има ли решение за бебе,което не иска в количка?

  • 2 380
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 154
Сигурно вече е писано по темата,все пак не сте ли открили някакъв чудодеен начин да задържите детето в количката.Моята издържа 10-15 мин.,започва мрънкане,ръмжене и рев до изпотяване.Връзвам различни играчки,облегалката ту я свалям,ту я вдигам,сенника пускам,защото принцесата много я дразни слънцето и нищо не помага.А в това хубаво време е престъпление да стоим в къщи.Гледам другите деца си стоят мирно и кротко,разглеждат си,а моята не я свърта хич,седнем на кафене или на пейка,взема я ,след 15 мин. и тази стойка ни омръзва,единствено може да издържи носена на ръце.Как не и омръзва да мрънка и реве,омръзна ми да се прибирам с бебе в една ръка  и бутаща с другата ръка количка,която криви наляво,надясно.Дали това е период,който ще отмине,ако да,колко време трае или просто като тръгне да стъпва и да се опитва да ходи съвсем ще трябва да забравим количката?

# 1
  • Мнения: 5 026
Синът ми беше така-с едната ръка го носех, а с другата бутах количката. Така беше много дълго време  Tired Сега вече не ползваме количка Simple Smile

# 2
  • Мнения: 3 376
Има-само на ръце  Mr. Green

Какво ми е било само аз си знам.
Пробвай със слинг,незнам какво друго да те посъветвам.

# 3
  • Мнения: 1 243
Дъщеря ми като малка беше същата не можех едно кафе да седна да изпия на спокойствие след това свикна в количка но отначало сложех ли я голям рев  му дърпаше.Ще отминие този период Peace

# 4
  • Мнения: 541
Никога не съм го носила моя на ръце. Имам дископатия и носене на ръце за по дълго време немога да го понеса.
В началото моя се опита да се наложи , но никога не го взех и той и така си знае и до сега. Когато сме на разходка той стой в количката, когато спрем тогава може да излезе /ние все пак сме големи на 2 год./, а сега за да походи и поиграе.
Малката явно иска да си прояви характера и да види мама докъде ще я изтрае.
Въпроса е докога можеш да издържиш млънкането и ревовете.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Минахме такъв период.Носех я на ръце и бутах количката.За моя радост отмина за около седмица.

# 6
  • Мнения: 630
Може би не е удобна количката. Аз слагах кошницата за кола в количката, а Мия я обожаваше въпросната кошница и много се кефеше в нея. После като омаля кошницата, отидохме и купихме лятна количка, като бебка сама си я избра и в нея се вози с огромно удоволствие.

# 7
  • София
  • Мнения: 44 088
моя такива номера правеше като беше малък и легнал, от както надигнах облегалката проблем не е имал....
може и наистина нещо по количката да не й е удобно...
иначе кенгуру и слинг също са решение.

# 8
  • Мнения: 511
Ами ние сме в същото положение. То не е дране, то е чудо. Вчера на разходката една жена ни спря и ми  каза,че Ния реве на два гласа............ама тя наистина и цял хор може да заглуши.......... #Cussing out Единственото което поне при нас действа е да излезем когато я виждам,че вече е изморена и й се спи,излизаме и на 5-10 мин заспива,спи по час-час и половина, а като се събуди изкарва по 20 мин без рев, колкото да се приберем/и като настане едно препускане.... Joy/. Но, това е при добро стечение на обстоятелствата-иначе си реве, нося я и бутам празна количка................ и да си призная като видя друго бебе да се дере в количката и ми олеква.............. hahahaне сме само ние Rolling Eyes Всички ми казват,че щяло да й мине и да се радва на разходките все повече,ама да поотрасне още малко...............колко е това малко обаче.................... : #Crazy

# 9
  • Мнения: 4 451
И двете ми деца бяха така и твърде рано зарязахме количките.
Малката е на 1,6г. и вече се движим без количка. Но твоето детенце е твърде малко и нямаш друг избор, освен да го носиш на ръце и да буташ празната количка. Tired

# 10
  • София
  • Мнения: 672
И ние сме така...
Когато е изморен заспива, но не му ли се спи започва едно мрънкане, реване, пищене  #Crazy
Направо ме е страх да го извеждам. Мислех, че е от многото дрехи и одеала, но сега ги няма в такова количество, но нищо не се променя. Надявам се това да се промени като порасне, но като гледам линийките на мамите, които се оплакват, че са по-големи от нас направо  smile3511
Аз обаче не го всемам и така си ревем....В момента в който се приберем до входа спира и започва да се оглежда и бърбори...
Съвет не мога да дам, но ще следя темата. Дано има мама дето е намерила "решение", валидно за всички бебоци Praynig

