«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

ѕроблемно забремен€ване
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
45-59 от 110 отговора

ћнени€: 470
ѕо принцип си много права за това с мнени€та! јз имах горчиви€ опит да се лутам 6 години по лекари! ѕочти всички казваха да си € отглеждам миомата и да прав€ бебе. ≈, това бебе не ставаше и не ставаше! «апочнаха страхотни кръвоизливи, и т€ порасна доста! Ќакра€ едва ми спасиха матката!
Ќе искам да те плаша! Ќаистина!
Ќо се наблюдавай! ѕробвай за бебе! јко стане - страхотно! Ќо ако не става н€колко месеца - пак се замисли за следваща стъпка!
ћиомите са различни и непредвидими! ѕри н€кои жени всичко е ок, при други не е!
—амо не се остав€й твърде дълго време на течението!
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 66
Ѕлагодар€ ти мира. Ќо при мен интересното е ,че н€мам кръвизливи. “очно обратното - цикъла ми спира и се образуват кисти.ѕоследната беше 10 см. Ћекар€ ми об€сни че миомата се храни с цикъла и затова иска по най-бързи€ начин да забремене€ за да може да н€мам цикъл и да н€ма с какво да се храни и да изсъхне или евентуално да се смали. » мисл€ да пробваме с мъжа н€колко месеца и ако не стане да пробвам инвитро, защото н€мам много време да чакам. ƒосега се б€х оставила на течението и наистина много съжал€вам, но вече н€ма да е така.  » на всички мои при€телки и близки казвам, че н€ма по-хубаво нещо от редовните профилактични прегледи. ≈дно нещо като се хване в началото е по-лесно лечимо от колкото по-късно.
÷итирай

Geyen/Köln

ћнени€: 90
fifonka,
и мо€та миома се храни от цикъла, а като забремен€х, също много нарасна. ”ж щ€ла да намалее по време на бремеността-истината е, че намал€ малко последни€ месец и на втори€ месец след раждането лекар€ установи още малко намал€ване. Ќо искам да кажа, че когато ми откриха миомата, ходих при една гинеколожка; после смених лекар€, а той работи в аг-болница и в още един кабинет. Ќавс€къде ползват различни видеозони-един по-стар, друг по-нов; съответно дават разлики в измервани€та; също така зависи и от умени€та на лекар€ в ехографи€та, и разположението на възела, така че в крайна сметка не съм сигурна дали е намал€л и колко точно. ћо€та матка също беше обърната; мъжът ми имаше лоша спермограма, но в крайна сметка забремен€х. »скам да кажа, че това се случи един месец след посещението ми при лекар хомеопат. Ќ€ма да разводн€вам темата, за хомеопати€та има къде да прочетеш, но мога да препоръчам да опиташ и по този начин. «а съжаление не можах да поддържам връзка с тази хомеопатка по време на бремеността, сигурна съм , че ако обратното беше възможно, щ€х да избегна лежането по болници и увеличаването на огромната  буца в корема ми.
÷итирай

град „ервен бр€г

ћнени€: 9
«дравейте,
јз тази година на 14 €нуари б€х определена за секцио, защото плодът бил гол€м и тазът ми не се беше разширил достатъчно. ѕо време на операци€та ми откриха много миомни възли,  един от които е по-гол€м. размери не ми казаха, но едини€т доктор ми каза, че е колкото юмрукът му. Ќе знам и дали е вътрешен или външен.  азаха, че не могат да го махнат тогава, защото се страхували от кръвоизлив. ћиомата е пречела на главичката да слезе на долу. —ъщо така ми казаха, че се е напълнила с кръв от бременността, и че до 6 месеца щ€ла да намалее 3 пъти. јз първо се притесних, но като се има предвид, че € откриха съвсем случайно и могат да се вземат н€какви мерки, може би по-добре, че стана така. —лед 2 седмици ще ход€ на преглед. јз пих конопено семе и ще видим дали има резултат.
÷итирай

ћнени€: 17
«дравейте, искам да поднов€ темата, защото и на мен ми откриха миома мин. година, но док не ми каза колко е гол€ма, предлажи да € махнем с хистероскопи€. Ќо след хистерото, ми каза, че е махнал само полип. Ќа 18.05 отидох и му казах, че искам да разбера колко е гол€ма и дали ще пречи за забрен€ване,каза, че е 2.3 см от вътрешната страна на матката, предложи ми този път да направим инвитро, а ако не стоне, ще € махнем.
ћол€ тези, които са писали в тази тема и са се лекували по н€какъв начин( с медикаменти, с билки или чрез хомеопати€) да пишат как са подействали.
÷итирай

в јвстрийско...

