Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора
Моля ви, кажете дали сте чували или имате впечатления от частни детски ясли и въобще дали си струва да бъдат предпочетени пред държавните. Понеже вече ми писна от прескъпи бавачки (плащам близо 600 лв на месец за целодневно гледане), които не правят нищо  Crying or Very sad .
Прочетох темата за частните детски градини, но не видях нещо по-конкретно за детски ясли. Всъщност не съм наясно дали има задължително към всяка градина и ясли.

Благодаря ви.
Цитирай

В японски любовен филм

Мен също ме вълнува особено този въпрос, но досега не съм намерила информация!
   Всъщност, интересуват ме неща, които интересуват всяка майка - към детето да има добро отношение, да е добра средата, да не са много големи групите, да е чисто  и т.п.  Няма значение дали ще е частна или държавна яслата, важното е да е добра!
  И аз ще бъда много благодарна, ако дадете конкретни препоръки! Воъбще, някой знае ли някоя чястна ясла  в района на София????
Цитирай

Букурещ

Цитат на: Anonymous

Прочетох темата за частните детски градини, но не видях нещо по-конкретно за детски ясли.

ами защото Темата беше за "частни Детски градини", а не ясли Wink  Very Happy
Цитирай

София

Госте, смени детегледачката. Срещу 600 лева трябва да оставаш доволен/а. И в най-добрата ясла детенцето ще боледува често и пак ще трябва да измаш резервен вариант кой да го гледа.
Цитирай
Bib.Bib, точно това е основният въпрос който ме тревожи. Защото съм убедена, че ще му е по-интересно на сина ми да е сред други деца, но варианта да съм в болнични заради него през седмица, не ме устройва. Но и не се търпи това изнудване с бавачките. Буквално съм в патова ситуация. Няма въобще на кого да разчитам.  Crying or Very sad
Цитирай
Колко голямо е детето?
В частните градини, в които сме били до сега нямаше толкова голямо разграничение ясла/ градина.
В едната взимаха деца от 1г до 6г, деляха ги на групи само когато имаха специални занимания, иначе играеха, хранеха се и спяха заедно.
В другата взимаха от навършени 2 години.
Таксите са доста под 600лв на месец.
Винаги има вероятност да се разболее детето, дори и в къщи да стои, тогава проблемът кой ще го гледа остава, за съжаление. И ние сме така.

Според мен трябва да обиколиш и да разгледаш. Когато харесаш няколко, да питаш за отзиви. Иначе 20 човека могат да ти препоръчат 20 различни градини. Пък и сигурно имаш изискване към местоположение.
Цитирай

София

Почти към всяка частна детска градина има ясли. Но и в частните децата доста боледуват, което значи, че ще ти трябва и жена, която да го гледа, ако се разболее, а това са допълнителни разходи.
Защо не се поинтересуваш от хубава държавна ясла, където открито си искат дарителство. Ще давош малко повече от това, което дават другите /и със сигурност много по-малко от таксата на частна ясла/ и на детето ти ще се обръща внимание /казвам го от опит/. Разбира се най-важното е да попаднете на добри госпожи. Отделно си намири и някой, който да го гледа при нужда срещу заплащане.
600 лв. е много за бавачка, а и на детето ти ще му е по-интересно, а и повече ще научи в яслата. За боледуването - ако не сега, то след 2-3 години ще се наложи да изградите "колективния имунитет". Просто мърдане няма Very Happy
Цитирай
Благодаря, Лекси.
Точно тези са и моите мисли.
Мисля първо да оставя едната авачка , а детето да е на половин ден в детската градина. Хем да свиква, хем и аз да съм облекчена.
Цитирай
Цитат на: Anonymous
Колко голямо е детето?
В частните градини, в които сме били до сега нямаше толкова голямо разграничение ясла/ градина.
В едната взимаха деца от 1г до 6г, деляха ги на групи само когато имаха специални занимания, иначе играеха, хранеха се и спяха заедно.
В другата взимаха от навършени 2 години.
Таксите са доста под 600лв на месец.
Винаги има вероятност да се разболее детето, дори и в къщи да стои, тогава проблемът кой ще го гледа остава, за съжаление. И ние сме така.

Според мен трябва да обиколиш и да разгледаш. Когато харесаш няколко, да питаш за отзиви. Иначе 20 човека могат да ти препоръчат 20 различни градини. Пък и сигурно имаш изискване към местоположение.

Синът ми е на 1г. и 6 м..
Изискване за местоположение и да имам, мога да  направя компромис да е в по-далечна
Цитирай

София

Борис ходи вече втори ден на ясла. Частна е. Все още не мога да споделя впечатления. Ние предпочетохме частната, защото Бо е с алергии, а там го хранят както кажа.
Цитирай
Имате ли вече впечатления от яслата? Моят син е почти на годинка и също е алергичен. В момента сме с бавачка, от която въобще не съм доволна. Всяка информация за подобни ясли ще ми е от полза. Благодаря предварително!
Цитирай

София

Момичета, сега виждам темата, която и мен ме вълнува. Чух за частна детска ясла "Ежко Бежко" в Драгалевци за около 250 лв. на месец. Мисля, че в родителския справочник "Детето" можете да намерите координатите. Той се разпространява безплатно в почти всички детски магазини.
Освен това имам колежка, която е дала детето си на 1.5 години в частното училище "Дрита" в Симеоново (адресът е www.dritaschool.com)
Цитирай

Освен това имам колежка, която е дала детето си на 1.5 години в частното училище "Дрита" в Симеоново (адресът е www.dritaschool.com)
Дрита е частно училище с детска градина, но ясла няма  newsm78
Като стана въпрос за Симеоново, сега отварят нова частна детска градина и ясла на ул. Ягода 5- "Алиса".
Цитирай

София

Ето ви адреса на "Ежко-Бежко" - www.ezhko-bezhko.com
Адрес - София
   кв. Драгалевци,
   ул. Захари Зограф 54

Тел. - 02/967 2977 и
   0889/430 857.
   Управител: г-жа Елияна Божкова

В сайта нищо не пишеше за цени, обаче.
Цитирай

ту тук, ту там ...

тъкмо днес бяхме там да разлеждаме.таксата е 180 евро на месец плюс 400 евро транспорт за цялате година-това е по избор.по около 10 деца са в групата до 2 годинки.базата е добра,хубав двор,игра4ки.казаха,4е спазват режима на детето,например ако спи 2 пъти.и аз търся ясла,за да избегна варианта с бава4ката,не мога да намеря под 400лв.то и в ежко бежко е такава сумата,така 4е май отново сме на варианта с бава4ката.успех! Confused
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора