, та реших да го направ€. “о не е изследване с категорични резултати, по-скоро оценка дали съм в рискова група. ѕрави се и ултразвук, чрез който измерват н€какви дъгички и разсто€ни€ по бебето.  јко има съмнени€, се прави изследване на амниотичната течност.
÷итирай

—офи€

ћагс, аз съм от 10,30 ч. на 14-ти. ћоже да се уговорим как да се разпознаем и да му праснем по една минерална вода  Laughing

Laughing   и да премерим коремите Laughing  Laughing  на мен ми написаха 10 ч., ама аз ще изприпкам по-рано, че при мойта имаше още 3 записани за 14-ти (преди мен естествено), та поне да ми пуснат кръв преди да се наред€ на опашката за мерене, теглене и т.н... пусни ми лична с мейл.. мога да ти прат€ снимка и ще се намерим..  Laughing
÷итирай

—офи€

«дравейте,  Very Happy
днес най-накра€ ме регистрираха.  ƒокторката се държеше този път по-мило и каза, че всичко ми било като по часовник jumpuu Ќазначи ми изследвани€ и други€т четвъртък съм пак при не€ да видим какво е изл€зло от т€х.
Ќаправи ми забележка само, че съм много напрегната и много нерви хаб€, а това се отраз€вало по н€какъв начин на мускулите на матката (или нещо такова).
¬ие как сте, нещо се загубихте  Very Happy
ѕишете какво става с вас
÷итирай

—офи€

Ќаправи ми забележка само, че съм много напрегната и много нерви хаб€, а това се отраз€вало по н€какъв начин на мускулите на матката (или нещо такова).
¬ие как сте, нещо се загубихте  Very Happy
ѕишете какво става с вас

ћойта като разбра в каква стресова обстановка работ€ и как се припичам по 10 часа на ден минимун пред монитора в офиса, ме изгледа ужасено и предложи да ме "хоспитализира" още в трети€ та до кра€ на бременността  Sad  ама къде ти.. сметки, сметки и накра€ пак на работа   Evil or Very Mad  Laughing
÷итирай

—офи€

ћагс, стоенето пред компютъра вреди ли на бебчо. ћо€та работа също изисква нон стоп киснене пред компютъра или по-точно 8 часа на ден.
÷итирай
јз съм  ат€ за първи път пиша в този чат, но ми хареса темата и аз ще раждам през декември (евентуално) термина ми е на 3.12.2004 г. “ака като чета вашите проблеми ми е доста полезно, но не знам какво мога аз да сподел€ с вас. «а сега бременността ми е доста нормална, само лежах в болница преди две седмици заради грип (пазете се много от случайни контакти) във 2-ра градска и отделението за патологична бременност не ми хареса много, казаха че родилното било в доста добро състо€ние и има много специалисти от ћед. акад. јз мисл€ да ход€ на курса в “ина  иркова, но не знам дали не е още рано.
јко н€кой е ходил там мол€ да ми каже дали е полезно.
÷итирай

—офи€

ћагс, стоенето пред компютъра вреди ли на бебчо. ћо€та работа също изисква нон стоп киснене пред компютъра или по-точно 8 часа на ден.

ми доколкото знам не е хубаво.. как и доколко вреди не съм сигурна, че н€кой може да каже с точност.. но все пак е облъчване нали?! на мен лично очите ми са вечно кърв€сали и главата непрекъснато ме боли от з€пане в екрана.. т.е. със сигурност не е добре за мен, нито пък за теб, а какво остава за малките ни бебоци..  Confused и със сигурност ще сме мноооого по-добре ако се разхождахме на чист въздух в парка, вместо да висим пред мониторите
÷итирай

—офи€

÷итат на: katieЃ
јз мисл€ да ход€ на курса в “ина  иркова, но не знам дали не е още рано.
јко н€кой е ходил там мол€ да ми каже дали е полезно.

¬сички казват, че е полезно, но и аз не мога да прецен€ дали не е още рано.. може би към кра€ на 5-ти, началото на 6-ти месец.. незнам... вие как мислите момичета?
÷итирай

—офи€

ƒобре дошла, katieЃ

» аз мисл€, че ни е още раничко....¬същност не съм на€сно колко продължава този курс, но и аз см€там, че към 6-7 месец е по-удачно.
÷итирай
Ѕлагодар€ ви много, че ми отговорихте. ¬се пак мо€ татко е много нетърпелив и всеки ден говорим за този преглед. Ѕихте ли ми споделили н€ко€ от вас ходила ли е там и наистина ли след курса прав€т 3ƒ ехограф на бебето, защото четох, че било много готино да видиш бебето по този начин.
÷итирай

München

ћнени€: 2 567
«дравейте коремчета  Razz ,

много се радвам, че им тема за декемврийските майки, аз тъкмо мислех да пусна едно запитване дали има такива.
јз, живот и здраве, ще бъда една от т€х. “ерминът ми е на 10.12.04, в момента съм 18 та седмица (тук ги бро€т винаги от зачеването). јника, с теб сме май най-близо Wink
’одила съм досега общо 6 пъти на лекар, последн€т път беще сега в петък. Ѕезкрайно съм щастлива, че бебо е добре, ритка си на вол€, а аз още не го усещам. ѕолът също ми каза лекарката, че е рано да се каже, а и аз н€мам никакви претенции, искам само да е живо и здраво. “ова ще ми е 1во дете и "работихме" доста време за него.
“ук препоръчват пиене на фолива през ц€лата бременност, и освен това пи€ магнезий. ¬итамини пих 2и€ месец, защото ми беше лошо и не задържах храна почти.
∆ела€ ви на всички вас една прекрасна бремнност, бъдете здрави и спокойни  Very Happy
–адвам се, че ще обмен€ме опит и настроени€!  Razz
÷итирай

—офи€

ћнени€: 232
«дравейте момичета,
с н€кои от вас се познаваме от ƒир-а, но там в последно време темата на ƒекемврийките стана малко скучничка, та реших да се регистрирам и тук Smile . »наче аз съм добре. ќт топлото време започнах да получавам отоци по краката, за мо€ гол€ма радост н€мам албумин, но пък хемоглобина ми е нисък-102( едва на 14.07 съм на консултаци€ и тогава ще вид€ дали тр€бва да пи€ жел€зо или... Rolling Eyes ) ќсвен това на 14.07 ще ход€ при д-р ћазнейкова и се над€вам всичко да бъде ќ .
јми това е от мен. ѕожелавам ви всичко най-хубаво!
ƒеси
÷итирай

—офи€

«дравей ƒеси,
добре дошла при нас  Very Happy
ј какво е албумин? Embarassed
÷итирай

München

ƒобро утро отново в понеделник,
исках да ви попитам колко общо килограма сте наддали от началото на бремнността?
јз първите месеци свали 2 кила, обаче за последните 2 седмици си ги ка4их.  Embarassed  јко се движа с такива темпове...не знам докъде ще € докарам.
Ћека работна седмица и се над€вам да пишете често.

÷вети
÷итирай

—офи€

«драсти ÷вети  Very Happy
до този момент съм качила около 4 - 5 кг. ¬ече започнах да се примир€вам с това, че ще стана  261uu  ƒокторката ми беше казала да не се тъпча, но ..... то е неудържимо Wink ”споко€вам се само с това, че допреди да забремене€ б€х слабичка, та има накъде да пълне€ Very Happy
÷итирай

—офи€

«а първите 3 месеца май нищо не б€х качила.. сега може би 1-2 кг. Ќа 14.07. като ме премер€т на техни€ кантар, ще мога да направ€ сравнение с това което отбел€заха преди месец.. вкъщи май нещо не ми е много верен - все си седи на 51-52, пък аз съм си горе-долу толкова   Confused
Ќ€кой усети ли вече бебо да мърда??? јз нищо не усещам  Crying or Very sad
÷итирай

—офи€

÷итат на: 6o6i
ƒобро утро отново в понеделник,
исках да ви попитам колко общо килограма сте наддали от началото на бремнността?
јз първите месеци свали 2 кила, обаче за последните 2 седмици си ги ка4их.  Embarassed  јко се движа с такива темпове...не знам докъде ще € докарам.
Ћека работна седмица и се над€вам да пишете често.

÷вети

јз съм качила 2кг. до сега, но това изобщо не ме успоко€ва Very Happy .
ѕрез първата си бременност б€х качила 28кг.  Embarassed  Embarassed  Embarassed  и ми тр€бваха около 2 години, за да вл€за отново в 28 номер дънки  Very Happy .
—ега се мер€ по 3 пъти на ден и уж се опитвам да не се поддавам на лакоми€та ама... Embarassed не се получава винаги.
»наче съм чела, че е нормално през ц€лата бременност да се качат около 12- 18кг.
÷итирай

—офи€

јз го усетих  Very Happy  Very Happy  Very Happy , ама на мен ми е за втори път (бременеенето), а знам, че при 2-ра бременност доста по-рано може да се усети бебето.
јко ти е за първи път би тр€бвало да го усетиш н€къде към 18-20 седмица, така че въобще не се тревожи Very Happy
÷итирай

—офи€

»наче съм чела, че е нормално през ц€лата бременност да се качат около 12- 18кг.

ƒоколкото знам - 10-12 кг. е нормалното наддававане през бремеността.. останалото е лакоми€  Wink
÷итирай

—офи€

јз го усетих  Very Happy  Very Happy  Very Happy , ама на мен ми е за втори път (бременеенето), а знам, че при 2-ра бременност доста по-рано може да се усети бебето.
јко ти е за първи път би тр€бвало да го усетиш н€къде към 18-20 седмица, така че въобще не се тревожи Very Happy

Ќе че съм се притеснила особено, ама много искам вече да се разшава... чакам, чакам.. а то - мързелува  Laughing
÷итирай

«дравейте!!! Very Happy
ƒотук съм с 3.5 кг отгоре,все още си н€мам бременни дрехи,но вече имам нужда,тъй като си имам една "униформа",ко€то нос€ почти нон-стоп,тъй като нищо друго не ми става,т.е мога да нос€ и други дрехи,но ми ст€гат коремчето и се чувствам кофти.
»наче днес съм на ”«,много ми се иска бебочето да е добре и да го зърна поне за миг... Laughing
ѕреди около седмица усетих нещо много особено,мисл€,че беше бебо, Shocked  Smile но оттогава...колкото и да го мол€ да шавне ни Џ¬ го н€ма,а така ми се иска да го усет€ пак... Rolling Eyes
Ќ€кой носи ли специален сутиен за бременни?ћисл€ да тръгна на пазар,но съм абсолютно дезориентирана...
∆ела€ ви всичко най-най!!!! Very Happy
÷итирай

München

«дравейте,

аз още не съм усетила бебо, така ми се иска вече да започне да ритка, да знам поне, че наистина съществува  Very Happy . ƒано е скоро, лекарката ми каза, че е нормално да започне към 20тата седмица, така че имам още 2.

