Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 3 245
milenag Има ли новини около малката Рая?

sisee Аз няма да си купувам сутиен за кърмачки, ще си купя 2-3 от тези безшевните, много добра работа ми вършеха преди.

# 16
  • Мнения: X
Здравейте момичета-кокичета! Най-накрая бях на преглед! И най-хубавото е, че хлапето се е обърнало както си му е реда  Grinning!!!! Юпииииии! Всичко му било О.К.-ама нищо повече не знам! Тя мойта докторка не е от най-разговорливите! Каза , че съм доста добре с килата (да й се чуди човек), взимахме си секрети.......гадничко беше, хич да не е ! Лаборантката дето ми взима кръв беше нещо контузена и ме боцка само с една ръка-добре, че поне беше дясната, че ако беше лявата....вече си имам болничен (на който забравих да отида да сложат печат на Регистратурата), поговорихме за кърменето-че всичко зависи от мен и от психическата нагласа и спокойствието ми най-вече! И да не съм слушала разни бабини деветини за разни храни и напитки, дето увеличавали кърмата-всъщност те увеличавали само ....дупето! Аз съм напълно съгласна с жената! единствено ме притесни, че докато ми мереше кръвното (което е добро-125/85) се получи едно яко сърцебиене....на вас случва ли ви се? Май четох, че и при някои от вас го има този момент! Да се притеснявам ли? Доки каза да съм го "овладеела" това сърцебиене.....ми то хубаво, ама да не зависи от мен?
  За курса утре-не ме бройте - на работа съм! Я да направим един преглед (ако искате де) коя до кога ще работи? Аз от начало мислех до края на март, ама......доста зор виждам вече и мисля да е до 14.03!
 Ами това е от мен! Хубав ден ви желая!

# 17
  • Мнения: 134
milenag Има ли новини около малката Рая?

sisee Аз няма да си купувам сутиен за кърмачки, ще си купя 2-3 от тези безшевните, много добра работа ми вършеха преди.
Ясмина аз и сега си ги нося тези безшевни потничета ,много са ми удобни  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 7
Ех, че сладурска темичка Simple Smile
Ваня разбира се, че съм с чувство за хумор  smile3521 Само че аз започнах да се притеснявам като гледам вашите коремчета колко са големи, пък моя Sad миналия ден ми беше на гости майка ми, която не ме беше виждала от един месец и така ме овика Simple Smile да съм ядяла повече, че нищо не съм качила, че ми бил малък корема за седми месец и аз започнах да се шашкам... татито и той така...  newsm78 пък си се храня, не се лишавам от нищо, особено от сладко  Rolling Eyes а и между другото, аз нямам такава линия на корема  newsm78 но за сметка на това се е окосмил многооооо  smile3511 и още нещо - имам един син кръг около пъпа  newsm78
ох и да се оплача, още ме мъчи тази гадост - хемороида  newsm45 немога да спя, да ходя, да лежа, нищо немога Sad всичко ме боли Sad татито ме успокоява, че като родя щял да ми подари един ден в някой СПА център  newsm44 само да не стане като това с репликата за колелото "Тати каза че ще ми купи колело, ама друг път"  Joy Joy Joy
Честити покупки на всички, много са сладурски Simple Smile аз миналия ден ходих в Джъмбо и си харесах някой неща, но естествено майка ми не ми даде да купя нищо от суеверие Simple Smile Но пък предния ден си купих от Малечко страхотен албум за снимки на бебока Simple Smile Там има супер готини неща в този магазин, и количките са невероятни, но под 900 лв нямаше Sad
Извинявам се за дългия пост  newsm53

# 19
  • Мнения: 111
И аз да се запиша в новата тема, браво  Aquariel!   bouquet
Аз утре съм на преглед, така че тогава вероятно ще мога да се отчета.
Сладка мама, някакви новини от Дари? Дали ще можем скоро да видим нови нейни снимки?  Hug
*vera, браво на мъжа ти! И моя уж така казва, но галено ме нарича "бройлер"  Joy
Емма, супер новини за бебчето ти!  Peace

# 20
  • Мнения: 410
ето ме и мен.недоспана ама сега ще се къпя и лягам.тази сутрин заспах чак в 5ч. и станах в 9ч.после чистих,пазар........ще ви прочета после.

