Годеж

  • 18 145
  • 93
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 085
Смятаме с моя приятел да правим годеж, но незнам точно как.Ще ми помогнете ли с някои съвети и традиции и може дори да разкажете вас как са ви поискали ръката.Всичко което кажете ще ми е от полза.Просто не знаем как става.  bouquet

# 1
  • Мнения: 71
Здравей!

Първо искам да ти честитя и да ти пожелая много любов и здраве другото само ще си дойде.  bouquet
И така по въпроса-Ще се уговорите един ден които ви е най удобен и ще дойдат да ти поискат ръката.След това се даватк подаръците и същинската част-купона
Ние като правихме нашият годеж не си давахме халати чехли и т н а си купихме неща каквито ще ни трябват.например дрехи козметики спално бельо и други такива неща.

# 2
  • Мнения: 223
Не знам до колко е точно желанието ви да спазите традицията.

При нас стана така: На първата ни годишнина си разменихме подаръци, като неговият беше пръстен в кутийка. На колене ми предложи да се оженим. Аз приех с радост. След това поднесохме новината на родителите си, които започнаха да си звънят по между си и да си честитят (в различни градове са). Пък те от своя страна разпространили на всички близки и започнаха масови честитки по телефона  Laughing След седмица отидохме на гости на нашите и на една приятна вечеря с много смях той се обърна към дядо ми и го попита официално за ръката ми, дядо ми ме даде веднага Laughing И така приятничко без излишни условности, но с много романтика се случи между нас.

А иначе традицията повелява друго. Но... всеки може да прави каквото му харесва и както го чувства.

# 3
  • Мнения: 1 085
Моят приятел е доста срамежлив и незнам как ще стане.Решили сме да се съберем двете семейства и някак си да стане но незнам дали да иска ръката ми пред тях или на саме преди това и после да го отпразнуваме.Трябва и с майка ми да се посъветвам.!
Мислите ли съм малка за годеж на 21 съм почти.Няма да се женим още може би догодина като навърша 22!

# 4
  • Мнения: 234
Как ще си малка,аз на 20 родих първото си дете.  Peace
Честито за годежа и ви желая от здраве и късмет да не се оттървете.   bouquet
Много щастие и любов през съвместния ви живот. Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 1 085
Мерси много!Ние ще правим годежа през Април защото тогава нашите ще са в отпуска понеже живеят в чужбина.Така че има време  да си говорим за годежи и всичко останало.Много сте готини момичета. Hug

# 6
  • Мнения: 2 479
     Честито и от мен! Моят съвет е да зарежете старомодните размени на чехли, халати и т.н. - излишно прахосване на пари и нерви. Ако иска приятелят ти, могат да дойдат у вашите с родителите му - да ги запознаете ако вече не сте и да те "поискат" от тях. Друг подобен вариант е да отидете на заведение - така няма да има нужда майка ти или ти да се занимавате със сервиране и отсервиране,а ще можете да се отпуснете, да се почерпите и да си прекарате една  приятна вечер.

# 7
  • Мнения: 274
Бъни, не се излагай!!! Къв годеж на 21 годинки...Ти да не си от ромски произход, че да се омъжиш преди да навършиш пълнолетие Simple Smile  Кви чехли кви халати.....?!?!? Сега ти трябва Live Baby Live!!!! Екшън, безразборен секс, лека дрога, безсънни нощи, джулай морнингс, или както го казаха онези тримата -  hey child stay wild.... Рано ти е още Бъни. Звънни му и му кажи директно - "Пич, размислих. Ще ти звънна пак след 5-6 години...Аре чао , че ме чаката едни приятели.." Simple Smile Тва е. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 085
Да и ние мислехме за ресторант по скокойно е!Някои хора канят роднини и тем подобни!Аз искам само двете семейства тоест 7-8 4овека!
А може ли аз да отида с него да си избера пръстена или не е на добре?

# 9
  • Мнения: 1 085
Бъни, не се излагай!!! Къв годеж на 21 годинки...Ти да не си от ромски произход, че да се омъжиш преди да навършиш пълнолетие Simple Smile  Кви чехли кви халати.....?!?!? Сега ти трябва Live Baby Live!!!! Екшън, безразборен секс, лека дрога, безсънни нощи, джулай морнингс, или както го казаха онези тримата -  hey child stay wild.... Рано ти е още Бъни. Звънни му и му кажи директно - "Пич, размислих. Ще ти звънна пак след 5-6 години...Аре чао , че ме чаката едни приятели.." Simple Smile Тва е. Simple Smile

Ще се направя че не съм го прочела.И със сигурност не съм от ромски произход!