» на мен не ми стават почти дрехите, а за рокли е студено.
јз още от 2 месеца съм с най-обикновен сутиен за кърмене, много е удобен, без дантели, банели и други. «абел€зах обаче, че в началото много ме бол€ха гърдите, а сега са много по-спокойни. ѕри вас така ли е?

Ћек ден!
÷итирай

—офи€

«абел€зах обаче, че в началото много ме бол€ха гърдите, а сега са много по-спокойни. ѕри вас така ли е?

55
» при мен е същото, от известно време въобще не ме бол€т, аз си нос€ нормални сутиени, дори не знам защо се налага да си купуваш други 33uu
÷итирай

—офи€

«абел€зах обаче, че в началото много ме бол€ха гърдите, а сега са много по-спокойни. ѕри вас така ли е?

55
» при мен е същото, от известно време въобще не ме бол€т, аз си нос€ нормални сутиени, дори не знам защо се налага да си купуваш други 33uu

» мен не ме бол€т вече, но за съжаление наличните сутиени са ми доста тесни, с банели и т.н.  јз си купих един от ти€ ластичните, безшевни сутиени.. ужасно ми е удобен и зар€зах всичко друго.. ще си куп€ още един такъв и забрав€м за то€ проблем. ¬сичко старо е на изчакване  Wink  вкл. всички дънки, панталони, сака, поли и т.н. нос€ н€колко ластични рокли и поли.. и това е.. мисл€ да изкарам л€тото с т€х.. пък после с големи€ корем ще му мисл€  Laughing
÷итирай

¬арна

’ей мами! ѕолучавали ли сте контракции? ѕреди 2 седмици за пръв път усетих една (бебето не ми е първо). ѕосле получавах през ден-два. Ќо вчера направо ми спр€ тока! ѕри преглед с ехограф €сно се виждаше силна контракци€, ко€то направо беше притиснала бебо. “о горкото се м€таше като риба на сухо и с ръчички и краченца "блъскаше" корема-камък. ≈два след около 4 часа с ћагнерич и Ќо-шпа корема ми се успокои.  акво бе това чудо, незнам!!!
÷итирай

München

«драсти »вета,

на мен ми е 1ва бременност и точно не знам "що е то контракци€", но мисл€,че усетих нещо  Embarassed .  оремът ме болеше долу ниско ужасно много, на периоди, но всичко тра€ най-много 5 минути. Ќе знам контракци€ ли беше или нещо от екзотичната храна, ко€то €дох предни€ ден... ажете вие, опитни мами какво чувствате!

¬ книгите пише, че е нормално да имаме от време на време контракции, така матката се погтотв€ за раждането....де да знам. Ќад€вам се всичко да е наред при мен.

6o6i
18та седмица  :B-fly:
÷итирай

—офи€

» аз не знам какво се усеща, когато имаш контракции. ѕон€кога ми се случва да ме присвива корема както, когато много се притесн€ваш, но то сигурно си е от притеснение. ƒокторката ми направи забележка докато ме гледаше на ултразвук, че съм много напрегната и по този начин се дразн€т мускулите на матката - това ли са контракции?  a11
÷итирай

München

» аз не знам какво се усеща, когато имаш контракции. ѕон€кога ми се случва да ме присвива корема както, когато много се притесн€ваш, но то сигурно си е от притеснение. ƒокторката ми направи забележка докато ме гледаше на ултразвук, че съм много напрегната и по този начин се дразн€т мускулите на матката - това ли са контракции?  a11

азват, че болките наподоб€ват тези при менструаци€. јз обаче н€мах болки в корема, по-скоро непри€тно усещане, но не и болка. Ѕолеше ме обаче кръста винаги, така че и аз не знам какво да очаквам.  Question  Question  Question

ѕоздрави

6o6i
÷итирай

—офи€

јз също имам контракции, даже лекар€т ми каза да си пи€ нон-стоп Ќо-шпа 3 х 1 на ден, но аз не го прав€......Ќе ми се струва редно да се тъпча с хапчета. Ќо пък затова ход€ вс€ка седмица на частно да гледам бебока, та да ми е спокойно, че не го застрашавам....“ова, което повече ме притесн€ва, е че съм ќ√–ќћЌј!!!! ’ората си мисл€т, че съм минимум в 6-ти месец.....Ќаправо неверо€тно. ¬дигнала съм 5 кг. и коремът ми не гол€м, а √–јћјƒ≈Ќ!!!! Ѕоже, ако върви така, незнам как ще е в напредналите месеци....¬чера си купих костюмче от Ѕенетон и единственото, което ми стана е размер ’ за 6-9 месец!!!!!  ак сте вие?
ј, момиченцето дето 70 процента вид€ ћазнейкова, минали€т петък му пораснала пишка, поне според д-р ƒимов, които ми е частни€ гинеколог. —ега в ср€да съм на консултаци€ при д-р ¬акрилов, да видим той какво ще каже...ƒобре, че има само 2 пола  Laughing
÷итирай

München

Ќо пък затова ход€ вс€ка седмица на частно да гледам бебока, та да ми е спокойно, че не го застрашавам....

» аз бих го гледала не вс€ка седмица, а всеки ден хехе  Laughing “ака ще съм най-спокойна, нищо, че казват, че прекалено много ултрашал вреди на бебето.

јз не се чувствам изобщо огромна. Ќо все пак съм наддала 3 кила. имам нещо като коремче, но май само като се на€м  Wink Ќо при всеки е различно, така че не се тревожи. ¬ажното е да се чувстваш добре.

¬ие всички от момента на оплождането ли си см€тате седмиците? “ук ги см€тат от ден€ на последната менструаци€ и аз затова съм 18та (а от утре живот и здрве вече и 19та  Very Happy )?

ѕоздрави.

6o6i
÷итирай

—офи€

¬дигнала съм 5 кг. и коремът ми не гол€м, а √–јћјƒ≈Ќ!!!! Ѕоже, ако върви така, незнам как ще е в напредналите месеци....¬чера си купих костюмче от Ѕенетон и единственото, което ми стана е размер ’ за 6-9 месец!!!!!  ак сте вие?

«драсти мкп  Very Happy

аз също съм качила около 4-5 кг. явно добре си похапваме с теб.  Wink Ќа мен едни хора ми казват, че коремчето ми е гол€мо и ми дават н€кой месец в повече, други пък, че съм си точно, зависи какво си облека. ќт 2 дни се отказах от тесните дрехи и си купих една рокл€, с ко€то май въобще не ми личи, доста е широка. «амисл€ла ли си се, че бебчетата може да са  ylinfant  ylinfant Very Happy
÷итирай

софи€

искате ли да се срещнем декемврийски мами да пием по едно Very Happy  сокче, ако има желаещи нека се обад€т и ще измислим къде.„ао  на всички и леко бременеене
÷итирай

—офи€

¬ие всички от момента на оплождането ли си см€тате седмиците? “ук ги см€тат от ден€ на последната менструаци€ и аз затова съм 18та (а от утре живот и здрве вече и 19та  Very Happy )?

и тук така ги см€тат - от ден€ на последната
÷итирай

—офи€

ћомичета, колко от вас работ€т и как ¬и понас€?? јз вече почвам сериозно да се изнерв€м.., а обстановката и без това е доста напрегната.. на всичко отгоре мисл€,че допълнително ме товар€т откакто разбраха, че съм бременна  Evil or Very Mad 10-11 часа на ден не ми мърдат.. ще се побъркам  Sad
÷итирай

софи€

не знам дали е от бременността но съм се изнервила доста, станала съм доста дребнава и раздразнителна, при вас как е това дали не е н€какъв вид бременна депреси€ Very Happy
÷итирай

—офи€

Ќа мен вече въобще не ми се работи Embarassed «агубила съм вс€какъв интерес, много ми е досадно, станала съм и много мързелива  Blush
÷итирай

München

ѕривет и от мен,

аз работ€, но засега само по н€колко часа на ден и е доста поносимо.
Ќе се претоварвайте, лекарката ми каза, че около 20тата седмица тр€бва да се "понамал€т "оборотите вече. ƒа не ви пука от шефове и от спешна работа! ƒетето ви е най-важното в този момент  Very Happy

Ћек ден

6о6и
19та седмица  :B-fly:
÷итирай

—офи€

јз от началото на бременността съм станала зла... Confused Ќ€мам търпение да изслушвам, непрекъснато се сопвам на хората, крещ€ (най-вече по майка ми), карам се непрекъснато с таткото, рева от €д най-редовно....¬ъобще, не се търп€ Evil or Very Mad

јз също работ€, но почнах да идвам на работа към 10 и да си тръгвам към 5. ћързи ме страшно....

–адостина, иде€та за среща е добра....ƒавай идеи.

ћагс, какво се уговар€ме за другата седмица? ўе ходиш ли на консултаци€та на 14-ти? јко искаш, като пристигна в болницата, ще ти звънна на мобилни€. Ќ€кой друг на консултации в “ина  иркова на 14-ти?

Ўоши, наши€т татко е немец. ¬аши€т и той ли?  ъде живеете?
÷итирай

München

Ўоши, наши€т татко е немец. ¬аши€т и той ли?  ъде живеете?

Ќе, наши€т бъдещ си е българче  Laughing .

ак се отраз€ва животът на ваши€ в Ѕългари€?

— удоволвствие бих се присъединила към срещата ви, но скоро н€ма да се прибирам  Crying or Very sad ѕосле да разкажете как е било, мол€  Very Happy
÷итирай
Zdraveite momi4eta,
sega mi e po-dobre kato znam 4e ne samo az sam s goliam korem i zla kato baba iaga Twisted Evil  Twisted Evil Vikam i po decata i po maja mi a kak shte me iztarpiat do kraia ne mi se misli!?

Ideiata za sreshta e strahotna!!! Razz Ako iskate moje da se vidim v Sofia Lend na hladno?

MKP, nai-posle da vidia i oshte niakoi ,koito hodi pri dr.Dimov!Mnogo iskam da 4uia mnenie za nego.Az hodia tam ot 4godini, no v momenta sam malko razdvoena i shte se radvam da kajesh dali si dovolna.Ti pri nego li shte rajdash?
Cao za sega, zaminavam malko na more, no shte poglejdam ako pishete neshto za sreshta.

Kak ponasiate jegite?
÷итирай

—офи€

ћагс, какво се уговар€ме за другата седмица? ўе ходиш ли на консултаци€та на 14-ти? јко искаш, като пристигна в болницата, ще ти звънна на мобилни€.

ок, там съм. писали са ме за консултаци€ в 10, но аз ще гледам да се занеса към 9 .. да дам кръв и т.н. така че,  ще съм там н€къде.. обади се.
÷итирай

»скам да ви питам...абе,вие всеки месец ли давате кръв,мръв,урина за изследване?„е скоро б€хме на ”«,но гинекологът ми не ме прати на изследвани€... Shocked » сега се чуд€...
÷итирай

München

«драсти ванили€,

аз давам всеки път урина и ми мер€т кръвното и теглото.  ръв дадох 1€ път, за да се определи кръвната група и хемоглобина и оттагава не са ми взимали. Ћекарката ми каза, че следващи€т път ще е около 24та седмица.

ѕри€тен уикенд Smile

6o6i
19та седмица  :B-fly:
÷итирай

—офи€

ћомичета, мол€ ви кажете ми от къде си купувате дрешки за бременни, или такива, които стават за целта  Very Happy
Ќа мен вече нищо не ми става Sad , и от н€колко дена обикал€м, но освен вталени роклички, тесни къси фанелки и тесни панталони нищо не откривам.
ћол€ ви, ако н€ко€ от вас е открила нещо подход€що да сподели.
ѕредварително благодар€!
÷итирай

ЎќЎ»,мерси за отговора Very Happy
Jenny,за мен това си е проблем,защото с онези дрехи за бременни,които предлагат по магазините изглеждам по-скоро като лелка,а не като бременна,€вно ще тр€бва да се огранича с една рокл€ за бременни,ко€то имам от сестра ми,и само да смен€м блузите под не€...» без това не ми се дават много пари за слонски номера Embarassed  Laughing
÷итирай

—офи€

»скам да ви питам...абе,вие всеки месец ли давате кръв,мръв,урина за изследване?„е скоро б€хме на ”«,но гинекологът ми не ме прати на изследвани€... Shocked » сега се чуд€...

јз дадох кръв и урина на първата консултаци€, а бележките за втората - след месец точно - пак са ми написали и за кръв и за урина..  хемоглобина тр€бва да се следи редовно, така че да не се помайва то€ доктор - и да ти назначава съответните изследвани€..
÷итирай

ћагс,то и аз си мислех така,ама гинекологът €вно не е на същото мнение...ќт първи€ преглед и първото изследване минаха 6 седмици...ћерси,вече знам,какво да прав€ по въпроса Smile
÷итирай

—офи€

«драсти,

и на мен всеки месец ми взимат кръв и урина освен ”«-то, кръвното и килограмите. »звън редовните в “ина  иркова аз си ход€ на ”«» частно, ей така, за всеки случай. ќсвен това, от ∆  в 16-17 седмица дават за биоскрийнинг направлени€, а към 20-та за феталната ехографи€ и още едно, дето го забравих Embarassed

ј по отношение на дрехите - аз ходих на нови€, ѕремаман, ама е скъпичък. Ѕенетон също имаха сладки неща - аз си купих панталон и блузка от намалението. Ќезнам дали още има намаление, пробвай, струва си. —амо дето не са останали много неща.....
÷итирай

—офи€

ъде се намира ѕремаман? „увала съм, че там има много симпатични дрехи.
÷итирай

—офи€

—лед Ѕулбанк на бул. “одор јлександров. Ќаистина са добри като материи, аз нещо обаче не харесах разцветките. »ма и рокли, и поли, и панталони, и бански (на цена 120 лв). »ма и много сладки бебешки дрешки също, ама и цените им са сладки. јз се влюбих в една рокличка за 6м. бебе, на ко€то цената се оказа, че е 60 лв. Shocked »зкушението обаче е гол€мо и едва се удържам да не купувам от сега. –аничко ми е май  Embarassed
»наче мебелите не са скъпи. јз вече си харесах легълце и скринче... ѕоискай си каталог, защото не всичко е изложено.
÷итирай

—офи€

јз мислех, че има само дрехи, ще разгледам, а кое е било 60 лв - рокл€ за 6 м.  Shocked бебе или рокл€ з бременна в 6ти месец  Very Happy
÷итирай

—офи€

ўе ти се да е за мами, ама нееее...... Laughing «а 6 мес. бебе е, за мами е 60лв х 3  минимум, зависи какво си купуваш....бански€р както отбел€зах, е 120 лв Laughing
÷итирай

—офи€

Shocked  Shocked  Shocked Ћелееее, те€ са луди! ќтказвам се да ход€ да го разлеждам  cry
÷итирай

—офи€

ўе ти се да е за мами, ама нееее...... Laughing «а 6 мес. бебе е, за мами е 60лв х 3  минимум, зависи какво си купуваш....бански€р както отбел€зах, е 120 лв Laughing

ааааа ужас кви са ти€ цифри бе?!  Mad
÷итирай

—офи€

”рааааа... бебко ритка вече два дена  Laughing  Laughing  Laughing първи€ път беше странно, съвсем за кратко и не б€х много сигурна.. ама сега рита, та се къса.. ех, че хубаво   #Milti усещането е просто прекрасно  Laughing
÷итирай

München

„еститооооо!!!!
» аз май усещам нещо,ама като не съм сигурна какво точно тр€бва да е  Rolling Eyes ¬се едно водни мехурчета се пукат  Very Happy .

6o6i
19таседмица :B-fly:
÷итирай

—офи€

„еститооооо!!!!
» аз май усещам нещо,ама като не съм сигурна какво точно тр€бва да е  Rolling Eyes ¬се едно водни мехурчета се пукат  Very Happy .

6o6i
19таседмица :B-fly:

Laughing  точно това е.. бебко побутва.. и аз го сравн€вам с пукане на мехурчета.. даже като си държа ръката отгоре се усеща.. не е ли страхотно  Laughing
÷итирай

—офи€

’ей момичета, това е супер! Very Happy
Ќ€мам търпение и аз да го усет€ моето миличко бебче, още н€къде 2 седмици тр€бва да почакам май. ћагс, ти в ко€ седмица си?
÷итирай

—офи€

’ей момичета, това е супер! Very Happy
Ќ€мам търпение и аз да го усет€ моето миличко бебче, още н€къде 2 седмици тр€бва да почакам май. ћагс, ти в ко€ седмица си?

¬ече съм в 19 г.с., но всъщност първи€ ритник беше в последни€ ден на 18 г.с... съвсем по график.. аз тамън б€х взела да се тръшкам ,че е мързел и не шава  Laughing  Laughing  
ще ти хареса.. малки сладки побутвани€.. страхотно е  Laughing
÷итирай

München

Laughing  точно това е.. бебко побутва.. и аз го сравн€вам с пукане на мехурчета.. даже като си държа ръката отгоре се усеща.. не е ли страхотно  Laughing

ƒа, супер е усещането  Laughing  Laughing  Laughing
ƒа са ни живи и здрави малките красавици или красавци  Very Happy
ѕожелавам на всички скоро да ги усет€т!
Ћека вечер!!!!!!!!

6o6i
от утре 20та седмица  :B-fly:
÷итирай

» ј« √ќ ”—≈“»’!!!! Razz  Very Happy  Razz ¬ече съвсем €сно!“ъй като не €м нищо сладко,вчера изпих един млечен шейк,беше доста сладък,€вно на мо€ бебун му е харесало,защото 10-15 минути след това усетих,как ритка!¬ече не б€ха мехурчета като минали€т път,а си беше съвсем реално! Laughing
ƒнес ми се прииска пак да го усет€,дори "го почерпих" с крем карамел,ама тц... Rolling Eyes или не е в настроение или спинка,но съм доволна,че съвсем скоро ще го усещам много по-често(пу-пу!)
÷итирай

—офи€

ћнени€: 2 469
ћомичета, мол€ ви кажете ми от къде си купувате дрешки за бременни, или такива, които стават за целта  Very Happy
ѕредварително благодар€!

јз лично когато ходих по магазините за бременни нищо не си харесах. ƒаже се уплаших. ¬зела съм назаем от разни при€телки, които вече са били бременни и се чувствам чудесно.  Wink
÷итирай

—офи€

»звинете, но пропуснах да се представ€. –егистрирах се днес.
“ерминът ми е на 12 декември и очаквам момиченце. —поред думите на доц. “омова : " Ќе само не виждам нищо да стърчи, ами виждам и срамни устни!"

»ска ми се да присъствам на среща, ако се организира скоро такава. јз в момента не съм в —офи€, но м/у 24ти юли и 1ви август ще съм. “р€бва да ход€ на прегледи и т.н.

ќт три дена вечче усещам бебинка да мърда. —трашно много ме е гъдел! ”сетих и 2-3 ритника, но основно ме гъделичка.
÷итирай

München

÷итат на: Yanche
»звинете, но пропуснах да се представ€. –егистрирах се днес.
“ерминът ми е на 12 декември и очаквам момиченце.

«драсти янче,
и добре дошла при нас  Laughing
„естито "поритване", усещането според мен е прекрасно. –адвам се всеки път  Razz
Ћека бременноост!