# 11
  • Мнения: 9 973
кенгугу или слинг

# 12
  • Мнения: 256
Ние бях ме така миналото лято щом я сложех постояваше 10-15мин. и след това като се заинати да я взема бутай и носи.Сега стои, пак и омръзва но поне успяваме да си направим разходката. Може би ще отмине,но нали знаеш всички деца са различни сега няма друг начин освен на ръце.А защо не я приспиваш в количката преди да тръгнете от вас така поне ще се разходите.
 

# 13
  • Мнения: 2 197
Mоята дъщеря не можеше да издържи и 5 минути в едно положение. Никога не сме седели с нея - само ходене. Сядането в количката също беше съпроводено с голям рев. Но обикновено се зазяпваше по витрините, а и ходенето до градинките наоколо си е почти тип екстремно преживяване, та от разните заобикаляния на дупки, излизане на платното, изнервени клаксони на шофьорите, на които количката пречи и т.н. безпроблемно се стигаше. И там голямо мрънкане и голямо обикаляне. Когато проходи забравихме за количката. Няма сила, която да я задържи вътре. И през 50 метра вдига ръце и я нося. Това е положението. И аз много завиждам на майките, чиито деца кротко си седят в количката, но моето не е от тях.

# 14
  • Мнения: 5 940
Синът ми издържа определено време, след което му става скучно. След като реши, че не може и миг да издържи повече завързан с колани, в едно положение, се започва леко мрънкане, което преминава за секунди в оглушителен рев. Примирявам се и го взимам на ръце, не мога нищо да направя, не издържам да го гледам как плаче. Проблемът е, че е тежък, труден за носене, върти се постоянно след всяка  котка, куче, кола. Не мога да ти дам решение, единственото, което мога да те посъветвам е да извеждаш бебето след като е доста изморено вкъщи, за да заспи веднага. Опитвам се така да правя. Проблемът е, че аз самата не издържам вътре и ми се иска повече часове да сме навън, дори, когато се наспи. Затова си го нося, сядам по пейки, почивам и пак така.

# 15
  • Мнения: 257
И мойто маймунче кротува само с носене а е толкова малък.сега не ми тежи много но незная какво ще правя като порасне и пак неще да слежи в количката. Wearyдано свикне
Ще следя темата и се успокоявам като виждам че не сме само ние така Sick

# 16
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Една приятелка ми разказваше, че е тя имала такъв случай. С нейна приятелка излезли с децата и нейната госпожица се размрънкала. Сменили си количките и тя се укротила като не вижда майка си  Laughing

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 558
И при мен се  е случвало да реве в количката,но са били единични случаи.Дано е период и при вас Peace

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Период е според мен  Peace

# 19
  • Мнения: 2 131
Може да пробваш да гледа напред, тоест ако количката е с обръщаща се дръжка, ти да си отзад и да не те вижда. Аз залъгвам положението с бисквитка или солета, макар да не одобрявам по принцип тези методи. Ама при нас проблемът е, ча малкият вече ходи и хич не го свърта в количката.

# 20
  • Мнения: 1 049
За нас решението беше да й давам да яде в количката. В момента, в който изядеше всичко вече нищо не беше в сьстояние да я задьржи там. Така като излизахме навьн й давах да закусва сутрин или следобед в количката и изкарвахме дори до час (нарязани плодове, бисквитки, оризовки). Солети или снаксове никога не сьм давала, вьпреки че много майки го правят Peace

# 21
  • Мнения: 6 390
Има решение, казва се слинг

# 22
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Има решение, казва се слинг

Абсолютно! Peace

# 23
  • България
  • Мнения: 3 621
Ох, успокоих се , че сме много  Laughing
Иначе по въпроса - СЛИНГ  Peace
А да - и храна  Laughing

# 24
  • Мнения: 2 829
Аз пък ги разбирам децата-скучно им е винаги да седят само в количката. Обаче пък винаги съм намиала начин хем на мен да ми е удобно хем малкия да е щастлив. Носех си слинг в количката и понякога го ползвах. Когато сядах на кафе слагах малкия на обикновен стол (след като се научи д седи), така му беше интересно и се чувстваше голям. Също така слагахме по 2 деца в една количка-облегалката напълно легнала и 2-те едно срещу друго-така им беше много забавно. Моето диване също много се кефеше да го сложа да седне с лице към облегалката-ето още половин час почивка за мама Grinning Общо взето използвах количката да стигнем от точка А до точка Б и там вече измислях някаква игра за да му е интересно.