# 10
  • Мнения: 305
Първо честито!Щом сте взели това решение заедно това е най-важно.

При нас нещата бяха следните.Отидохме заедно и избрахме пръстена като се разбрахме, че когато той събере смелост и реши тогава ще ми го подари.Една вечер, петък срещу събота бях в тях на гости и на сутринта, съпругът ми ми поиска ръката.Аз се съгласих, казахме на неговото семейство, отидохме в нас казахме на моите родители.На обяд се събрахме на обяд двете семейства в тях и това беше.Вечерта се видяхме с приятелите ни и ги почерпихме и това беше.
Направете нещата както вие ги усещате, както вие ги искате.Успех и весело изкарване! Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 085
Може и така да стане , защото както споменах той е много срамежлив и ще му е неудобно да поиска ръката от баща ми.

# 12
  • Мнения: 242
 Първо Честито!При на стана следното бяхме поканили нашите на гости,предната нощ около 1 часа той ми предложи ,дето се вика по долни гащи,на другият ден си седнахме 6 -мата на масата и до 12 вечерта те така се бяха разприказвали ,че ваобще не можехме да вземем думата,накрая моя мъж спря музиката обърна се към баща ми и каза нещо от рода дали би дал ръката ми  newsm78  Laughing.Всичките останаха като гръмнати,баща ми каза ами ти си си я взел вече,и се чукнахте,двамати бащи се подредиха добре(понапиха се по този повод) ,а двете майки глътнаха по един бастун (млъкнаха)и така приключи вечерта,след един месец се събрахме пак този път с братята и сестрите и това ни беше годежа е подариха ни по нещо и от двете старни де ! bowuu

# 13
  • Мнения: 1 085
Ох чак си го представих.Много добре сте си изкарали.Защо винаги бащите се радват а майките като гърмяни зайци  Laughing Laughing Laughing

# 14
  • Мнения: 242
Просто бащите по умело се прикриват  Hug

# 15
  • Мнения: 1 085
Ха ха нали?Особено ако дават дъщерите си направо им се къса сърцето! #Crazy

# 16
  • Мнения: 110
Честито  bouquetТова, което ти се случва е много красиво и води началото на други красиви неща. Ние с моя съпруг ходихме близо две години, когато той ми предложи брак, до тогава това не беше обсъждано. Бяхме в едно хотелче в Априлци и сутринта в леглото получих годежен пръстен с въпрос "Ще се омъжиш ли за мен". Отговора е ясен и резултата от любовта ни е на лица. От мен съвет, направете така, че преживяването да е незабравимо за вас. Успех!!!

# 17
  • Мнения: 1 085
Всяка жена иска да е незабравимо , за това се посъветвам с вас защото имате много по голям опит от мен и сте преминали по този път който аз сега почвам да вървя.Благодаря ви много и с нетърпение ще чета и други отговори.  Hug

# 18
  • Мнения: 2 479
Забравих да кажа за пръстена - според мен е по-романтично той да го избере сам и да е изненада, но поне се увери, че знае точния  ти размер...моят пръстен беше ужасно голям и се наложи да го носим за стесняване Laughing.

# 19
  • Мнения: 223
Ми то най-романтично е когато той ти направи изненада, без ти да знаеш. А веселбата идва после Simple Smile

Ние знаехме, че искаме да бъдем заедно, но не очаквах дали, кога и как ще ми направи предложение. А за пръстена - беше намерил мярката от друг мой пръстен и ми беше точен когато ми го подари. А преди това е внимавал какви неща харесвам и пръстенът беше по мой вкус, без да го избирам аз и запазвайки тайната и изненадата. За мен това беше най-хубавото - в конспирацията и неочакваното Simple Smile.

# 20
  • Мнения: 274
Конспирация и неочаквано - няма лошо, но ако говорим за самото предложение за брак. Годежът е планирано събитие. Честито на авторката на темичката, и не се притеснявай, че ти  е рано - на 21 вече бях майка. Wink
При нас редът беше такъв:
1. Предложи ми брак, когато бяхме насаме и съвсем неочаквано, разбира се. Няма да се впускам в подробности. Приех.
2. Отидохме заедно при нашите и той поиска ръката  ми. Баща посумтя, посумтя, та му я даде.
3. Уговорихме определена дата, удобна и за двете семейства. Пищна вечеря, размяна на "армагани" /никакви чехли, халати и прочие!/. След вечерята казах символично "сбогом" на моето си семейство и, вече официално сгодена, новото ми семейство си ме прибра у тях. След 2 месеца сключихме и брак. Т'ва е....Simple Smile

# 21
  • Варна
  • Мнения: 25 229
     Честито и от мен! Моят съвет е да зарежете старомодните размени на чехли, халати и т.н. - излишно прахосване на пари и нерви. Ако иска приятелят ти, могат да дойдат у вашите с родителите му - да ги запознаете ако вече не сте и да те "поискат" от тях. Друг подобен вариант е да отидете на заведение - така няма да има нужда майка ти или ти да се занимавате със сервиране и отсервиране,а ще можете да се отпуснете, да се почерпите и да си прекарате една  приятна вечер.

