Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Втората ми издънка  Embarassed след каша от праскова и кайсия на хипп  е пюрето от броколи и ориз,получихме обрив от червени петънца с връхчета на някои от тях но не гнойни.. Личната ми каза да дам 1 ампула калций и 1 малка вит.с  ----   преди време бях чела в интернет за калция на ампули и за неговото абсурдно действие приемано през устата и че е адски вредно,изприщих се тогава защото имено личната ми ме беше научила при всяка настинка да давам калций и вит. с на сега 8 годишния ми син.Но сега става въпрос за 6 мес. ми бебе и след като знам за това питам се какво да правя, плюс това и за вит.с четох че може да има реакция Rolling Eyes Рових се в интернет и видях ,че масово се дава капки фенистил,но една майка пишеше че подтискали алергията а не я лекували...незнам споделете мнения,моля ви. И ОЩЕ - защо кашата и това пюре са дадени да се ползват от 4 месец , а има реакция и после всички казват дай отново след 3 месеца? Ще съм много благодарна ако някой ми даде линк за някоя пълна таблица на алерг. храни.
Цитирай

София

Според мен нищо недей дава.Обривът от храна преминава от само себе си когато се спре храната,която го предизвиква.Ако пъпките го дразнят и сърбят,по-скоро трябва да се поинтересуваш за нещо за мазане,което да успокои сърбежа.Но предполагам,нямате такива проблеми.И на мен този калциев глюконат винаги ми е бил много,много интересен.Чувала съм да го изписват за какво ли не-настинки,след ваксини,алергии,като някакъв пенкилер е...Незнам какво помага,честно...
Но определено след реакцията от няколко храни,имай предвид,че детето ти е склонно към алергии и трябва да подхождаш много,много внимателно и бавно към новите храни.
Цитирай

ако не го дразнят пъпчиците изчакай да видиш дали няма да отшумят. Ние също ползваме Хипп и не сме имали проблеми, а броколи хапваме от самото начало но с картоф или други зеленчуци-с ориз още не сме.
Цитирай

Хм.. Съвсем ли си сигурна, че обривът не е механичен? На същото място ли е като преди? По същия начин ли изглежда?
Наистина не е нужно да даваш нищо - ако е от храната - ще изчезне сам след 2-3..
Противоалергичните лекарства само подтискат, не лекуват..
Цитирай

София

смятам да давам бананова каша на МИЛУПА какво ще кажете?
Цитирай

София

обривът е на същото място отзад на врата когато беше от кашата но сега е малко повече и е до средата на гърба.
Цитирай

обривът е на същото място отзад на врата когато беше от кашата но сега е малко повече и е до средата на гърба.

Претопляне? Етикет от дреха? .. По ми изглежда като механичен обрив на това място, честно казано  Rolling Eyes
Цитирай

Brokenpromiseland

Ами вече се писа повъпроса за калция...по прицип ампулите са предназначени за инжекции,но тъй като на малко бебе яма как да му хакнеш хапче в устата, затова се използва този вариант...аз оплаквания от ампулите нямам, при започване на някаква инфекция веднага ги давам...и благодарение на това винаги минаваме леко болестите.....те действат противовъзпалително...
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.