6o6i

20та седмица  :B-fly:
÷итирай

—офи€

ћомичета докъде сте с килограмите..?! аз съм в 20 г.с. и на последната консултаци€ преди седмица б€х качила само половин килограм, но пък на тали€та цели 10 см !!! през първите 4 месеца - не повече от 1 кг... въобще наддавам само на корем.. докторката каза, че според новите тенденции - 7-8 кг за ц€лата бременност било съвсем нормално, а не както тук се води 10-12 кг.. просто си се чуд€..
÷итирай

Ўумен

—покойно, ћагс, аз съм в 18 г.с. и съм качила само 1кг, обаче корема ми расте като за световно. ѕредполагам си се храниш нормално, така че н€ма какво да се притесн€ваш. ѕри мен май се получава от това, че вече не €м б€л хл€б и почти не €м сладки неща. ўом се чувстваш добре, н€ма проблеми. Ѕебо като си иска нещо си казва, ако тр€бва да качваме, ще качваме, има време, нали така Smile
÷итирай

—офи€

мойта докторката каза, че след 6 месец и вода да пийнеш качваш килограми  Laughing , така че по-добре да не се качва много в началото..
÷итирай

Ћуксозенец

ћнени€: 3 570
“емата късае майките, но нашата не влиза в такива форуми, та викам, аз ще се похвал€ от нейно име Wink “ерминът й е на 28.12, или поне щъркела обеща тогава да дойде. ƒано е точен Smile„ета, че вашите бебоци шават осезателно.  „удесно Smile » при нас е така. ”сещането наподоб€вало пърхането на пеперудата с крилата. Ќо вие това го знаете.
Ќие сега сме в стади€ "ќх, пъпчето ми се промен€ с всеки изминал час-става все по-плитко" Smile ћного си го наблюдава и му се наслаждава мо€та любима. ƒруго актуално е опъването на корема. »мала чувство, че ще й се разкъса. ѕреди да забременее беше 49 кг (френско гадже Wink ), а сега е 54. «а 5 месеца-5кг. 3 кила са й гърдите хихихи .
Ќ€ма какво ново да ви кажа. ¬ие всичко си знаете. ѕо-скоро аз като мъж, наблюдавайки отстрани, научавам доста за този велик процес-бременеенето Wink
Ћеко раждане жела€ на ƒекемврийските майки Smile
÷итирай

—офи€

јз също изобщо ненаддавам с килограмите - само на обем... ќт началото досега съм наддала 1-1,5. Ќо мо€ лекар ми каза че за моите килограми, които съм си по принцип тр€бва да наддам максимум 9-10. » това е нормалното, за да н€ма проблеми после със свал€нето. Ќай-важно е да се храним добре, с полезни храни... и сладкото да остане на много заден план... Smile
÷итирай

München

«дравейте бъдещи мами,

радвам се да чу€ нещо от вас.  Laughing
јз също мислех а постав€ тази тема другата седмица, тъй като четвъртък съм на лекар и тогава ще мога със сигурнсот да разбера колко килограма съм качила. ѕредни€т път б€ха 3, сега сигурно ще имам още н€кой отгоре.
Ќай-важното е да се храним колкото можем здравословно, пък килограмите са супер индивидуални и се после се смъкват.  Wink
»наче кормчето вече доста се вижда и аз съм много горда с него  Laughing ўе дойде момента когато ше започнат да ни тежат, но при нас хубавото е, че ще е есента.
леко бременеене и след прегледа ще пиша пак  Wink
6o6i
20та седмица :B-fly:
÷итирай

—офи€

÷итат на: Future pere
Ќие сега сме в стади€ "ќх, пъпчето ми се промен€ с всеки изминал час-става все по-плитко" Smile ћного си го наблюдава и му се наслаждава мо€та любима. ƒруго актуално е опъването на корема. »мала чувство, че ще й се разкъса.

и мойто пъпче се изравни, скоро май ще щръкне напред  Laughing но не усещам никакво опъване на корема  Confused  съвсем кротко си расте и големее  Laughing
÷итирай

—офи€

«авиждам ви на всички. јз съм един малък (даже не и толкова малък) хипопотам. ƒигнала съм 7 кг. а коремът ми е грамаден. ћагс ме вид€ какво съм чудовище. ѕросто се плаша като си помисл€, че при мен се очертават поне 30 кила отгоре. Ќезнам защо. Ќе че €м много. Ќе €м и сладко въобще и изобщо  Confused , но пълне€ с б€сна сила.... оремът ми особено...»зглеждам като в 7 месец, а и дупе съм заформила....ƒа не говорим, че съм висока 1.20 м. с вдигнати ръце  Rolling Eyes
 ак € карате иначе?  акво става със срещата? ’айде, че аз см€там да се отправ€м към морето. ѕоне във водата ще се почувствам лееекичкаааа.... Very Happy
÷итирай

ћ ѕ,не се притесн€вай,възможно е да качиш н€кой и друг килограм,а после да спреш да качваш.≈дна мо€ позната така беше качила 12кг до 6-€ месец,а общо 14!ўом не се тъпчеш като прасе с нездравословни храни,според мен н€ма за какво да се притесн€ваш.ѕоне засега.¬ремето ще покаже.

јз качих 4 кг дотук Shocked
÷итирай
zdraveite bade6ti mam4eta,moqt termin e na 3 dekemvri.Ve4e sam v 21 g.s.Drexite ne mi stavat,no tova ne me interesuva,za6toto e neveroqtno use6taneto,4e v teb raste edin nov jivot.Leka bremennost i bezproblebno rajdane na vsi4ki mam4eta.
÷итирай

—офи€

«авиждам ви на всички. јз съм един малък (даже не и толкова малък) хипопотам. ƒигнала съм 7 кг. а коремът ми е грамаден. ћагс ме вид€ какво съм чудовище. ѕросто се плаша като си помисл€, че при мен се очертават поне 30 кила отгоре. Ќезнам защо. Ќе че €м много. Ќе €м и сладко въобще и изобщо  Confused , но пълне€ с б€сна сила.... оремът ми особено...»зглеждам като в 7 месец, а и дупе съм заформила....

—покойно - аз се посъветвах за ранните големи кореми.. Laughing  ћайка ми твърди, че също така е била с огромен корем още в 4-5 месец и после почти не е наддавала.. всичко за ц€лата бременност 10 кг.  така че, не се притесн€вай - природата си знае работата..
и аз мисл€ за малко да отскоча до моренце.. но сигурно за малко през август.. въпреки не ми се пържи много-много по плажовете в ти€ жеги.. май по-добре на планина
÷итирай

—офи€

«дравейте и от мен,  55

положението ми е горе-долу като на ћ ѕ.  ачила съм не по-малко от 5-6 кг  Embarassed и коремчето ми е доста гол€мо. 12 кг ми се виждаха много преди н€колко месеца и се чудех как може жените да качват толкова много като забремене€т, а то каква стана .... положението е извън контрол.  261uu

ј относно морето .... мисл€ да не ход€, малко ме е срам да се съблека по бански с този нов вид на изглед,  sad046 вие какво ще правите?
÷итирай

—офи€

ј относно морето .... мисл€ да не ход€, малко ме е срам да се съблека по бански с този нов вид на изглед,  sad046 вие какво ще правите?

аз съм влюбена в нови€ си гол€м тумбак.. и с удоволствие си го разхождам  Laughing  Laughing
÷итирай

—офи€

÷итат
аз съм влюбена в нови€ си гол€м тумбак.. и с удоволствие си го разхождам

¬ид€ла си ти гол€м тумбак Laughing  Laughing —илви€ може да има предвид гол€м тумбак, в комплект с гол€мо дупе, като в мо€ случай, а не сладкото малко коремче, което си имаш.
—илви€, аз съм решила да плувам с рокличка - тип дълга тениска или нещо такова. ¬ обикновен бански не влизам изобщо, а не ми се дават 120 лв. за "бременен бански".[/quote]
÷итирай

—офи€

ƒа, с тениска е иде€, но дали не е неудобно ... знам ли. ѕробвала ли си н€кога да плуваш с тениска?
÷итирай

—офи€

Ќе, но пък и не см€там в този си вид да се състезавам. ўе си се плацикам по плитичкото, ще си плувам "на верев", но дъното винаги да го стигам с крака! Ќе ми се прав€т експерименти, особено сега. ƒа не говорим, че напоследък адски ми изтръпват и ми се схващат ръцете, особено л€вата. ѕочти вс€ка вечер са събуждам с изтръпнала ръка.
÷итирай

—офи€

÷итат
аз съм влюбена в нови€ си гол€м тумбак.. и с удоволствие си го разхождам

¬ид€ла си ти гол€м тумбак Laughing  Laughing —илви€ може да има предвид гол€м тумбак, в комплект с гол€мо дупе, като в мо€ случай, а не сладкото малко коремче, което си имаш.
[/quote]

ай стига мрънкахте бе..  Laughing  Laughing разхождайте си гордо коремите, дупетата и квото там друго си имате и хич да не ви пука..  сега ви е паднало.. порадвайте му се Laughing  
и ако искаш да знаеш то мо€ тумбак от он€ ден до сега какъв гол€€€€м ми е станал.. Wink
÷итирай

München

јз съм супер щастлива с корема си  Laughing  Laughing  Laughing
» колегите в работата ми казаха, че си личало колкото гордо съм си разхождала корема  Wink Aз така си се и чувствам, де Very Happy
6o6i
20та седмица  :B-fly:
÷итирай

—офи€

ћилички, н€ма от какво да се притесн€вате на морето  - големи тумбаци, големи дупета и т.н...  акво от това - нали сте бременни  Laughing Ќќ–ћјЋЌќ е  Cool ј и междудругото много е неудобно да се плува с тениска!!!  азвам го за тези, които се чудеха как е.

Ќа мен едиснтвено ми пречи това, че са ми пораснали много гърдите  и посто€нно разни мъже ме з€пат и чувам реплики от рода на: "ама всичкото това твое ли е?" и т.н...  Evil or Very Mad »зключително ми е непри€тно! ѕредполагам и на вас.

ј междудругото приветсвам новодошли€ татко с "ƒобре дошъл".

vanilia, направи ми впечтление че сме с един термин    Laughing
÷итирай

Ћуксозенец

Ќоводошли€ татко е с двеста и кусур мнени€ зад гърба си. “ова е все едно да кажеш на бременна в осми€ месец "новозабремен€ла". јйде да не се обиждаме сега хихихи Wink
—лед десетина дни и ние отиваме на море. “ези дни ще ходим да си купим бански с жената. Ќ€ко€ от вас по-горе беше споменала 120 лв. за бански. јко е ќнийл сигурно ще е 120. Ќие сме си харесали за по 25 лв и то н€какви свежарски, вод€т се и фирмени. ћоже би ако е специален за бременни ще е 120, но не е нужно да се взима такъв според мен. »маме една позната, ко€то си беше купила ц€л бански - б€л на големи черни точки. Ѕеше с ба€ гол€м корем и н€ма да ви казвам как изглеждаше Smile
÷итирай

—офи€

ћнени€: 2 694
јма що не се печете голи бе хора? Very Happy
÷итирай

—офи€

Ќа мен едиснтвено ми пречи това, че са ми пораснали много гърдите  и посто€нно разни мъже ме з€пат и чувам реплики от рода на: "ама всичкото това твое ли е?" и т.н...  Evil or Very Mad »зключително ми е непри€тно! ѕредполагам и на вас.

ааааа на мен си ми харесват и циците  Laughing  веднъж в живота и аз да имам какво да покажа  Laughing  Laughing  Laughing
÷итирай

—офи€

÷итат на: bobolenta

Very Happy  Very Happy  Very Happy јз казвам, че ме е срам по бански, ти голи ....
÷итирай

—офи€

Ќоводошли€ татко е с двеста и кусур мнени€ зад гърба си. “ова е все едно да кажеш на бременна в осми€ месец "новозабремен€ла". јйде да не се обиждаме сега хихихи Wink

»звин€вай, но съм доста разсе€на и не съм забел€зала. ѕросто ми стана странно и мило че тука има и татковци. ј сега като виждам и колко редовен посетител си незнам какво да кажа  Embarassed

«а плажа - аз лично си се пека със бански€ от миналата година. ћажа си корема посто€нно с плажно мл€ко с по-висок фактор и гледам в най-големите жеги (м/у 11 и 16 часа) да не съм на плажа или само под чадър.
÷итирай

янче,кога ти е терминът? Very Happy ƒруг е въпросът кога ще се роди Shocked  Very Happy
» аз използвам стари€ си бански,той не е ц€л и коремът ми е на свобода Laughing ,и аз го мажа по 100 пъти на ден с ьс слънцезащитно мл€ко с висок фактор,както и физиономи€та си,та да не тръгнат клоазмите и да не заприличам на петнист леопард Laughing Wink щото шапките хич не ми сто€т,а когато не съм на плаж обичам да се разхождам.
“ака като б€х на —лънчев бр€г 2-3 пъти съм се разхождала до —в.¬лас пеша за да пи€ кафе там,ама то разсто€нието не е кой знае какво и като тръгнеш по хладно към 8 сутринта за половин час си там Very Happy
ќбаче имам проблем с ежедневните гащички...ƒали тр€бва да купувам н€какво специални ,или обикновени номер "парашут" или "палатка"? Shocked ¬ие как го решихте този проблем?

» дали се къпете в морето или н€кой басейн,щото аз не-страх ме е а не пипна нещо...дали е реално?
÷итирай

München

ќх, как ви завиждаааааааааам най-благородно за моренцето  Cool .
јз тази година ще се задовол€ само с планина, ама пак е нещо.

» дали се къпете в морето или н€кой басейн,щото аз не-страх ме е а не пипна нещо...дали е реално?

ќт морето мисл€, че н€ма проблеми, но от басейн аз хванах едни прекрасни гъбички  Evil or Very Mad јко все пак решиш за басейн,си слагай тампон и след излизане от водата веднага го махай и свал€й мокри€ бански  Wink

ѕри€тно море и се изкъпете се и за мен !!!  Laughing  Laughing  Laughing
6o6i

21ва седмица  :B-fly:
÷итирай

Ўоши,благодар€ ти за предупреждението..чувала съм,че тези "прекрасни" гъбички са доста упорити и не се лекуват лесно Rolling Eyes ...“очно това ме спираше,така че предпочитам да се въздържа това л€то,но догодина...ще  Very Happy наваксам
÷итирай

»мам и още един въпрос към мамите,които са на 20 седмици-колко са ви активни бебоците?јз мо€ го усетих реално преди малко повече от седмица,не бих казала,че е станал много по-активен.≈,през най-активни€ си час(предимно вечер) набро€вам десетина шавани€,но през ден€ почти не го усещам Shocked ¬ъзможно ли е да се дължи на това,че през ден€ се движа и не обръщам му  внимание???
÷итирай

—офи€

»мам и още един въпрос към мамите,които са на 20 седмици-колко са ви активни бебоците?јз мо€ го усетих реално преди малко повече от седмица,не бих казала,че е станал много по-активен.≈,през най-активни€ си час(предимно вечер) набро€вам десетина шавани€,но през ден€ почти не го усещам Shocked ¬ъзможно ли е да се дължи на това,че през ден€ се движа и не обръщам му  внимание???

и мо€ бебко рита най-много вечер, но и през ден€ си го усещам..  мисл€, че през седмицата просто по-малко му обръщам внимание докато търча напред-назад... и вечер като се отпусна почва да дивее  Laughing  днес дори съм сигурна, че направи кълбо Laughing на всичко отгоре се б€х вблещила в корема си и го гледах как побутва и направо цели€ ми тумбак подскочи.. умирам си от кеф  Laughing  Laughing
÷итирай

—офи€

vanilia, за морето н€ма проблем да се къпеш, но е хубаво водата да е много спокойна... ј то аз докато б€х във ¬арна миналата седмица беше такава посто€нно. Ќ€маше ама грам вълничка... «а басейна май съм хванала и аз н€какви "прекрасни" гъбички защото се изкуших преди да замина за ¬арна... Sad . «атова басейна не е за препоръчване...
«а гащичките - все още си ми стават старите. —амо си купих и едни малко по-гол€м номер, но с това н€мам проблем...
терминът ми е на 12.12.2004, реших че сме с еднакъв по лентичката...

ќтносно шаването - усетих го на първи€ ден, в който отидох във ¬арна ( 15.07). явно си пада по морето  Cool. ћърда основно вечер, но не го чувствам като ритници а като н€какво гъделичкане и даже в началото много си ме беше гъдел, но вече свикнах  Wink .  ато си сложа ръката на корема още не се усеща... таткото н€ма търпение и посто€нно провер€ва, но предполагам тр€бва да стане по силно ритането за да се усеща.
÷итирай

München

ѕри мен движени€та все още са много нежни, наподоб€ват пукане на водни мехурчета. » не бих казала, че са много на брой през ден€, пон€кога сутрин като ставам и то се събужда и ритва за "ƒобро утро"  Laughing .
Ћеле, ћагс, тво€ бебелан е много активен, щом чак и коремът ти се движи цели€.....—упер, сигурна съм, че неверо€тно усещане  Very Happy .
» наши€т татко само пипа и корема и се сърди, че още не може да го усети, но и това мисл€, че ще стане скоро време Razz . „етвъртък сме на лекар, н€мам търпение  Laughing
6o6i
21ва седмица  :B-fly:
÷итирай

јз го усещам не като гъделичкане и не като бълбукане,а като ритане и таткото го усети също Very Happy ѕрез 18 седмица наистина приличаше на бълбукане,но два дена преди 19-та усетих първото ритане(спомн€м си,защото същи€ ден имах имен ден) огато първи€т път отидох при мо€та гинеколожка(на 5-€ ден след предполагаеми€ цикъл) т€ установи,че имам маточна бременност и каза,че най-веро€тно съм заченала почти веднага след цикъла.ћоже би бебокът е малко по-гол€м,ако зачеването наистина е станало не на 14-€ ден,а на 7-€,например...—ега вече е трудно да се установи точната дата... Rolling Eyes
÷итирай

—офи€

Very Happy  Very Happy  Very Happy јз казвам, че ме е срам по бански, ти голи ....

ќх, ами за съжаление не лекувам срам виртуално... Very Happy  ќт какво ви е срам бе хора, толкова е сладко да видиш гола бремелинка на плажа!? Very Happy
÷итирай

—офи€

ќбаче имам проблем с ежедневните гащички...ƒали тр€бва да купувам н€какво специални ,или обикновени номер "парашут" или "палатка"? Shocked ¬ие как го решихте този проблем?

«а гащичките - аз така и не стигнах до фаза "парашут" или "палатка", до последно носех безшевни бикини, естествено по-гол€м номер /при обичаен S или XS, си купувах M или L/. ћного са удобни и н€ма такова нещо като ст€гане.

Ќа втори€ ти въпрос - в морето - ƒј, с най-гол€мо удоволствие, в басейн - твърдо Ќ≈ по време на бременност. Very Happy
÷итирай

Sofia

ћнени€: 540
Zdravejte, moja termin e na 30.12- nova godina, nov kusmet?!
I az se potiskam ot kilogramite i vida si no maj nie po-skoro izlishno se trevojim za tova.
Sushto taka me pritesniava koe zavedenie da izbera za rajdaneto- pro4etoh ujasni otzivi za pove4eto mesta v Sofia...Vse pak maj II gradska vodi v klasaziata za naj-dobro miasto
Vie kak ste reshili tozi problem?
Usminato liato i vesela (Smile bremennost na vsi4ki
÷итирай

—офи€

«а гащичките - аз така и не стигнах до фаза "парашут" или "палатка", до последно носех безшевни бикини, естествено по-гол€м номер /при обичаен S или XS, си купувах M или L/. ћного са удобни и н€ма такова нещо като ст€гане.

и аз нос€ от безшевните..  реших проблема по същи€ начин - L/XL и забр€ваш за вс€какво неудобство
÷итирай

Ћуксозенец

’ей мамчета € об€снете или дайте URL да ги вид€ тези безшевни гащи, че жената горката се измъчи. » ние сме декември (28-и), така че споделете Smile)
÷итирай

—офи€

’ей мамчета € об€снете или дайте URL да ги вид€ тези безшевни гащи, че жената горката се измъчи. » ние сме декември (28-и), така че споделете Smile)

јми има ги във всеки магазин за бельо - просто влез и питай. —ъщо можеш да погледнеш и в магазина на ћамма - http://shop.danet.bg/ , не си спомн€м дали б€ха безшевни, но са специално за бременни. Very Happy
÷итирай

—офи€

Ћелееее, ужасни са!  Shocked — такова бельо ли тр€бва да ход€т бременните?

»мам предвид бельото за бременни на Danet
÷итирай

—офи€

≈ не, аз не съм ходила с такова, ходех с безшевни танга и имах само 1 чифт безшевни бикини, не специално за бременни, но не съм убедена че всички бременни могат да ход€т така... Very Happy

ј иначе, това бельо /от горни€ линк/ също е безшевно, току-що проверих.
÷итирай

—офи€

и аз съм твърдо «ј безшевното бел№о.  Cool
÷итирай

—офи€

»мам предвид бельото за бременни на Danet

е там са малко по-специализирани модели, но иначе от типа безшевни ще намериш във всеки магазин и нормални бикини, и прашки (аз продължавам да си нос€ такива, само че както казах един номер по-големи), сутиените също са много удобни.. тип потниче с тънки презрамки.. най-хубавото е, че се разт€гат по тво€ размер  Very Happy  и никъде не ст€гат, нито дразн€т
÷итирай

—офи€

сутиените също са много удобни.. тип потниче с тънки презрамки.. най-хубавото е, че се разт€гат по тво€ размер  Very Happy  и никъде не ст€гат, нито дразн€т

аз точно за сутиените исках да попитам... ƒобре ли държат, защото немога да си намер€ удобен обикновен сутиен  Crying or Very sad , а сега както са ми наедрели имам нужда от нещо добре поддържащо.... притесн€ват ме тънките презрамки... дали издържат на това?  Laughing
÷итирай

—офи€

сутиените също са много удобни.. тип потниче с тънки презрамки.. най-хубавото е, че се разт€гат по тво€ размер  Very Happy  и никъде не ст€гат, нито дразн€т

аз точно за сутиените исках да попитам... ƒобре ли държат, защото немога да си намер€ удобен обикновен сутиен  Crying or Very sad , а сега както са ми наедрели имам нужда от нещо добре поддържащо.... притесн€ват ме тънките презрамки... дали издържат на това?  Laughing

издържат не бой се  Laughing ако те притесн€ват презрамките, купи си от тези с по-широките, като потничета (иначе са абсолютно същите като изработка) в интерес на истината те са малко по-стабилни, ако става дума за гол€€€€€€м бюст  Laughing , но така или иначе не презрамките държат тежеста.. цели€т сутиен прилепва страхотно и държи стегнато и стабилно (еееегати рекламата им направих на ти€  Laughing ) аз взех и от двата вида и не ползвам никакви други сутиени..
÷итирай

—офи€

издържат не бой се  Laughing ако те притесн€ват презрамките, купи си от тези с по-широките, като потничета (иначе са абсолютно същите като изработка) в интерес на истината те са малко по-стабилни, ако става дума за гол€€€€€€м бюст  Laughing , но така или иначе не презрамките държат тежеста.. цели€т сутиен прилепва страхотно и държи стегнато и стабилно (еееегати рекламата им направих на ти€  Laughing ) аз взех и от двата вида и не ползвам никакви други сутиени..

Mags, нави ме!   Cool .  ћного благодар€!   biggrin
÷итирай

—офи€

Ќ€кой ще ходи ли довечера на срещата 18,30 в Ѕорисовата на езерото јриана?
÷итирай

—офи€

ƒа ви се похвал€ - вчера ме гледа д-р ћазнейкова и сме 100% девойка!! ћного се радвам, защото и аз, и таткото искаме момиче! ѕочвам да си мисл€ имена. ƒавайте предложени€, иска ми се да е нещо с ¬ и да си отива и с фамилното име. “ипично български имена н€ма да звучат добре, защото фамилното ни име е ’ер, а бащиното ще бъде ћартин, освен това тр€бва да е лесно за произнас€не и на български и на немски и да не звучи смешно.  ак ви се струва ¬анеса ћартин ’ер?
÷итирай

—офи€

”раааа честито  Laughing  Laughing  ти май си първата, ко€то вече знае пола на бебчо.. аз съм на консултаци€ на 9.08. и ще видим тогава дали наши€ хубостник е на кеф да си покаже красотите  Laughing  мен ме е обхванало чувство за момче, ама като се знам каква съм €сновидка нищо чудно да се окаже точно обратното  Wink    
колкото за името - ¬анеса не е никак лошо.. а как ти звучи ¬иктори€ ћартин ’ер ?!
÷итирай

—офи€

» ¬анеса и ¬иктори€ са хубави. ≈то ти още две - ¬анина, а имам една позната, ко€то се казва ¬ини€, не съм срещала друг с това име Wink .
÷итирай

MKP,честито! аква хубава новина! Very Happy ¬анеса ћартин ’ер звучи много добре!¬иктори€ също е хубаво име,но доста често взе да се използва!
ћагс,на мен преди 3 седмици ми казаха,че е момче,на се над€вам утре да се уточни Very Happy ,бебокът да разкрие своите достойнства (или  прелести??? Cool )
÷итирай

Ћуксозенец

ќх, май ще ни се падне момиченце на нас. ∆ената сега беше на консултаци€ и така е казал доктора...»маме си едно на ум разбира се, но коремите ни се свиха като разбрахме   bigdance2   bigdance2  bigdance2  bigdance2  bigdance2
÷итирай

—офи€

» аз ще имам момиченце. –азбрах го преди 2 седмици че ще е такова  Laughing
ћен ме гледа доц. “омова и каза че е сигурна че е момиченце, защото не само че не виждала нещо да стърчи ами се виждали и срамни устни... Embarassed

— извинение че се повтар€м, но искам да разбера н€кой от вас ще идва ли довечера на срещата?
÷итирай

—офи€

Ѕлагодар€ за предложени€та. ¬иктори€ ми е малко "тежко" име, в смисъл, че н€какси задължава, звучи ми кармично....не знам как точно да го определ€. ¬анеса не ми е чак толкова любимо, просто с ¬ не са много имената, а още по-малко ти€ дето звучат добре и на двата езика. јз страшно харесвам ¬а€, но на таткото му звучало като име на проститутка... Shocked

олкото до срещата, май ще се скъса да вали по това време и още не съм решила ще ход€ ли.

P.S. Future pere, ти н€ма ли най-накра€ да дадеш думата и на Future mama?  Very Happy  Wink  Very Happy
÷итирай

—офи€

Sad Ќа мен ми казаха, че е рано е за пола! явно не е, вие всички знаете вече!

ажете ми, мол€ ви, до сега всеки път ли като сте ходили на консултаци€ са ви гледали на ултразвук или видеозон. јз ход€ 1 път в месеца и днес като ходих не ме гледаха.
÷итирай

—офи€

јми аз ход€ на 2 доктора - при мо€та си докторка, защото при не€ си ход€ от 3 години и в поликлиниката където ме прати личната лекарка. ћо€та докторка (т€ е в частна клиника) ме гледа всеки път, а в поликлиниката само веднъж за да се запознае доктора с бебето  Wink . “ой каза, че ако искам ще го гледаме всеки път, но според него не е необходимо, защото аз му нос€ от бележки всеки път от другата докторка какво е вид€ла и измерила. ј ход€ в поликлиниката при него за да ми назначава изследвани€та и всичко и да минават през здравната каса, а не да си ги плащам. »зключително са мили и внимателни и двамата, затова предпочитам да си ход€ и при двамата - така се чувствам много по-спкойна.
÷итирай

—офи€

јха, €сно, значи е нормално това, че не ме е гледала. јз толкова се разочаровах ..... мога да ход€ всеки ден да го гледат милото бебче Very Happy јз също реших да ход€ при 2ма доктори, преди малко се уговорих с 2ри€ за вторник. “ой по вс€ка веро€тност ще ми обръща повече внимание. Ќа мо€та докторка, при ко€то ход€ тр€бва да й вад€ думите с ченгел от устата - нищо не ми казва за бебчето. Ќе ми го беше показала даже! Evil or Very Mad „ак се принудих преди 3 дни да отида при един познат гинеколог,  който въобще не води консултации, просто да ми го покаже.  Very Happy “олкова се развълнувах като го вид€х ..... не спр€ да ритка и да мърда през ц€лото време!!!! ¬ие виждали ли сте вашите бебоци?
÷итирай

—офи€

Ќа мо€та докторка, при ко€то ход€ тр€бва да й вад€ думите с ченгел от устата - нищо не ми казва за бебчето. Ќе ми го беше показала даже! Evil or Very Mad

ак не ти го показва??? наистина ли? на мен още като ходих да ми установ€т бремеността със сигурност и т€ ми показва една точка и вика - "јми това е. «асега" јз се взиразх взирах... и накра€ усп€х да разбера кое точно е точката  Laughing . Ќо после винаги ми об€нс€ва на всеки преглед - са това тука му е ръчиката, краченцето.. сега се завърт€ло към нас и т.н...  огато б€хв 17г.с. ме прати при доц. “омова да го гледа на 3D апарат за да видела по-добре дали всичко е наред, формирани ли са всички органи както тр€бва и т.н. и да го види какво е... » та€ доц. “омова ми показа какво ли не... полвината неща неможах да ги разбера ама н€кои се виждаха много €сно!
÷итирай

—офи€

јз както вече отбел€зах, съм луда за връзване и ход€ на 3-ма лекари, така че виждам бебето почти на всеки 10 дни. ƒолу-горе за едно албумче снимки вече сме събрали  Very Happy ќсвен че го виждам как мърда, от седмица насам го и усещам... Very Happy Ќай-добре се вижда при д-р ћазнейкова, може би защото т€ е много мила и ти об€сн€ва. ѕри ¬акрилов ултразвука май дори е по-добър (и е цветен), но той гледа органите и др. данни и много-много не приказва, а като го питах за пола, директно ме отр€за, че сега не му било времето   Sad ƒруги€т ми лекар пък повече прилича на аниматор  Very Happy , защото прегледа при него е дилетантско разглеждане на бебето - виж му ръчичката, крачето, гъзлето и т.н., пък и ми каза в 14 седмица, че 95% виждал пишле.... Confused  Confused  Shocked , но аз в€рвам на ћазнейкова повече.
÷итирай

