Има ли тук бъдещи мами с термин декември ?

  • 18 178
  • 260
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 938
Добре дошла, katie®

И аз мисля, че ни е още раничко....Всъщност не съм наясно колко продължава този курс, но и аз смятам, че към 6-7 месец е по-удачно.

# 106
Благодаря ви много, че ми отговорихте. Все пак моя татко е много нетърпелив и всеки ден говорим за този преглед. Бихте ли ми споделили някоя от вас ходила ли е там и наистина ли след курса правят 3Д ехограф на бебето, защото четох, че било много готино да видиш бебето по този начин.

# 107
  • Мнения: 2 567
Здравейте коремчета  Stuck Out Tongue ,

много се радвам, че им тема за декемврийските майки, аз тъкмо мислех да пусна едно запитване дали има такива.
Аз, живот и здраве, ще бъда една от тях. Терминът ми е на 10.12.04, в момента съм 18 та седмица (тук ги броят винаги от зачеването). Аника, с теб сме май най-близо Wink
Ходила съм досега общо 6 пъти на лекар, последнят път беще сега в петък. Безкрайно съм щастлива, че бебо е добре, ритка си на воля, а аз още не го усещам. Полът също ми каза лекарката, че е рано да се каже, а и аз нямам никакви претенции, искам само да е живо и здраво. Това ще ми е 1во дете и "работихме" доста време за него.
Тук препоръчват пиене на фолива през цялата бременност, и освен това пия магнезий. Витамини пих 2ия месец, защото ми беше лошо и не задържах храна почти.
Желая ви на всички вас една прекрасна бремнност, бъдете здрави и спокойни  Grinning
Радвам се, че ще обменяме опит и настроения!  Stuck Out Tongue

# 108
  • София
  • Мнения: 438
Здравейте момичета,
с някои от вас се познаваме от Дир-а, но там в последно време темата на Декемврийките стана малко скучничка, та реших да се регистрирам и тук Simple Smile . Иначе аз съм добре. От топлото време започнах да получавам отоци по краката, за моя голяма радост нямам албумин, но пък хемоглобина ми е нисък-102( едва на 14.07 съм на консултация и тогава ще видя дали трябва да пия желязо или... Rolling Eyes ) Освен това на 14.07 ще ходя при д-р Мазнейкова и се надявам всичко да бъде ОК.
Ами това е от мен. Пожелавам ви всичко най-хубаво!
Деси

# 109
  • Мнения: 596
Здравей Деси,
добре дошла при нас  Grinning
А какво е албумин? Embarassed

# 110
  • Мнения: 2 567
Добро утро отново в понеделник,
исках да ви попитам колко общо килограма сте наддали от началото на бремнността?
Аз първите месеци свали 2 кила, обаче за последните 2 седмици си ги ка4их.  Embarassed  Ако се движа с такива темпове...не знам докъде ще я докарам.
Лека работна седмица и се надявам да пишете често.

Цвети

# 111
  • Мнения: 596
Здрасти Цвети  Grinning
до този момент съм качила около 4 - 5 кг. Вече започнах да се примирявам с това, че ще стана   261uu  Докторката ми беше казала да не се тъпча, но ..... то е неудържимо Wink Успокоявам се само с това, че допреди да забременея бях слабичка, та има накъде да пълнея Grinning

# 112
  • Мнения: 1 704
За първите 3 месеца май нищо не бях качила.. сега може би 1-2 кг. На 14.07. като ме премерят на техния кантар, ще мога да направя сравнение с това което отбелязаха преди месец.. вкъщи май нещо не ми е много верен - все си седи на 51-52, пък аз съм си горе-долу толкова   Confused
Някой усети ли вече бебо да мърда??? Аз нищо не усещам  Cry

# 113
  • Мнения: 343
Цитат на: 6o6i
Добро утро отново в понеделник,
исках да ви попитам колко общо килограма сте наддали от началото на бремнността?
Аз първите месеци свали 2 кила, обаче за последните 2 седмици си ги ка4их.  Embarassed  Ако се движа с такива темпове...не знам докъде ще я докарам.
Лека работна седмица и се надявам да пишете често.

Цвети


Аз съм качила 2кг. до сега, но това изобщо не ме успокоява Grinning .
През първата си бременност бях качила 28кг.  Embarassed  Embarassed  Embarassed  и ми трябваха около 2 години, за да вляза отново в 28 номер дънки  Grinning .
Сега се меря по 3 пъти на ден и уж се опитвам да не се поддавам на лакомията ама... Embarassed не се получава винаги.
Иначе съм чела, че е нормално през цялата бременност да се качат около 12- 18кг.

# 114
  • Мнения: 343
Цитат на: Mags

Някой усети ли вече бебо да мърда??? Аз нищо не усещам  Cry


Аз го усетих  Grinning  Grinning  Grinning , ама на мен ми е за втори път (бременеенето), а знам, че при 2-ра бременност доста по-рано може да се усети бебето.
Ако ти е за първи път би трябвало да го усетиш някъде към 18-20 седмица, така че въобще не се тревожи Grinning

# 115
  • Мнения: 1 704
Цитат на: Jenny

Иначе съм чела, че е нормално през цялата бременност да се качат около 12- 18кг.


Доколкото знам - 10-12 кг. е нормалното наддававане през бремеността.. останалото е лакомия  Wink

# 116
  • Мнения: 1 704
Цитат на: Jenny
Цитат на: Mags

Някой усети ли вече бебо да мърда??? Аз нищо не усещам  Cry


Аз го усетих  Grinning  Grinning  Grinning , ама на мен ми е за втори път (бременеенето), а знам, че при 2-ра бременност доста по-рано може да се усети бебето.
Ако ти е за първи път би трябвало да го усетиш някъде към 18-20 седмица, така че въобще не се тревожи Grinning


Не че съм се притеснила особено, ама много искам вече да се разшава... чакам, чакам.. а то - мързелува  Laughing

# 117
  • Мнения: 951
Здравейте!!! Grinning
Дотук съм с 3.5 кг отгоре,все още си нямам бременни дрехи,но вече имам нужда,тъй като си имам една "униформа",която нося почти нон-стоп,тъй като нищо друго не ми става,т.е мога да нося и други дрехи,но ми стягат коремчето и се чувствам кофти.
Иначе днес съм на УЗ,много ми се иска бебочето да е добре и да го зърна поне за миг... Laughing
Преди около седмица усетих нещо много особено,мисля,че беше бебо, Shocked  Simple Smile но оттогава...колкото и да го моля да шавне ниКЪВ го няма,а така ми се иска да го усетя пак... Rolling Eyes
Някой носи ли специален сутиен за бременни?Мисля да тръгна на пазар,но съм абсолютно дезориентирана...
Желая ви всичко най-най!!!! Grinning

# 118
  • Мнения: 2 567
Здравейте,

аз още не съм усетила бебо, така ми се иска вече да започне да ритка, да знам поне, че наистина съществува  Grinning . Дано е скоро, лекарката ми каза, че е нормално да започне към 20тата седмица, така че имам още 2.

И на мен не ми стават почти дрехите, а за рокли е студено.
Аз още от 2 месеца съм с най-обикновен сутиен за кърмене, много е удобен, без дантели, банели и други. Забелязах обаче, че в началото много ме боляха гърдите, а сега са много по-спокойни. При вас така ли е?

Лек ден!

# 119
  • Мнения: 596
Цитат на: 6o6i
Забелязах обаче, че в началото много ме боляха гърдите, а сега са много по-спокойни. При вас така ли е?



 55
И при мен е същото, от известно време въобще не ме болят, аз си нося нормални сутиени, дори не знам защо се налага да си купуваш други  33uu

Общи условия

Активация на акаунт