Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 221 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 26 отговора

NL

Здравейте,
Досега градината в двора беше с цветя само,но тази пролет сме решили да направим ремонт.
Идеите ни са да сложим шатра,да залеем отново двора,в градината да се постави изкуствена трева,както и детски кът.
Оградата от вътрешната страна сме решили да я направим в камъчета,а за осветление да ползваме лампиони.
Ще направя и снимка ,за да придобиете ясна представа.Ще ми е в помощ всякаква идея  Hug

« Последна редакция: чт, 28 фев 2008, 11:24 от Дея` »
Цитирай

NL

От вчера започнахме да го чистим,затова сега е в това състояние
На първата и втората  и третата снимка е двора сниман от входната врата на къщата,железата за хасмите,ще се отрежат тези дни.

Четвъртата е от към страната която ни е гаража,петата също,там има една стена,която комшиите не си измазаха,така че това ще го направим ние,но ще мисля и за цвят  Rolling Eyes

Асфалта долу ще се залее/понеже от зимните условия,виждате как /,шатрата все още не съм решила каква да е,има в Метро със три стени,но ще затвори много двора сякаш ще остане изолирана.
Зелената изкуствена трева мисля да е в самата градина,а бордюра отстрани с камъни,но какви  Rolling Eyes
И най трудно е какво да избера като детски играчки за градина  Rolling Eyes
Мъжът ми иска и водопад,декоративен,но не знам удачно ли ще е  Rolling Eyes
Вътрешната страна на дворната ограда не можем да решим,моят мъж иска в цвят да е,а аз в камъни  Rolling Eyes
Всякакви идеи ще са ми в помощ,защото кое как точно да съчетая ще ми е трудно  Confused
« Последна редакция: чт, 28 фев 2008, 11:29 от Дея` »
Цитирай

под ореха

http://www.gardenoutlines.co.uk/index.php?f=data_projects&a=0
Цитирай

NL

Благодаря  Peace
Цитирай

София

От снимките дворът не изглежда много голям. Къде ще сложите и шатра, и детска площадка? Заден двор има ли?

Аз поне не съм привърженик на това да седна с компания под погледите на минувачите. Ако детето ще играе само пред къщата, също бих помислила за по-масивна и сигурна ограда.

Защо ще махате тревата? Вярно е, че живата трева изисква поддръжка, но удоволствието от нея и атмосферата са незаменими и многократно надхвърлят необходимите грижи.

Има ли вариант гаражът да се премести в предната част, а алеята зад него да се ползва активно от семейството?

При сегашното положение аз бих отгледала хубава асма, която заедно с малко пълзяща растителност да направи сянка и да прикрие двора откъм улицата. Така отпада и нуждата от шатра, която освен че оптически стеснява пространството, може ужасно да запарва през лятото.

За детския кът - децата обичат люлки, пясъчници и пързалки. Очевидно сте ограничени от пространството (поне според снимките) и ще трябва да избирате. Питайте детето и направете мястото защитено от случайни минувачи.
Цитирай

между два живота

http://www.savour-garden.com/creating.html Тук има страхотни идеи. Подкрепям мнението на Янита изцяло. Някакви пълзящи растения или жив плет били подходящи за оградата, която ви е откъм входната врата. Peace
Цитирай

NL

По оградата мисля да пусна  пълзящи растения за да затворя ,точно заради любопитни минувачи.
В самата градина,където в момента е тревата ще сложим шатрата ,от снимките не се вижда толкова хубаво,широко е вътре.

