Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бременност с термин месец...
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-260 от 260 отговора
Здравейте мили момичета ! Много ми се ще да споделя голямото щастливо очакване с вас ! flower2 Бременна съм в 12 г.с., термина ми е на 2 декември !! УРА!
Цитирай

софия

здравей ,моят термин е на 5 декември, това е любимата ми зодия стрелец, дано всичко да е наред и бъдем  щастливи декемврийски майки Very Happy
Цитирай

София

Радвам се за теб !!!! Пожелавам ти лека бременност и много усмивки!!! Моят термин е на 25.11.2004 г. - само една седмица по-рано сега съм в 13 та г.с. Ако искаш не пречи да си "бременеем" заедно, нищо че не сме в един месец   Very Happy
Цитирай

София

Радвам се за теб !!!! Пожелавам ти лека бременност и много усмивки!!! Моят термин е на 25.11.2004 г. - само една седмица по-рано сега съм в 13 та г.с. Ако искаш не пречи да си "бременеем" заедно, нищо че не сме в един месец   Very Happy
Цитирай
Желая ви лека бременност
и двете ми дъщери са родени през декември на 3 и на 11 декември
Странна зодия - Стрелец - страхотни са - малко са сръдливи,  но бързо им минава
Още веднъж леки месеци и щастие
Цитирай

Стара Загора

Моят термин е на 17 Декември, аз също се надявам да се роди Стрелец, но най-вече да е живо и здраво.
На мен ми е втора бременност, когато родя баткото ни ще е на 1 год. и 10 мес. (Very Happy и той един батко ще е  Very Happy)
Спомням си че за предишната бременност бях много заинтересована, кога какво става, колко е голям бебчо в момента, сега вече съм по-спокйна и уверена, нали скоро вървях по този път, познавам всяка крачка и се чувствам добре!
Лека бременност и весели бебета!
Цитирай

София

Моя термин е на 13 декември, сега съм в 10 г.с... вчера ми извадиха снимки на бебо и съм на седмото небе от щастие..  Laughing
на всички мами - леко и безпроблемно бременеене и здрави бебоци  Very Happy
Цитирай

Варна

Ехо!  Stop   Моят термин е 22,12! Страхотен коледен подарък!!! #X-mas
Цитирай

Пловдив

Zdraveite!Za parvi pat vijdam tozi forum i mnogo mi haresva.Moiat termin e na 7.12.04,zna4i strelec.Super!Az sa6to sam strelec i zatova sam o6te po dovolna.6te si napravia nai-gotinia podarak za rojdenia den.Pojelavam na vsi4ki bade6ti mami leko bremeneene i mnogo 6tastie i usmivki!!! Very Happy  Very Happy  Very Happy
Цитирай

USA

Здравейте чаровни майчета!

И аз като вас ще раждам декември. Термина ми е на 4-ти и това ще ми е първа бременност. Много е вълнуващо и се надявам да си "бъбрим" често за коремите   Laughing
Цитирай

Здравейте!!!
Моят термин е на 20-ти декември,но си мисля,че ще родя по-рано,живот и здраве!Кой има коремче?Моето сякаш е станало по-мазничко,не се вижда,че съм бременна,а сякаш обичам да хапвам Embarassed  Very Happy
Как сте с гаденето?Минава ли ви?Въобще,как се чувствате?
Аз понякога забравям,че съм бременна,но мъжът ми го помни и се кефи на коремчето ми(иначе стегнато и прибрано Embarassed )
Цитирай

USA

Цитат на: vanilia
Здравейте!!!
Моят термин е на 20-ти декември,но си мисля,че ще родя по-рано,живот и здраве!Кой има коремче?Моето сякаш е станало по-мазничко,не се вижда,че съм бременна,а сякаш обичам да хапвам Embarassed  Very Happy
Аз понякога забравям,че съм бременна,но мъжът ми го помни и се кефи на коремчето ми(иначе стегнато и прибрано Embarassed )

Здравей и на теб Smile  На мен коремчето почна да се показва. Дрехите все още ми стават в кръста, но усещам, че скоро ще тръгвам на пазар за нови Razz  Вече спря да ми се гади толкова колкото в началото. От близо седмица не ми е ставало лошо и дано да си остана така, че е много неприятно  Rolling Eyes
Цитирай

София

Моят термин според калкулатора в сайта е 25 декември, а аз имам рожден ден на 27 декември  Very Happy
Гинеколожката не ми каза за термина като ходих при нея, но се надявам, че калкулатова е верен. Нямам търпение да отида следващия път на лекар и най-накря да ми кажат.
Цитирай

София

Здравейте!!!

При мен гадене и повръщане така и не се появи, само ужасното желание за сън, с което не мога да се преборя Laughing Коремчето започна вече да изскача леко и тесните дънки почнаха да ми стягат..  за талия да не говорим - такава почти няма... но на мен така ми харесвааааааа  Laughing   Laughing
Цитирай

Цитат на: Mags
Коремчето започна вече да изскача леко и тесните дънки почнаха да ми стягат..  за талия да не говорим - такава почти няма... но на мен така ми харесвааааааа  Laughing   Laughing

Мале-мале! Very Happy Вчера бях на РД,сложих си дрехите от "предишния живот" Very Happy (защото все още нямам други) и видях,че талията ми е заминала някъде,без дори да остави бележчица за сбогом... Very Happy Но вече не ми пука и се радвам на моето коремче,защото още малко и ще се започне да се вижда,че съм бременна Very Happy
Цитирай

София

по компютърните календари и изчисления, терминът ми се пада на 31 декември, на видеозона излезе 28 Декември, нататък ще видим Smile
Тъкмо се оплаквах в подобна тема от днес от прилошаването и повръщането. Много ми е лошо а на всичко отгоре съм станала зла и избухлива. Вие как се справяте? А кога преминава тоя период?

Цитирай

USA

Цитат на: mkp
по компютърните календари и изчисления, терминът ми се пада на 31 декември, на видеозона излезе 28 Декември, нататък ще видим Smile
Тъкмо се оплаквах в подобна тема от днес от прилошаването и повръщането. Много ми е лошо а на всичко отгоре съм станала зла и избухлива. Вие как се справяте? А кога преминава тоя период?

Добре дошла при нас! Very Happy  На мен също ми ставаше адски лошо (слава Богу не стигнах до повръщане) и се оказа, че приемането на витамини за бременни ми засилваше прилошаването. Обаче ги спрях и минах само на фолиева киселина и гаденето ми мина. Ще се върна на витамините в 4ти месец. А, иначе при гаденето най-много ми помагаше изтискан лимон разереден с газирана вода и сухари или кракери и солети. Веднага щом се усетиш, че ти се гади си хапни солета или бисквита. Колкото по-обикновена, толкова по-добре.

При мен гаденето поутихна около 3 седмици след като получих първите прилошавания. Почивай си винаги когато можеш и си вдигай краката на високо.

А избухливия ти характер най-вероятно се дължи на промяната в хормоналните ти нива. и това ще поутихне с течение на времето.

Мен например ме избива на плач Very Happy  и то не в отрицателния смисъл, ами например, ако гледам любовен филм или чета някоя сладникава история  Laughing Разнежвам се до побъркване  Razz

Леко бременеене!

П.С. Радвам се, че и на теб ти е херасъл Lilypie.  Много е готино   Wink
Цитирай

Варна

На мен ми беше лошо до началото на 4 месец,много е неприятно и искренно ти съчувствам.Вече съм в 28 г.с. и мога да кажа че като цяло се чувствам прекрасно(е имам понякога леки неразположения,но все пак е разбираемо).  Smile А за това че си станала зла и избухлива.....какво да ти кажа май ще премине след като родим(аз все още съм си такава)  Embarassed

Пожелавам ти лека бременност и едно прекрасно бебе  ylinfant
Разбира се пожелавам го и на всички бъдещи мами  bouquet
Цитирай

Пловдив

Dobre do6li navsi4ki novi dekemvriiski mami.Amira,zdravei ina teb.Molia te da mi obiasni6 kak si sloji tova Lilypie v profila?Az vleznah v tozi sait no ne uspiah da prehvarlia kartinkata v profila si.6te sam ti adski blagodarna ako mi pomogne6 za6toto mnogo mi haresva.Mersi predvaritelno i leko bremeneene na vsi4ki! Very Happy  Very Happy  Very Happy
Цитирай

Варна

Цитат на: renci
Dobre do6li navsi4ki novi dekemvriiski mami.Amira,zdravei ina teb.Molia te da mi obiasni6 kak si sloji tova Lilypie v profila?Az vleznah v tozi sait no ne uspiah da prehvarlia kartinkata v profila si.6te sam ti adski blagodarna ako mi pomogne6 za6toto mnogo mi haresva.Mersi predvaritelno i leko bremeneene na vsi4ki! Very Happy  Very Happy  Very Happy

И аз това се опитвам да направя цял ден,но без успех  Embarassed И аз ще съм благодарна ако обясните как точно се прави  Laughing

Поздрави и целувки  Wink
Цитирай

София

Цитат на: Radina
А за това че си станала зла и избухлива.....какво да ти кажа май ще премине след като родим(аз все още съм си такава)  Embarassed

малеее горките ни мъже.. с тия зли жени  Twisted Evil
Цитирай

USA

Цитат на: renci

Здравей,

За теб и Радина, отидете на:
http://lilypie.com/create_baby_days.php
От там първо си въведете датата на термина, след това изберете цвят на "метърчето". След това си изберете и бебенце. Натиснете View Changes и под бебенцето и метърчето ще видите три прозореца с рализчни неразбираемо написани неща (кодирани). отидете на второто прозорче (на него пише със задебелени букви PseudoHTML, UBB Code or BBCode), засветете с мишката целия текст в него (той е нещо от сорта: ) натиснете Ctrl C и след това, отидете в профила си на БГ мама и в полето за подпис сложете курсура да ви мига и копирайте  (натискайки Ctrl V) този текст.  И така би трябвало при следващия ви отговор на съобщение да ви излезне метърчето с бебока. Пишете ми в лични, ако сте срещнали затруднения и аз ще ви помогна. Ако ми пишете ми споменете в текста на коя дата ви е термина и ще ви дам по-лесни инструкции.

Успех!
Цитирай

София

Значи можем да се надяваме, че до 3-4 седмици може и да поразмине. А как стои въпросът с болките ниско долу? Нормално ли е и случва ли ви се и на вас от време на време да чувствате пробождаща болка в яйчниците, почти като при цикъл? Малко се шашкам, а не смея да ходя много-много по лекари. Миналата година се юрнах още от 4 седмица, спукаха ме от изследвания в Торакс първо (където ми беше гинеколожката), после във Вита, накрая и друг частен лекар....то не беше бъркане, то не бяха кръвни и др. изследвания, то не беше чудо....и изгубих бебето в 12 седмица....Този път ходих 1 на видеозон и това е....Малко съм притеснена...особено сега, докато мина 9-10-11-12 седмица. Но пък и не смея да ходя пак много по доктори. Внушила съм си, че това беше една от причините миналата година......

Цитирай
thumbsup  Zdraveite i ot mene bade6ti dekemvriiski mam4eta! Moqt termin e na 22.12. Nadqvam se na vsi4ki bremennostta da premina bezproblemno i da obmenqme info. Pojelavam Vi leko i 6tastlivo bremeneene.
Цитирай

Пловдив

Zdravei mkp! Az sa6to ot vreme ne vreme imam stranni use6tania v korema.To ne e to4no bolka a ne6to kato opavane no puk az sam s obarnata matka taka 4e ne znam.No predi 3 godini i az kato teb hodeh na lekar za nai-malkoto ne6to i sa6to zagubih bebeto.Taka 4e sega ia karam po-poleka.Izob6to ne davam da me barkat.Spored men vajnoto e da si spokoina i da ne si natiakva6 sama 4e e ne6to seriozno.Pojelavam ti leko bremeneene i edno strahotno beb4e s koeto da ni se pohvali6 prez dekemvri.Nali vse pak tova e edin ot nai-prazni4nite meseci! Very Happy  Very Happy  Very Happy
Цитирай

Пловдив

Zdravei i na teb Azalia!Dobre do6la v na6ia forum.Dano da ti haresa za da mojem vsi4ki drujno da si bremeneem zaedno.Leka bremennost i mnogo 6tastie i usmivki ot men. Very Happy  Very Happy  Very Happy
Цитирай
Виждам, че много коледни бебоци ще има тази година  Very Happy  Very Happy  Very Happy ! Какво ще кажете , ако се самонаречем " чаровни декемврийки"?
Цитирай
Ами то май вече лееекичко се вижда ,ама не ще да е от бебето, ами от похапването Embarassed Вече трудно закопчавам небременните си дънки, започвам да обновявам гардероба..ама така не искам да ставам прасчо...А за лошото и гаденето- като минах тази критична 12 седмица изчезна , и вече се посъбудих сякаш.. Вчера бях на преглед- има си всичко човека!! flower2 Много се радвам !!! Very Happy  Very Happy  Very Happy
Цитирай

ДаРенци,загрях,къде ми е грешката...Все пак очите ми са само за красота... Confused
Цитирай

Пловдив

Vanilia,triabva da vkara6 datata na termina a ne na poslednia si cikal.Probvai taka i 6te vidi6 4e stava.
Цитирай

ама той дава реалния срок,от зачеването...нали?
Цитирай

Пловдив

Mislia 4e e v gestacionni sedmici koeto zna4i ne ot za4evaneto a ot poslednia cikal.
Цитирай

ами....не знам.Ако бъдем точни,в момента карам 11 седмица и 4 дни,а "термометърът" отдолу показва 10 седмицаи и 4 дена.
Цитирай

USA

ами....не знам.Ако бъдем точни,в момента карам 11 седмица и 4 дни,а "термометърът" отдолу показва 10 седмицаи и 4 дена.

Причината може да е във времевата зона, която си избрала. Като отидеш на: http://lilypie.com/create_baby_days.php
Пръво си въведи термина след това там където пише: Selct Time zone избери (UTC +2) EET Eastern European time.
След това пордължи с избор на цвят на метърчето и т.н.
Цитирай
Ама къде изчезнахте всички ?? Никой не се обажда, не пишете нищо... не знам...Няма ли с какво да се похвалите, да се оплачете ?? Аз лично бях малко болна и не можех да се довлека до компютъра.. дано бебо да е добре.. Ей, чакам ви !! Laughing
Цитирай

Пловдив

Momi4eta az napuskam tazi tema za6toto zagubih bebeto si.No ot cialoto si sarce pojelavam na vsi4ki vi leko i 6tastlivo bremeneene i da mi se pohvalite s nai-hubavite malki palavnici prez dekemvri.Pregradki i celuvki ot men.
Цитирай

София

renci, вече отговорих в темата която пусна специално. Още веднъж съжалявам.
Аз все още се чувствам зле, гади ми се нон стоп, косата ми пада, имам нрав на пираня, лошо ми е през целия ден, повръщам предимно вечер, но мисля че най-много ме мъчат киселините. Въобще - купон! Много се надявям това да се свърши скоро. Ходих 2 пъти на ехограф (случи ми се същото като на renci миналата година, та малко ме гони параноята), но изследвания още не съм си правила. Мисля другата седмица да ги направя. Решила съм да правя биохимичен скрийнинг също, та на 16-ти имам час и при д-р Мазнейкова. Вие докъде стигнахте с изследванията. Вече мислили ли сте къде ще раждате и как?
Цитирай

София

Ужасно, ужасно съжалявам за renci!!!!