# 25
  • Мнения: 1 098
И моят син е така, просто вече му е любопитно и иска да гледа, да го нося, да докосва и пипа. пускам му музика на телефона, давам му играчки и предмети, но те помагат за кратко.

# 26
  • Мнения: 90
И ние бяхме така. Носех бебка с кенгуру, но слингът е по-доброто решение.
Все още си предпочита кенгуруто, но вече търпи и в количката.

# 27
  • Мнения: 4 292
Аз зарязах количката много рано, точно поради тази причина. Все пак беше по-голям, след годинката.
Надявам се при теб да е период, както и да има кой да те отменя. С кенгуру не става изобщо, на тази възраст бебо вече доста натежава. Лично аз спрях да го използвам още когато малкия беше на 3-4 месеца.

# 28
  • Мнения: 1 691
Пишете ни и нас в отбора. В количка моето чудо стои само ако количката се движи (разбирайте - ако я бутам, но не и просто да я люшкам), на 20-тата секунда след спирането на едно място се започва мрънкането, което много бързо може да премине в писъци. Спасявам положението на първо масто с движение, т.е. обикалям улиците като кон; на второ място с бисквитка; на трето място - слинг (но и със слинга не мога да седна, защото му става скучно и тръгва да излиза), на четвърто място - играчка в ръката, макар че това не помага, ако реши, че ще пищи. Докато беше по-малък, спеше в количката и тогава можех да поседна на някоя пейка за час-два.
По повод на всичко гореописано откакто се е родил съм седнала на кафе с него цифром и словом 5 пъти, като го държах седнал у мен, тъпчех го с бисквита и рекордът ни е половин час. И ми е адски трудно да обясня на приятелките си с бебета защо не мога да отида с тях на разходка - защото за тях разходката може да включва сядане на пейка в парка и разговор с познати например. А за мен представлява обикаляне до отмаляване.

# 29
  • Мнения: 875
питаш има ли решение. има и отговорът му е слинг. моят син първите шест месеца не е влизал в количка (пробвах естествено, но не му хареса). не съм го оставяла да реве до изпотяване; надали ще помогне. след шестия месец започна да седи в количката все повече и повече. в момента много си я обича и слинга е само като помощно средство от време навреме. не насилвай детенцето, няма смисъл! така ще си спестиш и твоите и неговите неприятни моменти!  Peace

# 30
  • Мнения: 434
Мойта маймунка все още обожава количката тъй като досега сме я използвали общо 10 пъти.
Тъй като количката ми е много тежка и основно се придвижваме със слинг щом става въпрос за разходка, а ако ходим на кафенце ходим с колата и седим в кошницата.
Сега смятам да купя лятна колична, тъй като времето стана подходящо за дълги разходки и кафенце да се нахраним. Не смятам обаче да излизам без слинг-а в чантата просто за всеки случай.
Ето една снимка как се разхождаме: http://images24.snimka.bg/005248221-big.jpg

# 31
  • Канада
  • Мнения: 494
Аз носих нашия калпазанин в кенгуру,докато кръста ми държеше(6-7 месец)Количката и кошчето за кола са ни чисто нови-пищеше зверски,ако го сложех дори и за секунда.После купихме лятна количка,в която седеше известно време,но.....само ако бутам количката и то по бързо,забавех ли ход се почвше с писъците Mr. Green А малко след като навърши годинка ,забравихме за количката,защото се чудя количката ли да бутам,по него ли да тичам:)

# 32
  • Мнения: 485
И ние имахме проблеми с количката. От бебе ревеше в нея. Решението и за нас се оказа СЛИНГ, съжалявам само че го открих малко късно. Познавам много такива бебетата, които мразят количката.

