Каша или зеленчуково пюре за захранване?

  • 583
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22 414
Здравейте момичета,

надявам се на отговори по темата, защото определено имам колебание кое да избера за захранване.
Прочетох и темите от библиотеката, но все пак се чудя.

Дъщеря ми се роди недоносена, в 32г.с. по препоръка на неонатолога ще захранваме на 5коригирани месеца, или ще бъде на 7реални месеца. Тоест другият месец ни предстои да започнем със захранването.
В момента на 6месеца е 64см и 7кг.
Чудя се дали да започнем с каши, безглутенови, безмлечни или със зеленчукови пюрета - тиква, морков, картоф по отделно.
Много ще се радвам на мнения.

# 1
  • Мнения: 27 524
Оризова каша е по-добре.  Peace

# 2
  • Мнения: 756
както е казала блонди-оризова , ако намериш с желязо още по-добре , но имай предвид че от желязо се запича

# 3
  • Мнения: 745
Много е добре детенцето на размери.Кашите са вкусни,докато зеленчуците първоначално не се приемат с голяма охота.Аз дадох първо морков и беше едно мусене. Hug

# 4
  • Мнения: 1 897
И моят съвет е да започнеш с оризова каша.
Не се тревожи, че детенцето се е родило недоносено- вече е наваксало с развитието си.
Избери си схема на захранване и я следвай.Няма някаква особеност при захранването на дечицата, които са родени по-рано, освен че месеците се корегират според датата на термина.

# 5
  • Мнения: 200
Аз съм за ОРИЗОВА каша . По добре се приема от бебетата и е по лека от картофите например

# 6
  • София
  • Мнения: 15 216
Аз пък съм за зеленчуковото пюре.  Grinning
Говоря от собствен опит-не е задължително и при вас да е така.
Аз започнах първо със зеленчуково, после-плодово, след това-каша.
Оказа се, че моето бебе недолюбва кашите, ако са чисти. Между другото, повечето бебета обичат каши, но не съм единствената, която е споделяла, че бебетата им не ги харесват. Сменят марки, състави-не се получава. Та-Иво ядеше кашите с удоволствие, ако в тях имаше добавено плодово пюре или пасиран плод. Така че, ако преди да дам каша не беше ял плодове, и аз вероятно щях да пробвам с различни каши и накрая да реша, че човекът не ги иска и това си е.

# 7
  • Мнения: 22 414
Благодаря ви много момичета, и аз клонях към кашите, но все пак исках да се допитам до вас. )))

# 8
  • Мнения: 207
Хайде и аз да се цопна:)

Ами и аз съм за оризовата каша. Пробвах с картоф първо ама тя само дето не повърна. Мисля, че и на Калинчето ще и хареса Heart Eyes

П.С. Аз и давам от тази на Хип и смесвам с млякото става като мляко с ориз   chef

# 9
  • Мнения: 22 414
Благодаря joly24, и аз съм се насочила към кашите на ХИП, надявам се да ги хареса. )))
Ще видим края на март какво ще се получи. )))

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Аз захраних със зеленчук-картоф май беше.Всеки сам си решава за детето.

# 11
  • Мнения: 256
Според мен започни със зеленчуково пюре от картоф,кашите са сладки и децата по лесно приемат сладкия вкус от колкото соления/по точно безвкусния защото не се слага сол/Та ако го научиш първо на сладко после може да ти е по трудно  да го научиш на друга храна.Но ти решаваш.

# 12
  • Мнения: 1 089
Аз започнах да захранвам с картоф с кърма, но понеже се оказа, че сме имали полежащ стомашно-чревен проблем, се наложи да спра захранването и после  да започнем наново с оризова каша, защото се усвоява много по-лесно и по-малко дразни червата. За недоносено бебенце бих препоръчала оризова каша (особено при коригирана възраст под 6 месеца), а за здраво дете над 6 месеца - млечно-зеленчуково пюре.

Общи условия

Активация на акаунт