На мен още никакви изследвания не са ми правили! Дори не са ме регистрирали  - казаха ми, че е рано и в края на юни да отида да ме регистрират, дори не зная какво е биохимичен скрийнинг. Иначе нищо не се е променило, не ми се гади, само ми се спи и яде.
Цитирай

Варна

Много съжалявам renci!
На мен ми се случи същото 2 пъти и ти съчувствам най-искрено!
Аз се записах на женска консултация и вече ми направиха първите изследвания. Много се замислям дали да си направя някакви генетични изследвания(предвид какво ми се случи, а освен това имах настинка с температура и ми излезе херпес на устните и носа).
Цитирай

USA

Renci и аз страшно много съжелявам за случилото се.  Crying or Very sad  Но, обещай, че няма да губиш кураж и надежда, че скоро ще имаш повод да си много щастлива и усмихната. От сърце ти стискам палци!!!

По отношение на това как се чувствам, вече не ми се гади, и аз доста често огладнявам и съм станала маниак на таратора  Razz Ям го като невидяла! Киселините също се появиха  Neutral Продължава да ми се спи адски много.  Миналата седмица бях на втората ми консултация. Чухме сърцето на бебока и беше много вълнуващо  Very Happy  Излезнаха ми и резултатите от предишните изследваниа. Бяха ми направили кръвни проби и цитонамаска. Всичко е ОК. На другата консултациа ще ми направят и генетични изследвания за синдрома на Даун и Спина Бифида.
Цитирай

Пловдив

Momi4eta sra6no mnogo se radvam 4e vsi4ko pri vas e nared i 4e se radvate na bremennosta si vapreki lekite nerazpolojenia.Ubedena sam 4e kato vdite nakraia malkite slanca 6te zabravite vsi4ki neudobstva. Very Happy  Very Happy  Very Happy
Razhubaviavaite se i se radvaite na jivota.Pojelavam vi go s cialoto si sarce. Razz
Цитирай

Чикаго / София

Здравейте бъдещи мами декемврийки! Smile
Аз съм от миналогодишните декемврийки и много ви се радвам като ви чета защото си припомням как беше при мен миналата година по това време! Cool
Сега вече имам дъщеричка която след 3 дни става на 6 месеца! Razz
Моят термин беше за 8.12.2003г., но родих на 5.12
Пожелавам на всички ви лека и безпроблемна бременност и раждане, и хубави и здравички бебчета! Нямате представа как бързо ще отлети времето и ще гушкате бебчовците си! Very Happy
Успех!
Цитирай

София

Ирка, благодарим ти за хубавите пожелания. Да ти е жива и здрава дъщеричката. Дано наистина отлети по-бързо това време, вече нямам търпение! Аз имам чувството, че времето е спряло.
Цитирай

sofia

Приемате ли Януарски мами Question  Embarassed
Цитирай

София

Ами защо не, като нищо някои от нас могат да бъдат всъщност януарски мами.
Цитирай

Шумен

Здравейте, декемврийски мами!Приемате ме в групата, нали  Smile
Нашият бебо трябва да се роди към края на декември, обаче аз имам чувството, че ще ни изненада  Laughing  Слава-богу, нямах проблеми с гадене и повръщане, ама стомахът ми ме побърква - газове, киселини и т.н. Преди месец имахме малка авария, но сега да чукна на дърво сме добре и растем и хубавеем Smile Другата седмица съм на преглед и ще видим бебо как се развива. Целувки на всички мами и лека бременност!
Цитирай

Здравейте!
Аз вече станах мама, но имам позната, която ще стане през декември. Сигурно с удоволствие ще се включи в този форум
 :)
Цитирай

София

Здравейте,
искам да ви попитам имате ли вече коремчета?
Аз определено имам малко, но не мога да разбера от бременността ли е или много съм надебеляла и трябва да взема мерки.  Embarassed Много ми се иска да е от бебчо това шембенце. Как е при вас?
Цитирай

София

И аз имам шкембенце, но е високо горе, което значи, че не е бебето, а разните ми чаркове, които звярът избутва нагоре... Shocked Чувствам се издута като преяла крава  Crying or Very sad Иначе вчера бях на 3Д ултразвук и доплер....видях бебока и му чух сърчицето   Very Happy
Цитирай

София

Хей, супер!!!
Аз съм чааак в края на месеца на лекар, дано и аз да му чуя сърчицето Very Happy . Много ме забавиха мен с този лекар, имам чувството. Чак тогава (в края на месеца) ще ме регистрират! Ходих миналия месец, но ми казаха, че е рано Sad
Цитирай

USA

Коремче определено имам. Даже вече си купих първите панталони за бременни  Very Happy
Цитирай

София

и аз си имам тумбак  Laughing ... така съм се издула, че вече нищо не мога да закопчая... минавам на ластични поли и рокли  Laughing ще отлагам до последно купуването на ненужни дрехи  Rolling Eyes  
и мен още не са ме регистрирали, но другата седмица ще ходя в болницата да ми правят картон и съответните изследванията..
иначе вчера видях бебко - има си огроооомна глава, размахва ръчички и крачета и се върти като пумпал, а сърчицето тупа ли тупа.. Very Happy
нещо друго ме притеснява.. при най-малкото усилие получавам сърцебиене.. и се задъхвам постоянно... дори като забързам по улицата.. четох някъде, че сърцето бие с няколко удара по-бързо и увеличеното количество на циркулираща кръв затруднява организма Confused случвало ли ви се е?!
Цитирай

USA

нещо друго ме притеснява.. при най-малкото усилие получавам сърцебиене.. и се задъхвам постоянно... дори като забързам по улицата.. четох някъде, че сърцето бие с няколко удара по-бързо и увеличеното количество на циркулираща кръв затруднява организма Confused случвало ли ви се е?!

Mags, и аз съм така. Изкача две стъпала и все едно съм изкачила 100! Доколкото знам е нормално, особено с увеличаването на корема, защото той притиска органите и диафрагмата.
Цитирай

София

И аз имам сърцебиене, дори понякога когато просто си седя така ми притупква..... И аз четох, че е нормално, свързано било с това, че кръвната маса се увеличава и сърцето сега изтласква много повече кръв (или нещо подобно).
Цитирай

София

Silviya,

Как така са те върнали за края на месеца? Къде се опитваш да се запишеш? Обикновено, личния ти дава направление, с което можеш да си водиш бременността където искаш. Аз бях тръгнала за 14 поликлиника, че ми е район, но така ме вбесиха там, че им теглих една и отидох в Тина Киркова. Картон ще ми отворят другата седмица (нормалното е в 12 седмица да започне следенето), но това не ми пречи да имам вече 3 ултразвука на бебока. Което пък и ме подсеща да ви питам - с какви размери сте? Аз малко се шашнах защото в сряда на 3Д-то ни измериха 10 см, а за нашите седмици трябва да сме 5.5 Shocked
Цитирай

София

Във военна болница, уж при някаква позната, но нещо не ми харесва тази жена, много е груба. Каза ми в края на месеца, защото се пускали някакви изследвания, които било най-добре да се пуснат в този период Confused Като чета обаче във форума май всички вече са се записали. Като отида все пак в края на месеца, ако пак ме издразни и аз ще се запиша в Тина Киркова, чувала съм, че са много добри там.
Цитирай

София

М/у другото и тя ме гледа на ултразв3ук, но не ми каза 1 дума за бебето!!!  Evil or Very Mad
Цитирай

София

Щом не се чувстваш удобно, сменяй я. Или си ходи паралелно и другаде, ако е чак такава специалистка и държиш и тя да те наглежда. Аз по принцип като разбрах че съм бременна си отидох на частно при моя гинеколог и първите 2 ултразвука си правих там. Но после реших, че все пак е добре да се проследявам и чрез личен лекар (за болнични и т.н), та реших, че в районната поликлиника ще свърши работа - в края на краищата, ще ги ползвам само за изследвания, пък ще си ходя на частно да си ме следи моя гинеколог. Ама така ме изнерви тая патка в 14-та, та се отказах и в Тина Киркова случайно подаднах на един доктор, за който момичетата тук казват, че е добър и смятам да си платя другата седмица 200 лв. и да си ходя там, че дори и да раждам там, живот и здраве. Така или иначе имах резерви за раждане при моя гинеколог, който иначе работи във Втора Градска. Незнам, още е рано да решавам. Но ти не я слушай тая патица. Тия изследвания дето се правели по-късно са си за по-късно - пак ще отидеш, какъв е проблема? Или тя иска с едно отиване да ти направи всички необходими изследвания за цялата бременност??  Shocked
Цитирай

sofia

Цитат на: Silviya
Ами защо не, като нищо някои от нас могат да бъдат всъщност януарски мами.

ylinfant Аз всъщност ще родя декември в края защото съм секцио Wink
Цитирай

София

Знам ли какво смята да прави, като не разбирам....
Сигурно ще я сменя или както каза ти ще ходя на 2 места. Кофти ми е, че е позната на свекървата (тя ми я натресе), един вид ми направи услуга (с тази подробност, че не съм я молила)
Цитирай

sofia

Сигурно ще я сменя или както каза ти ще ходя на 2 места. Кофти ми е, че е позната на свекървата (тя ми я натресе), един вид ми направи услуга (с тази подробност, че не съм я молила)

Силве,не че съм много навътре все още с нещата ,но според мен трябва да смениш лекаря щом не ти обеснява нищо за бебока! Sad Моята гиниколожка ми казва неща които даже не разбирам дори да ми ги обеснява. Embarassed
За 14 п-ка не се лъжи и на мен там ми е района,но не съм ходила тъй като гиниколога е мъж и е  доста  арогантен и невнимателен,само веднъж се излъгах да отидя и няма да повторя и камо ли да поверя живота на бебока си.
Ако искаш ще ти кажа аз къде ходя и съм много доволна,но кабинета е частен!
Цитирай

София

Бени, мерси
но ако я сменям сигурно ще се запиша в Тина Киркова, не ми се ходи на частно. Благодаря ти все пак  Very Happy
Цитирай

USA

Silviya, и аз смятам, че трябва да я смениш, ако и при следващото ти ходене не ти хареса. По-важно нещо от твоето здраве и това на детето ти няма и следвай своя инстинкт когато става въпрос за тях. А на свекърва ти и благодари за препоръката и съвсем спокойно и обясни, че не се чувстваш комфортно и не си доволна от лекарката и толкова. Не влизай в подробности и най-вече я постави пред свършен факт (сиреч, говори с нея след като си се преместила при друг лекар) за да не тръгне с теб да те води лично при лекарката дето ти препоръча.
Цитирай

София

И аз ще се записвам в Тина Киркова другата седмица.. докторката ми засега е много свестна....иначе на последния ехограф бебо излезе 57 мм.. мисля че е горе-долу нормално за 12 г.с. ?!
Цитирай

София

Да, по всички книги пише, че е нормално. Аз затова се шашкам какви са тия 10 см. при мен. Не е възможно да съм по-голяма, защото по принцип не сме планирали бременност и се пазихме, таткото ни го нямаше цял месец, дойде си за 5 дни, от които само веднъж в уж "безопасен ден" сме го правили без презерватив, така че знам кога съм заченала. Какви са тия мутантски 10 см????? Дали това не значи някаква малформация????  Confused  Shocked  Shocked На УЗИ-то уж всичко нормално, ама то е май още раничко да се каже. За всеки случай тая сряда като ходя при д-р Мазнейкова ще я разпитам....Дано всичко да е наред.... :nervous:
Цитирай

София

Хей mkp,
не се стряскай, едва ли е страшно!
Сигурно щяха да ти кажат, ако имаше нещо притеснително като са видели колко голямо е бебчето.
Цитирай

Здравейте всички!
Миналата седмица бях на УЗ при д-р Пелев.Имам много добри отзиви за него,вкл. от личната ми лекарка.Всички казват,че е много добър специалист,но е малко...отнася се с пациентките просто като с бременни,а не като с болни.А ние нали сме по-чувствителни,а и имаме много въпроси,на които той не е много склонен да отговаря.Но щом е казал,че бебокът е наред,значи това е цялата истина.А той точно това ми каза,че бебето е добре.И това е важното за мен,аз някак си ще преживея малко по-нахакано (не мога да намеря точен термин)отношение.
Видях главатото ни бебоче Laughing ,как шава Razz
Имам си коремче ,но вече започва да прилича на бременно,че преди малко ме беше срам да ходя с тоя мазен корем,сякаш цяла зима съм се угоявала. Embarassed Дори се радвах,че времето се задържа повече студено,отколкото топло,да мога да го крия Cool
Цитирай

Шумен

Здравейте! И аз забелязах, че имам коремче и понеже не се тъпча много-много, трябва да е от бебо  Very Happy Аз честно казано от месец насам се изморявам много лесно, задъхвам се и много ми се спеше преди време. Сега съм малко по-добре по отношение на спането, но се изморявам докато оправя леглото например. Бебчо го гледахме вече 3 пъти, другата седмица сме на изследвания и на лекар да ни правят картон. Бебо най-много му се радвам за това, че от всички храни не иска шоколад и сладко изобщо - на седмицата веднъж ми се прияжда вафла например. Е, имаше две ексцесии, когато се сетих за сладкиш и кекс и трябваше да си ги правя, ама това беше преди две-три седмици. Имам чувството, че нагъвам твърде много, но освен малко на коремчето, не съм мръднала. Определено ще се пазя да не кача повече от 10-12кг, че после не си е работа...
Цитирай

MUSHU,моят бебок не понася сладки работи,откакто съм бременна дори чай със захар не мога да пия!Повдига ми се от сладкишите,шоколада и дори от по-сладките плодове!Не знам,какво става.
Иначе не се изморявам лесно,чувствам се нормално,не се задъхвам(пу--пу) и моето коремче ми е от бебенцето.
Момичета,искрено желая всичко да ни е наред! Razz  Very Happy
Цитирай

Пловдив

Zdraveite byde6ti mami ,
moqt termin e na 24 dekemvri,strahotno 6tastliva sym za tova 4e 6te si imame s tatito bebence:)
V momenta sym v USA i mi predstoi vry6tane v BG sled 3 meseca.
Kato 4e li i moeto korem4e raste,no ne sym mnogo sigurna dali ne e ot mnogoto pohapvane,vse se pritesnqvam da ne ostane bebo gladen:)
Stiskam palci na vsi4ki mami i im jelaq leka i bezprepqtsvena bremennost.
Цитирай

Mischievous
Не се притеснявай,бебенцето няма да остане гладно,то ще вземе всичко,което му трябва.Затова се говори,че онова,което яде жената,си е за нея,защото на нея ще й окапят зъбите,но бебето няма да остане без калций! Cool
Цитирай

София

До кога пихте фолиевата киселина?! До края на третия или и после?
Цитирай

USA

До кога пихте фолиевата киселина?! До края на третия или и после?

