Детето ми беше зверски нахапано от улични кучета!!!

  • 26 835
  • 479
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 411
Pimpa надявам се, че детенце бързо и без усложнения ще оздравее и че ще успете да преодолеете психическата травма.
По принцип, ако са били бездомни кучета, общината следва да носи отговорност, ама ходи да го докажеш че са били точно бездомни кучета. Какво ще се правят следствено измервателни действия за откриване на извършителя, и ще им правят зъбен профил Абсурд. Ще попаднете във варианта Вашата дума срещу думата на общинарите.
А проблема с бездомните кучета си съществува и ще го има докато има кметчета като бат супер Бойко и неговия предшественик, на тях колкото и пари да им се дадат все не им стигат, дупките им са прекалено голями. Другата причина за съществуване на феномена бездомни кучета в родния ни абдсурдистан е манталитета на нашенеца. Масата са безотговорни, взимат си домашен любимец, колко е сладък, колко е миличък, а после ужас той прави бели, струва скъпо да се гледа или чисто и просто им омръзва да го гледат и хайде на улицата. Така, че решението, според ме, е агресивните животни да се приспиват, другите да се кастрират и да се дават за осиновяване. Всички животни би следвало да са с имплантиран чип, за да не може собственика безнаказано да засили животинката на улицата. И ГЛОБИ ГЛОБИ ГЛОБИ, на тези които нарушават задълженията си и не полагат грижи да им се бърка дълбоко в джоба, ако нямат пари затвор и обществен труд /ако трябва ще чисти обществените тоалетни/

# 76
  • Мнения: 411
 Тези псета трябва да ги убиват, а не да прибират парите уж за кастрация. Аман от кучелюбци и смотани бабички, които мъкнат стари дюшеци под балконите да ги отглеждат. Не пистолет и отрова ами не знам какво трябва.
[/quote]
При такова мислене защо се учудвате , че има хода които не искат, например, децата от Могилино, пред своите прозорци.

# 77
  • Мнения: 2 161
Както веднъж каза езин човек,относно кастрацията-аз не се страхувам,че ще ме изнасилят,а че ще ме изядат.Защо не ги убиват тези кучета?Коя,всъщност,е причината?

# 78
  • Мнения: 804
Пимпа, направо онемях. Милото малко човече. Дано и то и вие се възстановите бързо. Направо озверявам в такива случай. Първото нещо, което ми дойде на ум беше - ами ако детето беше само!  
Решението според мен е само едно - масови хайки и пълно изтребване на всички бездомни кучета. На ония дебелогъ*** дето лапат от "хуманното" отношение към помиярите ще им спре кранчето, ама това е положението. Видяхме, че вече 10 години, въпреки всички "мерки" те се множат и завладяват града.
Който иска куче - да си го гледа в къщи и да носи съответната отговорност и за лайната му и за агресивността му.
Баси измислените хора сме - размазваме се от хуманност към помиярите, а сме нехуманни към себеподобните.

# 79
  • София
  • Мнения: 167
Тези псета трябва да ги убиват, а не да прибират парите уж за кастрация. Аман от кучелюбци и смотани бабички, които мъкнат стари дюшеци под балконите да ги отглеждат. Не пистолет и отрова ами не знам какво трябва.
При такова мислене защо се учудвате , че има хода които не искат, например, децата от Могилино, пред своите прозорци.

Сравняваш деца с кучета???
Или аз нещо не разбрах? Искаш да кажеш, че който не харесва "милите" животинки пред входовете си, слага в тоя кюп и бедните дечица?

# 80
  • Мнения: 765
Преди около 2 седмици четох поредната гръмка статия за Бойко, ставаше дума за това, че подарил на някакви кучкари микробус да си ходят по изложби. Нямам нищо против изложбите, нито против хората отглеждащи  домашни любимци, обаче се замислих нямаше ли нужда някой детски дом от микробус, или от друго. Не сме в Париж за съжаление, мился че е неадекватно да подаряваш микробус на кучета.
 Сега не може ли да даде някой лев за болници, лекарства и психолог за това детенце, не е куче, ама нищо.

# 81
  • Мнения: 1 081
 #Crazy настръхнах и ми се реве........... Дано се оправите бързичко  Hug Peace Heart Eyes
Просто нямам думи от ужас......
Гръмнете медиите и дано ви съдействат !!!
Успех   bouquet

# 82
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Който иска куче - да си го гледа в къщи и да носи съответната отговорност и за лайната му и за агресивността му.

Да, ама лошото е, че като си го гледаш вкъщи, гаранция няма - голяма част от случаите са причинени от домашни животни! Ето и в случая кучетата си имат стопани! Тях трябва да санкционират на първо място - който си води кучето без намордник - глоба и то солена и то веднага. А не само срещу песовете да се скача. И общината - след толкова подадени сигнали и никаква реакция - и тя е за съд! И кьораво улично куче да не остане, докато има безотговорни собственици, дето си разхождат опасни за хората животни без намордник и без каишка дори, ще има инциденти.

# 83
  • Мнения: 227
Ненавиждам уличните кучета и котки и също и тези,които ги хранят ooooh!
Съжалявам за детето...горкото! Confused

Котките пък що?
Защото по принцип са ми неприятни,а тези уличните -най!Защото са станали по-големи и от две годишният ми син,защото като се размяучат вечер (все едно бебе плаче)ме обхваща ужас и страх,защото станаха повече и от мравките,защото съскат насреща ти,защото носят само болести и бълхи-ето защо!