—офи€

≈еееее браво бе .. то май само аз и —илвето не сме разбрали пола на бебко..  Confused  що си траете бе мами?!  Laughing ми похвалете се де, това си е събитие..
и на мен ми е любопитно, ама не чак толкова, че да хукна да обикал€м по разни известни и неизвестни доктори.. поне засега се забавл€вам да гада€  Wink  а и честно казано не ми се иска да се навивам предварително за момче, пък накра€ да се окаже момиче или обратното.. кат ги знам кви са специалисти  Rolling Eyes
÷итирай

München

«дравейте мили мои  Laughing ,
нещо ме подгони работата и не пиша много, но не съм ви забравила.  Wink
јз €вно съм една от малкото майки, които не искат да зна€т пола не бебето, даже веднъж поставих и ц€ла тема във форума и б€х щастлива, че все пак не съм единствена.  Very Happy ≈динственото, което има значение за мен е беболанчо да е жив и здрав  Exclamation ј също и така с мъжа ми решихме, че тръпката ще е по-гол€ма и искаме да се изненадаме  Razz
ƒа ви разкажа сега за прегледа ми в четвъртък. «а първи път чухме сърчицето и шумовете, на които бебо е свидетел. Ќаправо си е лудница!  Laughing
—ъщо така ми измериха с един уред дали имам предсрочни контракции. ¬ъобще...интересни работи  Wink
» съм качила само още 2 кила Laughing

я кажете,колко са ви големи бебковците вече?
ѕри€тен и спокоен уикенд ви жела€ и се наслаждавайте на ритниците  Very Happy  јз поне го прав€  Wink
6o6i
22ра седмица  :B-fly:
÷итирай

ЎќЎ»,сигурно е било много вълнуващо! Laughing
Ќаши€т бебок тежи около 400 грама,но не знам колко е дълъг,щото не се побира цели€т на монитора Wink
¬чера б€хме на ”« ,лекар€т се ораничи с "всичко е точно,развива се много добре",а за пола ни хък ни мък!Ќищо не каза,за да потвърди мнението на мо€та гинеколожка,ко€то каза,че ще е момче Rolling Eyes  Crying or Very sad
÷итирай

München

ЎќЎ»,сигурно е било много вълнуващо! Laughing
Ќаши€т бебок тежи около 400 грама,но не знам колко е дълъг,щото не се побира цели€т на монитора Wink
¬чера б€хме на ”« ,лекар€т се ораничи с "всичко е точно,развива се много добре",а за пола ни хък ни мък!Ќищо не каза,за да потвърди мнението на мо€та гинеколожка,ко€то каза,че ще е момче Rolling Eyes  Crying or Very sad

—упер, ванили€, много се радвам, че и при теб всичко е наред  Laughing . Ќа мен пък не ми каза колко тежи, а само колко е гол€мо. » то приблизително, защото те не нали не сто€т изправени като струни хехе.
ј за пола-не го мисли-да е живо и здраво, н€ма да ги върнем каквито и да са  Wink
јбе, на вас подуват ли ви се краката? “ук въпреки, че не са големи жеги това л€то (—лава Ѕогу Exclamation ) долу при глезена ми се подуват и то забел€зах, че десни€т -повече  Confused —транна работа. √ледам да лежа вс€ка свободна минута,ама през ден€ съм на бюро и не става  Embarassed
6o6i
÷итирай

—офи€

6o6i, слагай си караката на н€каква табуретка или нещо такова, може и на обърнато кошче за боклук... “ака н€ма да ти се измор€ват и оттичат толкова  Cool

ј за бебетата - аз исках да разбера защото имах н€какво усещане че ще е момче. не желание а усещане и б€х любопитна да разбера какво ще е. ј си знаех че н€ма да успе€ да издържа до кра€  Wink
ќказа се че усещането ми е грешно, затова може би следващи€ път (дай Ѕоже да има такъв) може би н€ма да искам да знам Very Happy

ќх момичета, да ви се оплача за да ми олекне... почнахме ремонт. ƒнес беше 1ви€ ден и въпреки че само командвах всички какво да прав€т и кое къде да сложат толкова се изморих  Sad “руп съм. Ќо нали искаме да посрещнем бебчо в хубаво и ремонтирано жилище и ще тр€бва да стискам зъби...
÷итирай

—офи€

ќх момичета, да ви се оплача за да ми олекне... почнахме ремонт. ƒнес беше 1ви€ ден и въпреки че само командвах всички какво да прав€т и кое къде да сложат толкова се изморих  Sad “руп съм. Ќо нали искаме да посрещнем бебчо в хубаво и ремонтирано жилище и ще тр€бва да стискам зъби...

уф съчувствам ти.. и ние взехме до правим н€къв ремонт.. уж козметичен, уж само малко.. Rolling Eyes  засега усп€хме само да обърнем къщата наопаки, всичко е доникъде и се измор€вам само като гледам колко бавно става и колко още много неща ми се иска да направим Laughing, но накра€ май ще се примир€ с минимално необходимото т.е. прозорците да са уплътнени срещу студ и вратите срещу бебешки писъци Laughing  Laughing
÷итирай

—офи€

јбе, на вас подуват ли ви се краката? “ук въпреки, че не са големи жеги това л€то (—лава Ѕогу Exclamation ) долу при глезена ми се подуват и то забел€зах, че десни€т -повече  Confused —транна работа. √ледам да лежа вс€ка свободна минута,ама през ден€ съм на бюро и не става  Embarassed
6o6i

аз н€мам подобен проблем засега, но от известно време започна много да ме боли гърба и като съм на работа направо полуд€вам.. место не мога да си намер€ и независимо как се опъвам и разт€гам с цел да ме отпусне малко..уви.. нищо не помага.. само лежане.. ама като не може Rolling Eyes
÷итирай

ЎќЎ»,на мен все още не ми се подуват краката,но се притесн€вам,чо този момент все н€кога ще настъпи... Shocked «асега се стара€ да си вдигам краката при вс€ка възможност и прав€ контрастни душове,но не съм сигурна,че това е достатъчно...
÷итирай

яЌ„≈,ремонтът е хубаво нещо,хем знаеш,че правиш нещо «ј —¬ќ≈“ќ Ѕ≈Ѕ„≈,хем времето върви по-бързо!јз,например,за първи път не съжал€вам,че л€тото си отива!ј пък и рано или късно ще тр€бва да правите ремонт и по-добре да е сега,докато си с малко(сравнително) коремче и много енерги€,отколкото с огромен,тежък корем след 10 седмици. ато приключите с ремонта и сте готови да посрещнете бебока ще се почувстваш  thumbsup !!!
÷итирай

—офи€

яЌ„≈,ремонтът е хубаво нещо,хем знаеш,че правиш нещо «ј —¬ќ≈“ќ Ѕ≈Ѕ„≈,хем времето върви по-бързо!јз,например,за първи път не съжал€вам,че л€тото си отива!ј пък и рано или късно ще тр€бва да правите ремонт и по-добре да е сега,докато си с малко(сравнително) коремче и много енерги€,отколкото с огромен,тежък корем след 10 седмици. ато приключите с ремонта и сте готови да посрещнете бебока ще се почувстваш  thumbsup !!!

«нам че е така  Very Happy , но просто изобщо не очаквах толкова да се измор€, а аз общо взето нищо не правих, нали ви казвах... »наче само като си помисл€ после колко ще е хубаво и пр€тно...!   Cool
”спех на всички, които са се заели с тази нелека задача!
 thumbsup
÷итирай

—офи€

ќ’’’’ значи не не съм само аз дето превим ремонт  Very Happy  Very Happy  Very Happy
Ќе е истина колко е гадно Twisted Evil ¬сичко е мръсно и прашно, ц€лата къща е с главата надолу и имам чувството, че никога н€ма да свърши Twisted Evil
÷итирай

—офи€

ќ’’’’ значи не не съм само аз дето превим ремонт  Very Happy  Very Happy  Very Happy
Ќе е истина колко е гадно Twisted Evil ¬сичко е мръсно и прашно, ц€лата къща е с главата надолу и имам чувството, че никога н€ма да свърши Twisted Evil

“ова чувство за несвършването е много гадно! Ќо спокойно - все н€кога ще му се види кра€  Laughing
÷итирай

—офи€

ƒа права си - все н€кога ще свърши  Very Happy
¬ момента си имаме завършен един коридор и когато ми стане гадно си сто€ в него и си го гледам ... Very Happy  и си помечтавам за момента, когато ц€лата къща ще е като него!
÷итирай

—офи€

ј ние почнахме вчера и още и това си н€маме  Sad ...
÷итирай

München

ћерси за съветите, момичета! Very Happy
ўе се опитвам да си катер€ краката вс€ка свободна минутка  Laughing
¬чера и днес имам усещането, че бебо е по-спокоен и не рита толкова много. ƒали е възможно да се дължи на жегите, при нас са едва от тази седмица  Exclamation ƒано всичко да е наред, сега това съм се замислила  Question
Ћека работна седмица!  Wink
6o6i
÷итирай

—офи€

«дравейте,
на мен краката не ми отичат, но много ме бол€т, когато легна да сп€. ј следоб€д в работата на този стол ..... полуд€вам!!!!  Evil or Very Mad Ќе мога да си намер€ м€сто и ”∆ј—Ќќ ми се спи.
Ћека седмица и от мен!
÷итирай

Sofia

ћнени€: 540
ѕривет на вси4ки!
—илве, не си единствената ко€то не знае пола- на мен в 14 седмица ми казаха 4е май е мом4е- такива признаци и аз вид€х  два бро€, но при последни€ преглед (18 седмица) ми казаха 4е е още рано?!
ћен ми се иска да е мом4е и така си мисл€ 4е ще е , но наистина най-в€рно е, 4е най-добре да е живо и здраво, независимо от пола
ћного слънце в душите на вси4ки вас!
÷итирай

—офи€

¬ики, здравей,
дори и да ми кажат пола аз н€ма да пов€рвам 100% докато не се роди. ј и наистината най-важното е да е живо и здраво. јз съвсем в началото исках момиченце, всички около мен искат да е момиченце без изключение и на мен чак почна да ми става жал и да си мисл€ за едно сладко момченце.  Very Happy
÷итирай

USA

ћерси за съветите, момичета! Very Happy
ўе се опитвам да си катер€ краката вс€ка свободна минутка  Laughing
¬чера и днес имам усещането, че бебо е по-спокоен и не рита толкова много. ƒали е възможно да се дължи на жегите, при нас са едва от тази седмица  Exclamation ƒано всичко да е наред, сега това съм се замислила  Question

6o6i, не се притесн€вай. “ова, че ти в н€кои случаи не усещаш бебето да рита толкова колкото в други дни не е за притеснение. ¬ една от книгите, които чета пише, че пон€кога бебетата ритат навътре и за това не се усеща толкова колкото, ако ритат по корема.  »при мен е така, в дадени дни бебчо не спира да рита а в други като чели е по-малко активен.

» аз б€х на видеозон преди две седмици но нашето детенце толкова усилено си стискаше крачетата, че не можа да се види пола добре, но лекарката каза, че има гол€ма веро€тност да е момиче  Wink  

ѕоздрави на всички декемврийки и леко бременеене!
÷итирай
ћо€т термин е 3 декември.Ќа вси4ки жела€ лека бременност.
÷итирай

—офи€

ј следоб€д в работата на този стол ..... полуд€вам!!!!  Evil or Very Mad Ќе мога да си намер€ м€сто и ”∆ј—Ќќ ми се спи.
Ћека седмица и от мен!

и аз не мога да се пребор€ с желанието за сън.. все си мислех че ще премине след 3-4 месец, но има дни в които едва издържам да се прибера след работа и от вратата - директно в кревата, а часът е примерно към 7  Rolling Eyes на всичко отгоре на другата сутрин въобще не се чувствам отпочинала..  Crying or Very sad
÷итирай

—офи€

Ќе че има нещо интересно, ама аз да се отчета, че днес б€х на преглед и всичко ни е наред. ћо€та бебка е много спокойна... много много не се движи. Ѕеше заела много смешна поза, като € гледахме на ултразвука - с кръстосани краченца.
÷итирай

USA

÷итат на: slon4eto_neli
ћо€т термин е 3 декември.Ќа вси4ки жела€ лека бременност.

ћо€т е на 4ти! “ака да се каже, ще раждаме по едно и също време  Wink
÷итирай

—офи€

ƒа ви се похвал€, казаха ми и на мен пола на бебенцето - момченце  Very Happy
÷итирай

—илви,честито!!!“воето бебче не е искало да те мъчи и се е показало! олко % е сигурно,че е момченце?“и вид€ ли му пишленцето? ƒоволна ли си от пола?(€сно е,че си,но дали си искала нещо друго),“аткото щастлив ли е?(те,май,по начало всички искат момченца Laughing )
÷итирай

—офи€

Very Happy јми наши€т татко искаше момиченце, но е щастлив, разбира се и на момченце. јз също исках момиченце, но и на  момченце много ще се радвам. јко е така наистина, ще се казва ћартин, вече съм го измислила. Ќе знам колко %, доктора ми покзаха пишката на ехографа, но нали знаеш, че тр€бва да про€вищ много богата фантази€ да различиш нещо  Very Happy , те си зна€т докторите. ¬се пак, ако решим по нататък да имаме 2ро, по-добре момичето да има батко, нали  Wink
÷итирай

—офи€

Very Happy јми наши€т татко искаше момиченце, но е щастлив, разбира се и на момченце. јз също исках момиченце, но и на  момченце много ще се радвам. јко е така наистина, ще се казва ћартин, вече съм го измислила.

—илви честито и от мен.. и наши€ татко си е наумил, че ще е момиче и само ми повтар€ момиче, та момиче, а аз като че ли повече имам усещане за момче.. над€вам се в понеделник и аз да разбера..
междудругото, ако е момче също ще е ћартин  Laughing  Laughing  Laughing
÷итирай

USA

—илви, честито и от мен. Ќашето бебче упорито отказва да покаже какво ще е. ƒокторката спомена, че има гол€ма веро€тност да е момиче и по този повод в кащи мъж ми му говори в мъжки род, а аз в женски и купона е пълен  Laughing
÷итирай

—офи€

ћерси, мерси  Very Happy  Very Happy  Very Happy
ћагс, значи евентуално бебчовците ни ще бъдат адаши  Wink
÷итирай

—офи€

„естито и на двете!!! ќще двама ћартиновци.....наши€т татко е ћартин Wink та затова ми е забранено това име дори и в женски€ му вариант....ћразел да се чуди на кого точно говор€.... Laughing

“р€бва да си направим списък с термини и пол на бебета, та да направим после равносметка колко са познали докторите... Laughing

≈то част от данните към момента, доколкото ги вид€х от последните 2 страници (мол€ за извинение ако съм пропуснала н€кой или сгрешила). ƒопълвайте!!

mkp - ћомиче, 31 ƒекември
—илви€ - ћомче, 27 ƒекември
—лончето Ќели - 3 ƒекември
јмира - ћомиче?, 4 ƒекември
янче - ћомиче, 12 ƒекември
¬иктори€ – - момче?
¬анила - ћомче
бъдещата мама на бъдещи€ татко - момиче
ћагс - 15 ƒекември
Ўоши - с предчувствие за момче, 10 ƒекември
÷итирай

—офи€

—илви, честито!:) ћартин е страхотно име! јз също исках ако е моченце да е ћартин, въпреки че и наши€ татко ми наложи вето над това име, защото и той е ћартин...

ћагс, на теб успех в понеделник.  аквото и да е ще си е твоето съкровище, така че н€ма значение в крайна сметка   Wink

за списъка - терминът ми е на 12.12
÷итирай

—офи€

и аз за списъка - 27.12  Very Happy
÷итирай

—офи€

≈eeeгати колко сме изобретателни с ти€ имена.. наводнихме темата с ћартинчовци  Laughing  Laughing  Laughing  аз на мойто си му викам ћатинчо още от преди да забремене€.. как ли ще ми се сърди ћартина н€кой ден като знае от колко месеци /да не кажа години  Wink / съм € нарочила за момче.. съвсем без да искам?  Wink Laughing  наистина ми е все едно какво ще е, ама нали тр€бвало да имаме н€кви предчувстви€ и аз да не остана по назад  Wink

а за списъка - включвам се само с термина засега 15.12.
за другото ще почакаме
÷итирай

—офи€

√отово, нанесени са всички дати.....ћожем и да залагаме  Laughing  Laughing
ћагс, нацелваме ли се пак на консултаци€та? јз съм за 11-ти, другата ср€да.
÷итирай

—офи€

√отово, нанесени са всички дати.....ћожем и да залагаме  Laughing  Laughing
ћагс, нацелваме ли се пак на консултаци€та? јз съм за 11-ти, другата ср€да.

тцъ аз съм на 9-ти сутринта  Confused  ама после съм малко отпуска, може да измилслим нещо..

абе н€ма ли да има среща та€ декемврийска група бре? айде давайте предложени€ да измислим нещо, докато не са ни натежали много тумбаците  Wink  Laughing
÷итирай

—офи€

ћагс, чудесна иде€!
аз не работ€ и мога всеки ден, по което време кажете.
÷итирай

München

«апишете ме и мене  Crying or Very sad
“ермин 10.12.04, не искам да знам пола, но имам предчувствие за момченце  Wink
ћеждудругото,  и на мен ћартин ми е супер любимо име хехе  applauseuu
— удоволствие бих се запознала с всички вас, но си запазвам правото за н€ко€ разходка като си дойда в —офи€ догодина  Very Happy
÷итирай
«дравейте,аз в4ера б€х на консултаци€.«а сега вси4ко с мен и бебето е  наред.¬зеха ми кръв да € изследват за антитела,защото съм  ј - .Ќа 18 сам на видеозон,изгар€м от желание да разбера пола на детето.—ега пи€ зумафлуор .¬ие как наддавате.јз б€х 48 кг,преди да забремене€,а сега сам 59 кг и лекарката ми каза да внимавам какво €м,за да не палне€ много,ама аз не 4е €м много просто оби4ам сладките. ажете как се справ€те с килограмите?Ќа вси4ки лека бременност и много усмивки.
÷итирай

—офи€

÷итат на: slon4eto_neli
¬ие как наддавате.јз б€х 48 кг,преди да забремене€,а сега сам 59 кг и лекарката ми каза да внимавам какво €м,за да не палне€ много,ама аз не 4е €м много просто оби4ам сладките. ажете как се справ€те с килограмите?

ѕреди да забремене€ б€х 52-3 сега съм 57. ’апвам нормално - нито много нито малко. ћного плодове. –азнообразна храна. —ладко не обичам, така че не €м   Cool

ажете какво ще правим със срещата. –аботещите мами да кажат кога им е удобно - кой ден, по кое време...
÷итирай

—офи€

—покойно, Ќели, истори€та познава и по-тежки случаи  Laughing , аз съм вече 11 кг. отгоре Crying or Very sad Ќо какво да се прави, така си тръгнах тежка и гол€ма от самото начало. ∆ивот и здраве на срещата ще се утешиш като ме видиш какъв съм кит-убиец.  Wink

«а срещата - и аз съм за. –абот€, но н€ма да ми е проблем да изл€за (над€вам се че срещата н€ма да е преди 17 часа). —амо по-следващата седмица отивам на море - от 16-ти до 25-ти, и после втората седмица на септември също за 10 дни.  акво ще кажете за другата седмица, четвъртък, 12-ти да речем?  ъм 18 часа? Ќа н€кое от кафенетата пред Ќародни€ театър - напр. кафе-градината на нови€ гранд хотел?
÷итирай

—офи€

акво ще кажете за другата седмица, четвъртък, 12-ти да речем?  ъм 18 часа? Ќа н€кое от кафенетата пред Ќародни€ театър - напр. кафе-градината на нови€ гранд хотел?

аз съм ќ . присъствам. другите да кажат
÷итирай

—офи€

акво ще кажете за другата седмица, четвъртък, 12-ти да речем?  ъм 18 часа? Ќа н€кое от кафенетата пред Ќародни€ театър - напр. кафе-градината на нови€ гранд хотел?

аз съм ќ . присъствам. другите да кажат

и аз естествено.
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-260 от 260 отговора