Сектите-какво знаете за тях

  • 35 410
  • 364
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 161
Снощи хванах към края един документален филм.Къде мога да прочета повече по този въпрос?

# 1
# 2
  • Мнения: 2 161
Тенк ю,мерси,спосибо

# 3
  • Мнения: 5 370
Тенк ю,мерси,спосибо
Ами....аз имам личен опит, но бих предпочела да ти разкажа на лични.

# 4
  • Мнения: 2 161
Моля те пиши ми.Много съм обсебена от тази мисъл,снощи разказваха потресаващи неща за децата в сектите,за наказанията.

# 5
  • Мнения: 6 029
Кои секти, Шанел? Че тя не е една.

# 6
  • Мнения: 2 161
Всички секти ме интересуват,говореха и показваха различни секти и лидерите им.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Как се казва филма?

# 8
  • Мнения: 6 029
Ми има и безобидни, има и не съвсем безобидни. Повечето извличат финансова полза от "зомбираните си фенове". Най много знам за Муун. Не знам да има самоубили се там. Но знам за разорени. Имаше една книга, беше я писала една жена, била е омъжена за един от синовете на Муун. За съжаление не си спомням как се казваше.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Кой е филма?
Разкажи кое те впечатли най-много?

# 10
  • Мнения: 2 161
филмът се казваше Секти убийци по Зоун риалити.Не съм сигурна,но оригиналното заглавие мисля че е Dead Cult.Както казах,съвсем малко хванах от епизода.Говореха хора,които са били в тези секти.За самите лидери не мога да кажа нищо,даваха само техни снимки-единият с азиатски черти,дебел,другият симпатичен,зловещ с очила.Говореха за това как наказват хора,които искат да излязат от сектата-затварят ги в килии без светлина,с размер на половин автомобил.Децата разделят от родителите,дори в самата секта .Измъчват децата по различни начини и когато те заплачат им тикат микрофони в гърлата,за да се чува по-силно и така продължава,докато потече кръв.Друго наказание-в загрята до 50 градуса вода принуждават хората да престоят около 15 минути.И след всичко това те полудяват.Но дори не разбрах как се казват тези секти,кои са лидерите им.Не бяха Муун.Имам повърхностни виждания по въпроса,затова искам да разбера повече,особено за показаните снощи хора.

# 11
  • Мнения: 5 370
Оууууу....това, за което аз ти писах ЛС, е мноооого по-меко.
Аз лично знам за трагедията, предизвикана от Дейвид Кореш и неговата секта "Клонка Давидова". Кореш се е откъснал на времето от Адвентната църква. Наскоро имаше документален-почти-филм за операцията на специалните части , когато щяха да се самоубиват ритуално. Потресаващ беше.....имаше и деца. Shocked Shocked

# 12
  • Мнения: 2 161
След това,което видях,да ти вземат апартамента и най-доброто,което може да ти се случи.Преди години във Варна имаше бум на изключително добре облечени и изглеждащи момчета,мисля,че бяха от Свидетели на Йехова.

# 13
  • Мнения: 25 568
"Децата на бога" също имаха ритуални самоубийства. Много са сектите, само през 80-те години във Франция е имало над 400 вида секти. Не ми се мисли сега как е, особено в световен мащаб.
Един писател-фантаст, Л. Рон Хабърд е казал, че най-бързият и лесен начин да забогатее човек е да си основе секта. Даже го е доказал на практика - той е "бащата" на Сциентолозите.

# 14
  • Мнения: 5 370
Само дето при Сциентолозите случайни хора не влизат.  Два примера-Джон Траволта и Том Круз. Confused

Общи условия

Активация на акаунт