Предучилищна- в градина или училище?

  • 29 883
  • 242
  •   1
Отговори
  • Мнения: 88
Здравейте! Моля за мнението ви по въпроса и за съвет кой вариант да избера.

# 1
  • Мнения: 13 512
В училище.
В детската градина е някакъв преход между двете, като навиците продължават постарому. Докато в училище са по половин ден и  заниманията им са подобни на учебни часове.

# 2
  • Мнения: 88
А чували ли сте за ходене на предучилищна 2 години? Аз съм от Варна- някакви препоръки за конкретни училища?

# 3
  • Мнения: 315
аз съм за градината,детето си отпочива ,учи ,играе няма смисъл да му взимам последната спокойна година но това си е мое мнение

# 4
  • Мнения: 1 425
И аз съм пред същата дилема да ти кажа........ newsm78И двете си имат плюсове и минуси и ......... newsm78Ще следя с интерес темата. Peace

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
И двете си имат предимства и недостатъци.
В ДГ - продължават си по-старому, подготовката е на ниво, но не могат точно да усетят какво е това "училище", по-несериозно е всичко,но пък играят повече, а това е важно за едно дете на 6г., може да седне на пода, на килима, да си играе в детския кът, режима е целодневен, храната е подходяща,...

В училище - подготовката също е добра, но детето по-добре се адаптира после в първи клас, познава добре вече бъдещите си съученици, има изградени приятелства, стреса е по-малък после в първи клас, но, храната - трябва да закусва сутрин вкъщи, не излизат навън, трябва да го взимаш в 12ч., /ами ако работиш?/, хигиената не е на ниво, не е нормално дете на 6г. да е заедно с 18/19г., няма толкова възможности за игра между заниманията, те са в една класна стая, на чинове, каквито и игри да им измислят учителките, не е като в ДГ.

Аз съм за ДГ! Дъщеря ми миналата година беше предучилищна в ДГ.  Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Аз също съм на варианта за предучилищна - ходим 2 години и сме доволни. Според мен има доста голяма разлика с детската градина - имат нещо като часове, междучасия, домашни, свикват с режима в училище и преходът после ще е по-лесен. А има време и за почивка и игри - все пак това е само половин ден.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 553
И аз съм пред тази супер дилема. Не знам защо , но си мисля , че в училище ще е по-добре от ДГ , най-малкото децата в училище няма да са 35 в час, както е в ДГ.  Peace
А кога се записват за предучилишна в Училище децата, някой знае ли?

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Децата в ДГ са 35, но до предучилищна. Последната година ги разделят на две групи по 20 като приемат още няколко деца, не ходили до тогава на ДГ! Така е по закон и никъде не могат да си позволят да не го спазват. И също имат занимания като в училище, същия брой за деня със същата продължителност, по същата учебна програма.  Peace

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Това просто няма как да стане в ДГ . В момента са записани 37 деца в групата. Други групи няма къде да отворят , което значи , че си остават всички в предучилищната група на ДГ.Освен тези деца , които ще се отпишат от ДГ и ще ходят в училище на предучилищна.

# 10
  • Мнения: 13 512
В момента са записани 37 деца в групата.
Shocked Shocked не може да е истина!
Та във Варна има няколко училища с предучилищна само. В центъра е Климент май само. Кирил и Руското нямат. Къде да ходят децата тогава?

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Те са записани толкова , но добре че не ходят всички всеки ден на ДГ, кое болно , кое при баба си.
А предучилищни групи има в Раковски(Пета гимназия в Чайка ) , в училището зад Завод Дружба май Найден Геров се казваше , Хаджи Димитър в Цветния и вероятно и в други училища.

# 12
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
Аз съм за градината. Не искам да й отнема от детството година, която мога да не отнемам. Тя е в предучилищна тази година в градината си.

Последна редакция: ср, 27 фев 2008, 22:33 от Гита Ог

# 13
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 706
Зависи от много неща. От учителката, от училището, от това в коя част на годината е родено детето, от времето, с което разполагат родителите.
Моят син е роден в края на декември. Живот и здраве на училище ще тръгне с набора си, но ще е от най-малките. За нас градината е вариант, въпреки, че аз вече се оглеждам за читалище, защото в някои от читалищата има и ПДГ групи. Наблюдавам ситуацията в българските училища и това, което виждам ме ужасява. Не бих заменила комфорта и чистотата и храната на градината за шума, мръсотията и миризмата на кенеф на родното школо.

# 14
  • Мнения: 635
Дъщеря ми в момента е предучилищна в детска градина. Мисля, че това е по-разумният избор. Предучилищна в училище за мен е почване на училище на 6, а не на 7 години. Струва ми се странно, за да избегнем "стреса" в първи клас, го причиняваме 1 година по-рано.
Това, разбира се е мое мнение.

Общи условия

Активация на акаунт