# 21
  • Мнения: 3 116
Момичета здравейте Simple Smile

Обаждам се да ви кажа че съм добре, но от разходки и тичане с дечкото време не ми остава да пиша. Единственото свободно време е докато спи, но до преди 2-3 дни мих прозорци, пък иначе гледам и аз да си полягвам с нея  Crazy

Остава да измием терасата и прозореца в детската (там ме беше страх да вися, че сакън да не залитна да не се изсипя) и приключваме с голямото пролетно чистене Simple Smile

Иначе бебока расте, корема също. Киселини имам жестоки, до рефлукс, но като си гризна малко семки и ми минават. Въздуха не стига от време на време и дупето ме боли честичко но това да са ми оплакванията Wink

Чакам и аз хубави новини за Дари и Рая Simple Smile

Много целувки на всички и да погалите коремчетата  Hug

P.S. Забравих да се похваля, че подписахме договор с клиника Малинов за стволови клетки за бебока.

# 22
  • Мнения: 269
milenag Има ли новини около малката Рая?

sisee Аз няма да си купувам сутиен за кърмачки, ще си купя 2-3 от тези безшевните, много добра работа ми вършеха преди.

Има много хубави новини за Рая , днес вече тежи 1100гр . Качила е цели 130гр за един ден. Всички изследвания са добри. Само чакаме да стане 2500гр, за да я изпишат.
Ясмина и Ритка, благодаря ,че попитахте   bouquet

# 23
  • Мнения: 794
В тази връзка предлагам да забраним на Barbie да си публикува снимките, щото...колкото и да си мислех, че самочувствието ми е на максимална долна граница видях, че имало още на къде да пада Joy
Barbie, имаш чувство за хумор, нали  smile3521

 smile3532 Правилно! Това на нищо не прилича!  Я всички да почват да ядат и да дебелеят прилично! Joy Joy Joy

# 24
  • Мнения: X
Ей варненски мами, моля ви утре като идете на курса в Окръжна да питате за евентуален списък с нещата, които да си носим като отиваме да раждаме, а ако случайно някоя от вас разполага с такъв-много моля ако не я затруднявам да ми прати на лични или поне с две думи да изброите по-важните неща! И също ако може за епидуралната упойка да питате.....и въобще да разкажете подробно за какво сте говорили там! Аз много се притеснявам, че няма да ми остане време да ида до там, а и не знам дали да си ангажирам лекар или в "сюблимния" момент да отивам в болницата! вие какво ще кажете? И ако ще ангажирате лекар-на кой сте се спрели? МНОГО ви благодаря   bouquet   bouquet   bouquet

# 25
  • Мнения: 6 713
Привет и от мен, момичета! Hug Hug

Аз да се оплача как се събудих през нощта от ужасна крампа в крака, направо виках с глас Close Close Плюс това имам гадене, което хич не ми допада Naughty

Barbie^girl, аз също съм един щиглец и все ми повтарят как не съм напълняла, само един корем, пък и аз не се лишавам от нищо, напротивм насилвам се да ям Thinking Whistling

И аз чакам нови снимки на Дари Hug

Аквариел, темичката е страхотна!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 26
  • Мнения: 2 531
поговорихме за кърменето-че всичко зависи от мен и от психическата нагласа и спокойствието ми най-вече! И да не съм слушала разни бабини деветини за разни храни и напитки, дето увеличавали кърмата-всъщност те увеличавали само ....дупето! 
Не е така! Определено кърмата се стимулира от определени храни! А чая за кърма 100% ти гарантирам че има ефект! Аз пиех с литри! Може би са имали в превдид приказките за бозата и за това че трябва да се яде много безразборно
Барби - хич не се притеснявай от малкото  коремче! Явно си от малкото щастливки които растат единствено с коремче!
За нервите - аз от няколко седмици също креща много , и то на децата си! Ама нещо много ме дразнят, взе да ме обхваща и паника как ще се оправям като се роди бебка, май това са нормални предродилни тревоги!

