Всеки ден с чужди дрешки от детска

  • 1 242
  • 15
  •   1
Отговори
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Момичета посъветвайте ме - всеки божи ден дъщеря ми се връща от градина с чужда жилетка или елече и на всичко отгоре упорито ми твърди, че е нейна. Вярно, че разликата е малка - лек нюанс в цвета или просто различна щампа или бродерия по нея. Заради градината повечето й дрехи са в розово - голям фен им стана тази година и понеже си е претенциозна по отношение на облеклото - тя си решава с какъв тоалет да е през деня, а и се справя доста добре и съм я оставила сама да си подбира облеклото още от яслата /е, тогава се  убеждавахме, че рокля и панталон не се връзват, но към цветова комбинация си има вграден усет/.

Ако дрешката, с която се е прибрала й е мъничка се убеждаваме, че се е объркала, но когато й е по мярка е адски трудно и се принуждавам да я скрия и тайно да я сложа в чантата на баща й за да я върне на другия ден /по стечение на обстоятелствата той я води и прибира този месец/.

Имали ли сте такива случаи и как се справяте?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
Разберете с кое дете си разменят дрехите - все някое си тръгва всеки ден с нейна дрешка. Може би им е забавно да го правят.

# 2
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Случвало ни се е,но ние сме от обратната страна. CrazyПостоянно ни изчезват резервните дрехи от гардеробчето. ooooh!
 Естествено в повечето случаи си ги получаваме обратно,но има няколко,които така и не се намериха.Не всички родители са съвестни като теб. Sad

# 3
  • Варна
  • Мнения: 616
не ми се е случвало да е взимал чужда дрешка, но веднъж се върна с чужди панталони защото те били на столчето му и неговите ги нямало (така и не се намериха въпреки че аз върнах панталонките. Дъщеричката е още малка, но пък преди няколко седмици в шкафчето и имаше тениска, която беше толкова мръсна сякаш някой беше бърсал пода с нея и лелите твърдяха че е наша - хвана ме срам че някой може да си помисли че това е моя дреха. Ами не виждат ли, че всички други дрешки на нея и в чантата и изглеждат по съвсем различен начин  newsm78
 За да ми е мирна главата почнах да бродирам инициали от вътрешната страна на дрешките  Mr. Green Може и това да помогне и при вас  Rolling Eyes

# 4
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Мислех си това за инициалите - поне ще мога да й доказвам, че дадена дрешка не е нейна. Или от тези купешки бродерии с цветя, които се пришиват, но да са еднакви за всички дрехи. Не знам обаче как ще се връзват с оригиналните им шарки.

Не съм се сещала, че може да го прави нарочно, все пак аз бях в 7-ми клас когато си разменяхме дрешки с моята приятелка, а малката никога не е споменавала име на момиченце с което си играе, само на момченца, а дрешките определено са момичешки, още не съм видяла момченце в розово.

Дори искаше да й купим нови ботуши и се лепна за едни в бяло и розово само защото едно момченце имаше същите оранжеви апрески като нейните, е за купуването бях съгласна, защото установих че като се намокрят над кокалчето пропускат, пък тя обича да "покорява" преспите. Те не се връзваха особено с бежовото й яке, ама като отказа да ги събуе дори за да пробваме с един номер по-малки, че тези ми се струваха доста големи като за нея се примирих. В крайна сметка тя ще ги носи.

# 5
  • Varna
  • Мнения: 333
Не ми се е случвало да се прибира с чужди дрешки.
За да не бродираш, може да си купиш от книжарница флумастер за текстил. С него от вътрешната страна може да слагаш инициали или някакъв друг отличителен знак.
Аз в началото така правех.
Но все пак провери дали не си разменят нарочно дрешките .

# 6
  • Мнения: 1 049
Ами при нас всеки си надписва дрешките на детето за градината или яслата, за да не стават такива размени. Продават се едни такива етикети, които се порьчват с името и фамилията на детето и се залепят с ютията вьрху всяка дрешка. Може после да се перат в машината без проблеми. Предполагам и в БГ ще се намират някьде.  Peace Имам в предвид ето тези:

http://www.tipptopshop.com/index.php/cPath/89/category/W-scheetiketten

# 7
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Изрично питах и в яслата, и в градината за надписването на дрешките - отговора бе - не е необходимо, пък и не е малка и уж си познава дрешките. Тези които са уникални /в смисъл на ръчно плетени/ никога не ги е бъркала, ама сега манията е конфекция и те твърде си приличат. Но пък децата се обличат самостоятелно, а специално горните дрешки като елечета и жилетчици стоят на куп на точно определено място и се събличат и обличат при нужда, обикновено дори когато си тръгват. От бързане може да сбърка, още повече че както казах разликата е в апликацията и /или лек нюанс на цвета. Веднъж дори се прибра с елече абсолютно същото като нейното, само че по-малък номер, а върха бе че нейното си стоеше в гардероба и упорито твърди, че си е нейното докато не го измъкнах за да й го покажа и чак тогава се разтревожи, че някое детенце си е тръгнало без елечето и му е студено.

Вече си реших - слагам буквичката й - добре си я познава, но честно казано ме съмнява да оглежда дрешката преди да я грабне за да се прибира, но пък баща й може да го стори вместо нея.

До другата седмица няма как да проверя, таткото не забелязва разликата в дрешките, макар да ги връща, но тогава обезателно ще разпитам учителките.

А тези флумастери изпират ли се или стоят по-дълго?

# 8
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Не се изпират,то си е специален маркер. Peace

# 9
  • Varna
  • Мнения: 333

А тези флумастери изпират ли се или стоят по-дълго?

Стоят си .  Вече 6 м. не са мръднали.

# 10
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Дъщеря ми се прибра веднъж с чужди гащи.
Понапишкала се, и я преобули с не нейно бельо.
Изпрах ги и ги върнах, не знам чии са били.
Веднъж си дойде с чужди маратонки, но досущ същите като нейните, само че по износени.
Така, че се случва.

# 11
  • Мнения: 581
Извинявам се, че се намесвам в темата, но и аз бих искала да попитам за тези маркери за текстил - къде в София сте ги намирали?

# 12
  • Мнения: 196
Мами ако не знаех от къде сте щях да помисля че става въпрос за детската на дъщерями и при нас е този проблем чужди кърпи... дрехи липсват всеки ден я проверяваме с баща й вече преди да я вземем... newsm78 сега си мисля да и взема по- евтинки клинчета и блузки поне да ме не е яд ...но за чуждо бельо Mr. Greenще има и викане smile3512А като питаш леличките или госпожите готовия отговор е -ми незнаммммм другата смяна

# 13
  • София
  • Мнения: 8 272
Аз реших проблема като надписах или избродирах звездички, т.к той не може да чете, не познава и букви, но с фигурите няма проблем, надписите са поскоро за госпожите Simple Smile, те помолиха да надпишем нещата

# 14
  • София
  • Мнения: 6 999
Аз надписвам с маркер на етикетите от вътрешната страна на дрехите. Маркерите ги има във всяка книжарница.   Peace Надписвам ги главно, защото чат-пат изчезва по нещо и като кажа, че е надписано по-лесно се намира, отколкото ако го описвам. Да не говорим, че наскоро казах, че ръкавиците й са на раета като шапката, а се оказа, че били розови като ги намерихме. ooooh!

Обувките тя си ги познава чудесно. Веднъж си размени с едно момиченце понито /нашето беше по-ново и чисто/, но твърдеше, че си било нейното и оставих нещата така.

Общи условия

Активация на акаунт