# 84
  • Мнения: 834
Добър ден, мили хора! Незнам какво да Ви пиша.. Нощта беше кошмарна. Малкото ми момиче цяла нощ не даде да изгасим лампите, няколко пъти попита дали сме заключили вратата, 100пъти попита защо кучетата я хапят, при всеки шум зад нея подскача...Не може да се изпишка, защото при свиване на крачетата изпитва болки, стои или права като кон, или лежи по корем. И въпреки всичко на моменти си пее някоя песничка.
Аз чак тази сутрин успях да се разплача. И все още немога да спра. Гледам да не е пред нея. Точно днес не ми е до нищо. Още повече до медии. Защото знам, че ще им запълним само ефирното време и страниците за няколко дни и толкоз. Предпочитам да упълномощя някоя мама юрист да защити правата на детето ми. Нямам познати юристи, а и немога да се отделя нито миг от нея.
Утре ще е ГОЛЕМИЯ ден. Дано да кажат, че няма инфекция Praynig И дано намерят начин да я обезболят за останалите процедури Praynig Cry Не разбирам, но постоянно за това си мисля- не може ли с "райски газ" или каквото и било друго. Просто да заспи при мен и да се събуди при мен.
Снощи ме изведоха от  залата докато я шиха. Тя пропука стените от рев Cry По едно време през нощта ми разсказваше как лелките са и завързали крачетата и ръчичките, а доктора я е боцкал мн. силно с голяма игла. Е, питам аз, това не е ли съсъпващо 3-годишната и психика? Всички сме гледали по Дискавъри, Реалити здрвни процедури в детски клиники, пък никъде не съм видяла да връзват дете. И да няма начин да го упоят. Както и да е...мисля, че ще се справим и утре.
Ако може да се направи нещо като мини- градски референдум за тия кучета ще е добре. Тогава ще се види колко са ЗА кучетата да се хранят с децата ни и родителите ни и колко са ПРОТИВ. Обаче да са само тези 2 опции при гласуването!
Пак казвам: не мразя нито едно животно. Цял живот в двора на баща ми има куче. Самия той на младини е бил дресьор на гранични кучета. Обаче в София трябва нещо да се измисли и да се направи.
Благодаря ви засега! Ако мога после пак ще се включа!

# 85
  • Варна
  • Мнения: 558
Боже, Пимпа, не знам какво да ти кажа  Cry. Леле не знам какво бих направила в такава ситуация, но на мъжът ми ще му падне пердето и сигурно ще го сдави тоя мръсен пес  #Cussing out. Милото детенце, дано раната зарастне бързо и без проблем  Praynig. Виж психологическата травма едва ли ще се оправи лесно. Най-малкото трябва да съдиш Общината. Определено трябва да има промени в закона и санкциите трябва да са строги. А кучезащитниците да ги вземат вкъщи да си ги гледат уличните кучета. Писнало ми е! Преди няколко седмици едно куче нападнало дъщеря ми докато баща ми я прибирал от градина също без повод. Просто си минавала покрай него. Слава богу, се разминахме само с уплаха и раздран панталон.

# 86
  • Мнения: 2 032
Както предполгах, на общината е задължението да контролира бездомните песове. Прочетох нещо свързано в този форум:

http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?p=213924

Прочетох също, че някои общини дават на фирми работата да ловят песовете. Хм.

Пимпа, сега сигурно не ти е дотова, но като се оправи детенцето, дано да можеш да се занимаеш и с общината. Аз, например, след такава гнусна случка, бих си поставила за цел да вгорча живота на който не си е изпълни задълженията. ( Ама аз съм злопаметна, както се разбра.)  

Както се пее в песента на Manic Street Preachers, "Ако търпите това, вашите деца може да са следващите."


http://www.youtube.com/watch?v=Jm7ddqkgzFw

# 87
  • Мнения: 834
Аничка, не може да се убият веднага кучетата. Те са си там, няма да избягат. Трябва да ги наблюдаваме тези 10-на дни за симптоми на бяс. Ако нямат бяс, мъжа ми ще намери начин и ще ги убие. Но не бива да се убиват сега, защото ще трябва да правят на детето ми ваксина против бяс, а тя била тежка. Така, че засега помиярите имат още 10 дни живот. Обратното броене на часовете им тече от снощи. Няма да има повече нахапани от тях- гаранция! От цяла нощ ровене в нета разбрах коя единствената отрова за кучета, за която няма противоотрова. АНТИФРИЗ-концентрат. Бил сладък и го лочели с кеф. Мъжа ми няма оръжие, но антифриз има. Изобщо не ме интерсува кой ще прочете това!

# 88
  • Мнения: 227
 CryГоркото детенце...Наистина и аз не бих се занимавала с медии,както казваш ти,само запълване на ефирно време ще постигнеш!Защото "кучето лае,кервана си върви"...
Дано успееш  в съда!

# 89
  • Мнения: 411
Сравняваш деца с кучета???
Или аз нещо не разбрах? Искаш да кажеш, че който не харесва "милите" животинки пред входовете си, слага в тоя кюп и бедните дечица?
[/quote]
Прекалено повърхностно четеш това което пиша. С паралела, който съм направила исках да подчертая лицемерието на болшинството. И не съм съгласна с мотото проповядвано от болшинството няма човек няма проблем.

Общи условия

Активация на акаунт