# 27
  • Варна
  • Мнения: 3 245
milenag Ами това е чудесно! Щом проблемът е само в наддаването и като гледам с какви темпове расте малкото априлче, май скоро ще си е у дома! Не забравяй да ни държиш в течение.  Hug

Емма на предишната лекция, акушерката каза да се носи:
за майката
-документи
       -лична карта
       -направление за хоспитализация
       -карта за наблюдение на бременността
-тоалетни принадлежности
-чаша, вилица, лъжица (не съм сигурна за нож и чиния  newsm78 )
-ношница с предно разкопчаване
-1кг лигнин
-Тантум Роза на прахчета за външни промивки
за бебето
-10бр памперси от 3 до 5кг (струват ми се малко, но при нужда може някой да ти донесе)
-дрешки (акушерката всъщност не ги спомена, но каза, че имало възможност да го обличаш с твои дрехи, ако искаш. Иначе ги повиват с техни пелени, доколкото разбрах. Мислели скоро да минават на дрешки, но не е сигурно.)

Ами май това е. Ако някоя мама се сети, да допълва. Разбира се, това са задължителните неща, не е споменавала за бельо, хавлии, чехли и пр., но това си го знаем, нали? Май ще е добре по примера на февруарки да си направим един списък за необходимите неща за родилното и да го сложим на първа страница. Аз съм си направила такъв списък за себе си, ако искате ще го пратяна Aquariel, да го допълни и да го добавим.

ritka Какви прозорци чистиш ти бе, душа? Ще ти се скарам  Naughty Сигурно се чувстваш добре, обаче все пак си е доста натоварващо занимание. Вкъщи тази приятна работа съм я оставила отдавна отдавна на мъжът ми.  Mr. Green

# 28
  • София
  • Мнения: 749
ох и да се оплача, още ме мъчи тази гадост - хемороида  newsm45 немога да спя, да ходя, да лежа, нищо немога Sad всичко ме боли Sad татито ме успокоява, че като родя щял да ми подари един ден в някой СПА център  newsm44 само да не стане като това с репликата за колелото "Тати каза че ще ми купи колело, ама друг път"  Joy Joy Joy


Barbie^girl, и аз имах подобен проблем преди 2 седмици. Даже исках съвети и тук във форума. Не се издържаше от болка направо - няма сядане, няма лягане. И при ходене ужасно болеше. Момичетата ми препоръчаха 2 мазила  - проктогливенол и хемовазин. Но докато се организирам да си ги взема и изведнъж ми мина от самосебе си. Как стана така и не разбрах  newsm78. Но си пазя листчето с имената на мехлемчетата за случай като този (другарска помощ) или ако пак недай си боже ми се случи.

СПА процедурите съмнявам се баш за това да ти помогнат Rolling Eyes Но ако ти ги осигурят не се отказвай в никакъв случай  newsm10

А кафява линия на корема си и аз нямам, не съм имала и при предишните ми 2 бременности. Окосмяване също нямам. Абе корема ми е бял, голям и гладък като динозавърско яйце  newsm62

# 29
  • Мнения: 354
Барби, и моят корем етакъв смешен - с косъмчета (или космища, не знам), кафява линия и разни синки... абе далеч не ти се иска да го нацелуваш, но нали си е "моето гардже", радвам му се. Crazy

Ваня М, ти направо ме застреля, как ни сбърка с Акварел?  Joy

Аз да ви се похваля, най-сетне си получих поръчката от Ла Редут - коплект за новородено + пелена, тооолкова са хубави... Може да ги снимам тези дни.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт