Въпрос за италиански бишкоти за тирамису, ....но не съвсем

  • 1 558
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 8 276
Мами, искам да правя бишкотена торта с ванилов крем (мляко, брашно, жълтък, ванилия, захар и масло), но когато използвам бг--бишкоти ги поливам с кафе/карамелена вода. Преди години прави майка ми с такива бишкоти торта и имам спомен, че и после тортата с лъжици я ядохме.
Може ли съвет да дадете, ако не ги сиропирам ще се получи ли добре?

# 1
  • Мнения: 25 571
Последно, какви бишкоти ще използваш - италиански или български?  Joy
Не поливай бишкотите, просто ги потопи бързо в течността и веднага ги извади. Така няма да се скашат. Можеш също да ги намажеш с карамел или някакво сладко.

# 2
  • Мнения: 1 655
Българските бишкоти са по-мекички (поне аз на такива съм попадала) и ваниления крем според мен ще е достатъчен за да омекнат. Съвета на Как` Сийка също е добър

# 3
  • Мнения: 506
ако е по-рядък крема може и без сироп,но ще трябва да постоят повечко

# 4
  • Мнения: 1 440
След като се притесняваш, че може да се разкашкат наистина не ги сиропирай, а остави кремът ти да е по-течен и след като престои ще се размекнат достатъчно. Аз правя бисквитена торта без да сиропирам бисквитите, също и торта с блатове и ванилов крем без да сиропирам блатовете. Така, че те просто ще си попият необходимото Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 8 276
Как' Сийка, бг-торта с италиански бишкоти Simple Smile
Искам да е с бг-бишкото но няма Sad. Преди в супера ни продаваха български на САП (дано не бъркам фирмата) мекички точно като едно време  Mr. Green, попадала съм и на едни други български, които са като камъчета  Sick
Принципно итл. са по-корави, но са крехки и затова според мен повече поемат.
Проблем е, че не правя често сладкиши и говоря по спомени Simple Smile 

# 6
  • Мнения: 25 571
Тук съм виждала български бишкоти, но не взимам от тях - много са неравни, а и излизат по-скъпо от италианските. Но ако са за блат, стават, да.
Странно да няма такива в София.  newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 8 276
Имаше Sad ....едни такива мекички, вкусни, дори д ги ядеш без нищо, но ги нямааа  Cry
А като се наистина излизаха по-скъпо от това да взема готовви блатове, но вкуса е друг.
За торта с големина на блатовете взимах 3 пакета при цена 1,20-1,40 лв., ако не се лъжа
пакет на италианските ми е към 4 лв. пак толкова се връзва...
Има още малко време да потърся, но в ХИТ и Пикадили като и в кварталния супер няма

Общи условия

Активация на акаунт