# 33
  • Мнения: 2 660
Да - кенгуру или слинг.

# 34
  • Мнения: X
За съжаление аз не намерих решение. Дъщеря ми заряза количката на 1г. окончателно. После към 1г.5м. ползвахме колело триколка, много го харесваше, но тези пет месеца си бяхме само пеш  Tired

# 35
  • София
  • Мнения: 672
До колко кг е подходящ слинг-а?
Аз съм пробвала с кенгуро, но той е вече почти 9кг и натежава сериозно.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Когато дъщеря ми беше на тази възраст си носих кенгуро в количката и редувахме- на ръце, в кенгурото и в количката. Така успявах да издържа няколкочасови разходки. Освен това АМ и вода докато е в количката. Около годинката, когато проходи смених кенгурото с каишки за прохождане. Така можех да я гоня и да бутам с другата ръка количката, в която все пак сядаше от време на време. След това имаше един няколкомесечен период в който отказваше въобще да се доближи до нея и тогава разходките бяха наистина много трудни и кратки. Вървеше по 5 минути и искаше да я нося, а вече не тежи малко. Преди месец за мое огромно очудване сама поиска да се вози отново в количка и сега няма никакъв проблем с това, ако все пак иска да слезе си върви спокойно известно време. Със всичкото това искам да ти кажа, че най-вероятно става дума за период, който обаче може да продължи доста дълго, така че въоражи се с търпение и с помощни средства-кенгуро или сленг. sling

# 37
  • Мнения: 2 829
Слинга е много по-удобен от кенгурото. Направи си от тези, които са тип шал, с тях тежестта на бебето се разпределя и на 2-те рамене, на много по-голяма площ отколкото кенгуруто. Аз използвах кенгуро, но когато Алекс беше на 3 м. вече ме болеше кръста след половин час. Тогава си направих слинг и с него можех да си нося детето по 4-5 часа без да се изморя! Разликата е огромна!
За протокола-малкия беше над 7 кг. на 3 мес.

Слинга е подходящ за всякаква възраст-от новородено докато можеш да го носиш!

Последна редакция: ср, 27 фев 2008, 18:47 от yanast

# 38
  • София
  • Мнения: 44 088
До колко кг е подходящ слинг-а?
Аз съм пробвала с кенгуро, но той е вече почти 9кг и натежава сериозно.

има и кенгуру за  деца до 3 г;)

# 39
  • Мнения: 380
Явно доста от нас сме на тоя хал  Laughing
Първите месеци въобще не искаше в количката, дереше се като луд като го сложа в нея, защото имаше колики и не искаше да е легнал. После като изправихме малко облегалката и започна да му става интересно и така докато проходи. Сега братче не мога да го повозя и 5 минути  Crazy. Тича насам натам, иска той да бута количката, ако го сложа вътре, почва да се изпъва и да иска да става.
А така ми се иска да си стои мирно и аз да обикалям по парковете Simple Smile
Слинга е ужасно удобно нещо. Аз от кенгурото си повредих гърба. Според мен слинг е по- добрия вариант и за детето и за майката  Peace

# 40
  • Мнения: 6 390
До колко кг е подходящ слинг-а?
Аз съм пробвала с кенгуро, но той е вече почти 9кг и натежава сериозно.

има и кенгуру за  деца до 3 г;)
Слинга е много по-удобен от кенгурото. Разликата е огромна!

# 41
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
В началото бебето ми си стоеше в количка без проблеми никакви Grinning
Но щом направи 7-8 месеца и започна да се изправя вече не искаше и се тръшкаше и ревеше Stopнаправо в чудо се видях Thinking
Сега вече - след като проходи, като походи и се поумори сама си се катери на количката да си почива Mr. Green
Според мен ще отмине този етап Peace и дано!

# 42
  • Мнения: 485
До към 1г и 6 мес. носех Андрей в слинг - беше около 11 кг.

# 43
  • Мнения: 4 784
За какви кафенета говорите бе момичета! Моето дете, не, че не е стояло в количката, стоеше, но само при разходка. Иначе на кафе седнем ли, веднага трябва да стане и се почва цирка. Отдавна съм се отказала от кафетата, ходим си по парковете и това е.

# 44
  • Мнения: 295
До болка позната картинка...и моето дете в количка почти не е стояло.Все искаше на ръце и аз така съм се прибирала не веднъж от разходка -в едната ръка детето,а с другата бутам количката,ама не се издържа дълго така.Спасението беше слинг.А за сън в количката и дума да не става-никога не е спал в количката,а така ми се е искало да поспи малко в количката и да сме навън..ама нц.От както е проходил не сме използвали количката нито ден повече..така си стои.
И аз благородно завиждам на мамите,които си сядат спокойно с детето на кафе,четат си книжка в парка,а детето кротко си играе наоколо..при нас няма такива филми..бягам като кон след него-той не се спира за минута.