Подкрепям това мнение Peace Тези старомодни традиции около годежа ми идват в повече, без да искам да обидя някого. При нас се получи така: един ден той ме взе от работа и слязохме надолу към морето (беше края на септември, един от последните хубави топли дни, но без навалицата по плажа). Отидохме на едно барче на самия пясък, поръчахме си напитките, седнахме на шезлонгите и си релаксирахме Grinning И нещеш ли - изпих си аз чашата и на дъното - пръстен Heart Eyes Той ми предложи да се оженим, аз казах да, нагушкахме се и се нацелувахме за радост на малкото други посетители... и така. После казахме на нашите, а за укикенда се събрахме всички у техните (те са от друг град) и казахме и на тях. Това беше Grinning

# 22
  • Мнения: 3 423
Рано ти е още Бъни. Звънни му и му кажи директно - "Пич, размислих. Ще ти звънна пак след 5-6 години...
Според мен може дори едни 15 години да
поизчакаш. Тогава няма да ти е до годеж,
но ще можеш да слагаш кондом и с устата.
Не се заробвай толкова млада, пък и нека
гаджето да понатрупа състояние, че да си
продадеш кожата по-скъпо, не бъди балък.
Ако сега ти се искат чехли и халати, после
ще става дума за диаманти или поне стъкло
Сваровски, ако се сещаш за какво говорим.

# 23
  • Мнения: 3 929
Ние правихме годеж преди цели 8 години. Тогава аз бях абсолютно невежа в това отношение и свекърва ми "командваше парада".
Със свекърите отидохме в провинцията, у нас, за да ме искат от нашите. Хапнахме, майка ми ни подари някои неща и си тръгнахме за София. Тук ни посрещнаха гости, които бяхме поканили. Етърва ми беше направила шведска маса. Свекърва ми сложи два хляба под двете ми мишници, даде ми да обуя някакви чехли нови и да вляза, като ходя по застлан бял чаршаф и върху него - карамфили. това ми е останало като спомен. Но защо се прави всичко това, не мога да ти кажа и не ме интересува.

# 24
  • Мнения: 554
Като чета хората как предлагат на половинките си чак ми става смешно Laughing Ние с моя мъж вече живеехме зедно, когато една вечер на по биричка си говорехме сладко сладко и не помня от къде решихме да се сгодим newsm78 Просто го обсъдихме и решихме да го направим. Обадихме се на родителите си и им съобщихме, че смятаме да се сгодим. Направихме си едно събиране в ресторант с родители, братя, сестри, баби, дядовци и той просто се изправи, извади една кутийка и ме попита дали ще се омъжа за него. Амиии отговорът ми хич не го изненада, защо ли Joy Имаше и подаръци, но не халати и подобни.. И така щастливо женени вече 4 години и половина.

Bunny87, не виждам какво те притеснява факта, че си на 21 год., аз бях на 18 год., когато се сгодихме, а се омъжих на 19 год. и нищо не ме е притеснявало. Ако исках и на 15 год. можех да се омъжа, това си е лично твоя работа, стига да си сигурна, че това е човекът Peace

# 25
  • Мнения: 274
Ние правихме годеж преди цели 8 години. Тогава аз бях абсолютно невежа в това отношение и свекърва ми "командваше парада".
Със свекърите отидохме в провинцията, у нас, за да ме искат от нашите. Хапнахме, майка ми ни подари някои неща и си тръгнахме за София. Тук ни посрещнаха гости, които бяхме поканили. Етърва ми беше направила шведска маса. Свекърва ми сложи два хляба под двете ми мишници, даде ми да обуя някакви чехли нови и да вляза, като ходя по застлан бял чаршаф и върху него - карамфили. това ми е останало като спомен. Но защо се прави всичко това, не мога да ти кажа и не ме интересува.

Шведската маса особено добре се връзва с двата хляба Добруджа и чехлите, тип лепки Simple Smile Култово! Имаш ли снимки да видим това мило тържество?

# 26
  • Мнения: 3 423
Свекърва ми сложи два хляба под двете ми мишници, даде ми да обуя някакви чехли нови и да вляза, като ходя по застлан бял чаршаф и върху него - карамфили.
Но защо се прави всичко това, не мога да ти кажа и не ме интересува.
Питай я, защото мен ме интересува?
Нямали са пари за вино ли? За калии поне?
Ами карамфили. И хлябът "Добруджа" ли беше?

# 27
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Честито!

Една вечер се прибирам от работа, той ме посреща на вратата с думите - миличко, моля те, не влизай в кухнята. Аз добре - ще се преоблека. Той - искам те официално облечена. Аз зачудена, но изчаках да ме поканят в кухнята, а там изненада - вечеря на свещи, падане на колене, стих с който ми поиска ръката, целувки, прегръдки ....

