има ли решение за бебе,което не иска в количка?

  • 2 373
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 092
Влачих я в кенгуро и на ръце до като се очовечи и седна в количка .
Играта ми разказа . Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 2 829
Ами, всичко е въпрос на очаквания. Аз никога не съм мислела, че детето ще си седи кротко в количката а аз ще си пия кафето. Смятам, че детето е любопитно и има нужда да се движи и да опознава света. Т.е. за да седна аз спокойно и да пия кафе трябва да измисля интересна игра за малкия. Като бебе-да му дам да суче, пъхах го под едно пончо, давах му да суче и пиех кафе Grinning, когато се научи да седи го слагах на стола до мен и му давах да си играе с лъжичката за кафе, с бъркалка, да ми бърка кафето в чашата, да ми сипва захар, да си играе със сламка и т.н. и т.н. След като проходи си играе напр. да пуска стотинка в дупката на пластмасов стол (знаете ги, имат тънки процепи), стотинката пада на земята, той се навежда, взима я, пак я пуска... Или пък го карам да ми носи разни неща-напр. връчвам му лопата и го пращам да загребе сняг/пясък, или му давам боклук и го пращам да го хвърли в кофата и така-50 пъти Grinning
Иначе, като беше по-малък заспиваше в слинга и чак като заспи го слагах в количката. И главно я използвах да стигнем до центъра-като задължително му давам нещо да се забавлява. Но отдавна вече не използваме количка-защото аз реших, че е по-добре малчо да върви, така се движи повече Grinning

# 47
  • Мнения: 8 221
И моят син беше така на тази възраст. Докато количката се движеше, мируваше, но стояхме ли на едно място започваше да се опитва да се измъкне от коланите. По това време вече отдавна бях забравила какво е да стоиш спокойно с кафе на някоя пейка и бебето да си спи в количката. Аз имах късмет, че беше лято и така на 8м синът ми трайно се озова седнал в тревата заедно с по-големите деца. Пълзеше насам-натам (даже покрай него и големите хлапета започнаха отново да пълзят - явно им се стори много интересно), вървеше като се държеше за пейките. Така ги прекарахме тези 1-2 месеца докато проходи. Не ми се мисли, ако беше зима какво щях да правя.

# 48
  • София
  • Мнения: 932
И моята госпожица огласяше целия парк и не само, когато стоеше в количката. Затова за мен алтернативата беше слинг  Peace. Родих се с него. И аз и мъжът ми я носехме така и бебка беше предоволна.
Сега вече е на 8 месеца, понатежа ми за дълги разходки с часове и преди две седмици купихме лятна количка, в нея вече стой Simple Smile

# 49
  • София
  • Мнения: 518
Ох и ние сме така ooooh! в количката стои само ако спи-събуди ли се започва един зверски рев,преди няколко дни дори ми се случи да излезем в парка,като мислех че ще заспи в количката,но тя-не, а се наложи да я приспивам на ръце в един ъгъл Embarassed вече ме е срам да излизаме,спи ли-всичко е ок,като се събуди какво тичане пада до вкъщи hahaha

# 50
  • Мнения: 729
Може да пробваш да гледа напред, тоест ако количката е с обръщаща се дръжка, ти да си отзад и да не те вижда. Аз залъгвам положението с бисквитка или солета, макар да не одобрявам по принцип тези методи. Ама при нас проблемът е, ча малкият вече ходи и хич не го свърта в количката.
Така беше и при нас.Обърнах коша да гледа напред и започнах да давам солетки.Това при мен даде резултат.Тя вече си знае-като седне в колечката си иска солети и така има мир до парка.

# 51
  • Мнения: 1 701
При Калина това беше период от около 1 мес., в който се бях видяла в чудо...  Crazy Бях стигнала до там да търся нова количка с обръщаща се дръжка, но всичко се размина.  Peace
Дано и при вас е така!  Hug

# 52
  • България
  • Мнения: 3 620
Ох и ние сме така ooooh! в количката стои само ако спи-събуди ли се започва един зверски рев,преди няколко дни дори ми се случи да излезем в парка,като мислех че ще заспи в количката,но тя-не, а се наложи да я приспивам на ръце в един ъгъл Embarassed вече ме е срам да излизаме,спи ли-всичко е ок,като се събуди какво тичане пада до вкъщи hahaha
Не виждам от какво те е срам. Колко пъти съм я вадила от количката , защото реве, приспивам на цицата и продължаваме  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт