пак хрема...

  • 979
  • 9
  •   1
Отговори
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 956
мами,моля ви дайте някоя ефикасна "бабина"рецепта за хрема,по-точно за прозрачен  воднист секрет.От сутринта малкия е със катъв бистър секрет,но знам че ще стане на сериозна хрема,слагам му физеологичен разтвор,но искам да проджам с нещо друго.Знам че не взема ли мерки навреме пак ще се стигне до АБ.А вече ми писна от АБ преди по-малко от месец пи.

# 1
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 956
никой ли не знае,нещо народно? Започвам да се отчайвам!!! Tired

# 2
  • Мнения: 625
Ами опитай със следното нещо:изцеждаш няколко скилидки чесън и с едно тампонче или клечка за уши лекичко напоноено му намезваш леко нослето отвътре.Чесъна е естествен антибиотик и не щипе.

# 3
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 956
как да го изцедя този чесън и колко пъти на ден мога да го мажа? newsm78

# 4
  • Мнения: 2 082
чесъна може да го изцедиш ,като го сложиш в марличка/тензух/.смачкваш го и стискаш...само че за всяко слагане трябва да цедиш нов.може да потърсиш капки с прополис и най-вече да действаш върху имунитета на детето-мед,прополис,пчелен прашец,цитруси...
знам и едни капки с мед-завира малко вода,отнемаш я от котлона и слагаш лъжичка мед.след като се разтвори меда се прецежда и се капи в носа...

# 5
  • Мнения: 753
Аз капвам във физ. разтвор няколко капки клеева тинктура и мисля,че има ефект...тя подпомага лигавиците сами да се справят ,а е и естествен АБ.Слагам и по 1-2 капки във водичката за пиене...

# 6
  • софия
  • Мнения: 432
аз при хрема съм много доволна от коризалия, на бойрон. това са малки хапченца / хомеопатични /, с много приятен вкус, които се смучат.може в началото да се дават през 1 час. 40 табл. са 3 или 4 лв.

# 7
  • Мнения: 1 567
Физиологичен разтвор. Безобитно, не щипе и има ефект.
Тук на деца до първи клас избягват да дават капки за нос и подобни.
Ефектът от физиологичния разтвор е, че почиства носоглътката. Слагай на често, примерно на два часа по 0,5 мл във всяка ноздричка...

# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Слагам само физиологичен разтвор-Низита крем или пръскам със Стеримар. Не капя капки, само в много краен случай- Коларгол.

# 9
  • Мнения: 984
Еуфорбиум композитум- хомеопатични, ако е прозрачна хремата минава за 3 дни
http://www.bda.bg/bdias/8917s.pdf

Общи условия

Активация на акаунт