"Пържени" топки

  • 4 680
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 100
Тази рецепта я имам от баба ми и много се харесва на цялото семейство. Публикувам я, тъй като е много лесна и не съм виждала точно такава тук.



Продукти:
3 ч.ч. брашно
1 ч.ч. кис. мляко
1 лъжичка сода бикарбонат
1 яйце
300гр. сирене (за предпочитане да не е от меките)

Сиренето се настъргва, след което се слагат останалите продукти и се разбъркват докато стане хомогенна смес. Тъй като лепне по ръцете, за оформянето на топките намазвам ръцете с олио и така оформям. Получават се около 8 топки. На всяка топка правя малко кладенче, в което слагам малко масло. Тавата трябва да е намазана с олио. Пече се в предварително загрята фурна. Приятен апетит.   chef


# 1
  • Мнения: 5 001
Tова са мързеливки или добруджанки(така са известни тук във форума).Много са вкусни дааааам...   bouquet

# 2
  • Мнения: 4 496
Ще я направя, но щом излизат осем броя, явно ще правя двойна доза. Mr. Green
Благодаря за рецептата!  bouquet

# 3
  • Мнения: 2 100
Tова са мързеливки или добруджанки(така са известни тук във форума).Много са вкусни дааааам...   bouquet

Не са Simple Smile Има разлики в рецептите  Peace

# 4
  • Мнения: 5
Аз ги правя по същия начин.Стават много хубави.Правя ги за закуска в събота или неделя

# 5
  • Мнения: 3 036
Ама аз не разбрах от заглавието:
Пържени ли с или печени?

# 6
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ама аз не разбрах от заглавието:
Пържени ли с или печени?
Печени!

# 7
  • Мнения: 12 612
Правя ги по същата рецепта, само дето и яйце не слагам, но понеже наистина лепне сместа по ръцете, направо с една голяма лъжица я сипвам на "купчинки" в тавата и пак бучвам по една бучка масло отгоре. По-лесно ми се вижда така

# 8
  • Мнения: 549
Интерестна рецепта.Ще я пробвам,но имам  няколко  въпроса:Сиренето може ли да бъде натрошено/вместо настъргано/?Тавата трябва ли да се намазнява предварително или  така направо се слагат.?А защо лепне тестото-малко му е брашното ли?

# 9
  • София
  • Мнения: 3 672
....Сиренето се настъргва, след което се слагат останалите продукти и се разбъркват докато стане хомогенна смес. Тъй като лепне по ръцете, за оформянето на топките намазвам ръцете с олио и така оформям. Получават се около 8 топки. На всяка топка правя малко кладенче, в което слагам малко масло.
 Тавата трябва да е намазана с олио. Пече се в предварително загрята фурна. Приятен апетит.   chef



Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 114
Мммммммммм да това е "рецептата на мама" за мързеливи питки със сирене...много са вкусни и лесни!Ние ги правим по същата рецепта само че без яйце и сиренето не го настъргваме, а го трошим. newsm53

# 11
  • Мнения: 2 100
Правя ги по същата рецепта, само дето и яйце не слагам, но понеже наистина лепне сместа по ръцете, направо с една голяма лъжица я сипвам на "купчинки" в тавата и пак бучвам по една бучка масло отгоре. По-лесно ми се вижда така

И аз слагам с лъжица като бързам Simple Smile

А относно сиренето-не съм го правила с натрошено, но явно става  Peace

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 66
Любимите питки на нашето семейство са подобни. Аз ги правя по следния начин:
2кофички(от кисело мляко) пресято брашно
1кофичка кисело мляко, в която се разбърква 1ч.л.сода бикарбонат(с връх)
1 кофичка натрошено сирене
1 яйце
Хубаво разбърквам цялата смес и овалвам топки с големината на мандарина. По средата на всяка топка"бодвам" масълце. Понякога поръсвам и сусам за разнообразие. Пека на 180 - 200градуса. Обикновено стават около 16 питки.

# 13
  • Мнения: 549
ДАНИМА,ЩЕ ГИ ПРОБВАМ -БЛАГОДАРЯ.

# 14
  • Мнения: 481
Тези мързеливки, добружанки и пържени топки във всичките им имена и вариации не мога да ги докарам. Прабвах 3 пъти и 3-те пъти с малките вариации в рецептите и все се получават хрупкави отвън и втиклени отвътре. Сместа я обърквам с лъжица и пак с лъжицата ги слагам в тавата, тестото си лепне както е написано, но..... Някой може ли да сложи една снимка на разчупена питка, за да видя вашите как изглеждат. Къде, според вас, бъркам?

# 15
  • Мнения: 4 496
Според мен ги печеш в много силна фурна и те бързо се опичат отвън, а отвътре остават глетави/втиклени/. На колко градуса печеш, по средата на фурната ли слагаш тавата? Hug

Последна редакция: пн, 03 мар 2008, 12:06 от мис арк

# 16
  • Мнения: 655
ей на това му викам леснотия!мерси за рецептата! Simple Smile

# 17
  • Мнения: 192
Тези мързеливки, добружанки и пържени топки във всичките им имена и вариации не мога да ги докарам. Прабвах 3 пъти и 3-те пъти с малките вариации в рецептите и все се получават хрупкави отвън и втиклени отвътре. Сместа я обърквам с лъжица и пак с лъжицата ги слагам в тавата, тестото си лепне както е написано, но..... Някой може ли да сложи една снимка на разчупена питка, за да видя вашите как изглеждат. Къде, според вас, бъркам?
Пробвай да ги печеш по надолу във фурната или да сложиш повече брашно.Аз като ги правя почти не ми лепне тестото.

# 18
  • Мнения: 693
Звучи много вкусно, само се чудя откъде това "пържени", като не се пържат  newsm78

# 19
  • Мнения: 2 100
Тези мързеливки, добружанки и пържени топки във всичките им имена и вариации не мога да ги докарам. Прабвах 3 пъти и 3-те пъти с малките вариации в рецептите и все се получават хрупкави отвън и втиклени отвътре. Сместа я обърквам с лъжица и пак с лъжицата ги слагам в тавата, тестото си лепне както е написано, но..... Някой може ли да сложи една снимка на разчупена питка, за да видя вашите как изглеждат. Къде, според вас, бъркам?

Аз ги правя точно по рецептата. Точно с нея не експериментирам, т.е. слагам точно толкова колкото съм писала и само така ми се получават. Незнам колко големи топки правиш...колкото по малки ги правя толкова по-пухкави стават  Simple Smile Фурната ми е на 180 градуса някъде, пека едновременно отгоре и отдолу. Содата с препълнена лъжица ли я слагаш?

# 20
  • Мнения: 2 100
Звучи много вкусно, само се чудя откъде това "пържени", като не се пържат  newsm78

Незнам откъде идва точно "пържени". Но предполагам, че е заради начина по който цвърчи олиото в тавата докато се пекат  Crazy Друго обяснение не мога да си дам  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт