Зрънчо

  • 2 852
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Не давам и не ям такива неща пред него. Той не ги познава и не си иска, че и без това не е много по яденето. Даже ония ден награби една шепа от едно дете и после ги върна, че не разбра за какво се използват. Laughing Всички майки бяха така Shocked

# 31
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: logo5ka
... че не разбра за какво се използват...


Ще го научим Крис де, споко  Twisted Evil . Няма неук да си расте;)

# 32
  • Мнения: 3 211
Аз й давам да си гризка, но след като се я наяла.
Много обича бонбони, всеки ден яде, лошото е, че ги гълта, смуче малко и гълта. Дъвките по същия начин, дъвчи малко и после глътне и лапа следващата

# 33
  • София
  • Мнения: 6 182
Цитат на: Desani
Цитат на: Asinka
Хмм - и бира много обича!


О-о-о за бирата дума да няма. Толкова много я харесва, че направо нямам думи.


  Laughing Браво на децата!!! Пийват биричка, замезват със зрънчо и си обсъждат майките  Wink  И аз искам моето така

# 34
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Aз не бих го лишавала, щом не лишавам себе си от това. Имам познати на които детето им е болничко, липсва му един ензим в организма и не може да яде, месо, млечни продукти, обикновенно брашно, захар, подправки, и т.н. Купуват му само специална храна от чужбина, която е много скъпа, правят му специално за него хляб и други деликатеси с които да заместят сладките. Всеки път му се плаче като гледа как другите деца ядът сладки неща, как ядът солети, чипсове и тем подобни, а на него му дават само плодове. И как да обясниш на 4-5 годишно дете, че не трябва да го яде, защото е опасно за здравто му и ще има фатални последствия, като му се яде, и ако му обясниш, то как ще те разбере. Много ми е жал за него. Аз лично може би, бих ограничавала сина си, но не бих го лишавала. Незнам как ще му се отрази това на психиката. Все пак има много чувствителни деца.

# 35
  • Мнения: 1 393
Ние сме заклети фенове на Зрънчо и като се разреве с него е единствения начин да и запуша устата Simple Smile

# 36
  • Мнения: 2 531
Цитат на: bla_bla
Цитат на: veni-b
Ами шоколадите като почнат да ни ги подаряват разни гости....Чудя се какво да ги правя?


... ами не се чудя - изяждам ги аз /докато малкия спи например и не може да ме види/ Embarassed Embarassed  Embarassed

Е в крайна сметка и това става, ама като пазим линия..

# 37
  • Мнения: 5 539
Давам пшеничени пръчици "Слънчо" и солети. Не мога да я спася от Слънчото, всички деца наоколо дъвчат такова. Шоколад - не. Ядосвам се, когато продавачките в магазина вземат да и подаряват бонбони, близалки и т.н. Обяснявам, че е мъничка /1,5г./ и не и давам, а те ме гледат неразбиращо Shocked После докато и го взема от ръцете, се скъсва от рев Sad

# 38
  • Мнения: 35 961
При нас е по-лесно - договаряме са за 1 или мах 2 неща да се купят на излизане + вода + носни кърпички; лятото изборът е ясен - сладолед; зимата е по-трудно; аз също съм враг на Зрънчо и чипс, макар че ги обожавам  Embarassed за газираното сме се разбрали - колата е газино кафе и не е за деца; от другите по 1/2 чашка със малко захар за разгазиране или само пяната на бирата; старая се да я храня у дома, вън да не е гладна, а само да гризне нещо заедно с другите; дъвките...там битката е голяма и си дъвчем заедно!

# 39
  • Мнения: 411
Цитат на: bla_bla
Цитат на: Desani
Аз лично давам - зрънчо, солети , вафли, кроасани, бонбони, дъвки, чипс - абе всичко давам.


Това за дъвките много ме учуди. Shocked  Като гледам лентичката сте почти на нашата възраст, а аз си мислех, че все още няма да знае как се дъвче дъвка.


Ние дъвчем дъвка от повече от половин година. Първите два - три пъти я гълташе но след това си я изплюваше ако трябва да яде или да пие сок.
 най интересното е че много рядки изка плодови дъвки, повече харесва лютивите като тъмносин Орбит драже.

# 40
  • Мнения: 4 176
На този етап не давам. Смятам че зрънчо е едно голямо нищо! Боклук! Нищо боклучаво не давам сега. За после ще видим. Абе, докато аз контролирам нещата детето ми "лайна" няма да яде!
После да се оправя.

# 41
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 820
Давам диетично Трохо. Много по-малко боклуци има в него - по-малко сол, оцветители и прочие "подобрители", които развалят вкуса от детство.
Старая се да ограничавам подобни храни (чипс, зрънчо и прочие) до минимум. Сега я гледам аз, и доколкото мога, ще я храня здравословно и полезно.
Като порасне - да се оправя, дето вика Мамица.

# 42
  • София
  • Мнения: 15 219
Давам чат-пат. И аз бях много ербап едно време-как няма да си храня детето с боклуци, как това, как онова..... Докато един ден не се скрихме от дъжда под тентатата на едно кафене и се настаних до една баба, която ядеше някакъв зрънчо. Дотогава Иво не беше вкусвал такова нещо. Обаче като видя зрънчото на бабата направо пощуря-Рев!-да му дам. А де! Валеше дъжд-не можех да си тръгна. Бабката беше добричка и ми даде от Зрънчото. Иво му се нахвърли като че ли това е любимата му храна. Та така. Купувам Зрънчовци много рядко, но не съм ги зачертала съвсем от списъка с допустимите храни.
Иначе солети и бисквити Иво не яде-не ги иска, така че тях поне не ги давам.

# 43
  • Мнения: 32
Аз давам на моята Бубка тукашните царевични пръчици без вкус (тоест не шоколоадови, не солени и т.п., така се и казват "без добавки"). На мене ми каза педиатърката в детската консултация да и давам такива пръчици и безглутенови бишкоти за да се учи да давчи. Скоро ставаме на годинка ,а зъбоци така и нямаме!

# 44
ami az go branq ot sega ot vrednite raboti,kato mu vtalpqvam 4e ne sa hubavi,no e ot golqmo zna4enie kakav primer mu dava6!!!

Общи условия

Активация на акаунт