"Подиграват" ми се от НОИ

  • 2 078
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 911
Ани, да не ни държиш в неведение за случая.
Информирай ни за развитието на проблема. ОК?  bouquet

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 295
мисля че имаше някакво правило при плащанията,че доброволно дадена сума не се връща,още повече че ти нямаш вина.

И аз съм чувала същото!
Плюс това длъжностното лице си носи отговорност. Незнам дали имат право да искат от теб добросъвестно преведената сума.

# 32
  • Мнения: 311
В правото има един основен принцип. "Който плаща зле плаща два пъти" (не се шегувам). Естествено е че НЕ ДЪЛЖИШ ЛИХВА. Трябва да се вземе писмен документ с посочени от НОИ основания за връщане на сумата и особено за дължимите лихви. Не можеш да дължиш лихва за направена от тях грешка.

# 33
  • Мнения: 110
Еййй,страшни идиоти са тия "служители"... #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 34
  • Мнения: 941
и на мен ми бяха превели повече пари и обяснили на счетоводитела че просто по натам ще си ги приспаднат и така и направиха пропуснаха ми един месец и нещата се оправиха, не са споменали нищо за лихви и такива работи,

# 35
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
ааа,тея вече ме уТепаха напраууу

тез нормални ли са  #Crazy #Crazy
послушай момичетат и  найстина  НОИ си плачат за Господари на Ефира Peace

# 36
  • Мнения: 142
Лихвата трябва да я изплати, този който е направил грешния превод  Close
Те да не мислят, че ти си вложила тези пари във високодоходна инвестиция (с 20% доходност)  Close (както те биха направили  Close)
Просто нямам думи

# 37
  • Мнения: 961
Е, тези от НОИ просто нямат срам. Как така ти ще плащаш лихва за тяхната грешка?
Наистина трябва да предприемеш нещо и да си търсиш правата. Друго да не направиш, поне отиди на място и вдигни един луд скандал. То от тяхната некадърщина май 99% от мамите си получаваме парите за болнични и майчинството с месеци закъснение. А обезщетяват ли ни за това?

# 38
  • Мнения: 112
Благодаря ви момичета! Ще обмисля добре какво ще правя. но няма да оставя нещата така!

# 39
  • Мнения: 450
 #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Докато търпим ще ни мачкат, всеки трябва да си търси правата!
Аз вдигах 3 пъти скандали в Пазарджик и исках да викна телевизия да ги снима, как такива като мен /бях бременна с близнаци, във болничен/ ги караха да се редят на опашките, майки с деца, болни и възрастни хора и колко пъти ги връщат и разкарват /много хора са от околните села и едвам стигат до там с рейсове и плащат скъпи билети/ за какви ли не глупости, защото те самите не дават или дават грешна информация.
Но явно е имало ефект, защото сега са направили гише, което обслужва бременни и инвалиди.
Затова борете се!

# 40
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Никакво трайкане! Събирай документи , справки и извлечения и ги изпращай до медиите. Тези в НОИ явно са пили хапчета за безнаказаност!!!!!!!!

 newsm10 smile3521
И да пишеш за развоя на събитията.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 603
Пълни наглеци.
Тук може да се каже още доста - за компетентните служители, които са изчислили, за закъсненията, с които превеждат парите, за един кретен, дето ме остави да вися пред вратата един час няколко дни преди да родя, а той вътре си цъкаше минички................
Не ги оставяй така.

# 42
  • Мнения: 2 131
Оооооо, то ако тръгнем всички тук да разказваме за неволите с НОИ, форумът просто ще се задръсти. Ето, сега на мен не ми плащат за декември, защото имат някакъв проблем със системата. Вчера проверих - проблемът не е при работодателя, тоест той е изряден, а при тях. И като попитах кога - не се знае.

# 43
  • Мнения: 425
Нямам думи ве4е! #Cussing outИ докога ще продължава това безо4ие.??!!
Ето сега пак трябва да се мъкна до НОИ в 8-я месец ,защото пак ми забават болни4ни!! #Cussing outДокога ще ходя там,докато им родя на вратата ли незнам #Crazy
Предния път моята с4етоводителка ги подала грешно,и аз 4акам от умрял писмо и месеците си минават.ТРЯБВА ЛИ ВСЕКИ ПЪТ БРЕМННАТА ЖЕНА ДА ХОДИ ДА 4АКА ПО ОПАШКИ,КОГАТО ИМА ПРОБЛЕМ???ПИСНА МИ ВЕ4Е!!!

# 44
  • Мнения: 2 131
За съжаление, ако трябва да чакаме НОИ и счетоводителите помежду си да се уреждат, просто.... има да си чакаме. Кореспонденцията е тромава и минават месеци.

Общи условия

Активация на акаунт