Putuvali li ste sus samolet bremenna v 6-tiq mesec

  • 2 706
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 129
Zdraveite mami!
Ste se radvam ako mi pomognete , ili mi podskajete kakvo re6eni eda vzema. Confused
Predlagat mi slujebno putuvane do Portugaliq a ne znam dali da riskuvam. Smisul , az se 4uvstvam dobre s beb4o no sme v 24 g.s i ne znam dali ne e opasno. Putuvaneto e sus samotet a az ne sum se ka4vala dosega na takova ,malko me e strah da si priznaq. Neznam kak da postupq,Nqkoq ot vas osu6testvqvala li e takova patuvane. Moje bi ne si zaslujava da se nagurbvam s misli i pritesneniq samo za da se razvqvqm nasam natam ooooh!

# 1
ne,no imam poznata koiato patuva v kraia na osmia ili daje bese na4aloto na devetia.tia e ungarka i zamina za da rajda v ungaria-tova bese minalata godina de ne sega,no dokolkoto znam ne e imala niakakvi problemi.vapreki tova pri vseki e mnogo individualno taka4e nikoi drug osven teb ne moje da vzeme resenie.nali znaes 4e otstrani vsi4ko izglejda mnogo po-lesno.uspeh

# 2
  • Мнения: 338
Пътувах в осмия месец от USA, освен леко подути крака по никакъв друг негативен начин не ми се отрази пътуването.
Важното все пак е ти да се чувстваш доре и да не приемаш пътуването като бреме, а по- скоро като развлечение и всичко ще е ок:).
Няма нищо страшно в пътуването със самолет.

# 3
  • Мнения: 948
Пътувах до осмия месец (сравнително кратки полети; 3-4 часа) без проблем.  Само трябва ти да си спокойна  #Onfire

# 4
  • София
  • Мнения: 3 108
Пътувах безпроблемно точно в шестия месец с второто ми дете. Принципно пътуването със самолет не крие риск за бременността и бебето. Единствено може да се почувстваш по-некомфортно от продължителното седене, но за 2 часа това не е кой знае какво.

# 5
  • Мнения: 2 531
Аз лично не, но сестра ми пътува няколко пъти. До колкото съм чувала имало опасност от отлепяне на плацентата!

# 6
  • Мнения: 129
Auu tva sus placentata e strqskasto,no ne e li samo do 3-tiq mesec? abe i az ne znam, moje bi vse pak ste se konsultiram s lekarkata mi, no az ina4e sum spokoina.

# 7
  • Мнения: 273
Аз пътувах миналата година, когато бях в 5-я месец. По никакъв начин не ми се отрази. За мое успокоение пих едно но-шпа преди полета, защото се опасявах да не получа контракции /имах от подготвителните на Бракстън Х/, но всичко мина много добре. Плюс това на летището видях доста бременни, и то доста по-напреднали от мен Laughing Все пак, за твое успокоение, консултирай се с лекаря си.

Поздрави и ако се решиш да разказваш после Laughing

# 8
  • Мнения: 3 211
Аз пътувах началото на 6мес. Нямах никакъв проблем, но мен не ме беше страх, не ми беше за първи път. Ходихме на почивка в Анталия.
1. Задължително се консултирай с гинеколога си.
2.Разучи дали не трябва да имаш разрешение за пътуване със самолет от лекар. (на мен ми искаха такова на връщане от Турция, даже стана голям проблем, не ми даваха да се качвам в самолета, добре че стюардесите са ми приятелки, че те се застъпиха)
Чела съм, че даже пътуването с кола е по-рисково от това със самолет. Имам познати стюардеси, които редовно си летят и с големия корем.

# 9
  • България-София
  • Мнения: 573
Аз в края на 7 мес пътувах бременна с близнаци 3 часа.
Както вече са ти писали - консултирай се с лекаря си и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО си вземи бележка от лекаря за състоянието ти, защото независимо, че авиокомпанията ми не изискваше до 36-та седмица такава, българите ми я искаха.

# 10
  • Мнения: 2 292
и мен ме интересува защото и аз трябва да пътувам. питах лекарката - каза нйама проблеми, само пита къде ще пътуваш - заради евтл. зарази. за някои държави се иска специални ваксини - маларий и др.
А една колейка пътува в 8 или 9 месец забравих и и завиваха корема с някакви възглавници да не се увреди слуха на бебето ... но не знам дали не са само предразсъдъци.
приятно пътуване

# 11
  • Мнения: 790
Цитат на: very_nice
1. Задължително се консултирай с гинеколога си.
2.Разучи дали не трябва да имаш разрешение за пътуване със самолет от лекар. (на мен ми искаха такова на връщане от Турция, даже стана голям проблем, не ми даваха да се качвам в самолета, добре че стюардесите са ми приятелки, че те се застъпиха)


Така е. Много авиокомпании изискват удостоверение от гинеколог, че смята пътуването в еди коя си г.с. за безопасно. Ако се решиш да пътуваш, непременно провери преди това при покупка на билета.

# 12
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Аз съм чувала, че не е препоръчително да се пътува със самолет по време на бременноста, поради голямото ниво на радиация там-горе! Но всичко е въпрос на лична преценка всепак и разбира се на компетентно лекарско мнение.

# 13
  • Мнения: 1 417
Ако се чувстваш добре и гинеколога ти разрешава няма проблем, Португалия не е чак толкова далеч. Аз пътувах в 6тия м. до Тайланд ~12ч полет, нямах никакви проблеми, но за всеки случай пих 2таблетки Магнерот. За разрешителни от Авиокомпаниите - не знам, май някой наистина искат, ама аз имах толкова малък корем и беше зимата с яке, че никой не разбра че съм бременна, докато не се съблякох по бански. Направи си една разходка, стига ти да се чустваш добре!

# 14
  • Мнения: 3 211
И мен на отиване не ме разбраха, че съм бременна, но на връщане бях с гащеризон. Проблемът беше, че емиграционните не ме пускаха, не авиокомпанията. Стана голяма разправия, полета закъсня заради мен

Общи условия

Активация на акаунт