Аз пих фолиева до края на 3ти месец и след това минах на Метрна. В тези витамини има фолиева киселина и няма нужда да се взима допълнително.
Поздрави и лека бременност! Very Happy
Цитирай

София

На мен принципно ми казаха да я пия и след 3тия месец, но не съм сигурна какво ще ми кажат последно другата седмица като отида на лекар.
Цитирай

София

Ми аз вече съм в четвърти.. записаха ме в женска консултация, пуснах първите изследвания.., но лекарката не ми каза да я спирам, нито да почвам да пия нещо друго..  чувала съм, че се пие до трети месец... или пък може би е задължително до края на трети и пожелателно за след това.. нещо не ми е ясно.. но аз си продължавам...
вие как сте момичета?? растат ли коремите?  Laughing
Цитирай
Zdraveite mami,
az ne sam pila folieva kiselina tozi put, no ot v4era pia materna sas selen.I moia termin e na 24.12.Niakoi ot vas znae li ve4e pola na bebeto?Az shte imam treto mom4e Crying or Very sad  Crying or Very sad taino se nadiavam da e greshka, no kakvo puk ako e taka niama da go vurna na shturkela.
Leko bremeneene Very Happy
Цитирай

София

не е ли малко рано да се знае пола на бебо..!?  на мен дори не ми е хрумвало да питам Confused
Цитирай

Магс,чела съм на много места,че полът може да се определи от 12-та седмица(от зачеването),стига специалистът да е добър и бебето да бъде благоскронно да се обърне така,че да го разгледат хубаво Very Happy Иначе и на мен ми е интересно,след две седмици съм на УЗ,но не се надявам да ми кажат пола,за да не се разочаровам,ако не ми кажат.Също така не очаквам скоро(тези дни) да усетя бебето,живея си както преди,а то когато стане. Cool
Обаче ако вие имате подобни вълнуващи преживявания моля да ги споделяте с нас!!! Wink
Цитирай

Букурещ

Магс,чела съм на много места,че полът може да се определи от 12-та седмица(от зачеването)

би ли споделила кои са тези "много места" където си чела, че полът може да се определи в 12 седм.

Shocked  Shocked  Shocked  Shocked Благодаря предварително. живо ме интересува този въпрос
Цитирай

Of the present and into the future

Цитат на: Liorena
Магс,чела съм на много места,че полът може да се определи от 12-та седмица(от зачеването)

би ли споделила кои са тези "много места" където си чела, че полът може да се определи в 12 седм.

Shocked  Shocked  Shocked  Shocked Благодаря предварително. живо ме интересува този въпрос

Може,ама само на теория. Wink
На практика не става тЪз работа. Laughing
В 12г.с са му развити гениталиите,но едва ли могат да видят нещо.
Нас ни познаха в 15г.с. Laughing
Цитирай

Букурещ

Цитат на: twins_mama

е и аз за това питам де. на кого са му познали пола в 12 г.с.??? Shocked  Shocked  Shocked
Цитирай

е и аз за това питам де. на кого са му познали пола в 12 г.с.??? Shocked  Shocked  Shocked

Може пък да има някой доФтор с екстрасенски умения. Rolling Eyes
В БГ май Си4ко е възможно. Laughing  Laughing  Laughing
Цитирай

Букурещ

Може пък да има някой доФтор с екстрасенски умения. Rolling Eyes
В БГ май Си4ко е възможно. Laughing  Laughing  Laughing

ахъм, и аз така мисля. иначе - no way просто.
Цитирай

Варна

Не съм много запозната с амниоцинтезата (кога се прави, по-точно), но нали е хормонално изследване на ембриона и може да даде 100% верен резултат за пола на бебето, освен другите неща, които изследва....така че може и да може в 12 г.с., но, пак повтарям, ако изобщо се прави по него време...знам ли...
Цитирай
Здравейте! Моят термин е на 11 Декември. След три седмици съм на видеозон и ще разбера дали е момче или момиче. Това ми е първо бебче, още от самото начало се чувствам прекрасно, никакви гадения или повръщане; само дето сънят нещо ми бяга, а толкова обичам да си поспивам  Very Happy
Желая лека бременност на всички бъдещи майки!
Цитирай

Цитат на: Туфи

Не съм много запозната с амниоцинтезата (кога се прави, по-точно), но нали е хормонално изследване на ембриона и може да даде 100% верен резултат за пола на бебето, освен другите неща, които изследва....така че може и да може в 12 г.с., но, пак повтарям, ако изобщо се прави по него време...знам ли...

Aмниото се прави м/у 16-20с.,по -късно от това може,ама по-рано- не!
Цитирай

София

Иначе и на мен ми е интересно,след две седмици съм на УЗ,но не се надявам да ми кажат пола,за да не се разочаровам,ако не ми кажат.Също така не очаквам скоро(тези дни) да усетя бебето,живея си както преди,а то когато стане. Cool
Обаче ако вие имате подобни вълнуващи преживявания моля да ги споделяте с нас!!! Wink

и аз съм на преглед след 10 дни.. някъде 17-18 седмица се пада.. може би вече ще се вижда.. много ми се иска да разбера.. сега постоянно го слагам в мъжки род Laughing , но не вярвам да е някакво седмо чувство..  Wink
Цитирай

Варна

Цитат на: Туфи

Aмниото се прави м/у 16-20с.,по -късно от това може,ама по-рано- не!

А, разбирам, благодаря за уточнението! Very Happy
Цитирай

София

На мен например д-р Мазнейкова ми каза в 12 седмица, че на този етап полът се познава със 70% сигурност - за сега данните са за момиче. Не мога да споря до колко е възможно това, но доколкото съм чувала, д-р Мазнейкова е сред най-добрите диагностици когато иде реч за УЗИ.
Цитирай
Zdraveite,
ne sam iskala da sabujdam sporove a samo da spodelia, no mai postignah drugo.Moiat lekar, koito savsem ne e ektrasenz mi kaza, ce s dobra tehnika moje da se razbere pola na deteto ot 12 sedmica(az sam v 14), no az poneje ne sam fen ne vaginalnia ultrazvuk za sega niamam 100% sigurnost.Sklonna sam da mu viarvam ,zashtoto 12godini hodia pri nego i pone do sega ne e zburkal s neshto(pone pri men).No poneje nali kazvat 4e vsicko na tozi sviat se vrushta i imaiki poedvid toplite mi cuvstva kum svekurva mi sam 100% sigurna ,ce shte imam 3 snahi da me morat. Laughing Dano ne sam zasegnala niakoi!!!
Цитирай

София

Защо пък да си засегнала някой? Тук се спори от любов към спорта Laughing, при това толкова ожесточен, та чак си останала с впечатление, че си ги обидила.... Shocked Двете госпожи така се увлякоха в оборването на "тезата", че пропуснаха да отбележат, че vanilia написа:
"Магс,чела съм на много места,че полът може да се определи от 12-та седмица(от зачеването) "и продължават да се интересуват кой познавал в 12 г.с. Щото на тях им познали в 15 г.с. (което на практика е 13 от зачеването - т.е, същото, което и Ванила казва). Ама, нейсе, разговор да тече..... Laughing  Laughing
Цитирай

София

Здравейте Smile

Моят термин е на 21. 12, но много ми се иска да се роди мъничко по-рано. Все си мисля, че да имаш рожден ден на Коледа не е много хубаво, защото все ще си минаваш с един подарък Confused

Това ми е втора бременност Very Happy Имаме си щерка на 6г.

Желая на всички бъдещи мами щастливо и безпроблемно бременеене Very Happy  Very Happy  Very Happy
Цитирай

София

Цитат на: Jenny

Все си мисля, че да имаш рожден ден на Коледа не е много хубаво, защото все ще си минаваш с един подарък Confused

Jenny,
много си права! Very Happy
Аз съм родена на 27.12, а моето бебче също се очаква по това време. Цял живот минавам с 1 подарък, а покрай бебчо живот и здраве и без него мога да си остана  Wink
Но за сметка на това пък ти е страшно празнично по това време на годината.
Цитирай

София

Силвия, какво стана с твоята гинеколожка? Направи ли ти най-накрая изследвания? Какво реши, ще ходиш ли в Тина Киркова?Виждам, че сме с термини почти в един ден, та да си ходим заедно  Laughing .  Аз вече се записах, ама май не съм много доволна......Може и в мен да е причината, да имам прекалени очаквания, ама....Платих си 200 лв., а дори не ми дадоха телефон на който да търся доктора (Вакрилов), ако нещо имам да питам и той не е там (а той е там само в сряда), препратиха ме после към женската консултация и ми казаха там да си ходя по принцип, а Вакрилов цял да ме гледа на видеозона само.....да не говорим, че в лабораторията ме разреваха... Evil or Very Mad Както и да е.....Два дни след като ходих там, май направих някакво хранително отравяне с повръщане, разстройство и температура и какво, пак опрях до частния си гинеколог, на който му плащам по 30 лв. на преглед, но имам всичките му възможни координати и мога да го търся 24 часа....Не ми дадоха и резултатите от изследванията. Като питах по телефона в женската консултация, ми казаха, че били "добре".....Чак като отида на 14 Юли на консултация, ще ми гледат старите резултати....Не ми изглежда много логично, та смятам да им се изтреса 2 дни по-рано да ми напишат бележките за изследвания и да си дам кръв и урина, та като отида на 14-ти да има какво да гледат....Хич не ме интересува какъв е редът им...

Бях и при Мазнейкова и както вече споменах по-рано, тя ми каза, че в 12 седмица е възможно да се определи пола с точност 70%, та засега данните са за момиче!!!! Иначе всичко изглежда наред. Другата седмица ще ми вземат кръв за биохимичния скрийнинг. Чувствам се сравнително по-добре от преди. Малко съм притеснена, че след натравянето никой не ме е гледал, но се надявам да няма проблем.
Цитирай

София

Едва днес се чух с гинеколожката, защото бях малко на моренцето sport027 разбрахме се да отида във вторник (най-накрая). Каза ми да отида сутринта, за да ми пусне всички необходими изследвания:2thumbsup: Нямам търпение!
Ще я видя как ще ми се държи във вторник и ако не съм доволна я сменям! Ако се запиша в Тина Киркова наистина можем да си ходим заедно, супер  Wink
Във вторник ще кажа как е минало.
Цитирай

София

Надявам се и аз всичко да ти е наред след това натравяне!
А какво е биохимичния скрийнинг?
Цитирай

София

Чак като отида на 14 Юли на консултация, ще ми гледат старите резултати....Не ми изглежда много логично, та смятам да им се изтреса 2 дни по-рано да ми напишат бележките за изследвания и да си дам кръв и урина, та като отида на 14-ти да има какво да гледат....Хич не ме интересува какъв е редът им...

и аз съм на 14-ти юли за 2-ра консултация и изследвания.. може да се видим там  Laughing на мен ми написаха бележките за 14ти още първия път (явно да не им влизам само за това  Rolling Eyes ) или може би защото бях с лекарката си.. незнам.. но и тя просто каза `добри са` когато я попитах по телефона за изследванията.. не съм сигурна, че бяха пред нея или пък че си спомня кои точно са мойте или коя точно съм аз  Laughing  явно, ако има нещо притеснително само ти обръщат по-специално внимание.. иначе по каналния ред и до следващия път  Rolling Eyes
Цитирай

София

Магс, аз съм от 10,30 ч. на 14-ти. Може да се уговорим как да се разпознаем и да му праснем по една минерална вода  Laughing
Силвия, биохимичния скрийнинг е изследване на кръвта в което се измерват нивата на алфа-фетопротеини, чрез които се установява степента на риска за някои заболявания като спина бифида (раздвояване на гръбначния стълб), синдром на Даун и пр. ужасии.....По принцип не е задължително, но аз съм на 31 години и имам 1 спонтанен аборт миналата година, та реших да го направя. То не е изследване с категорични резултати, по-скоро оценка дали съм в рискова група. Прави се и ултразвук, чрез който измерват някакви дъгички и разстояния по бебето.  Ако има съмнения, се прави изследване на амниотичната течност.
Цитирай

София

Магс, аз съм от 10,30 ч. на 14-ти. Може да се уговорим как да се разпознаем и да му праснем по една минерална вода  Laughing

Laughing   и да премерим коремите Laughing  Laughing  на мен ми написаха 10 ч., ама аз ще изприпкам по-рано, че при мойта имаше още 3 записани за 14-ти (преди мен естествено), та поне да ми пуснат кръв преди да се наредя на опашката за мерене, теглене и т.н... пусни ми лична с мейл.. мога да ти пратя снимка и ще се намерим..  Laughing
Цитирай

София

Здравейте,  Very Happy
днес най-накрая ме регистрираха.  Докторката се държеше този път по-мило и каза, че всичко ми било като по часовник jumpuu Назначи ми изследвания и другият четвъртък съм пак при нея да видим какво е излязло от тях.
Направи ми забележка само, че съм много напрегната и много нерви хабя, а това се отразявало по някакъв начин на мускулите на матката (или нещо такова).
Вие как сте, нещо се загубихте  Very Happy
Пишете какво става с вас
Цитирай

София

Направи ми забележка само, че съм много напрегната и много нерви хабя, а това се отразявало по някакъв начин на мускулите на матката (или нещо такова).
Вие как сте, нещо се загубихте  Very Happy
Пишете какво става с вас

Мойта като разбра в каква стресова обстановка работя и как се припичам по 10 часа на ден минимун пред монитора в офиса, ме изгледа ужасено и предложи да ме "хоспитализира" още в третия та до края на бременността  Sad  ама къде ти.. сметки, сметки и накрая пак на работа   Evil or Very Mad  Laughing
Цитирай

София

Магс, стоенето пред компютъра вреди ли на бебчо. Моята работа също изисква нон стоп киснене пред компютъра или по-точно 8 часа на ден.
Цитирай
Аз съм Катя за първи път пиша в този чат, но ми хареса темата и аз ще раждам през декември (евентуално) термина ми е на 3.12.2004 г. Така като чета вашите проблеми ми е доста полезно, но не знам какво мога аз да споделя с вас. За сега бременността ми е доста нормална, само лежах в болница преди две седмици заради грип (пазете се много от случайни контакти) във 2-ра градска и отделението за патологична бременност не ми хареса много, казаха че родилното било в доста добро състояние и има много специалисти от Мед. акад. Аз мисля да ходя на курса в Тина Киркова, но не знам дали не е още рано.
Ако някой е ходил там моля да ми каже дали е полезно.
Цитирай

София

Магс, стоенето пред компютъра вреди ли на бебчо. Моята работа също изисква нон стоп киснене пред компютъра или по-точно 8 часа на ден.

ми доколкото знам не е хубаво.. как и доколко вреди не съм сигурна, че някой може да каже с точност.. но все пак е облъчване нали?! на мен лично очите ми са вечно кървясали и главата непрекъснато ме боли от зяпане в екрана.. т.е. със сигурност не е добре за мен, нито пък за теб, а какво остава за малките ни бебоци..  Confused и със сигурност ще сме мноооого по-добре ако се разхождахме на чист въздух в парка, вместо да висим пред мониторите
Цитирай

София

Цитат на: katie®
Аз мисля да ходя на курса в Тина Киркова, но не знам дали не е още рано.
Ако някой е ходил там моля да ми каже дали е полезно.

Всички казват, че е полезно, но и аз не мога да преценя дали не е още рано.. може би към края на 5-ти, началото на 6-ти месец.. незнам... вие как мислите момичета?
Цитирай

София

Добре дошла, katie®

И аз мисля, че ни е още раничко....Всъщност не съм наясно колко продължава този курс, но и аз смятам, че към 6-7 месец е по-удачно.
Цитирай
Благодаря ви много, че ми отговорихте. Все пак моя татко е много нетърпелив и всеки ден говорим за този преглед. Бихте ли ми споделили някоя от вас ходила ли е там и наистина ли след курса правят 3Д ехограф на бебето, защото четох, че било много готино да видиш бебето по този начин.
Цитирай

München

Здравейте коремчета  Razz ,

много се радвам, че им тема за декемврийските майки, аз тъкмо мислех да пусна едно запитване дали има такива.
Аз, живот и здраве, ще бъда една от тях. Терминът ми е на 10.12.04, в момента съм 18 та седмица (тук ги броят винаги от зачеването). Аника, с теб сме май най-близо Wink
Ходила съм досега общо 6 пъти на лекар, последнят път беще сега в петък. Безкрайно съм щастлива, че бебо е добре, ритка си на воля, а аз още не го усещам. Полът също ми каза лекарката, че е рано да се каже, а и аз нямам никакви претенции, искам само да е живо и здраво. Това ще ми е 1во дете и "работихме" доста време за него.
Тук препоръчват пиене на фолива през цялата бременност, и освен това пия магнезий. Витамини пих 2ия месец, защото ми беше лошо и не задържах храна почти.
Желая ви на всички вас една прекрасна бремнност, бъдете здрави и спокойни  Very Happy
Радвам се, че ще обменяме опит и настроения!  Razz
Цитирай

София

Здравейте момичета,
с някои от вас се познаваме от Дир-а, но там в последно време темата на Декемврийките стана малко скучничка, та реших да се регистрирам и тук Smile . Иначе аз съм добре. От топлото време започнах да получавам отоци по краката, за моя голяма радост нямам албумин, но пък хемоглобина ми е нисък-102( едва на 14.07 съм на консултация и тогава ще видя дали трябва да пия желязо или... Rolling Eyes ) Освен това на 14.07 ще ходя при д-р Мазнейкова и се надявам всичко да бъде ОК.
Ами това е от мен. Пожелавам ви всичко най-хубаво!
Деси
Цитирай

София

Здравей Деси,
добре дошла при нас  Very Happy
А какво е албумин? Embarassed
Цитирай

München

Добро утро отново в понеделник,
исках да ви попитам колко общо килограма сте наддали от началото на бремнността?
Аз първите месеци свали 2 кила, обаче за последните 2 седмици си ги ка4их.  Embarassed  Ако се движа с такива темпове...не знам докъде ще я докарам.
Лека работна седмица и се надявам да пишете често.

Цвети
Цитирай

София

Здрасти Цвети  Very Happy
до този момент съм качила около 4 - 5 кг. Вече започнах да се примирявам с това, че ще стана  261uu  Докторката ми беше казала да не се тъпча, но ..... то е неудържимо Wink Успокоявам се само с това, че допреди да забременея бях слабичка, та има накъде да пълнея Very Happy
Цитирай

София

За първите 3 месеца май нищо не бях качила.. сега може би 1-2 кг. На 14.07. като ме премерят на техния кантар, ще мога да направя сравнение с това което отбелязаха преди месец.. вкъщи май нещо не ми е много верен - все си седи на 51-52, пък аз съм си горе-долу толкова   Confused
Някой усети ли вече бебо да мърда??? Аз нищо не усещам  Crying or Very sad
Цитирай

София

Цитат на: 6o6i
Добро утро отново в понеделник,
исках да ви попитам колко общо килограма сте наддали от началото на бремнността?
Аз първите месеци свали 2 кила, обаче за последните 2 седмици си ги ка4их.  Embarassed  Ако се движа с такива темпове...не знам докъде ще я докарам.
Лека работна седмица и се надявам да пишете често.

Цвети

Аз съм качила 2кг. до сега, но това изобщо не ме успокоява Very Happy .
През първата си бременност бях качила 28кг.  Embarassed  Embarassed  Embarassed  и ми трябваха около 2 години, за да вляза отново в 28 номер дънки  Very Happy .
Сега се меря по 3 пъти на ден и уж се опитвам да не се поддавам на лакомията ама... Embarassed не се получава винаги.
Иначе съм чела, че е нормално през цялата бременност да се качат около 12- 18кг.
Цитирай

София

Аз го усетих  Very Happy  Very Happy  Very Happy , ама на мен ми е за втори път (бременеенето), а знам, че при 2-ра бременност доста по-рано може да се усети бебето.
Ако ти е за първи път би трябвало да го усетиш някъде към 18-20 седмица, така че въобще не се тревожи Very Happy
Цитирай

София

Иначе съм чела, че е нормално през цялата бременност да се качат около 12- 18кг.

Доколкото знам - 10-12 кг. е нормалното наддававане през бремеността.. останалото е лакомия  Wink
Цитирай

София

Аз го усетих  Very Happy  Very Happy  Very Happy , ама на мен ми е за втори път (бременеенето), а знам, че при 2-ра бременност доста по-рано може да се усети бебето.
Ако ти е за първи път би трябвало да го усетиш някъде към 18-20 седмица, така че въобще не се тревожи Very Happy

Не че съм се притеснила особено, ама много искам вече да се разшава... чакам, чакам.. а то - мързелува  Laughing
Цитирай

Здравейте!!! Very Happy
Дотук съм с 3.5 кг отгоре,все още си нямам бременни дрехи,но вече имам нужда,тъй като си имам една "униформа",която нося почти нон-стоп,тъй като нищо друго не ми става,т.е мога да нося и други дрехи,но ми стягат коремчето и се чувствам кофти.
Иначе днес съм на УЗ,много ми се иска бебочето да е добре и да го зърна поне за миг... Laughing
Преди около седмица усетих нещо много особено,мисля,че беше бебо, Shocked  Smile но оттогава...колкото и да го моля да шавне ниКЪВ го няма,а така ми се иска да го усетя пак... Rolling Eyes
Някой носи ли специален сутиен за бременни?Мисля да тръгна на пазар,но съм абсолютно дезориентирана...
Желая ви всичко най-най!!!! Very Happy
Цитирай

München

Здравейте,

аз още не съм усетила бебо, така ми се иска вече да започне да ритка, да знам поне, че наистина съществува  Very Happy . Дано е скоро, лекарката ми каза, че е нормално да започне към 20тата седмица, така че имам още 2.

И на мен не ми стават почти дрехите, а за рокли е студено.
Аз още от 2 месеца съм с най-обикновен сутиен за кърмене, много е удобен, без дантели, банели и други. Забелязах обаче, че в началото много ме боляха гърдите, а сега са много по-спокойни. При вас така ли е?

Лек ден!
Цитирай

София

Забелязах обаче, че в началото много ме боляха гърдите, а сега са много по-спокойни. При вас така ли е?

55
И при мен е същото, от известно време въобще не ме болят, аз си нося нормални сутиени, дори не знам защо се налага да си купуваш други 33uu
Цитирай

София

Забелязах обаче, че в началото много ме боляха гърдите, а сега са много по-спокойни. При вас така ли е?

55
И при мен е същото, от известно време въобще не ме болят, аз си нося нормални сутиени, дори не знам защо се налага да си купуваш други 33uu

И мен не ме болят вече, но за съжаление наличните сутиени са ми доста тесни, с банели и т.н.  Аз си купих един от тия ластичните, безшевни сутиени.. ужасно ми е удобен и зарязах всичко друго.. ще си купя още един такъв и забравям за тоя проблем. Всичко старо е на изчакване  Wink  вкл. всички дънки, панталони, сака, поли и т.н. нося няколко ластични рокли и поли.. и това е.. мисля да изкарам лятото с тях.. пък после с големия корем ще му мисля  Laughing
Цитирай

Варна

Хей мами! Получавали ли сте контракции? Преди 2 седмици за пръв път усетих една (бебето не ми е първо). После получавах през ден-два. Но вчера направо ми спря тока! При преглед с ехограф ясно се виждаше силна контракция, която направо беше притиснала бебо. То горкото се мяташе като риба на сухо и с ръчички и краченца "блъскаше" корема-камък. Едва след около 4 часа с Магнерич и Но-шпа корема ми се успокои. Какво бе това чудо, незнам!!!
Цитирай

München

Здрасти Ивета,

на мен ми е 1ва бременност и точно не знам "що е то контракция", но мисля,че усетих нещо  Embarassed . Коремът ме болеше долу ниско ужасно много, на периоди, но всичко трая най-много 5 минути. Не знам контракция ли беше или нещо от екзотичната храна, която ядох предния ден...Кажете вие, опитни мами какво чувствате!

В книгите пише, че е нормално да имаме от време на време контракции, така матката се погтотвя за раждането....де да знам. Надявам се всичко да е наред при мен.

6o6i
18та седмица  :B-fly:
Цитирай

София

И аз не знам какво се усеща, когато имаш контракции. Понякога ми се случва да ме присвива корема както, когато много се притесняваш, но то сигурно си е от притеснение. Докторката ми направи забележка докато ме гледаше на ултразвук, че съм много напрегната и по този начин се дразнят мускулите на матката - това ли са контракции?  a11
Цитирай

München

И аз не знам какво се усеща, когато имаш контракции. Понякога ми се случва да ме присвива корема както, когато много се притесняваш, но то сигурно си е от притеснение. Докторката ми направи забележка докато ме гледаше на ултразвук, че съм много напрегната и по този начин се дразнят мускулите на матката - това ли са контракции?  a11

Казват, че болките наподобяват тези при менструация. Аз обаче нямах болки в корема, по-скоро неприятно усещане, но не и болка. Болеше ме обаче кръста винаги, така че и аз не знам какво да очаквам.  Question  Question  Question

Поздрави

6o6i
Цитирай

София

Аз също имам контракции, даже лекарят ми каза да си пия нон-стоп Но-шпа 3 х 1 на ден, но аз не го правя......Не ми се струва редно да се тъпча с хапчета. Но пък затова ходя всяка седмица на частно да гледам бебока, та да ми е спокойно, че не го застрашавам....Това, което повече ме притеснява, е че съм ОГРОМНА!!!! Хората си мислят, че съм минимум в 6-ти месец.....Направо невероятно. Вдигнала съм 5 кг. и коремът ми не голям, а ГРАМАДЕН!!!! Боже, ако върви така, незнам как ще е в напредналите месеци....Вчера си купих костюмче от Бенетон и единственото, което ми стана е размер Х за 6-9 месец!!!!! Как сте вие?
А, момиченцето дето 70 процента видя Мазнейкова, миналият петък му пораснала пишка, поне според д-р Димов, които ми е частния гинеколог. Сега в сряда съм на консултация при д-р Вакрилов, да видим той какво ще каже...Добре, че има само 2 пола  Laughing
Цитирай

München

Но пък затова ходя всяка седмица на частно да гледам бебока, та да ми е спокойно, че не го застрашавам....

И аз бих го гледала не всяка седмица, а всеки ден хехе  Laughing Така ще съм най-спокойна, нищо, че казват, че прекалено много ултрашал вреди на бебето.

Аз не се чувствам изобщо огромна. Но все пак съм наддала 3 кила. имам нещо като коремче, но май само като се наям  Wink Но при всеки е различно, така че не се тревожи. Важното е да се чувстваш добре.

Вие всички от момента на оплождането ли си смятате седмиците? Тук ги смятат от деня на последната менструация и аз затова съм 18та (а от утре живот и здрве вече и 19та  Very Happy )?

Поздрави.

6o6i
Цитирай

София

Вдигнала съм 5 кг. и коремът ми не голям, а ГРАМАДЕН!!!! Боже, ако върви така, незнам как ще е в напредналите месеци....Вчера си купих костюмче от Бенетон и единственото, което ми стана е размер Х за 6-9 месец!!!!! Как сте вие?

Здрасти мкп  Very Happy

аз също съм качила около 4-5 кг. Явно добре си похапваме с теб.  Wink На мен едни хора ми казват, че коремчето ми е голямо и ми дават някой месец в повече, други пък, че съм си точно, зависи какво си облека. От 2 дни се отказах от тесните дрехи и си купих една рокля, с която май въобще не ми личи, доста е широка. Замисляла ли си се, че бебчетата може да са  ylinfant  ylinfant Very Happy
Цитирай

софия

искате ли да се срещнем декемврийски мами да пием по едно Very Happy  сокче, ако има желаещи нека се обадят и ще измислим къде.Чао  на всички и леко бременеене
Цитирай

София

Вие всички от момента на оплождането ли си смятате седмиците? Тук ги смятат от деня на последната менструация и аз затова съм 18та (а от утре живот и здрве вече и 19та  Very Happy )?

и тук така ги смятат - от деня на последната
Цитирай

София

Момичета, колко от вас работят и как Ви понася?? Аз вече почвам сериозно да се изнервям.., а обстановката и без това е доста напрегната.. на всичко отгоре мисля,че допълнително ме товарят откакто разбраха, че съм бременна  Evil or Very Mad 10-11 часа на ден не ми мърдат.. ще се побъркам  Sad
Цитирай

софия

не знам дали е от бременността но съм се изнервила доста, станала съм доста дребнава и раздразнителна, при вас как е това дали не е някакъв вид бременна депресия Very Happy
Цитирай

София

На мен вече въобще не ми се работи Embarassed Загубила съм всякакъв интерес, много ми е досадно, станала съм и много мързелива  Blush
Цитирай

München

Привет и от мен,

аз работя, но засега само по няколко часа на ден и е доста поносимо.
Не се претоварвайте, лекарката ми каза, че около 20тата седмица трябва да се "понамалят "оборотите вече. Да не ви пука от шефове и от спешна работа! Детето ви е най-важното в този момент  Very Happy

Лек ден

6о6и
19та седмица  :B-fly:
Цитирай

София

Аз от началото на бременността съм станала зла... Confused Нямам търпение да изслушвам, непрекъснато се сопвам на хората, крещя (най-вече по майка ми), карам се непрекъснато с таткото, рева от яд най-редовно....Въобще, не се търпя Evil or Very Mad

Аз също работя, но почнах да идвам на работа към 10 и да си тръгвам към 5. Мързи ме страшно....

Радостина, идеята за среща е добра....Давай идеи.

Магс, какво се уговаряме за другата седмица? Ще ходиш ли на консултацията на 14-ти? Ако искаш, като пристигна в болницата, ще ти звънна на мобилния. Някой друг на консултации в Тина Киркова на 14-ти?

Шоши, нашият татко е немец. Вашият и той ли? Къде живеете?
Цитирай

München

Шоши, нашият татко е немец. Вашият и той ли? Къде живеете?

Не, нашият бъдещ си е българче  Laughing .

Как се отразява животът на вашия в България?

С удоволвствие бих се присъединила към срещата ви, но скоро няма да се прибирам  Crying or Very sad После да разкажете как е било, моля  Very Happy
Цитирай
Zdraveite momi4eta,
sega mi e po-dobre kato znam 4e ne samo az sam s goliam korem i zla kato baba iaga Twisted Evil  Twisted Evil Vikam i po decata i po maja mi a kak shte me iztarpiat do kraia ne mi se misli!?

Ideiata za sreshta e strahotna!!! Razz Ako iskate moje da se vidim v Sofia Lend na hladno?

MKP, nai-posle da vidia i oshte niakoi ,koito hodi pri dr.Dimov!Mnogo iskam da 4uia mnenie za nego.Az hodia tam ot 4godini, no v momenta sam malko razdvoena i shte se radvam da kajesh dali si dovolna.Ti pri nego li shte rajdash?
Cao za sega, zaminavam malko na more, no shte poglejdam ako pishete neshto za sreshta.

Kak ponasiate jegite?
Цитирай

София

Магс, какво се уговаряме за другата седмица? Ще ходиш ли на консултацията на 14-ти? Ако искаш, като пристигна в болницата, ще ти звънна на мобилния.

ок, там съм. писали са ме за консултация в 10, но аз ще гледам да се занеса към 9 .. да дам кръв и т.н. така че,  ще съм там някъде.. обади се.
Цитирай

Искам да ви питам...абе,вие всеки месец ли давате кръв,мръв,урина за изследване?Че скоро бяхме на УЗ,но гинекологът ми не ме прати на изследвания... Shocked И сега се чудя...
Цитирай

München

Здрасти ванилия,

аз давам всеки път урина и ми мерят кръвното и теглото. Кръв дадох 1я път, за да се определи кръвната група и хемоглобина и оттагава не са ми взимали. Лекарката ми каза, че следващият път ще е около 24та седмица.

Приятен уикенд Smile

6o6i
19та седмица  :B-fly:
Цитирай

София

Момичета, моля ви кажете ми от къде си купувате дрешки за бременни, или такива, които стават за целта  Very Happy
На мен вече нищо не ми става Sad , и от няколко дена обикалям, но освен вталени роклички, тесни къси фанелки и тесни панталони нищо не откривам.
Моля ви, ако някоя от вас е открила нещо подходящо да сподели.
Предварително благодаря!
Цитирай

ШОШИ,мерси за отговора Very Happy
Jenny,за мен това си е проблем,защото с онези дрехи за бременни,които предлагат по магазините изглеждам по-скоро като лелка,а не като бременна,явно ще трябва да се огранича с една рокля за бременни,която имам от сестра ми,и само да сменям блузите под нея...И без това не ми се дават много пари за слонски номера Embarassed  Laughing
Цитирай

София

Искам да ви питам...абе,вие всеки месец ли давате кръв,мръв,урина за изследване?Че скоро бяхме на УЗ,но гинекологът ми не ме прати на изследвания... Shocked И сега се чудя...

Аз дадох кръв и урина на първата консултация, а бележките за втората - след месец точно - пак са ми написали и за кръв и за урина..  хемоглобина трябва да се следи редовно, така че да не се помайва тоя доктор - и да ти назначава съответните изследвания..
Цитирай

Магс,то и аз си мислех така,ама гинекологът явно не е на същото мнение...От първия преглед и първото изследване минаха 6 седмици...Мерси,вече знам,какво да правя по въпроса Smile
Цитирай

София

Здрасти,

и на мен всеки месец ми взимат кръв и урина освен УЗ-то, кръвното и килограмите. Извън редовните в Тина Киркова аз си ходя на УЗИ частно, ей така, за всеки случай. Освен това, от ЖК в 16-17 седмица дават за биоскрийнинг направления, а към 20-та за феталната ехография и още едно, дето го забравих Embarassed

А по отношение на дрехите - аз ходих на новия, Премаман, ама е скъпичък. Бенетон също имаха сладки неща - аз си купих панталон и блузка от намалението. Незнам дали още има намаление, пробвай, струва си. Само дето не са останали много неща.....
Цитирай

София

Къде се намира Премаман? Чувала съм, че там има много симпатични дрехи.
Цитирай

София

След Булбанк на бул. Тодор Александров. Наистина са добри като материи, аз нещо обаче не харесах разцветките. Има и рокли, и поли, и панталони, и бански (на цена 120 лв). Има и много сладки бебешки дрешки също, ама и цените им са сладки. Аз се влюбих в една рокличка за 6м. бебе, на която цената се оказа, че е 60 лв. Shocked Изкушението обаче е голямо и едва се удържам да не купувам от сега. Раничко ми е май  Embarassed
Иначе мебелите не са скъпи. Аз вече си харесах легълце и скринче... Поискай си каталог, защото не всичко е изложено.
Цитирай

София

Аз мислех, че има само дрехи, ще разгледам, а кое е било 60 лв - рокля за 6 м.  Shocked бебе или рокля з бременна в 6ти месец  Very Happy
Цитирай

София

Ще ти се да е за мами, ама нееее...... Laughing За 6 мес. бебе е, за мами е 60лв х 3  минимум, зависи какво си купуваш....банскияр както отбелязах, е 120 лв Laughing
Цитирай

София

Shocked  Shocked  Shocked Лелееее, тея са луди! Отказвам се да ходя да го разлеждам  cry
Цитирай

София

Ще ти се да е за мами, ама нееее...... Laughing За 6 мес. бебе е, за мами е 60лв х 3  минимум, зависи какво си купуваш....банскияр както отбелязах, е 120 лв Laughing

ааааа ужас кви са тия цифри бе?!  Mad
Цитирай

София

Урааааа... бебко ритка вече два дена  Laughing  Laughing  Laughing първия път беше странно, съвсем за кратко и не бях много сигурна.. ама сега рита, та се къса.. ех, че хубаво   #Milti усещането е просто прекрасно  Laughing
Цитирай

München

Честитооооо!!!!
И аз май усещам нещо,ама като не съм сигурна какво точно трябва да е  Rolling Eyes Все едно водни мехурчета се пукат  Very Happy .

6o6i
19таседмица :B-fly:
Цитирай

София

Честитооооо!!!!
И аз май усещам нещо,ама като не съм сигурна какво точно трябва да е  Rolling Eyes Все едно водни мехурчета се пукат  Very Happy .

6o6i
19таседмица :B-fly:

Laughing  точно това е.. бебко побутва.. и аз го сравнявам с пукане на мехурчета.. даже като си държа ръката отгоре се усеща.. не е ли страхотно  Laughing
Цитирай

София

Хей момичета, това е супер! Very Happy
Нямам търпение и аз да го усетя моето миличко бебче, още някъде 2 седмици трябва да почакам май. Магс, ти в коя седмица си?
Цитирай

София

Хей момичета, това е супер! Very Happy
Нямам търпение и аз да го усетя моето миличко бебче, още някъде 2 седмици трябва да почакам май. Магс, ти в коя седмица си?

Вече съм в 19 г.с., но всъщност първия ритник беше в последния ден на 18 г.с... съвсем по график.. аз тамън бях взела да се тръшкам ,че е мързел и не шава  Laughing  Laughing  
ще ти хареса.. малки сладки побутвания.. страхотно е  Laughing
Цитирай

München

Laughing  точно това е.. бебко побутва.. и аз го сравнявам с пукане на мехурчета.. даже като си държа ръката отгоре се усеща.. не е ли страхотно  Laughing

Да, супер е усещането  Laughing  Laughing  Laughing
Да са ни живи и здрави малките красавици или красавци  Very Happy
Пожелавам на всички скоро да ги усетят!
Лека вечер!!!!!!!!

6o6i
от утре 20та седмица  :B-fly:
Цитирай

И АЗ ГО УСЕТИХ!!!! Razz  Very Happy  Razz Вече съвсем ясно!Тъй като не ям нищо сладко,вчера изпих един млечен шейк,беше доста сладък,явно на моя бебун му е харесало,защото 10-15 минути след това усетих,как ритка!Вече не бяха мехурчета като миналият път,а си беше съвсем реално! Laughing
Днес ми се прииска пак да го усетя,дори "го почерпих" с крем карамел,ама тц... Rolling Eyes или не е в настроение или спинка,но съм доволна,че съвсем скоро ще го усещам много по-често(пу-пу!)
Цитирай

София

Момичета, моля ви кажете ми от къде си купувате дрешки за бременни, или такива, които стават за целта  Very Happy
Предварително благодаря!

Аз лично когато ходих по магазините за бременни нищо не си харесах. Даже се уплаших. Взела съм назаем от разни приятелки, които вече са били бременни и се чувствам чудесно.  Wink
Цитирай

София

Извинете, но пропуснах да се представя. Регистрирах се днес.
Терминът ми е на 12 декември и очаквам момиченце. Според думите на доц. Томова : " Не само не виждам нищо да стърчи, ами виждам и срамни устни!"

Иска ми се да присъствам на среща, ако се организира скоро такава. Аз в момента не съм в София, но м/у 24ти юли и 1ви август ще съм. Трябва да ходя на прегледи и т.н.

От три дена вечче усещам бебинка да мърда. Страшно много ме е гъдел! Усетих и 2-3 ритника, но основно ме гъделичка.
Цитирай

München

Цитат на: Yanche
Извинете, но пропуснах да се представя. Регистрирах се днес.
Терминът ми е на 12 декември и очаквам момиченце.

Здрасти Янче,
и добре дошла при нас  Laughing
Честито "поритване", усещането според мен е прекрасно. Радвам се всеки път  Razz
Лека бременноост!

6o6i

20та седмица  :B-fly:
Цитирай

София

Момичета докъде сте с килограмите..?! аз съм в 20 г.с. и на последната консултация преди седмица бях качила само половин килограм, но пък на талията цели 10 см !!! през първите 4 месеца - не повече от 1 кг... въобще наддавам само на корем.. докторката каза, че според новите тенденции - 7-8 кг за цялата бременност било съвсем нормално, а не както тук се води 10-12 кг.. просто си се чудя..
Цитирай

Шумен

Спокойно, Магс, аз съм в 18 г.с. и съм качила само 1кг, обаче корема ми расте като за световно. Предполагам си се храниш нормално, така че няма какво да се притесняваш. При мен май се получава от това, че вече не ям бял хляб и почти не ям сладки неща. Щом се чувстваш добре, няма проблеми. Бебо като си иска нещо си казва, ако трябва да качваме, ще качваме, има време, нали така Smile
Цитирай

София

мойта докторката каза, че след 6 месец и вода да пийнеш качваш килограми  Laughing , така че по-добре да не се качва много в началото..
Цитирай

Луксозенец

Темата късае майките, но нашата не влиза в такива форуми, та викам, аз ще се похваля от нейно име Wink Терминът й е на 28.12, или поне щъркела обеща тогава да дойде. Дано е точен SmileЧета, че вашите бебоци шават осезателно.  Чудесно Smile И при нас е така. Усещането наподобявало пърхането на пеперудата с крилата. Но вие това го знаете.
Ние сега сме в стадия "Ох, пъпчето ми се променя с всеки изминал час-става все по-плитко" Smile Много си го наблюдава и му се наслаждава моята любима. Друго актуално е опъването на корема. Имала чувство, че ще й се разкъса. Преди да забременее беше 49 кг (френско гадже Wink ), а сега е 54. За 5 месеца-5кг. 3 кила са й гърдите хихихи .
Няма какво ново да ви кажа. Вие всичко си знаете. По-скоро аз като мъж, наблюдавайки отстрани, научавам доста за този велик процес-бременеенето Wink
Леко раждане желая на Декемврийските майки Smile
Цитирай

София

Аз също изобщо ненаддавам с килограмите - само на обем... От началото досега съм наддала 1-1,5. Но моя лекар ми каза че за моите килограми, които съм си по принцип трябва да наддам максимум 9-10. И това е нормалното, за да няма проблеми после със свалянето. Най-важно е да се храним добре, с полезни храни... и сладкото да остане на много заден план... Smile
Цитирай

München

Здравейте бъдещи мами,

радвам се да чуя нещо от вас.  Laughing
Аз също мислех а поставя тази тема другата седмица, тъй като четвъртък съм на лекар и тогава ще мога със сигурнсот да разбера колко килограма съм качила. Предният път бяха 3, сега сигурно ще имам още някой отгоре.
Най-важното е да се храним колкото можем здравословно, пък килограмите са супер индивидуални и се после се смъкват.  Wink
Иначе кормчето вече доста се вижда и аз съм много горда с него  Laughing Ще дойде момента когато ше започнат да ни тежат, но при нас хубавото е, че ще е есента.
леко бременеене и след прегледа ще пиша пак  Wink
6o6i
20та седмица :B-fly:
Цитирай

София

Цитат на: Future pere
Ние сега сме в стадия "Ох, пъпчето ми се променя с всеки изминал час-става все по-плитко" Smile Много си го наблюдава и му се наслаждава моята любима. Друго актуално е опъването на корема. Имала чувство, че ще й се разкъса.

и мойто пъпче се изравни, скоро май ще щръкне напред  Laughing но не усещам никакво опъване на корема  Confused  съвсем кротко си расте и големее  Laughing
Цитирай

София

Завиждам ви на всички. Аз съм един малък (даже не и толкова малък) хипопотам. Дигнала съм 7 кг. а коремът ми е грамаден. Магс ме видя какво съм чудовище. Просто се плаша като си помисля, че при мен се очертават поне 30 кила отгоре. Незнам защо. Не че ям много. Не ям и сладко въобще и изобщо  Confused , но пълнея с бясна сила....Коремът ми особено...Изглеждам като в 7 месец, а и дупе съм заформила....Да не говорим, че съм висока 1.20 м. с вдигнати ръце  Rolling Eyes
Как я карате иначе? Какво става със срещата? Хайде, че аз смятам да се отправям към морето. Поне във водата ще се почувствам лееекичкаааа.... Very Happy
Цитирай

МКП,не се притеснявай,възможно е да качиш някой и друг килограм,а после да спреш да качваш.Една моя позната така беше качила 12кг до 6-я месец,а общо 14!Щом не се тъпчеш като прасе с нездравословни храни,според мен няма за какво да се притесняваш.Поне засега.Времето ще покаже.

Аз качих 4 кг дотук Shocked
Цитирай
zdraveite bade6ti mam4eta,moqt termin e na 3 dekemvri.Ve4e sam v 21 g.s.Drexite ne mi stavat,no tova ne me interesuva,za6toto e neveroqtno use6taneto,4e v teb raste edin nov jivot.Leka bremennost i bezproblebno rajdane na vsi4ki mam4eta.
Цитирай

София

Завиждам ви на всички. Аз съм един малък (даже не и толкова малък) хипопотам. Дигнала съм 7 кг. а коремът ми е грамаден. Магс ме видя какво съм чудовище. Просто се плаша като си помисля, че при мен се очертават поне 30 кила отгоре. Незнам защо. Не че ям много. Не ям и сладко въобще и изобщо  Confused , но пълнея с бясна сила....Коремът ми особено...Изглеждам като в 7 месец, а и дупе съм заформила....

Спокойно - аз се посъветвах за ранните големи кореми.. Laughing  Майка ми твърди, че също така е била с огромен корем още в 4-5 месец и после почти не е наддавала.. всичко за цялата бременност 10 кг.  така че, не се притеснявай - природата си знае работата..
и аз мисля за малко да отскоча до моренце.. но сигурно за малко през август.. въпреки не ми се пържи много-много по плажовете в тия жеги.. май по-добре на планина
Цитирай

София

Здравейте и от мен,  55

положението ми е горе-долу като на МКП. Качила съм не по-малко от 5-6 кг  Embarassed и коремчето ми е доста голямо. 12 кг ми се виждаха много преди няколко месеца и се чудех как може жените да качват толкова много като забременеят, а то каква стана .... положението е извън контрол.  261uu

А относно морето .... мисля да не ходя, малко ме е срам да се съблека по бански с този нов вид на изглед,  sad046 вие какво ще правите?
Цитирай

София

А относно морето .... мисля да не ходя, малко ме е срам да се съблека по бански с този нов вид на изглед,  sad046 вие какво ще правите?

аз съм влюбена в новия си голям тумбак.. и с удоволствие си го разхождам  Laughing  Laughing
Цитирай

София

Цитат
аз съм влюбена в новия си голям тумбак.. и с удоволствие си го разхождам

Видяла си ти голям тумбак Laughing  Laughing Силвия може да има предвид голям тумбак, в комплект с голямо дупе, като в моя случай, а не сладкото малко коремче, което си имаш.
Силвия, аз съм решила да плувам с рокличка - тип дълга тениска или нещо такова. В обикновен бански не влизам изобщо, а не ми се дават 120 лв. за "бременен бански".[/quote]
Цитирай

София

Да, с тениска е идея, но дали не е неудобно ... знам ли. Пробвала ли си някога да плуваш с тениска?
Цитирай

София

Не, но пък и не смятам в този си вид да се състезавам. Ще си се плацикам по плитичкото, ще си плувам "на верев", но дъното винаги да го стигам с крака! Не ми се правят експерименти, особено сега. Да не говорим, че напоследък адски ми изтръпват и ми се схващат ръцете, особено лявата. Почти всяка вечер са събуждам с изтръпнала ръка.
Цитирай

София

Цитат
аз съм влюбена в новия си голям тумбак.. и с удоволствие си го разхождам

Видяла си ти голям тумбак Laughing  Laughing Силвия може да има предвид голям тумбак, в комплект с голямо дупе, като в моя случай, а не сладкото малко коремче, което си имаш.
[/quote]

ай стига мрънкахте бе..  Laughing  Laughing разхождайте си гордо коремите, дупетата и квото там друго си имате и хич да не ви пука..  сега ви е паднало.. порадвайте му се Laughing  
и ако искаш да знаеш то моя тумбак от оня ден до сега какъв голяяяям ми е станал.. Wink
Цитирай

München

Аз съм супер щастлива с корема си  Laughing  Laughing  Laughing
И колегите в работата ми казаха, че си личало колкото гордо съм си разхождала корема  Wink Aз така си се и чувствам, де Very Happy
6o6i
20та седмица  :B-fly:
Цитирай

София

Милички, няма от какво да се притеснявате на морето  - големи тумбаци, големи дупета и т.н... Какво от това - нали сте бременни  Laughing НОРМАЛНО е  Cool А и междудругото много е неудобно да се плува с тениска!!! Казвам го за тези, които се чудеха как е.

На мен едиснтвено ми пречи това, че са ми пораснали много гърдите  и постоянно разни мъже ме зяпат и чувам реплики от рода на: "ама всичкото това твое ли е?" и т.н...  Evil or Very Mad Изключително ми е неприятно! Предполагам и на вас.

А междудругото приветсвам новодошлия татко с "Добре дошъл".

vanilia, направи ми впечтление че сме с един термин    Laughing
Цитирай

Луксозенец

Новодошлия татко е с двеста и кусур мнения зад гърба си. Това е все едно да кажеш на бременна в осмия месец "новозабременяла". Айде да не се обиждаме сега хихихи Wink
След десетина дни и ние отиваме на море. Тези дни ще ходим да си купим бански с жената. Някоя от вас по-горе беше споменала 120 лв. за бански. Ако е Онийл сигурно ще е 120. Ние сме си харесали за по 25 лв и то някакви свежарски, водят се и фирмени. Може би ако е специален за бременни ще е 120, но не е нужно да се взима такъв според мен. Имаме една позната, която си беше купила цял бански - бял на големи черни точки. Беше с бая голям корем и няма да ви казвам как изглеждаше Smile
Цитирай

София

Ама що не се печете голи бе хора? Very Happy
Цитирай

София

На мен едиснтвено ми пречи това, че са ми пораснали много гърдите  и постоянно разни мъже ме зяпат и чувам реплики от рода на: "ама всичкото това твое ли е?" и т.н...  Evil or Very Mad Изключително ми е неприятно! Предполагам и на вас.

ааааа на мен си ми харесват и циците  Laughing  веднъж в живота и аз да имам какво да покажа  Laughing  Laughing  Laughing
Цитирай

София

Цитат на: bobolenta

Very Happy  Very Happy  Very Happy Аз казвам, че ме е срам по бански, ти голи ....
Цитирай

София

Новодошлия татко е с двеста и кусур мнения зад гърба си. Това е все едно да кажеш на бременна в осмия месец "новозабременяла". Айде да не се обиждаме сега хихихи Wink

Извинявай, но съм доста разсеяна и не съм забелязала. Просто ми стана странно и мило че тука има и татковци. А сега като виждам и колко редовен посетител си незнам какво да кажа  Embarassed

За плажа - аз лично си се пека със банския от миналата година. Мажа си корема постоянно с плажно мляко с по-висок фактор и гледам в най-големите жеги (м/у 11 и 16 часа) да не съм на плажа или само под чадър.
Цитирай

Янче,кога ти е терминът? Very Happy Друг е въпросът кога ще се роди Shocked  Very Happy
И аз използвам стария си бански,той не е цял и коремът ми е на свобода Laughing ,и аз го мажа по 100 пъти на ден с ьс слънцезащитно мляко с висок фактор,както и физиономията си,та да не тръгнат клоазмите и да не заприличам на петнист леопард Laughing Wink щото шапките хич не ми стоят,а когато не съм на плаж обичам да се разхождам.
Така като бях на Слънчев бряг 2-3 пъти съм се разхождала до Св.Влас пеша за да пия кафе там,ама то разстоянието не е кой знае какво и като тръгнеш по хладно към 8 сутринта за половин час си там Very Happy
Обаче имам проблем с ежедневните гащички...Дали трябва да купувам някакво специални ,или обикновени номер "парашут" или "палатка"? Shocked Вие как го решихте този проблем?

И дали се къпете в морето или някой басейн,щото аз не-страх ме е а не пипна нещо...дали е реално?
Цитирай

München

Ох, как ви завиждаааааааааам най-благородно за моренцето  Cool .
Аз тази година ще се задоволя само с планина, ама пак е нещо.

И дали се къпете в морето или някой басейн,щото аз не-страх ме е а не пипна нещо...дали е реално?

От морето мисля, че няма проблеми, но от басейн аз хванах едни прекрасни гъбички  Evil or Very Mad Ако все пак решиш за басейн,си слагай тампон и след излизане от водата веднага го махай и сваляй мокрия бански  Wink

Приятно море и се изкъпете се и за мен !!!  Laughing  Laughing  Laughing
6o6i

21ва седмица  :B-fly:
Цитирай

Шоши,благодаря ти за предупреждението..чувала съм,че тези "прекрасни" гъбички са доста упорити и не се лекуват лесно Rolling Eyes ...Точно това ме спираше,така че предпочитам да се въздържа това лято,но догодина...ще  Very Happy наваксам
Цитирай

Имам и още един въпрос към мамите,които са на 20 седмици-колко са ви активни бебоците?Аз моя го усетих реално преди малко повече от седмица,не бих казала,че е станал много по-активен.Е,през най-активния си час(предимно вечер) наброявам десетина шавания,но през деня почти не го усещам Shocked Възможно ли е да се дължи на това,че през деня се движа и не обръщам му  внимание???
Цитирай

София

Имам и още един въпрос към мамите,които са на 20 седмици-колко са ви активни бебоците?Аз моя го усетих реално преди малко повече от седмица,не бих казала,че е станал много по-активен.Е,през най-активния си час(предимно вечер) наброявам десетина шавания,но през деня почти не го усещам Shocked Възможно ли е да се дължи на това,че през деня се движа и не обръщам му  внимание???

и моя бебко рита най-много вечер, но и през деня си го усещам..  мисля, че през седмицата просто по-малко му обръщам внимание докато търча напред-назад... и вечер като се отпусна почва да дивее  Laughing  днес дори съм сигурна, че направи кълбо Laughing на всичко отгоре се бях вблещила в корема си и го гледах как побутва и направо целия ми тумбак подскочи.. умирам си от кеф  Laughing  Laughing
Цитирай

София

vanilia, за морето няма проблем да се къпеш, но е хубаво водата да е много спокойна... А то аз докато бях във Варна миналата седмица беше такава постоянно. Нямаше ама грам вълничка... За басейна май съм хванала и аз някакви "прекрасни" гъбички защото се изкуших преди да замина за Варна... Sad . Затова басейна не е за препоръчване...
За гащичките - все още си ми стават старите. Само си купих и едни малко по-голям номер, но с това нямам проблем...
терминът ми е на 12.12.2004, реших че сме с еднакъв по лентичката...

Относно шаването - усетих го на първия ден, в който отидох във Варна ( 15.07). Явно си пада по морето  Cool. Мърда основно вечер, но не го чувствам като ритници а като някакво гъделичкане и даже в началото много си ме беше гъдел, но вече свикнах  Wink . Като си сложа ръката на корема още не се усеща... таткото няма търпение и постоянно проверява, но предполагам трябва да стане по силно ритането за да се усеща.
Цитирай

München

При мен движенията все още са много нежни, наподобяват пукане на водни мехурчета. И не бих казала, че са много на брой през деня, понякога сутрин като ставам и то се събужда и ритва за "Добро утро"  Laughing .
Леле, Магс, твоя бебелан е много активен, щом чак и коремът ти се движи целия.....Супер, сигурна съм, че невероятно усещане  Very Happy .
И нашият татко само пипа и корема и се сърди, че още не може да го усети, но и това мисля, че ще стане скоро време Razz . Четвъртък сме на лекар, нямам търпение  Laughing
6o6i
21ва седмица  :B-fly:
Цитирай

Аз го усещам не като гъделичкане и не като бълбукане,а като ритане и таткото го усети също Very Happy През 18 седмица наистина приличаше на бълбукане,но два дена преди 19-та усетих първото ритане(спомням си,защото същия ден имах имен ден)Когато първият път отидох при моята гинеколожка(на 5-я ден след предполагаемия цикъл) тя установи,че имам маточна бременност и каза,че най-вероятно съм заченала почти веднага след цикъла.Може би бебокът е малко по-голям,ако зачеването наистина е станало не на 14-я ден,а на 7-я,например...Сега вече е трудно да се установи точната дата... Rolling Eyes
Цитирай

София

Very Happy  Very Happy  Very Happy Аз казвам, че ме е срам по бански, ти голи ....

Ох, ами за съжаление не лекувам срам виртуално... Very Happy  От какво ви е срам бе хора, толкова е сладко да видиш гола бремелинка на плажа!? Very Happy
Цитирай

София

Обаче имам проблем с ежедневните гащички...Дали трябва да купувам някакво специални ,или обикновени номер "парашут" или "палатка"? Shocked Вие как го решихте този проблем?

За гащичките - аз така и не стигнах до фаза "парашут" или "палатка", до последно носех безшевни бикини, естествено по-голям номер /при обичаен S или XS, си купувах M или L/. Много са удобни и няма такова нещо като стягане.

На втория ти въпрос - в морето - ДА, с най-голямо удоволствие, в басейн - твърдо НЕ по време на бременност. Very Happy
Цитирай

Sofia

Zdravejte, moja termin e na 30.12- nova godina, nov kusmet?!
I az se potiskam ot kilogramite i vida si no maj nie po-skoro izlishno se trevojim za tova.
Sushto taka me pritesniava koe zavedenie da izbera za rajdaneto- pro4etoh ujasni otzivi za pove4eto mesta v Sofia...Vse pak maj II gradska vodi v klasaziata za naj-dobro miasto
Vie kak ste reshili tozi problem?
Usminato liato i vesela (Smile bremennost na vsi4ki
Цитирай

София

За гащичките - аз така и не стигнах до фаза "парашут" или "палатка", до последно носех безшевни бикини, естествено по-голям номер /при обичаен S или XS, си купувах M или L/. Много са удобни и няма такова нещо като стягане.

и аз нося от безшевните..  реших проблема по същия начин - L/XL и забряваш за всякакво неудобство
Цитирай

Луксозенец

Хей мамчета я обяснете или дайте URL да ги видя тези безшевни гащи, че жената горката се измъчи. И ние сме декември (28-и), така че споделете Smile)
Цитирай

София

Хей мамчета я обяснете или дайте URL да ги видя тези безшевни гащи, че жената горката се измъчи. И ние сме декември (28-и), така че споделете Smile)

Ами има ги във всеки магазин за бельо - просто влез и питай. Също можеш да погледнеш и в магазина на Мамма - http://shop.danet.bg/ , не си спомням дали бяха безшевни, но са специално за бременни. Very Happy
Цитирай

София

Лелееее, ужасни са!  Shocked С такова бельо ли трябва да ходят бременните?

Имам предвид бельото за бременни на Danet
Цитирай

София

Е не, аз не съм ходила с такова, ходех с безшевни танга и имах само 1 чифт безшевни бикини, не специално за бременни, но не съм убедена че всички бременни могат да ходят така... Very Happy

А иначе, това бельо /от горния линк/ също е безшевно, току-що проверих.
Цитирай

София

и аз съм твърдо ЗА безшевното белЬо.  Cool
Цитирай

София

Имам предвид бельото за бременни на Danet

е там са малко по-специализирани модели, но иначе от типа безшевни ще намериш във всеки магазин и нормални бикини, и прашки (аз продължавам да си нося такива, само че както казах един номер по-големи), сутиените също са много удобни.. тип потниче с тънки презрамки.. най-хубавото е, че се разтягат по твоя размер  Very Happy  и никъде не стягат, нито дразнят
Цитирай

София

сутиените също са много удобни.. тип потниче с тънки презрамки.. най-хубавото е, че се разтягат по твоя размер  Very Happy  и никъде не стягат, нито дразнят

аз точно за сутиените исках да попитам... Добре ли държат, защото немога да си намеря удобен обикновен сутиен  Crying or Very sad , а сега както са ми наедрели имам нужда от нещо добре поддържащо.... притесняват ме тънките презрамки... дали издържат на това?  Laughing
Цитирай

София

сутиените също са много удобни.. тип потниче с тънки презрамки.. най-хубавото е, че се разтягат по твоя размер  Very Happy  и никъде не стягат, нито дразнят

аз точно за сутиените исках да попитам... Добре ли държат, защото немога да си намеря удобен обикновен сутиен  Crying or Very sad , а сега както са ми наедрели имам нужда от нещо добре поддържащо.... притесняват ме тънките презрамки... дали издържат на това?  Laughing

издържат не бой се  Laughing ако те притесняват презрамките, купи си от тези с по-широките, като потничета (иначе са абсолютно същите като изработка) в интерес на истината те са малко по-стабилни, ако става дума за голяяяяяям бюст  Laughing , но така или иначе не презрамките държат тежеста.. целият сутиен прилепва страхотно и държи стегнато и стабилно (еееегати рекламата им направих на тия  Laughing ) аз взех и от двата вида и не ползвам никакви други сутиени..
Цитирай

София

издържат не бой се  Laughing ако те притесняват презрамките, купи си от тези с по-широките, като потничета (иначе са абсолютно същите като изработка) в интерес на истината те са малко по-стабилни, ако става дума за голяяяяяям бюст  Laughing , но така или иначе не презрамките държат тежеста.. целият сутиен прилепва страхотно и държи стегнато и стабилно (еееегати рекламата им направих на тия  Laughing ) аз взех и от двата вида и не ползвам никакви други сутиени..

Mags, нави ме!   Cool .  Много благодаря!   biggrin
Цитирай

София

Някой ще ходи ли довечера на срещата 18,30 в Борисовата на езерото Ариана?
Цитирай

София

Да ви се похваля - вчера ме гледа д-р Мазнейкова и сме 100% девойка!! Много се радвам, защото и аз, и таткото искаме момиче! Почвам да си мисля имена. Давайте предложения, иска ми се да е нещо с В и да си отива и с фамилното име. Типично български имена няма да звучат добре, защото фамилното ни име е Хер, а бащиното ще бъде Мартин, освен това трябва да е лесно за произнасяне и на български и на немски и да не звучи смешно. Как ви се струва Ванеса Мартин Хер?
Цитирай

София

Ураааа честито  Laughing  Laughing  ти май си първата, която вече знае пола на бебчо.. аз съм на консултация на 9.08. и ще видим тогава дали нашия хубостник е на кеф да си покаже красотите  Laughing  мен ме е обхванало чувство за момче, ама като се знам каква съм ясновидка нищо чудно да се окаже точно обратното  Wink    
колкото за името - Ванеса не е никак лошо.. а как ти звучи Виктория Мартин Хер ?!
Цитирай

София

И Ванеса и Виктория са хубави. Ето ти още две - Ванина, а имам една позната, която се казва Виния, не съм срещала друг с това име Wink .
Цитирай

MKP,честито!Каква хубава новина! Very Happy Ванеса Мартин Хер звучи много добре!Виктория също е хубаво име,но доста често взе да се използва!
Магс,на мен преди 3 седмици ми казаха,че е момче,на се надявам утре да се уточни Very Happy ,бебокът да разкрие своите достойнства (или  прелести??? Cool )
Цитирай

Луксозенец

Ох, май ще ни се падне момиченце на нас. Жената сега беше на консултация и така е казал доктора...Имаме си едно на ум разбира се, но коремите ни се свиха като разбрахме   bigdance2   bigdance2  bigdance2  bigdance2  bigdance2
Цитирай

София

И аз ще имам момиченце. Разбрах го преди 2 седмици че ще е такова  Laughing
Мен ме гледа доц. Томова и каза че е сигурна че е момиченце, защото не само че не виждала нещо да стърчи ами се виждали и срамни устни... Embarassed

С извинение че се повтарям, но искам да разбера някой от вас ще идва ли довечера на срещата?
Цитирай

София

Благодаря за предложенията. Виктория ми е малко "тежко" име, в смисъл, че някакси задължава, звучи ми кармично....не знам как точно да го определя. Ванеса не ми е чак толкова любимо, просто с В не са много имената, а още по-малко тия дето звучат добре и на двата езика. Аз страшно харесвам Вая, но на таткото му звучало като име на проститутка... Shocked

Колкото до срещата, май ще се скъса да вали по това време и още не съм решила ще ходя ли.

P.S. Future pere, ти няма ли най-накрая да дадеш думата и на Future mama?  Very Happy  Wink  Very Happy
Цитирай

София

Sad На мен ми казаха, че е рано е за пола! Явно не е, вие всички знаете вече!

Кажете ми, моля ви, до сега всеки път ли като сте ходили на консултация са ви гледали на ултразвук или видеозон. Аз ходя 1 път в месеца и днес като ходих не ме гледаха.
Цитирай

София

Ами аз ходя на 2 доктора - при моята си докторка, защото при нея си ходя от 3 години и в поликлиниката където ме прати личната лекарка. Моята докторка (тя е в частна клиника) ме гледа всеки път, а в поликлиниката само веднъж за да се запознае доктора с бебето  Wink . Той каза, че ако искам ще го гледаме всеки път, но според него не е необходимо, защото аз му нося от бележки всеки път от другата докторка какво е видяла и измерила. А ходя в поликлиниката при него за да ми назначава изследванията и всичко и да минават през здравната каса, а не да си ги плащам. Изключително са мили и внимателни и двамата, затова предпочитам да си ходя и при двамата - така се чувствам много по-спкойна.
Цитирай

София

Аха, ясно, значи е нормално това, че не ме е гледала. Аз толкова се разочаровах ..... мога да ходя всеки ден да го гледат милото бебче Very Happy Аз също реших да ходя при 2ма доктори, преди малко се уговорих с 2рия за вторник. Той по всяка вероятност ще ми обръща повече внимание. На моята докторка, при която ходя трябва да й вадя думите с ченгел от устата - нищо не ми казва за бебчето. Не ми го беше показала даже! Evil or Very Mad Чак се принудих преди 3 дни да отида при един познат гинеколог,  който въобще не води консултации, просто да ми го покаже.  Very Happy Толкова се развълнувах като го видях ..... не спря да ритка и да мърда през цялото време!!!! Вие виждали ли сте вашите бебоци?
Цитирай

София

На моята докторка, при която ходя трябва да й вадя думите с ченгел от устата - нищо не ми казва за бебчето. Не ми го беше показала даже! Evil or Very Mad

Как не ти го показва??? наистина ли? на мен още като ходих да ми установят бремеността със сигурност и тя ми показва една точка и вика - "Ами това е. Засега" Аз се взиразх взирах... и накрая успях да разбера кое точно е точката  Laughing . Но после винаги ми обянсява на всеки преглед - са това тука му е ръчиката, краченцето.. сега се завъртяло към нас и т.н... Когато бяхв 17г.с. ме прати при доц. Томова да го гледа на 3D апарат за да видела по-добре дали всичко е наред, формирани ли са всички органи както трябва и т.н. и да го види какво е... И тая доц. Томова ми показа какво ли не... полвината неща неможах да ги разбера ама някои се виждаха много ясно!
Цитирай

София

Аз както вече отбелязах, съм луда за връзване и ходя на 3-ма лекари, така че виждам бебето почти на всеки 10 дни. Долу-горе за едно албумче снимки вече сме събрали  Very Happy Освен че го виждам как мърда, от седмица насам го и усещам... Very Happy Най-добре се вижда при д-р Мазнейкова, може би защото тя е много мила и ти обяснява. При Вакрилов ултразвука май дори е по-добър (и е цветен), но той гледа органите и др. данни и много-много не приказва, а като го питах за пола, директно ме отряза, че сега не му било времето   Sad Другият ми лекар пък повече прилича на аниматор  Very Happy , защото прегледа при него е дилетантско разглеждане на бебето - виж му ръчичката, крачето, гъзлето и т.н., пък и ми каза в 14 седмица, че 95% виждал пишле.... Confused  Confused  Shocked , но аз вярвам на Мазнейкова повече.
Цитирай

София

Ееееее браво бе .. то май само аз и Силвето не сме разбрали пола на бебко..  Confused  що си траете бе мами?!  Laughing ми похвалете се де, това си е събитие..
и на мен ми е любопитно, ама не чак толкова, че да хукна да обикалям по разни известни и неизвестни доктори.. поне засега се забавлявам да гадая  Wink  а и честно казано не ми се иска да се навивам предварително за момче, пък накрая да се окаже момиче или обратното.. кат ги знам кви са специалисти  Rolling Eyes
Цитирай

München

Здравейте мили мои  Laughing ,
нещо ме подгони работата и не пиша много, но не съм ви забравила.  Wink
Аз явно съм една от малкото майки, които не искат да знаят пола не бебето, даже веднъж поставих и цяла тема във форума и бях щастлива, че все пак не съм единствена.  Very Happy Единственото, което има значение за мен е беболанчо да е жив и здрав  Exclamation А също и така с мъжа ми решихме, че тръпката ще е по-голяма и искаме да се изненадаме  Razz
Да ви разкажа сега за прегледа ми в четвъртък. За първи път чухме сърчицето и шумовете, на които бебо е свидетел. Направо си е лудница!  Laughing
Също така ми измериха с един уред дали имам предсрочни контракции. Въобще...интересни работи  Wink
И съм качила само още 2 кила Laughing

Я кажете,колко са ви големи бебковците вече?
Приятен и спокоен уикенд ви желая и се наслаждавайте на ритниците  Very Happy  Аз поне го правя  Wink
6o6i
22ра седмица  :B-fly:
Цитирай

ШОШИ,сигурно е било много вълнуващо! Laughing
Нашият бебок тежи около 400 грама,но не знам колко е дълъг,щото не се побира целият на монитора Wink
Вчера бяхме на УЗ ,лекарят се ораничи с "всичко е точно,развива се много добре",а за пола ни хък ни мък!Нищо не каза,за да потвърди мнението на моята гинеколожка,която каза,че ще е момче Rolling Eyes  Crying or Very sad
Цитирай

München

ШОШИ,сигурно е било много вълнуващо! Laughing
Нашият бебок тежи около 400 грама,но не знам колко е дълъг,щото не се побира целият на монитора Wink
Вчера бяхме на УЗ ,лекарят се ораничи с "всичко е точно,развива се много добре",а за пола ни хък ни мък!Нищо не каза,за да потвърди мнението на моята гинеколожка,която каза,че ще е момче Rolling Eyes  Crying or Very sad

Супер, ванилия, много се радвам, че и при теб всичко е наред  Laughing . На мен пък не ми каза колко тежи, а само колко е голямо. И то приблизително, защото те не нали не стоят изправени като струни хехе.
А за пола-не го мисли-да е живо и здраво, няма да ги върнем каквито и да са  Wink
Абе, на вас подуват ли ви се краката? Тук въпреки, че не са големи жеги това лято (Слава Богу Exclamation ) долу при глезена ми се подуват и то забелязах, че десният -повече  Confused Странна работа. Гледам да лежа всяка свободна минута,ама през деня съм на бюро и не става  Embarassed
6o6i
Цитирай

София

6o6i, слагай си караката на някаква табуретка или нещо такова, може и на обърнато кошче за боклук... Така няма да ти се изморяват и оттичат толкова  Cool

А за бебетата - аз исках да разбера защото имах някакво усещане че ще е момче. не желание а усещане и бях любопитна да разбера какво ще е. А си знаех че няма да успея да издържа до края  Wink
Оказа се че усещането ми е грешно, затова може би следващия път (дай Боже да има такъв) може би няма да искам да знам Very Happy

Ох момичета, да ви се оплача за да ми олекне... почнахме ремонт. Днес беше 1вия ден и въпреки че само командвах всички какво да правят и кое къде да сложат толкова се изморих  Sad Труп съм. Но нали искаме да посрещнем бебчо в хубаво и ремонтирано жилище и ще трябва да стискам зъби...
Цитирай

София

Ох момичета, да ви се оплача за да ми олекне... почнахме ремонт. Днес беше 1вия ден и въпреки че само командвах всички какво да правят и кое къде да сложат толкова се изморих  Sad Труп съм. Но нали искаме да посрещнем бебчо в хубаво и ремонтирано жилище и ще трябва да стискам зъби...

уф съчувствам ти.. и ние взехме до правим някъв ремонт.. уж козметичен, уж само малко.. Rolling Eyes  засега успяхме само да обърнем къщата наопаки, всичко е доникъде и се изморявам само като гледам колко бавно става и колко още много неща ми се иска да направим Laughing, но накрая май ще се примиря с минимално необходимото т.е. прозорците да са уплътнени срещу студ и вратите срещу бебешки писъци Laughing  Laughing
Цитирай

София

Абе, на вас подуват ли ви се краката? Тук въпреки, че не са големи жеги това лято (Слава Богу Exclamation ) долу при глезена ми се подуват и то забелязах, че десният -повече  Confused Странна работа. Гледам да лежа всяка свободна минута,ама през деня съм на бюро и не става  Embarassed
6o6i

аз нямам подобен проблем засега, но от известно време започна много да ме боли гърба и като съм на работа направо полудявам.. место не мога да си намеря и независимо как се опъвам и разтягам с цел да ме отпусне малко..уви.. нищо не помага.. само лежане.. ама като не може Rolling Eyes
Цитирай

ШОШИ,на мен все още не ми се подуват краката,но се притеснявам,чо този момент все някога ще настъпи... Shocked Засега се старая да си вдигам краката при всяка възможност и правя контрастни душове,но не съм сигурна,че това е достатъчно...
Цитирай

ЯНЧЕ,ремонтът е хубаво нещо,хем знаеш,че правиш нещо ЗА СВОЕТО БЕБЧЕ,хем времето върви по-бързо!Аз,например,за първи път не съжалявам,че лятото си отива!А пък и рано или късно ще трябва да правите ремонт и по-добре да е сега,докато си с малко(сравнително) коремче и много енергия,отколкото с огромен,тежък корем след 10 седмици.Като приключите с ремонта и сте готови да посрещнете бебока ще се почувстваш  thumbsup !!!
Цитирай

София

ЯНЧЕ,ремонтът е хубаво нещо,хем знаеш,че правиш нещо ЗА СВОЕТО БЕБЧЕ,хем времето върви по-бързо!Аз,например,за първи път не съжалявам,че лятото си отива!А пък и рано или късно ще трябва да правите ремонт и по-добре да е сега,докато си с малко(сравнително) коремче и много енергия,отколкото с огромен,тежък корем след 10 седмици.Като приключите с ремонта и сте готови да посрещнете бебока ще се почувстваш  thumbsup !!!

Знам че е така  Very Happy , но просто изобщо не очаквах толкова да се изморя, а аз общо взето нищо не правих, нали ви казвах... Иначе само като си помисля после колко ще е хубаво и прятно...!   Cool
Успех на всички, които са се заели с тази нелека задача!
 thumbsup
Цитирай

София

ОХХХХ значи не не съм само аз дето превим ремонт  Very Happy  Very Happy  Very Happy
Не е истина колко е гадно Twisted Evil Всичко е мръсно и прашно, цялата къща е с главата надолу и имам чувството, че никога няма да свърши Twisted Evil
Цитирай

София

ОХХХХ значи не не съм само аз дето превим ремонт  Very Happy  Very Happy  Very Happy
Не е истина колко е гадно Twisted Evil Всичко е мръсно и прашно, цялата къща е с главата надолу и имам чувството, че никога няма да свърши Twisted Evil

Това чувство за несвършването е много гадно! Но спокойно - все някога ще му се види края  Laughing
Цитирай

София

Да права си - все някога ще свърши  Very Happy
В момента си имаме завършен един коридор и когато ми стане гадно си стоя в него и си го гледам ... Very Happy  и си помечтавам за момента, когато цялата къща ще е като него!
Цитирай

София

А ние почнахме вчера и още и това си нямаме  Sad ...
Цитирай

München

Мерси за съветите, момичета! Very Happy
Ще се опитвам да си катеря краката всяка свободна минутка  Laughing
Вчера и днес имам усещането, че бебо е по-спокоен и не рита толкова много. Дали е възможно да се дължи на жегите, при нас са едва от тази седмица  Exclamation Дано всичко да е наред, сега това съм се замислила  Question
Лека работна седмица!  Wink
6o6i
Цитирай

София

Здравейте,
на мен краката не ми отичат, но много ме болят, когато легна да спя. А следобяд в работата на този стол ..... полудявам!!!!  Evil or Very Mad Не мога да си намеря място и УЖАСНО ми се спи.
Лека седмица и от мен!
Цитирай

Sofia

Привет на вси4ки!
Силве, не си единствената която не знае пола- на мен в 14 седмица ми казаха 4е май е мом4е- такива признаци и аз видях  два броя, но при последния преглед (18 седмица) ми казаха 4е е още рано?!
Мен ми се иска да е мом4е и така си мисля 4е ще е , но наистина най-вярно е, 4е най-добре да е живо и здраво, независимо от пола
Много слънце в душите на вси4ки вас!
Цитирай

София

Вики, здравей,
дори и да ми кажат пола аз няма да повярвам 100% докато не се роди. А и наистината най-важното е да е живо и здраво. Аз съвсем в началото исках момиченце, всички около мен искат да е момиченце без изключение и на мен чак почна да ми става жал и да си мисля за едно сладко момченце.  Very Happy
Цитирай

USA

Мерси за съветите, момичета! Very Happy
Ще се опитвам да си катеря краката всяка свободна минутка  Laughing
Вчера и днес имам усещането, че бебо е по-спокоен и не рита толкова много. Дали е възможно да се дължи на жегите, при нас са едва от тази седмица  Exclamation Дано всичко да е наред, сега това съм се замислила  Question

6o6i, не се притеснявай. Това, че ти в някои случаи не усещаш бебето да рита толкова колкото в други дни не е за притеснение. В една от книгите, които чета пише, че понякога бебетата ритат навътре и за това не се усеща толкова колкото, ако ритат по корема.  Ипри мен е така, в дадени дни бебчо не спира да рита а в други като чели е по-малко активен.

И аз бях на видеозон преди две седмици но нашето детенце толкова усилено си стискаше крачетата, че не можа да се види пола добре, но лекарката каза, че има голяма вероятност да е момиче  Wink  

Поздрави на всички декемврийки и леко бременеене!
Цитирай
Моят термин е 3 декември.На вси4ки желая лека бременност.
Цитирай

София

А следобяд в работата на този стол ..... полудявам!!!!  Evil or Very Mad Не мога да си намеря място и УЖАСНО ми се спи.
Лека седмица и от мен!

и аз не мога да се преборя с желанието за сън.. все си мислех че ще премине след 3-4 месец, но има дни в които едва издържам да се прибера след работа и от вратата - директно в кревата, а часът е примерно към 7  Rolling Eyes на всичко отгоре на другата сутрин въобще не се чувствам отпочинала..  Crying or Very sad
Цитирай

София

Не че има нещо интересно, ама аз да се отчета, че днес бях на преглед и всичко ни е наред. Моята бебка е много спокойна... много много не се движи. Беше заела много смешна поза, като я гледахме на ултразвука - с кръстосани краченца.
Цитирай

USA

Цитат на: slon4eto_neli
Моят термин е 3 декември.На вси4ки желая лека бременност.

Моят е на 4ти! Така да се каже, ще раждаме по едно и също време  Wink
Цитирай

София

Да ви се похваля, казаха ми и на мен пола на бебенцето - момченце  Very Happy
Цитирай

Силви,честито!!!Твоето бебче не е искало да те мъчи и се е показало!Колко % е сигурно,че е момченце?Ти видя ли му пишленцето? Доволна ли си от пола?(ясно е,че си,но дали си искала нещо друго),Таткото щастлив ли е?(те,май,по начало всички искат момченца Laughing )
Цитирай

София

Very Happy Ами нашият татко искаше момиченце, но е щастлив, разбира се и на момченце. Аз също исках момиченце, но и на  момченце много ще се радвам. Ако е така наистина, ще се казва Мартин, вече съм го измислила. Не знам колко %, доктора ми покзаха пишката на ехографа, но нали знаеш, че трябва да проявищ много богата фантазия да различиш нещо  Very Happy , те си знаят докторите. Все пак, ако решим по нататък да имаме 2ро, по-добре момичето да има батко, нали  Wink
Цитирай

София

Very Happy Ами нашият татко искаше момиченце, но е щастлив, разбира се и на момченце. Аз също исках момиченце, но и на  момченце много ще се радвам. Ако е така наистина, ще се казва Мартин, вече съм го измислила.

Силви честито и от мен.. и нашия татко си е наумил, че ще е момиче и само ми повтаря момиче, та момиче, а аз като че ли повече имам усещане за момче.. надявам се в понеделник и аз да разбера..
междудругото, ако е момче също ще е Мартин  Laughing  Laughing  Laughing
Цитирай

USA

Силви, честито и от мен. Нашето бебче упорито отказва да покаже какво ще е. Докторката спомена, че има голяма вероятност да е момиче и по този повод в кащи мъж ми му говори в мъжки род, а аз в женски и купона е пълен  Laughing
Цитирай

София

Мерси, мерси  Very Happy  Very Happy  Very Happy
Магс, значи евентуално бебчовците ни ще бъдат адаши  Wink
Цитирай

София

Честито и на двете!!! Още двама Мартиновци.....нашият татко е Мартин Wink та затова ми е забранено това име дори и в женския му вариант....Мразел да се чуди на кого точно говоря.... Laughing

Трябва да си направим списък с термини и пол на бебета, та да направим после равносметка колко са познали докторите... Laughing

Ето част от данните към момента, доколкото ги видях от последните 2 страници (моля за извинение ако съм пропуснала някой или сгрешила). Допълвайте!!

mkp - Момиче, 31 Декември
Силвия - Момче, 27 Декември
Слончето Нели - 3 Декември
Амира - Момиче?, 4 Декември
Янче - Момиче, 12 Декември
Виктория Р - момче?
Ванила - Момче
бъдещата мама на бъдещия татко - момиче
Магс - 15 Декември
Шоши - с предчувствие за момче, 10 Декември
Цитирай

София

Силви, честито!:) Мартин е страхотно име! Аз също исках ако е моченце да е Мартин, въпреки че и нашия татко ми наложи вето над това име, защото и той е Мартин...

Магс, на теб успех в понеделник. Каквото и да е ще си е твоето съкровище, така че няма значение в крайна сметка   Wink

за списъка - терминът ми е на 12.12
Цитирай

София

и аз за списъка - 27.12  Very Happy
Цитирай

София

Еeeeгати колко сме изобретателни с тия имена.. наводнихме темата с Мартинчовци  Laughing  Laughing  Laughing  аз на мойто си му викам Матинчо още от преди да забременея.. как ли ще ми се сърди Мартина някой ден като знае от колко месеци /да не кажа години  Wink / съм я нарочила за момче.. съвсем без да искам?  Wink Laughing  наистина ми е все едно какво ще е, ама нали трябвало да имаме някви предчувствия и аз да не остана по назад  Wink

а за списъка - включвам се само с термина засега 15.12.
за другото ще почакаме
Цитирай

София

Готово, нанесени са всички дати.....Можем и да залагаме  Laughing  Laughing
Магс, нацелваме ли се пак на консултацията? Аз съм за 11-ти, другата сряда.
Цитирай

София

Готово, нанесени са всички дати.....Можем и да залагаме  Laughing  Laughing
Магс, нацелваме ли се пак на консултацията? Аз съм за 11-ти, другата сряда.

тцъ аз съм на 9-ти сутринта  Confused  ама после съм малко отпуска, може да измилслим нещо..

абе няма ли да има среща тая декемврийска група бре? айде давайте предложения да измислим нещо, докато не са ни натежали много тумбаците  Wink  Laughing
Цитирай

София

Магс, чудесна идея!
аз не работя и мога всеки ден, по което време кажете.
Цитирай

München

Запишете ме и мене  Crying or Very sad
Термин 10.12.04, не искам да знам пола, но имам предчувствие за момченце  Wink
Междудругото,  и на мен Мартин ми е супер любимо име хехе  applauseuu
С удоволствие бих се запознала с всички вас, но си запазвам правото за някоя разходка като си дойда в София догодина  Very Happy
Цитирай
Здравейте,аз в4ера бях на консултация.За сега вси4ко с мен и бебето е  наред.Взеха ми кръв да я изследват за антитела,защото съм  А - .На 18 сам на видеозон,изгарям от желание да разбера пола на детето.Сега пия зумафлуор .Вие как наддавате.Аз бях 48 кг,преди да забременея,а сега сам 59 кг и лекарката ми каза да внимавам какво ям,за да не палнея много,ама аз не 4е ям много просто оби4ам сладките.Кажете как се справяте с килограмите?На вси4ки лека бременност и много усмивки.
Цитирай

София

Цитат на: slon4eto_neli
Вие как наддавате.Аз бях 48 кг,преди да забременея,а сега сам 59 кг и лекарката ми каза да внимавам какво ям,за да не палнея много,ама аз не 4е ям много просто оби4ам сладките.Кажете как се справяте с килограмите?

Преди да забременея бях 52-3 сега съм 57. Хапвам нормално - нито много нито малко. Много плодове. Разнообразна храна. Сладко не обичам, така че не ям   Cool

Кажете какво ще правим със срещата. Работещите мами да кажат кога им е удобно - кой ден, по кое време...
Цитирай

София

Спокойно, Нели, историята познава и по-тежки случаи  Laughing , аз съм вече 11 кг. отгоре Crying or Very sad Но какво да се прави, така си тръгнах тежка и голяма от самото начало. Живот и здраве на срещата ще се утешиш като ме видиш какъв съм кит-убиец.  Wink

За срещата - и аз съм за. Работя, но няма да ми е проблем да изляза (надявам се че срещата няма да е преди 17 часа). Само по-следващата седмица отивам на море - от 16-ти до 25-ти, и после втората седмица на септември също за 10 дни. Какво ще кажете за другата седмица, четвъртък, 12-ти да речем? Към 18 часа? На някое от кафенетата пред Народния театър - напр. кафе-градината на новия гранд хотел?
Цитирай

София

Какво ще кажете за другата седмица, четвъртък, 12-ти да речем? Към 18 часа? На някое от кафенетата пред Народния театър - напр. кафе-градината на новия гранд хотел?

аз съм ОК. присъствам. другите да кажат
Цитирай

София

Какво ще кажете за другата седмица, четвъртък, 12-ти да речем? Към 18 часа? На някое от кафенетата пред Народния театър - напр. кафе-градината на новия гранд хотел?

аз съм ОК. присъствам. другите да кажат

и аз естествено.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-260 от 260 отговора