# 45
  • Мнения: 3 092
Влачих я в кенгуро и на ръце до като се очовечи и седна в количка .
Играта ми разказа . Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 2 829
Ами, всичко е въпрос на очаквания. Аз никога не съм мислела, че детето ще си седи кротко в количката а аз ще си пия кафето. Смятам, че детето е любопитно и има нужда да се движи и да опознава света. Т.е. за да седна аз спокойно и да пия кафе трябва да измисля интересна игра за малкия. Като бебе-да му дам да суче, пъхах го под едно пончо, давах му да суче и пиех кафе Grinning, когато се научи да седи го слагах на стола до мен и му давах да си играе с лъжичката за кафе, с бъркалка, да ми бърка кафето в чашата, да ми сипва захар, да си играе със сламка и т.н. и т.н. След като проходи си играе напр. да пуска стотинка в дупката на пластмасов стол (знаете ги, имат тънки процепи), стотинката пада на земята, той се навежда, взима я, пак я пуска... Или пък го карам да ми носи разни неща-напр. връчвам му лопата и го пращам да загребе сняг/пясък, или му давам боклук и го пращам да го хвърли в кофата и така-50 пъти Grinning
Иначе, като беше по-малък заспиваше в слинга и чак като заспи го слагах в количката. И главно я използвах да стигнем до центъра-като задължително му давам нещо да се забавлява. Но отдавна вече не използваме количка-защото аз реших, че е по-добре малчо да върви, така се движи повече Grinning

# 47
  • Мнения: 8 228
И моят син беше така на тази възраст. Докато количката се движеше, мируваше, но стояхме ли на едно място започваше да се опитва да се измъкне от коланите. По това време вече отдавна бях забравила какво е да стоиш спокойно с кафе на някоя пейка и бебето да си спи в количката. Аз имах късмет, че беше лято и така на 8м синът ми трайно се озова седнал в тревата заедно с по-големите деца. Пълзеше насам-натам (даже покрай него и големите хлапета започнаха отново да пълзят - явно им се стори много интересно), вървеше като се държеше за пейките. Така ги прекарахме тези 1-2 месеца докато проходи. Не ми се мисли, ако беше зима какво щях да правя.

# 48
  • София
  • Мнения: 932
И моята госпожица огласяше целия парк и не само, когато стоеше в количката. Затова за мен алтернативата беше слинг  Peace. Родих се с него. И аз и мъжът ми я носехме така и бебка беше предоволна.
Сега вече е на 8 месеца, понатежа ми за дълги разходки с часове и преди две седмици купихме лятна количка, в нея вече стой Simple Smile

# 49
  • София
  • Мнения: 518
Ох и ние сме така ooooh! в количката стои само ако спи-събуди ли се започва един зверски рев,преди няколко дни дори ми се случи да излезем в парка,като мислех че ще заспи в количката,но тя-не, а се наложи да я приспивам на ръце в един ъгъл Embarassed вече ме е срам да излизаме,спи ли-всичко е ок,като се събуди какво тичане пада до вкъщи hahaha

# 50
  • Мнения: 729
Може да пробваш да гледа напред, тоест ако количката е с обръщаща се дръжка, ти да си отзад и да не те вижда. Аз залъгвам положението с бисквитка или солета, макар да не одобрявам по принцип тези методи. Ама при нас проблемът е, ча малкият вече ходи и хич не го свърта в количката.
Така беше и при нас.Обърнах коша да гледа напред и започнах да давам солетки.Това при мен даде резултат.Тя вече си знае-като седне в колечката си иска солети и така има мир до парка.

# 51
  • Мнения: 1 701
При Калина това беше период от около 1 мес., в който се бях видяла в чудо...  Crazy Бях стигнала до там да търся нова количка с обръщаща се дръжка, но всичко се размина.  Peace
Дано и при вас е така!  Hug

# 52
  • България
  • Мнения: 3 621
Ох и ние сме така ooooh! в количката стои само ако спи-събуди ли се започва един зверски рев,преди няколко дни дори ми се случи да излезем в парка,като мислех че ще заспи в количката,но тя-не, а се наложи да я приспивам на ръце в един ъгъл Embarassed вече ме е срам да излизаме,спи ли-всичко е ок,като се събуди какво тичане пада до вкъщи hahaha
Не виждам от какво те е срам. Колко пъти съм я вадила от количката , защото реве, приспивам на цицата и продължаваме  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт