СПЕШНО! КАК ИЗГЛЕЖДА СЛУЗЕСТАТА ТАПА?

  • 53 038
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Момичета, как точно изглежда слузестата тапа.
 На моя приятелка й е паднало нещо подобно на силикон, а терминът й е на 27.03. (като моя  Laughing)
Рових из интернет, но никъде не пише как всъщност изглежда. Ето цитат какво ми писа: "ами туй нещо цял ден ми виси,но чак сега го хванах и видях Cry"

# 1
  • Мнения: 748
изглежда слузесто. но може и така да се опише. Peace
така или иначе единствената слуз там е от цервикалния канал, така че каквото и слузесто да изтече няма какво друго да е освен тапата.
добре е да се обади на доки, особено ако има някакви контракции.
по принцип се смята, че до няколко дни след падането на тапата започва раждането, но това съвсем не е задължително. аз например си ходя без тапа и с разкритие вече почти 2 месеца, но бебчето се е запънало и си има собствено мнение по въпроса.

# 2
  • Мнения: 6 274
А моите "тапи" изпадат горе-долу около час , преди да родя . При всеки е различно , но каквото и да е , аз мисля , че трябва да я види лекар .

# 3
  • Мнения: 641
 "Слузестата запушалка е плътна слузеста секреция, често примесена с кръв, която през време на бремеността е затваряла шийката на матката. Изхвърлянето й може да стане oт 24 до 48 часа преди раждането.
Обикновено чисто и слизесто течение, но понякога може да е кафяво или розово. Това течение може да се появи заедно с началото на контракциите или няколко дни по-рано. Слузестата тапа, която запушва цервикса по време на бремеността, за да предпази вашето бебе от инфекции, може да се разхлаби и изхвърли. Трябва обаче да съобщите за всяко вагинално кървене на доктора или акушерката си."

Аз родих точно след 24 часа след прокървяването.
И по-добре да говори с гинеколога си ,защото термина не е скоро.

 

# 4
  • Мнения: 8 999
Моята беше слузеста като медуза, лепкава, прозрачна и леко кървениста. Раждането може да започне дни след като тапата е паднала. Задължително - преглед при гинеколога!

# 5
  • София
  • Мнения: 5 079
Не съм я видяла изобщо. Laughing

# 6
  • Мнения: 750
Така както го описва, прилича на тапата. Трябва да се обади по-скоро на доки. Аз например родих 29 дни по-рано от определеното, изобщо не го очаквахме, дойде ми като гръм от ясно небе Simple Smile

# 7
  • Мнения: 30
Благодаря!

# 8
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Моята беше като бялото течение примесено с кръв  Simple Smile
Леко раждане  Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 1 243
И моята тапа беше нещо като бялото течение примесено с кръв   Peace

# 10
  • Мнения: 222
моята беше слузеста с кървави нишки , падна в петък и родих в понеделник

# 11
  • Мнения: 1 167
Моята падна в понеделник, а родих в събота. Аз я усетих като падна и така и я поразгледах...медузесто, лигаво кафяво-бяло нещо.ГАдна работа...ама след това ..идва бебо:))

# 12
  • Мнения: 1 931
Първият път видях тапата и месец и половина след това родих.На 13.11 падна, а той се роди на 20.12 с триста зора, преносен 10-ина дни. Беше като бяло течение, нямаше кръв в нея. Вторият път нищо не видях, сигурно е паднала точно преди да родя в болницата.

Общи условия

Активация на акаунт