Още нямахме пердета в кухнята, а колегите живееха в блока отсреща та на другата сутрин ме подпитаха - вечеря на свещи, а? Аз мълча за повода, че и родителите ми работеха в същото предприятие и ако разкажа ще стигне и до тях, а майка ми е върл противник на брака, така че си замълчах и на никого не казахме.

Е, след два месеца съобщихме официално на родителите си - отидохме на гости в неговите родители и им казахме, а на нашите споменах в една обедна почивка и съответно ми се дръпна лекция защо ще се женя /от майка ми/, вече можело да се раждат законни деца и без брак, ама си водех милото за кураж.

Трябваше и да ги запознаем все пак официално, макар града да не е особено голям и да са чували един за друг и да имат общи познати. Това обаче направихме 2 седмици преди сватбата по съображения самата сватба да стане така, както ние си планирахме на наша територия - ние сервирахме и отсервирахме. Попитаха ни как си представяме сватбата, ние си отворихме устата и не успяхме да вземем повече думата. Та тези 2 седмици бяха достатъчни да се променят плановете почти на 90%, и въпреки това бе един незабравим ден, макар малко преди това почти да се бяхме изпокарали с милото.

# 28
  • Мнения: 90
Честито,много любов ви пожелавам.
При нас беше така;мъжо ми предложи със златен пръстен да заживеем заедно.След две години си направихме годеж,като свекърва ми беше приготвила всичко.Събрахме се най-близките роднини и приятели.На следващия ден заминахме само ние двамата за три дни.Не е имало подаръци и разни такива,просто събиране на двете фамилии.Беше приятно.

# 29
  • Мнения: 1 085
Значи не сте го правили по традиции и тем подобни.И аз мисля че старите традиции са малко объркващи  newsm78 и е важно да си изкараме добре.Познаваме се и няма от какво да ни е срам.Нашите се познават само с майка му понеже баща му работи до късно пък и родителите ми са в чужбина.Много ви благодаря за хубавите отговори така ми давате и голям кураж да знаете.
Искам аз да си избера пръстена защото като го знам какъв е льольо знай ли се на кой ще се спре.Мислях той да предложи на майка като си дойдат да отидат двамата все едно аз нищо не знам за това , но ще видим какво ще направим.Чета мненията ви с голям интерес! newsm51 .Много се обичаме и наистина мисля че той е мъжат 3 години сме почти заедно и решихме да направим една стъпка напред и то голяма.

# 30
  • Мнения: 223
Много се обичаме и наистина мисля че той е мъжат 3 години сме почти заедно и решихме да направим една стъпка напред и то голяма.

Ма'ни ги злите езици, щом искате, направете го. Щастие ви пожелавам   bouquet

Пък който иска да си бабува и ергенува до 40 г. - никой не го спира  Laughing

# 31
  • Мнения: 1 085
Много се обичаме и наистина мисля че той е мъжат 3 години сме почти заедно и решихме да направим една стъпка напред и то голяма.

Ма'ни ги злите езици, щом искате, направете го. Щастие ви пожелавам   bouquet

Пък който иска да си бабува и ергенува до 40 г. - никой не го спира  Laughing

Точно така миличка , аз пък не им обръщам внимание!  bouquet

# 32
  • Мнения: 3 423
като го знам какъв е льольо
Много се обичаме
Много ти е рано, за да си толкова извратена.
По-скоро не осъзнаваш какво точно правиш.
Размисли, един льольо най-много да стане още
по-голям льольо с годините. Това ли точно искаш?

# 33
  • Мнения: 1 085
Айде да си спестиш твоите коментари по темата моля те!!!!!! #2gunfire

# 34
  • Мнения: 42
ЧЕСТИТО!

# 35
Тая лиска е абсолютна извратенячка не я слушай моме прави това,което сърцето ти иска пък каквото сабя покаже.

# 36
  • Мнения: 1 085
Съгласна съм с теб  Peace

# 37
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Ей,БЪни,остави човека да те изненада де,за 3 години сигурно знае какво харесваш.

При нас стана така-бяхме на море,последната вечер преди да си тръгнем си правихме пикник на плажа вечерта.Пием коктейли Бакарди и се лигавим с една пура,щегуваме се нещо,по едно време моят възлюбен вадиедна кутийка и ми предложи,бяха и 2 мои приятелки там,аз приех естествено,настана купон.Започнахме бурни хора насред плажа на фона на музиката от съседното заведение.По едно време се чува на микрофона от заведението-специален поздрав за танцуващите на плажа  Mr. Green bowuu.Хората ни бяха видели и се кефеха оттам.
Еееееееееех,незабравими  времена. Heart Eyes
На другия ден като се прибрахме казахме на нашите,след това отидохме у тях  и вечерта се събрахме двете семейства и се почерпихме.Това беше всичко,без разни халати,чехли и размяна на разни други домакински принадлежности.

Честито и на вас,много любов и щастливо съвместно съжителство.  bouquet

# 38
  • Мнения: 3 423
Халат и калеври срещу диамантен пръстен.
Кой всъщност е извратен, а? Кой?

# 39
  • Мнения: 274
Тая лиска е абсолютна извратенячка не я слушай моме прави това,което сърцето ти иска пък каквото сабя покаже.

Мога да ти кажа какво ще покаже Сабята....Не от опит, а от наблюдения.
Сърцето на дИвойката, заженила се на 21, постепенно се обвива в пихтиестата маса на рутината, посредствеността и тъгата по неизживяната младост, а младежът лека полека става все по интрувертен, самотен и депресиран и в един момент единственото  забавление, което му остава е  да лъска Сабята. После открива, че е с няколко години по стар и е още по-голям льольо Simple Smile

# 40
  • Мнения: 521
ха!много интересни разговори се въртят тука  Laughing !ама аз искам да питам селинджър от неговите наблюдения какво ще обвие моето сърце,че и аз съм се заженила...пък съм на 21,колкото авторката  newsm62 .ние се сгодихме на 14ти февруари,живеем заедно от 1 година,от доста време се оправям сама (включително и в момента).ама така хубаво съм си поживяла и на такива идиоти съм се натъквала,че смятам няма да пропусна много като се омъжа.ама да питам и лиска-що си се заробила на времето и що не се "отробиш" ,ако ти е зле.а и в крайна сметка с едно женене живота не свършва-кой както си го направи.а на авторката пожелавам същото като на себе си -бъдете много щастливи и все така влюбени  Flowers Four Leaf Clover

# 41
  • Мнения: 1
ха!много интересни разговори се въртят тука  Laughing !ама аз искам да питам селинджър от неговите наблюдения какво ще обвие моето сърце,че и аз съм се заженила...пък съм на 21,колкото авторката  newsm62 .ние се сгодихме на 14ти февруари,живеем заедно от 1 година,от доста време се оправям сама (включително и в момента).ама така хубаво съм си поживяла и на такива идиоти съм се натъквала,че смятам няма да пропусна много като се омъжа.ама да питам и лиска-що си се заробила на времето и що не се "отробиш" ,ако ти е зле.а и в крайна сметка с едно женене живота не свършва-кой както си го направи.а на авторката пожелавам същото като на себе си -бъдете много щастливи и все така влюбени  Flowers Four Leaf Clover


Peace
Честито и на двете ви !!!  Hug

# 42
  • Мнения: 274
ха!много интересни разговори се въртят тука  Laughing !ама аз искам да питам селинджър  от неговите наблюдения какво ще обвие моето сърце,че и аз съм се заженила...пък съм на 21,колкото авторката  newsm62 .ние се сгодихме на 14ти февруари,живеем заедно от 1 година,от доста време се оправям сама (включително и в момента).ама така хубаво съм си поживяла и на такива идиоти съм се натъквала,че смятам няма да пропусна много като се омъжа.ама да питам и лиска-що си се заробила на времето и що не се "отробиш" ,ако ти е зле.а и в крайна сметка с едно женене живота не свършва-кой както си го направи.а на авторката пожелавам същото като на себе си -бъдете много щастливи и все така влюбени  Flowers Four Leaf Clover



Велвет (много перверзен ник. така се казва един култов бар в София),
Не се съмнявам, че можеш да се оправяш сама, особено след полунощ пред телевизора Simple Smile От поста ти лъха оптимизим и жизнерадостност, което ме навежда на мисълта, че си го пуснала малко след като си се оправила Simple Smile Това добре. Дори много добре. Притеснява ме само факта, че на 21 си се наживяла.....Дано само на 31 не се пенсионираш....Simple Smile Успех ти желая, най-искрено!

# 43
  • Мнения: 1
Комплексарщина братче ...  doh

# 44
  • софия
  • Мнения: 2 140
Моето лично мнение е,че годежът е отживелица.С мъжа ми като решихме да се женим информирахме моите,а после и неговите родители.Но всеки сам си решава.

# 45
  • Мнения: 554
Момичето поиска съвет, попита съвсем нормално как се прави годеж, спазват ли се дадени обичаи, не е искала мнението ви дали да се сгоди или не, а и това не е ваша работа. Ако на някой му е скучно и се е прецакал в брака да си намери друго занимание и да не разваля темата на авторката, моля.

# 46
  • София
  • Мнения: 8 275
Нашия "годеж" всъщност беше запознаване на родителите ми.. техните дойдоха, майка му се беше "подготвила" с разни подаръци за мен, а моичкия получи от нашите само мен Simple Smile

# 47
  • Мнения: 413
Моя пък идваше да ме иска три пъти, първия и втория път си глътна езика и на третия път вече се престраши.  Свекървата извади една стара рокля приготвена за снаха и, свекъра, който работил в Либия дълги години извади герданчета и синджирчета....малко селска работа беше - пенсионери хора!!!

# 48
  • Мнения: 1 085
Не се притеснявайте момиче аз постовете на Liska  и селинджър изобщо не ги чета.Благодаря ви на всички за пожеланията много ми стана приятно от тях и наистина много ми помогнахте с отговорите си!В момента се чуствам страхотно и то само заради вас.Отпуснахте ме много!  bouquet Като се сгодим ще разправям как е станало но това ще се случи чак В края на Април !

# 49
  • Мнения: 3 423
Не се притеснявайте момиче аз постовете на Liska  и селинджър изобщо не ги чета.
Ако беше по-прагматична, щеше да ни
поканиш поне за кумове, и нямаше да
съжалявате - нито ти, нито милото. Но,
нейсе, като не си знаеш интересите...

# 50
  • Мнения: 953
При нас се случи малко по-различно.-
Решихме го и той дойде в къщи и поиска от татко ръката ми и благословията ,разбира се.
След като татко се съгласи,обявихме ,че на еди коя си дата ,в момчето ще ни чакат на гости.
Купихме торта,уиски и отидохме у тях,въпреки,че традицията повелява обратното,и на вратата казах на майка му че идвам да си искам мъжа и да си го взема.
Много беше смешно,защото трябваше те да дойдат да ме вземат,но....наистина си го взех,защото сега си живеем в моя апартамент и сме си без родители.
Иначе за подаръците ни попитаха какво искаме и ни изредиха какво могат да си позволят да купят.
Избрахме си неща за дома.Дрехи и парцали и ние си купуваме.

# 51
  • Мнения: 1 085
Много добре сте направили.

# 52
  • Мнения: 274
Не се притеснявайте момиче аз постовете на Liska  и селинджър изобщо не ги чета.Благодаря ви на всички за пожеланията много ми стана приятно от тях и наистина много ми помогнахте с отговорите си!В момента се чуствам страхотно и то само заради вас.Отпуснахте ме много!  bouquet Като се сгодим ще разправям как е станало но това ще се случи чак В края на Април !

Ужас...Как ще издържа до края на Април...Няма ли вариант да го изтеглите за по ранна дата....? Ако все пак не може, искам после хиляди снимки и видео! Освен ако не ни поканите за кумове с Лиси! Ако се навиете - двата хляба, чехлите и китките от нас Simple Smile

# 53
  • Мнения: 3 929
Ние правихме годеж преди цели 8 години. Тогава аз бях абсолютно невежа в това отношение и свекърва ми "командваше парада".
Със свекърите отидохме в провинцията, у нас, за да ме искат от нашите. Хапнахме, майка ми ни подари някои неща и си тръгнахме за София. Тук ни посрещнаха гости, които бяхме поканили. Етърва ми беше направила шведска маса. Свекърва ми сложи два хляба под двете ми мишници, даде ми да обуя някакви чехли нови и да вляза, като ходя по застлан бял чаршаф и върху него - карамфили. това ми е останало като спомен. Но защо се прави всичко това, не мога да ти кажа и не ме интересува.


Шведската маса особено добре се връзва с двата хляба Добруджа и чехлите, тип лепки Simple Smile Култово! Имаш ли снимки да видим това мило тържество?
Имам, ама за нищо на света не бих ги показала. Умирам си от срам. Толкова ми е селско, че...

Последна редакция: пт, 29 фев 2008, 11:15 от zuki

# 54
  • Мнения: 3 929
Свекърва ми сложи два хляба под двете ми мишници, даде ми да обуя някакви чехли нови и да вляза, като ходя по застлан бял чаршаф и върху него - карамфили.
Но защо се прави всичко това, не мога да ти кажа и не ме интересува.
Питай я, защото мен ме интересува?
Нямали са пари за вино ли? За калии поне?
Ами карамфили. И хлябът "Добруджа" ли беше?
Нещата далеч не опираха до парите. Просто са си такива хората - посредствени в някои отношения. Не парадирам да съм изискана или нещо такова, но поне имам вкус. И пари да не ми стигат, намирам начин да бъде направено дабре. Но свекърва ми е над тези неща. Важното е да мине по реда си, а дали ще се изложим...

# 55
  • Мнения: 1 085
Остави го този не виждаш ли че е саркастичен! #2gunfire #2gunfire

# 56
  • Мнения: 2 196
Остави го този не виждаш ли че е саркастичен! #2gunfire #2gunfire
Ауууу, безсрамник, сарказъм ще ми проявява той, не го е срам. Mr. Green

# 57
  • Мнения: 187
Моят мъж държеше след като ми предложи и официално да попита родителите ми дали да съгласни да стана негова съпруга.Естествено имаше и изненада с годежен пръстен

# 58
  • Мнения: 592
Най-напред честито! Ама да знаеш, Селинджър донякъде е прав- аз също мога да го потвърдя от собствен опит, че е рано, но дано не ти се налага да го разбереш това. Какъв годеж, какви са тия подготовки и съвети. Днес е 21 век - светът е толкова малък, технологиите са върха и ако в това технократско общество се забучиш да гледаш в пода докато ти искат ръката и да не знаеш срамежливия ти приятел какви ще ги наговори- ужас. Къде е тръпката и романтиката, как да пърха с крилца пеперудката в корема ти, като ти всичко знаеш, само ние във форума не. Втората ми /и последна/ жена беше бременна в 6 месец и я заведох на екскурзия до Люксембург. Отидохме почти за ден и половина и тя се чуди къде бързаме. Там и купих пръстена, докато обикаляше в един тамошен мол и в парка пред катедралата на херцогинята и предложих да се омъжи за мен, а тя идея си нямаше за това, горката. Ако твоя мярката не ти е взел- леле майко- къде го изрови? Наистина вземете си поживейте, така и така не бързате да се жените! А и да ти кажа- първия ми син се роди като бях на 24, сега на 42 имам 2-ри син. Още се чудя два пъти ли съм бил баща и къде съм бил първия път? Един ден ще се сетиш за тези ми приказки- нищо общо нямат двете събития като изживяване! Айде и умната!

# 59
  • Мнения: 592
Ооо, забравих- сватбата беше след месец някъде в един ресторант в Сф- на хотел "Меглозенец"- супер беше- с един мой приятел с приятелката си, кумовете и големия син. Който те обича, няма да ти се разсърди че не е бил канен /ако не си от някое патриархално село/. Знам жените тук какво ще кажат, но то си е техен проблем. На нас ни беше гот, а снимката с тортата ми е на десктопа! Горчиво!

# 60
  • Мнения: 1 085
Е нашата сватба ще е по късничко и като му дойде времето и за това ще питам.Сега много се валнуваме за годежа!Благодаря че продължавате да ми давате все така готини отговори които са полезни  Hug

# 61
  • Мнения: 1 844
първо честито за хубавото решение да се обвържете така сериозно с любимия човек! Hug
и хич не си малка,когато има любов и човек се чувства зрял и готов да поеме отговорността на едно такова важно решение..няма проблем. Hugаз съм на 23 и моят годеж беше преди няколко месеца,а лятото ще има и сватба. Hug
иначе мъжът ми ми предложи в хубава,романтична обстановка,приех си годежния пръстен,казах си своето "да"..
след това казахме на семействата си,на приятелите..
годежът ни беше в две части-в семейна среда,а после и почерпка с приятелите в ресторант.с неговите и моите родители се събрахме у дома,по традиция той и семейството му дойдоха вкъщи,седнахме,хапнахме,пийнахме,пожелания,честитки.малки подаръци..и така.официални речи не е имало,всички знаехме за какво сме се събрали. Joy
с приятелите се почерпихме на следващия ден,танци,песни,тостове и така.
сега стягаме сватбата. bowuu
желая ти много хубави емоции!честито!

# 62
  • Мнения: 1 085
Мерси  Hug

# 63
Браво на авторката за темичката много е полезна за начинаещи в бранша.Надявам се и повече отговори да има по темата защото и на мен ми предстои годеж и ще ми е много полезно.Честито.Прекрасна тема Peace

# 64
  • Мнения: 1 085
Мерси , и аз това се надявам независимо че много ми помогнаха до сега.Едно голяяяяяямо благодаря момичета   bouquet  bouquet  bouquet

# 65
  • Мнения: 619
Радвам  се много за теб!!!
 HugИ ние планувахме нещо такова закрая на тази година ама от ден на ден..ми изглежда все по.. нереалистично!

# 66
  • Мнения: 1 085
Защо да ти изглежда нереалистично!Ако се обичате взимайте се!Пожелавам ви същото като на нас вече всичко сме оправили само остана ресторант да измислим къде ще сме и това е.
Някой от Пловдив който знае добър ресторант с добро обслужване може да ми каже че нашите особено майка много държи на това.

# 67
Ако ми изникнат предложения за ресторанти ще се включа.Дано и другите мами ти помогнат.

# 68
Не се притеснявайте момиче аз постовете на Liska  и селинджър изобщо не ги чета.Благодаря ви на всички за пожеланията много ми стана приятно от тях и наистина много ми помогнахте с отговорите си!В момента се чуствам страхотно и то само заради вас.Отпуснахте ме много!  bouquet Като се сгодим ще разправям как е станало но това ще се случи чак В края на Април !

Ужас...Как ще издържа до края на Април...Няма ли вариант да го изтеглите за по ранна дата....? Ако все пак не може, искам после хиляди снимки и видео! Освен ако не ни поканите за кумове с Лиси! Ако се навиете - двата хляба, чехлите и китките от нас Simple Smile
Joy  moresmile

# 69
  • Мнения: 13 512
живеем заедно от 1 година,от доста време се оправям сама (включително и в момента).

Като ще се оправяш сама, за какво ти е той, бре, моме? Я си намери кой да те оправя и му бий шута Joy
На 21 голям опит ще да си натрупала...можеш да споделиш,ако искаш:-)

# 70
  • Мнения: 1 085
Има една приказка не питай старило а патило.Какво като е на 21 и аз съм на толкова и живея само с баба си от 6 годишна да не мислите че тя ме е оправяла.

# 71
  • Мнения: 3 423
Има една приказка не питай старило а патило.Какво като е на 21 и аз съм на толкова и живея само с баба си от 6 годишна да не мислите че тя ме е оправяла.

Има си хас баба ти да те е оправяла.

# 72
  • София
  • Мнения: 979
Гледай щастливо напред, радвай се на живота и се наслаждаваш на всичко което ти се случва   bouquet  Hug
Направи го както ти искаш, следвай инстинкта си  Laughing

# 73
  • Мнения: 1 085
Разбира се че така ще направя.Все пак си е мой живота и няма да слушам никой но и съвети понякога са от полза затова се допитах до тук и получих много отговори повече от задоволителни!Благодаря ви.

А някой да знае по хубаво ресторантче за отпразнуване на празникът ни(годежа)?

# 74
  • Мнения: 1 085
Значи искам да ви попитам и още нещо.Понеже смятаме да правим годежа в петак преди великден а великден е в Неделя , майка ми каза да отида до църквата да попитам дали ни е разрешено да го направим точно тогава когато са постите.Мисля че е разрешено защото то е само годеж а не сватба.Знаете ли нещо подобно и дали е разрешено тогава да се прави годеж?

# 75
Не мисля че ще има проблеми то вие си решавате кога.За сватби знам че не е хубаво но за годеж е ок, но нека кажат и другите мами които имат повече опит.

# 76
  • Мнения: 1 085
I аз така мисля но чакам отговор от милите мами. Whistling

# 77
  • Мнения: 2 674
Искаме да видим пръстена!!!!

# 78
  • Мнения: 1 085
Пръстена вчера го поръчахме и след седмица ще е готов.Много ми харесва но ще ви го покажа след като се сгодим.Това значи края на Април.

# 79
ейй момичета на 27 ми е годежа Simple Smile и леко взех да се притеснявам.На 20 год съм обичам пр ми много наистина но всички са отгоре ни и ни обясняват как това е грешка вие какво мислите?

# 80
ейй сега се регистрирах Simple Smile на 27 този месец имам годеж...на 20 год съм пр ми също,минахме през много неща и съм готова на това....но всички ми обясняват колко е рано колко сме малки и неща я този ред на мили и аз взех да се плаша вие какво мислите newsm78

# 81
  • Мнения: 2 674
Разбрах какво е "пр"


Съ тъ н тр в.Вс щ бъ дбр


Усп

# 82
  • Мнения: 1 085
Ето ми годежният пръстен.Вече сме сгодени и много щастливи
http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=244772
Дано съм го сложила добре ако не се вижда ми кажете.
Буболина не се притеснявай аз след 2 месеца ще правя 21 и какво от това обичаме се и нашите много се радват за нас и в момента сме много щастливи.Много любов ви пожелавам.

Последна редакция: пт, 09 май 2008, 19:05 от Bunny87

# 83
  • Мнения: 1 085
Вижда ли се?

# 84
  • Мнения: 31

Не се вижда мила.. оправи линка да го видим Simple Smile

Моя годеж беше преди една година ( бях на 21 )... И беше невероятно.. Свекито и майка ми бяха организирали всичко ( разбирали са се по телефона, родителите на милото са от Варна)  .. страшна работа .....опасни са  Joy
Незабравим момент и за мен и за бъдещото ми мъжле  Heart Eyes

Последна редакция: сб, 10 май 2008, 20:00 от lil_bunny

# 85
# 86
  • Мнения: 246
Честито  bouquet Малко късничко се сещам ,но  Blush Нашият годеж беше преди 20-тина дни и беше уникално преживяване...
Поздравления,безоблачно бъдеще и много здраве и любов...
И да добавя,че за това възраст няма...

# 87
  • Мнения: 592
Как да не се разплаче човек - сълзи, сълзи, мъката идва после! Успех, девойки!  newsm44

# 88
# 89
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Бъни, само гледай да не си с розова вечерна рокля, а мъжа ти по чехли.

# 90
# 91
  • Мнения: 246
Това ли имаш предвид  Mr. Green
Красота....... Hug  bouquet Hug,а ако толкова ви хареса,че и вие искате-изберете си от
ТУK

Последна редакция: сб, 30 авг 2008, 11:05 от Boyanna

# 92
# 93
  • Мнения: 246
Тъкмо има и  намаления до колкото виждам Simple Smile Хайде стига вече спам по темата на момичето...

Последна редакция: сб, 30 авг 2008, 12:39 от Boyanna

Общи условия

Активация на акаунт