Как давате детската кухня?

  • 1 101
  • 15
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Здравейте,мами!
От другия вторник сме на кухня.Но аз имам въпрос,относно даването на храната.Нали се дават 3 яденета-супичка,крем и основно.Айде за основното ми е ясно,ще го яде на обяд.Питам ви за супата кога я давате.Защото ако му дам на вечеря супа,кога ще му дам млякото?Той само с мляко заспива? newsm78Ами крема?Нали децата трябва и кашичка да си ядат поне до година.Ако дам крема на следобедното ядене,кога ще дам каша?Ами плодовото пюре дето е между храненията кога да му го давам? newsm78А сокче?Много храна,а незнам кое кога да му давам!Омотах се тотално с това ядене....
Благодаря! Hug

# 1
  • Мнения: 27 524
Супата я ядеше баба ми.  Mr. Green
Мамите тук я дават обикновено за вечеря, кремчето за следобедна закуска давах, основното на обяд. Каши ще даваш в събота и неделя или за сутрешна закуска. Плодовото пюре  и пресните плодове - пак така. Иначе наистина става много.  Crazy

# 2
  • Мнения: 260
Ние се храним така:

8:30ч закуска-банички или нещо друго
12:30ч обяд- даваме манджата от кухнята
16:30ч следобедна закуска-киселчето или какъвто друг десерт са дали
19:30ч вечеря-супичката
21:30ч мляко преди лягане Peace

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 820
Супата я давах за вечеря към 19 часа,а преди заспиване пак си пиеше АМ/заспиваше към 22 часа/.Кремчето за следобедна закуска,но само ако е хубаво/при нас често не беше/.Основното на обяд.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 294
Моите щерки ядяха на обяд манджата и кремчето, а супата вечер.
Млякото вечер си остава, просто вечерята е към 19,30 часа,
а млякото към 22 часа за заспиване.
Каша може да даваш сутрин за закуска.

Малката щерка пие Нестле Джуниър все още вечер преди да заспи  Peace

За мен е рано за детска кухня на вашата възраст

# 5
  • София
  • Мнения: 2 734
На 3 стр. има пак такава тема!http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=265385.0

# 6
  • Мнения: 1 165
Супата я ядеше баба ми.  Mr. Green
Мамите тук я дават обикновено за вечеря, кремчето за следобедна закуска давах, основното на обяд. Каши ще даваш в събота и неделя или за сутрешна закуска. Плодовото пюре  и пресните плодове - пак така. Иначе наистина става много.  Crazy
Така продължавам да правя и аз. Давам й супата вечер, защото не иска АМ, а и вече сме големи само за него. Киселите ги пропускам, защото не съм убедена в хранителните им качества.

# 7
  • Мнения: 90
Нашият режим е такъв:
  6:00- 6:30  - АМ
10:00-10:30 - плод (или плодово пюре)
13:00-13:30 - супата или манджата от кухнята ( което яде  Wink )
около 16:30 - десерта от ДК, но рядко го хапва и затова давам плод или каша
около 19:00 - предлагам първо останалото ядене от кухнята, но по-често яде от нашата храна(отделям преди да сложа сол и подправки)
21:30-22:00 - АМ

# 8
  • Мнения: 565
На вашата възраст супа не съм давала. Давах основно на обяд, десерта - следобед. Супата я включих 12 месец. Досега си я давам вечер в 19.30ч. Вечерното мляко ни е задължително, но намаля като количество - изпива около 120мл. Безпроблемно изкарва до 9ч сутринта. От кашите се отказа сама - въобще не им беше почитателка.

# 9
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 238
За обяд -от основното ястие/изяда около половината и не иска повече/ +половината от кремчето за десерт
следобедната закуска - каша, мляко или плодово пюренце
за вечеря- супичката+ другата половина от кремчето , ако е останало Mr. Green
След всяко ядене си имахме някакъв десерт,най-често плод Simple Smile
Вечерта преди лягане млякото , без него не заспиваше baby_neutral

# 10
  • Мнения: 814
На вашата възраст супа не съм давала. Давах основно на обяд, десерта - следобед. Супата я включих 12 месец. Досега си я давам вечер в 19.30ч. Вечерното мляко ни е задължително, ................ От кашите се отказа сама - въобще не им беше почитателка.
Синът ми беше горе-долу по същия начин. Всъщност аз някъде след 11 месец го започнах с кухнята.

# 11
  • Мнения: 3 313
крем4ето-сутрин
основното-на обяд
супата-ве4ер-ако я иска-но в пове4ето сли4аи я изхвърлям ...

# 12
  • Мнения: 492
 На обяд - основното ,следобед- кремчето. Супата я давам половината с един сухар на закуска, а останалата за вечеря.

# 13
  • Мнения: 451
Давам основното плюс няколко лъжички супа на обяд, десерта към 16:30 и супата към 19-19:30. Преди лягане (20:30-21) пие АМ.

# 14
  • Мнения: 402
Ние за сега ядем така:
6:00 - АМ- понякога още в 5:00, 5:30
10:30, 11:00 - грис със сирене или овесени ядки с плод
14:30, 15:00 - основното от кухнята (супа не поръчвам по принцип, прая и супи през почивните дни и ги давам на обяд)
след час след обяда малко плод или пюре
19:00 -кисел или каша с плод, или плодов йогурт напоследък, на Бебевита.
21:30 -АМ

Общи условия

Активация на акаунт