Асмите сме сме ги махнали ,оставили сме само в площа където е площадката и гаража/който няма как да променим/,там ще си направим сянка за колите  Rolling Eyes .Мислела съм и за вариант вместо шатра едни огромен чадър със маса и столове от този вариант ,или другият вариант е беседка малка

Трудна е за поддръжка тревата,затова сме решили изкуствена  Rolling Eyes

За град. играчки мисля да сложим някоя малка пързалка и друго не съм решила още,а тя е малка да я питаме  Rolling Eyes
Цитирай

weiter, weiter, ... weiterstadt

аз не бих слагала асфалт или изкуствена трева в двор. Naughty
като те притеснява трудната поддръжка на трева защо не сложиш каменна настилка?
от ест. камъни изглежда много добре!. може да комбинираш с тревни площи и бял чъкъл.
ще стане раздвижено.

помислила ли си за подвижен навес, под който да е масата? мисля, че е по-добре от беседка или чадър.

бих махнала прагчето между цемента и тревната площ. ако държиш да има разделение, ползваj дървени прегрaдки или камъни.  Peace
Цитирай

между два живота

За градински играчки - люлка, пясъчник също може.
Цитирай

weltweit

Не бих махнала тревичката, даже бих изринала цимента, за да засея райграс и ще оставя само няколко алеи, колкото като завали дъжд да не е кално. Райграсът пък се поддържа супер лесно, само ти трябва косачка и мъркуч чат-пат да го поливаш, а има и по-евтинки пръскалки. Може за детето някаква люлка или пързалка, от тези по-малките защото и без това като поотрасне ще загуби интерес. Иначе жив плет е добре, да не е пред минувачите, обаче той се поддържа по-трудно от райграса, иска си редовно подрязване и т.н, да не говорим че трупа всевъзможни животинки. По-добре някаква по-масивна ограда да се сложи или горната част да е от плътни дъски.
Цитирай

ТАМ КЪДЕТО ИМА ВОДИЧКА

Вместо райграс ,аз мисля да засея детелина- сама се разсажда и пречи на плевелите,но все още проучвам точно кой вид да използвам .
Цитирай

NL

като те притеснява трудната поддръжка на трева защо не сложиш каменна настилка?
от ест. камъни изглежда много добре!. може да комбинираш с тревни площи и бял чъкъл.
ще стане раздвижено.

бих махнала прагчето между цемента и тревната площ. ако държиш да има разделение, ползваj дървени прегрaдки или камъни.  Peace

Да,за настилката е добра идея да е каменна.
Прага ,/у цимента и тревната площ също може да се махне  Thinking и наистина мисля,че така ще стои по добре  Thinking

Какво имаш предвид под подвижен навес  Thinking

Струва ми се,че масивната ограда ще затвори много двора  Rolling Eyes
Цитирай

weiter, weiter, ... weiterstadt

Какво имаш предвид под подвижен навес  Thinking
Струва ми се,че масивната ограда ще затвори много двора  Rolling Eyes

тента, която стои прибрана, а като искаш да я ползваш се разпъва. има я над някои магазини.

аз не харесвам масивни огради. живият плет е добра идея, но потърси вечнозелени растения, иначе доста работа ще имаш наесен. Peace
Цитирай

sofia

За детето - люлка и пясъчник, друго не ти трябва. Нашият пясъчник е 1 х 1 - дай му вода и няколко часа забравям за баткото. Та в тоя ред на мисли - фонтанчето на тати ще е с особена притегателна сила Very Happy. Асмалъка може да го ползвате за люлката.
Изкуствената трева е гадост, а и тя ще трябва да се подменя.....щом не ти се поддържа, всичко плочки, камъни или там каквото ви харесва - опъваш маркуча и бързо се почиства. Но ако ще имате някаква трева и хубаво да има праг между нея и пътеките(или тревата да е по-ниско от пътеката) - за да не се разнася пръст при поливане или миене
А където ще са масата и столовете - задължително плочник отдолу.....най-малкото лесно се почиства.
Ние ползваме голям чадър лятото и ореха на съседите Wink.
Виж за оградата - едни кипарисо-подобни високи (ама и те си искат кастрене)
Цитирай

Габрово

Моето желание за градина е горе - долу от този вид,като се наблегне на райграса и пътечките.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 26 отговора