Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 63 отговора
Zdraveite.Az otskoro zapo4nah da 4eta forumite i sigurno i tazi tema e raziskvana predi.Az sam napalno ZA pampersite,no molya vi spodelete va6ite mneniya za tova.ZA ili PROTIV pampersite,PREDIMSTVA i NEDOSTATAZI,a sa6o i ZA ili PROTIV pelenite i izpolzva li gi nyakoi o6e?
Цитирай

Sofia

Ами ЗА памперсите, знам, че има случаи, в коите децата са алергични към тях и тогава се използват обикновени пелени. Съвременните пелени за еднократна употреба са много голямо удобство и улеснение за майките, радвам се, че са изобретени. Освен това те имат и за цел да държат крачката разделечени, за да се избегне луксация.

ПС: Тази тема в кой форум би трябвало да бъде?
Цитирай

sofia

Не знаех, че има изобщо спор "за" и "против" памперсите.
Освен финансова или алергична пречка, друго не виждам за "против"

Държат крачетата на страни - както трябва да е.
По-хигиенични са
Улеснение за майката и бебето даже.
Цитирай

Варна

Естествено, че ЗА! Незнам какви доводи против биха били достатъчно основотелни, за до има дискусия по темата! Дори и да има алергични деца, които трябва да използват обикновени памучни пелени, това не значи, че майките им са против, просто така се налага!
Цитирай

Варна

ЗА, естествено! Не мога да си представя майка, която ще се обяви против!
Цитирай

София

ЗА  памперсите (майка ми и тя е за - отгледала 2 бебета с пелени знае как е Smile)
С пелените дупето на бебео е мокро... с памперсите не - това съм го проверила като съм пипала/натискала напикан памперс.
Относно изприщването на някои бебета сменяш марката памперси.
Ние се изприщваме, но се оказа че е от акото... нали се сменя памперса преди хранене а ние дрискаме малко след това и като ни хване срисливия период (на всяко хранене) пъпките са налице. Е заката е да сменяш след ядене само дето не може да го миеш ами трябва да го изтриеш хубаво
Цитирай

Лондон

С две ръце ЗА!  Mr. Green
Цитирай

Букурещ

що за тема? Shocked
Цитирай

София

Пелените за еднократна употреба са огромно улеснение.
Единственият недостатък, който аз виждам е, че са от синтетични материали и от екологична гледна точка не са слънце. Колкото и да мисля друг кусур си нямат  Very Happy
Цитирай

UK, Harlow/София

Цитат на: emi_bademi
Не знаех, че има изобщо спор "за" и "против" памперсите.
.

Има,има,ела ми на гости и ще разбереш Laughing Майка ми и една съседка спотоянно ми врънкат,как му спажурвали пишката на детето Crazy Даже скоро ми връчиха една статия от вестник,където един мноооооооого известен лекар обяснява как момчетата щели да останат бездетни #2gunfire Забравих(дори не я и четах),но бил проведен опит с някави ЖИВОТНИ и това се потвърждавало.Първо моето дете не е животно,а на което и да е животно с памперс няма да му е комфортно ooooh! За това казвам,че е вредно да се чете много!!!!!Аз съм ЗА памперсите!
Цитирай

Русе

Аз съм твърдо ЗА памперсите естествено!
Просто няма две мнения тук.
Удобство, спестяват време...няма да правя реклама сега. Wink
Цитирай
nemoga da si predstavia izob6to kakvo 6te6e da bade ako ne biaha sazdadeni pampersite-tova e mnogo goliamo ulesnenie-osven tova ne mislia 4e bi izleznalo po evtino ako se izpolzvat obiknovenni peleni,kato se ima vpredvid 4e triabva da se razpolaga s koli4estvo i ubiistvenoto prane...
Цитирай

UK, Harlow/София

Ако пишеш и на кирилица ще е чудесно!!!!
Цитирай

в мъжки прегръдки

ТВЪРДО ЗА!!!!! Аз съм гледала големия ми син с пелени. УЖАСНО Е!!!!
1. Постоянно се пере. Особено нааканите. Докато се изперат петната ми се .... майката (с извинение). На едно слагане се ползват 4 (четири) пелени. тънка тензухена сгъната на правоъгълник между крачетата, още една тензухена на триъгълник която се слага около кръста и около всяко краче - като  панталонче, една правоъгълна бархетна около кръста и една квадратна бархетна до подмишниците и подгъната отдолу.
2. Не съхнат през зимата (сина ми беше зимно бебе) и естествено в един момент започват да не достигат.
3. Като се напишка два пъти а понякога и само един път стига и вече са мокри всичките му пелени и естествено трябва да се преобуе защото задника му изстива веднага. Да не говорим че ако е заспал направо се буди с рев като е мокър.
4. За разходка се взимат поне 2 комплекта за преобличане и става един огромен багаж.

Това достатъчно ли е да не водим спор по въпроса:)?
Цитирай

Aз по принцип съм против, не само, защото памперсите са голямо екологично бедствие, особено за нашата страна......и особено за нашия град......в момента....... Very Happy
Бебко също не ги харесва и непрекъснато си ги маха.......
Следващото дете ще го гледам с памучни пеленки, твърдо съм решила, но няма да го повивам с 4 ката, ами ще му ги правя на гащички.....Аз и сега на малкия от време на време правя така, но ги сменям по 12 пъти на ден, така че ми трябва солидно количество ританки и тензухи.....така че другия път ще се запася и......
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 63 отговора