ћнени€: 1 951
ѕри всички положени€ потърси поне още едно мнение - на мен това ми zвучи малко абсурдно - дай да правим инвитро, пък после ще € махнем ако тр€бва...  »нвитрото е доста скъпа процедура и ако има веро€тност миомата да пречи на zабремен€ването е по-добре да се отстрани преди това. A zащо не € е махнал при хистероскопи€та об€сни ли?
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 66
и аз мисл€ какт ћарински! ¬ никакъв случай не се довер€вай само на 1 лекар. јко се върнеш малко назад в тази темичка ще видиш, че и аз съм писала и мога да ти кажа , че с тази огромна буца, ко€то имах аз забремен€х по естествен път и в момента съм в кра€ на 6 месец. » миомата си расте и стигна 13/12 см, но ние с бебка се борим и не се предаваме! —тискам ти палци, пожелавам ти късмет и потърси задължително друг лекар!
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 277
«дравейте!

ƒнес ми откриха миомен възел и се заех да чета по темата. ¬ началото не б€х много притеснена, но сега, колкото повече чета, толкова повече се притесн€вам. ¬еднага отидох при билкари и си взех сума билки. Ќаправиха ми хранителен режим. Ќад€вам се да има ефект.
Ќ€ко€ от вас, правила ли е билково прочистване за намал€ване на миомата?
÷итирай

ћнени€: 1 527
ћомичета, а как се развиват миомите в критическата и наследствени ли са те??? newsm78
÷итирай

¬арна

ћнени€: 2 723
«дравейте!

ƒнес ми откриха миомен възел и се заех да чета по темата. ¬ началото не б€х много притеснена, но сега, колкото повече чета, толкова повече се притесн€вам. ¬еднага отидох при билкари и си взех сума билки. Ќаправиха ми хранителен режим. Ќад€вам се да има ефект.
Ќ€ко€ от вас, правила ли е билково прочистване за намал€ване на миомата?
јз пих 1 година Pau D'Arco, резултатът е 1 възел по-малко (имам 3), другите не растат. —пр€х билката преди повече от 6 месеца, през които също н€ма пром€на (ход€ на контролни прегледи на 6 м.).
ћного помага алое, пих сок от него на 2 пъти по 1 месец.

ћомичета, а как се развиват миомите в критическата и наследствени ли са те??? newsm78
ћайка ми има като моите - много на брой с малки размери, така че може и да е наследствено. “€ отдавна е в критическата, миомите се свиха и сега само ходи 1 път в годината да ги следи.
÷итирай

ћнени€: 1 527
ћайка ми има като моите - много на брой с малки размери, така че може и да е наследствено. “€ отдавна е в критическата, миомите се свиха и сега само ходи 1 път в годината да ги следи.
 bouquet
÷итирай

—офи€

ћнени€: 930
майка ми твърди, че се е излекувала с мазане на мед във вагината и много ми се накара, че не съм и казала преди бременността. ќпределено е генетично. ¬ъпреки, че съм 4ти месец, не е пораснала, беше между 6-7, но ми намериха втори възел, не се знае нов ли е или не са го видели до сега. Ќе ми попречи за естествено забремен€ване, но май ще пречи за естествено раждане тъй като е долу ниско, наистина мнени€та на докторите са 50/50.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 61
«дравейте момичета! ўе сподел€ и мо€ опит по въпроса.
ѕреди три години на контролен гинекологичен преглед , без вс€какви симптоми ми отриха миома 16 см. “ъй като исках да забремене€, докторът ме посъветва да се направи спешна операци€.  аза ми, че образуването и е генетично обусловено и наистина и мака ми и всичките братовчедки на баба ми по майчина лини€ са се сблъсквали с този проблем. «апочна се обиколка на доктори, кой от кой по-добър. ƒокато поподнаха на доц. ћари€ ѕопова от 5-та градска. ћнението и беше, че с миома може да се забременее, но има риск за износването на плода, тъй като по време на бременост миомите растат. Ќ€мах търпение да ми мине цикъла и да се подложа на операци€. “олкова силно исках да забремене€. ќпераци€та беше коремна и при отвар€нето се оказало, че миомите са 6 бр.  ¬ъзстанов€ването беше тежко - и психически и физически. 8 месеца пиех противозачатъчни, за да не се образуват нови възли и да се възстанови матката.8 месеца жив€х с мисълта дали ще стана н€кога майка. Ќеизвестността ме подтискаше ужасно. Ќа 11-ти€ месец от операци€та забремен€х. Ѕремеността ми беше изключително лека. –одих секцио. ¬ъзтанових се много бързо.  —ега имам едно прекрасно слънчице!

—лед като ми откриха миомата, всички доктори б€ха единодушни, че когато жената не е раждала е редно да се отстран€т, защото дори и билките да ги сви€т, при бременост ще се увеличат.

Ќаписах всичко това, защото знам колко е ужасно, когато ти се случи, а н€ма инфо по темата. »звин€вайте, ако съм ¬и досадила. ∆ела€ успех на всички!
÷итирай

ћнени€: 5 390
 олкото доктори-толкова и мнени€.
јз родих 2 деца, миомата ми € откриха през първата бременност.
Ќе е ставало въпрос за махане.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 930
јз четох доста за метода във военна болница за не инвазивно премахване на миоми, като запушват капилчрите с които се храни миомата, дали н€кой тук има познати с тази процедура?
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
45-59 от 110 отговора