Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 8

  • 12 989
  • 294
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 760
За списъка - Магдалена на Мъни: 05.12.2005г.
Мери, толкова се радвам за новото попълнение  Heart Eyes
Дави питам за зъбите - Маги от много време не е вадила зъб - стои си със 16. Нормално ли е?
Не трябваше ли до две годинки да избият и вторите предкътници?
Още нещо - нея очевидно я боли когато и мием горните зъбки, а и те някак си не се подават много от венеца...

# 76
  • София
  • Мнения: 1 775
Бети,  Hug. Още малко остава.
Снощи Косето така пищеше. На мен ми се къса сърцето. Не знам как ще издържа този период. На всичкото отгоре му излиза кучешкият зъб, а мама я няма да го успокои. Изпадам в депресия и само плача, а с това изобщо не му помагам  Sad. На всичкото отгоре ме и боли. През деня сме навън. Така се разсейва с децата и не плаче.
Мъни, не зная за такива срокове  newsm78. Ще питам.

# 77
  • Sofia
  • Мнения: 823
Леле, Светле, риспект Simple Smile   bouquet  Май Елианна е рекордьорката засега, или се лъжа?

Desiteam ,Ели все още суче макар и само за нощното приспиване и за обедното през събота и неделя,когато не е на градина:)

 Това със проблемите,които си имате около поникването на зъбките си е период,който просто трябва да премине.Предлагайте да сучат дребосъчковците ви ,защото определено това е начин да се успокояват,колкото и безкрайни да ви се струват нощите.

И Lovi,опитай се да се успокоиш.Това е нещо,което трябва да си мине.Знам,че е ужасно да виждаш как се мъчи детенцето ти и стискам палци бързо да се успокоите.Успех!

# 78
  • Мнения: 2 614
Светле, така съм свикнала с присъствието ти в кърмаческия, че бях забравила, че всъщност Елианна е най-зрялото  Mr. Green кърмаче тук. Шапка ти свалям... Лелеее...
Мъни, не знам да има такъв срок...моето змейче от ноември е с пълния набор зъби и си спим чудесно  Mr. Green

Момичет, стискам палци да избиват по-бързо зъбчетата на мъниците! Мажете ги с нещо, давайте им да цокат, всичко отминава, и после - Здравей сън по цяла нощ!  Mr. Green

# 79
  • Мнения: 8 242
Дави питам за зъбите - Маги от много време не е вадила зъб - стои си със 16. Нормално ли е?

Едно наше наборче (1г.9м.) има само 4 зъбчета още  Crazy Започнаха да излизат на 1г.3м. .. И са си само 4 още  Rolling Eyes

# 80
  • Мнения: 3 718
Като майка на притежател на почти избил кучешки зъб мога да кажа две неща, първото е  smile3514 , а второто е, че няма срокове за зъбите, когато избият, тогава. Мъни , дано не ги усетите как избиват останалите. А и казват, че колкото по късно, толкова са по здрави.
Аз покрай тоя зъб и постоянното висене на цица се сдобих с такава лактация, че мога да накърмя цялата градинка.

# 81
  • Мнения: 2 467
Цитат
Не трябваше ли до две годинки да избият и вторите предкътници?

То трябва и до годинката най-късно да си отбила  Wink
Не знам до колко трябва, но на нашето кърмаче излезе последния кътник на 2г 6м 20 дни. Баща и е зъболекар и не съм го видяла да се притеснява  Grinning

Шаманката, аз покрай нашия грип съм така с кърмата. Три дни беше изцяло на кърма, след това е пак почти на кърма основно (цока на кръгъл час) и сега мога да накърмя една детска градина  Laughing

# 82
  • Мнения: 1 947
   Аз знам, че три годинки е "срокът". Нашата щерка като я гледам,
на 18,5 месеца с 4 зъба, може и до 4 годинки да ги вади. Всичките
и зъби се виждат под венците, а в момента я сърбят кътниците -
непрекъснато се чеше и натиска бузки, бърка си в ушите, суче често
нощем и проплаква, ноо... ще мине, знам. Simple Smile Не ги мислете зъбките. Simple Smile

# 83
  • Мнения: 5 401
Момичета, моля вземете отношение, ако желаете:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=271543.0

 Praynig  Hug

# 84
  • Мнения: 115
За списъка: Geny - мама на Александър роден на 05.07.2006
И ние се кърмим като новоредени. То не бе зъби, то не бе грип все неще има и като гледам все ще има докато не се ския някъде да не ме вижда , че само докато ме зърне и ЦИЦИ в главата му.  Laughing

# 85
  • Мнения: 728
Ха така, аз нямах комп известно време, а вие нова тема сте отворили, и какви хубави новини в нея!
Мери, честито!
За списъка и ние да се включим Момчил 13,02,2006г и мама Краси.
Ние пък в момента вадим вторите кътници и при нас е малък ад нощем. Като съм болна искам да отбивам, а като съм добре не се и сещам

# 86
  • Мнения: 4 967
Ние пак се кърмим! Laughing Много сме щастливи, и двете! Hug

# 87
  • Мнения: 2 282
Ние пак се кърмим! Laughing Много сме щастливи, и двете! Hug
Бравоооо!!! Hug

# 88
  • Мнения: 69
Да се запиша и аз!
Моето кърмаче се казва Кармен и е родена на 20ти януари 2007.
Какво да ви кажа,1во мислех да изкарам поне 3 месеца на кърма ,после 6 и така сега станаха 13 месеца.
.......обаче имам си проблем,за 1ви път детето ми боледува и му изписаха антибиотик,2-3 дена беше само на кърма и сега ми е много трудно,защото имам рани по гърдите,изпохапа ме,има 10 зъба.
...какво да правя?да отбивам ли?мога ли да си почина ден,2 и после пак да кърмя?донесоха ми кремче на авент и малко ми облекчи болката.
досега не ме е хапала.........какво му става на това дете?
дайте съвети newsm78

# 89
  • Мнения: 2 829
Ива 81, ако искаш потърси 1-2 теми назад, говорехме си за хапането. Моето диване имаше период в който ме хапеше и то най-вече когато нещо го притеснява. Например-спи му се, аз спирам на 100 места по пътя до вкъщи, той мрънка, прибираме се, давам му да суче- той ме захапва веднъж яко и започва да си суче нормално. Хапал ме е и когато му е запушен носа и не може да засуче-просто си изкарва яда. Аз веднага го притисках към гърдата (инстинктивно пуска за да си поеме дъх) и като пусне му обяснявам, че не бива така, че ме боли и че ако ме ухапе пак-няма да му давам да суче. След това го предупреждавам-сега ще ти дам да засучеш, внимателно, леко, без зъби. Периода отмина, вече не ме хапе. Но никога не ми е разранявал зърната.
В твоя случай, решението зависи изцяло от теб. Ако ти искаш още да се кърмите-знай, че има начин да го научиш да не те хапе и да си продължите. Ако пък така или иначе се колебаеш дали да отбиваш-това е един добър повод да спреш сега.

Последна редакция: нд, 02 мар 2008, 16:31 от yanast

Общи условия

Активация на акаунт