Добър доктор за операция на миома.

  • 16 913
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46
  Предстои ми операция. Ще съм благодарна да споделите мненията си за добрите хирурзи в София. За момента се колебая между доц. Доганов (Майчин дом) и д-р Маленов (Тина Киркова).
  За повече подробности - родих юни 2007, след 6 месеца на контролен преглед ми откриха миома 5см. (на 32 години съм), след 2 месеца вече беше станала 6см. Много ме е страх, но трябва да я махна.

Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 87
Здравей, аз се оперирах преди 20 дни от миома в Майчин дом - д-р Румен Димитров. Не съм раждала и беше важно операцията да се направи от наистина много добър специалист. Имаше много млади момичета също оперирани от миома и като цяло мога да кажа, че съм доволна...само дето още не съм пробвала да забременея след операцията Simple Smile Това, което не ми хареса е, че не говори достатъчно и ако искаш да разбереш какво се случва трябва да задаваш упорито въпроси. Ако имаш въпроси с радост бих помогнала с информация.Успех! Praynig

# 2
  • Мнения: 164
дали мове някой да ме посъветва.отначало ми откриха кисти на единия яйчник.всащност това се повтаря през около 3-4 години.изписаха м идиане за пореден път,но още тогава лекарката каза,че вижда нещо в матката,но не може да прецени точно какво е,защото трябваше скоро да ми дойде.след месец пак итидох и тогава-миома 2см.доста се притесних.имам достатъчно други ядове.каза,че диането е противопаказно в случая,но все пак да го пия 3 месеца,защото уж не било добре да го спирам толкова скоро ,пък и миомата вероятно нямало да порасне.минаха трите месеца.през това време бях при още двама лекари-единият каза,че ми няма нищо,а другият потвърди диагнозата.и ми препоръча 6 месеца да пия утрогестан.някои знае ли нащо по въпроса дали ще има резултат.мойта лекарка каза,че мога д апробвам,но ми препоръча спирала мирена.но аз все още не се решавам-каза,че може 3-6 месеца да имам кървене,а освен това прочетох,че се образуват кисти понякога.моля ви за съвет.

# 3
  • Мнения: 87
Здравей, Aqne. Моята история е подобна на твоята. Откриха ми миома 2.6см, отидох за потвърждение на диагнозата при друг лекар, който ми каза, че нямам миома, но нямам овулация и фоликулите стават на кисти и трябва да пия противозачатъчни 2 месеца поне. Послушах го, след което отидох при още един лекар, който пак видя миомата (беше нарастнала с 1см), пак имах киста и ми каза, че е противопоказно с миома да се пият противозачатъчни, но трябва да пия 3 месеца от 16ти до 25ти ден Дуфастон, за да не образувам кисти. Препоръчаха ми също да пробвам да забременея, пробвах, но не стана. Реших да не рискувам с излишни хормони, обърнах се към клиника по стерилитет, но след всички опити не успяхме да избегнем операция... Незнам каква точно е твоята миома, къде е разположена, както и дали кистите са фоликулярни, но Утрогестана е прогестеронов препарат, който не мисля, че ще има някакво влияние върху миомата...виж за Диане-то аз съм категорично против, но все пак не съм лекар и не искам да повлияя на решението ти. Успех!!!

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
kemenk, вече си открила МАйчин дом, но ти препоръчвам и друг екип, а именно: Тюфекчиева-Карагьозов.
Поне от него имам наблюдение.

# 5
  • Мнения: 164
Evvi,благодаря за отговора.миомата ми е в самата стена на матката.не беше пораснала след трите месеца диане.прдполагам,че идеята на утрогестана е преди всичко да махне останалите кистички.фоликулярни са.но уж и мимата поне нямало да нараства.за сега ми казват да не мисля за операция.ако се наложи ми казаха ,че хистроскопията не е подходяща за мен.би могло да се направи лапароскопска операция.ох,надявам се да не ми се налага никаква интервенция.имам ужасни спомени от секциото.добре,че си имам детенце поне,че незнам с тая миома ...а твоята операция каква беше.как се чувстваш след опрацията.пожелавам ти много бързо и безпроблемно възстановяване.и бебенце в най- скоро време.а някой иам ли впечатления от спирала мирена?

# 6
  • София
  • Мнения: 1 345
Майка ми я оперираха съвсем скоро в 5-та градска доц.Попова където и да попитахме много я хвалеха. Оперираха я от рак на маточната шийка и смятам,че операцията мина супер за състоянието и. Анестезиолог беше доц. Кираджиев. Тя има високо кръвно и уголемено сърце с доста рискове е издържала 5 часовата операция. Мога да ти дам координати, но трудно се добрахме до нея по нормалният път. Иначе има  и частен кабинет смятам,че от там няма да има проблеми Hug Успех

# 7
  • Мнения: 164
хубаво ще е да имам тези координати.прати ги, ако можеш.успех на майка ти.бързо да оздравява.

# 8
  • Мнения: 556
Утре стават точно една година от моята операция от миома. Направи я д-р Тюфекчиева от Майчин дом.
Аз не съм раждала, миомата беше доста голяма и на гадно място. Не ми даваха много надежди за спасение на матката.
Тя се справи перфектно! Нямам думи! Голям професионалист. После доста мои познати се оперираха при нея. Всички операции за радост са успешни. Знам, че има и други перфектни лекари. Но моя опит е с нея. Радвам се, че попаднах на нея.
Чувствам се добре. Всичко е наред.
Все още не съм бременна, но да се надяваме, че и това скоро ще стане!

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...Направи я д-р Тюфекчиева от Майчин дом. ...Тя се справи перфектно! Нямам думи! Голям професионалист.

НЕВЕРОЯТНА е, няма спор.
Аз сега си ходя при нея на АГ прегледи. Имам й вяра.

# 10
  • Мнения: 87
Aqne, моята миома също беше в стената на матката, но тъй като стана почти 5см доктора каза, че с лапароскопия "ще е тегава работа", затова ме изпрати при Димитров, който направи коремна операция. Вече се чувствам много добре дори скоро мисля да тръгна на работа. Не искам да те плаша, но доктора каза, че при наличието на миома и фоликулярни кисти е възможно да има ендометриоза. Слава богу, предположението му се оказа грешно в моя случай. Твоята миома е мъничка и ако нямаш оплаквания и не възнамеряваш да забременяваш сега, достатъчно е да я следиш през няколко месеца дали ще нарасне. А за утрогестана - той наистина е за изчистване на кистичките и дано помогне, макар че ако си изследвала прогестерона и той е в норма, не виждам смисъл от него, но поне на миомата не би трябвало да навреди.

# 11
  • Мнения: 656
Agne
Ако кистите и миомата са в резултат на понижен прогестерон - утрогестана ще свърши работа. Ако обаче са от друго хормонално смущение - няма да има ефект.
Ако беше за мен - бих пробвала наистина първо с утрогестан по схема, и ако не стане - тогава операция. Затова е добре да си изследваш хормоните преди всичко.

Спиралата Мирена е скъпичка за "пробване" в период от 6 месеца. Предимството и е че отделя хормона на място, направо в матката. Но пък е чуждо тяло, и цената и е около 300лв...

Последна редакция: чт, 28 фев 2008, 10:43 от на Кронки жена му

# 12
  • Мнения: 164
благодаря,момичета.за сега съм решила да пробвам с утрогестана,а после може и с мирената.само малко се тревожа как ще е я понесе организма ми.иначе лекарката ме увери,че много висок процент момичета са доволни-цикъла става оскъден,а миомата спира да расте.поставя се за срок от 5 години.и ако съм доволна после може да се постави нова.има време да помисля още.надявам се да съм добре и миомата да не расте. Praynigинтресува ме има ли накоя от вас с такава спирала и след колко време нещата се нормализираха.плаши ме това ,4е може дълго време да създава дикомфорт.6 месеца кървене звучи страшничко.

# 13
  • Мнения: 164
Здравей и от мен. През февруари 2006 г. ме оперира от миомектомия доц. Попова в V градска - страхотен екип, всичко мина ОК и сега се радвам на едно малко и хубаво момченце...УСпех

Общи условия

Активация на акаунт