Сътресение на мозъка и жълто петно над веждата

  • 4 719
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 757
нати, мога да ти кажа, че именно в такива случаи никак не е препоръчително да подлагам детето си на прегледи, защото Ева е адски чувствителна, много пищи за всичко, и тези негативни емоции и рев могат допълнително да усложнят състоянието в главата и ако има някакъв проблем. Познавам си детето и много съм мислела как да постъпя. И това в случай, че изобщо решат да и правят специални прегледи. Защото тук предприемат такива само когато наистина е много зле положението. Ева не е повръщала последните 2 дни и спи по-добре. Аз си я следя и ще си я следя, знам за какво да следя. Явно е, че нещо се е случило, сътресение е имало и не беше добре около 3 дни. Освен това самата аз съм имала сътресение, което протече с жестоко главоболие и гадене. Тогава отидох на лекар и познай - нищо не направи - само ми каза, че явно съм получила сътресение и да не гледам ТВ. Не помня да ми е правил снимки на мозъка, на черепа или квото и да било. И то действително след няколко дни лека полека изчезна. Вярно че, като че ли от тогава се чувствам леко затъпяла. Ама не мисля, че с престой в болница на системи това е могло да бъде предотвратено - клетките са си умрели и край - няма връщане назад. И все пак аз имам готовност да я заведа на лекар ако забележа нещо нередно или влошаване, ясно ми е че влошаването може да означава нещо сериозно. Просто за сега нямам причини. И не съм постъпила безотговорно, ако детето ми умира със сигурност няма да си седя в къщи и да се моля на Господ, а ще потърся лекар.

# 31
  • Мнения: 270
Именно затова. Само ще ми мъчат детето, престоят ви в болница е бил излишен, само са ви шашкали и мъчили по болници. Както и нас предния път - не само че не помогнаха, а едва не го убиха малкия ми син. Преживях най-големия кошмар в живота си, още рева като чуя линейка и виждам умиращия си син вътре благодарение на лекарска некадърност. Имам си причини да ползвам лекарски услуги макс рядко и ако някой иска да разбере защо може да види тази моя тема
Честно да ти кажа загубих думи след като прочетох доста от нещата, които си написала. Не мисля, че има лекар, който би ти мъчил детето и едва ли има майка на света, която изпитва неистово удоволствие да води детето си по болници. Убедена съм, че на всяка една от нас и се къса душата като тръгне на там, но просто има случаи, в които се налага лекарски преглед.
нати, мога да ти кажа, че именно в такива случаи никак не е препоръчително да подлагам детето си на прегледи, защото Ева е адски чувствителна, много пищи за всичко, и тези негативни емоции и рев могат допълнително да усложнят състоянието в главата и ако има някакъв проблем. Познавам си детето и много съм мислела как да постъпя. И това в случай, че изобщо решат да и правят специални прегледи. Защото тук предприемат такива само когато наистина е много зле положението. Ева не е повръщала последните 2 дни и спи по-добре. Аз си я следя и ще си я следя, знам за какво да следя. Явно е, че нещо се е случило, сътресение е имало и не беше добре около 3 дни. Освен това самата аз съм имала сътресение, което протече с жестоко главоболие и гадене. Тогава отидох на лекар и познай - нищо не направи - само ми каза, че явно съм получила сътресение и да не гледам ТВ. Не помня да ми е правил снимки на мозъка, на черепа или квото и да било. И то действително след няколко дни лека полека изчезна. Вярно че, като че ли от тогава се чувствам леко затъпяла. Ама не мисля, че с престой в болница на системи това е могло да бъде предотвратено - клетките са си умрели и край - няма връщане назад. И все пак аз имам готовност да я заведа на лекар ако забележа нещо нередно или влошаване, ясно ми е че влошаването може да означава нещо сериозно. Просто за сега нямам причини. И не съм постъпила безотговорно, ако детето ми умира със сигурност няма да си седя в къщи и да се моля на Господ, а ще потърся лекар.
Ти осъзнаваш ли, че си наясно, че  детето има проблем и не го водиш на лекар, защото просто не искаш.
Трябва да чакаш да стане най-лошото, за да потърсиш лекарска помощ?
Извинявай, но си мисля, че ти самата имаш нужда от помощ и то от психолог.

# 32
  • Мнения: 270

Цитат на: NikiFin в понеделник, 03 март 2008, 17:49
Колкото и несериозно да прозвучи, но не отидохме на лекар в крайна сметка. Първо защото имам алергия към тукашните лекари, некадърни са, не помагат и изобщо не стават за нищо. Второ, дори да и има нещо нищо не може да се направи, или поне не много неща. И трето, защото изпрепсувах датската здравна система пред мъжа ми и майка му и се изпокарахме жестоко, казаха ми да я водя в БГ ако искам и така... пропадна ходенето. Надявам се на тази възраст главата и да има по-добри възстановителни способности. А и днес още не е повръщала и това ме обнадеждава, че върви към подобрение. Пък и през нощта спа малко по-добре.
Не мога да повярвам на очите си Shocked .

# 33
  • Мнения: 2 100
Направо ми се повръща от прочетеното...нямам думи...

# 34
  • Мнения: 269
Стига бе, Ники!
Просто заведи детето на лекар. Какво толкова ще стане?
Най-много да му помогнат, ако има проблем.
Не си прави експерименти с толкова малко дете.
Ако ,не дай Боже, нещо се е случило /а то като те чета ,очевидно има проблем!/ как ще живееш с мисълта, че не си му помогнала навреме?
Доводите ти звучат неубедително и незряло, затова някои от момичетата реагират така остро.
Казваш, че имаш фобия и затова не я водиш на лекар. Ами нека някой друг я заведе, тогава!
А мъжът ти какво мисли по въпроса? Или е толкова засегнат от коментарите ти по датското здравеопазване, че му е все тая какво става с детето му? Не мога да ви разбера!
Ако аз постъпя като теб, мъж ми ще ме изяде с парцалите и ще замъкне детето на лекар без да ме пита дори! Да пази Господ!

# 35
  • Варна
  • Мнения: 966
Никифин като ти чета постовете ме навежда на мисълта /дано не съм права/, че над теб и децата ти се упражнява както психически така физически тормоз. Дали това не е причината да не искаш да заведеш детето на лекар?
Не си длъжна да ми отговаряш, но ако е така, замисли се заради кого или какво си заслужава да се търпи подобно нещо и до кога. Ако наистина съм права /искренно се надявам да не съм/ просто си взимай децата и бягай от там колкото се може по-бързо и по-далеч.
П.С. Преди това ги заведи на лекар. Детенцето не е виновно за нищо, че да търпи подобни страдания, които не дай боже могат да са с последствия.
Успех!

# 36
  • Мнения: 4 496

Цитат на:  NikiFin

Надявам се на тази възраст главата и да има по-добри възстановителни способности.

Ами ако няма?
За мен поведението ти е абсурдно. Просто нямам думи.  Shocked

Последна редакция: ср, 05 мар 2008, 12:30 от мис арк

# 37
  • Мнения: 1 820
Милех да не пиша по тази  тема повече,даже да не чета,но направо ме засърбяха ръцете,и не  устисках!Ти  ме смая бе NikiFin !Няма да говоря за това какво може да се случи,нито ще седна да те убеждавам да заведеш твоето дете на лекар.Миля че всичко написано дотук от др майки ти е било достатъчно.Само седя и ти се чудя,защо си седнала да пишеш във форума.Искаш всички да те молят и убеждават да си заведеш детето на лекар ли или какво не знам?!Съжаление ли тъвсиш!Имаш го със  сигурност!Да аз наистина те съжалявам!Ти си жалка!И не си истинска майка!Или поне не го показваш!То на думи всеки може,но е там работата!И аз мога да кажа на 100 човека обичам те или др но дали е така?А за теб мога да кажа че не зная от какво се е получил проблема,но ти определено имаш такъв!Може би не са ти обърнали внимание когато ти самата си имала сътресение на мозъка,или ти не си си обърнала такова?!Само едно- Язък си за детето ти и дано да е в божите ръце наистина,а не в твоите!Много ми е мъчно и много ме е страх за детенцето и ще се моля всичко да е наред с него,макар че не го познавам!Ти не заслужаваш да си майка,да имаш деца които да те радват и да си щастлива.Има толкова хора който не могат да имат дете,а биха дали всичко.А има и такива като теб,който имат а не дават нищо.Болно ми е чак!Нензам какво да кажа.......
Сега пък се чудя,няма ли закрила на детето,там където живееш?Така ли  на никой не му пука за това невинно зъздание,което няма вина за нищо!То иска само да радва хората около себе си и да изучава света!А ти как би му помогнала незнам.......Дано се намери някой с ъкъла си  Praynig

Последна редакция: ср, 05 мар 2008, 12:49 от paneva_82

# 38
  • Мнения: 872
[ Аз си я следя и ще си я следя, знам за какво да следя.

И все пак аз имам готовност да я заведа на лекар ако забележа нещо нередно или влошаване, ясно ми е че влошаването може да означава нещо сериозно. Просто за сега нямам причини. И не съм постъпила безотговорно, ако детето ми умира със сигурност няма да си седя в къщи и да се моля на Господ, а ще потърся лекар.


  Много се чудех дали да пиша,ама не се стърпях. Ти достатъчно компетентна ли си да прецениш дали детето се влошава и какво точно да следиш?Или имаш очи скенер,така ли?За мозъчен оток чувала ли си,а за вътречерепен кръвоизлив?Ако бях на мъжа ти на мястото ,да съм те напердашила до сега. Дано детенцето е добре  Praynig

# 39
Преди време рових в интърнет за черепно-мозъчни травми. Ако искаш порови и ти - комоцио, контузио и компресио.
Промяната в поведението не е от "сътресение на мозъка", обикновено е характерна за контузио. Не съм лекар да ти напиша всичко точно. Но от прочетеното останах с впечатление, че е възможно да имате контузио - черепна фрактура. Нещата там могат да бъдат доста сложни.
Потърси, прочети и реши дали да заведеш детето на лекар, па макар и сега.

# 40
  • Germany
  • Мнения: 7 935
Само аз ли вече съм абсолютно убедена, че тази майка не е наред и има нужда от спешна психиатрична помощ? Това е поредната нейна тема в която се държи меко казано налудничаво... Дано скоро се намесят съответните служби, защото ми е жал за дечицата.

# 41
  • Мнения: 1 820
Само аз ли вече съм абсолютно убедена, че тази майка не е наред и има нужда от спешна психиатрична помощ? Това е поредната нейна тема в която се държи меко казано налудничаво... Дано скоро се намесят съответните служби, защото ми е жал за дечицата.
Не си само ти на това мнение.Аз просто нямам думи за тая жена.Незнам какви са й отношенията с мъжа и,но ако беше моят мъж,не да ме е напердашил,а щеше да ми отнеме децата!Но това ме навежда пък на мислалта че и тои е нещо подобно на нея.Но мама му стара,нали иам съседи,никой ли не вижда какво става,за да съобщи на съответните органи на властта,дано някой се намеси по скоро и да отърве дечицата!Като чета и др статии на Ники Фин разбирам че тя вече е изкарана луда,и е доказано от лекари че има нужда от помощ.Това обеснява много неща,а и съм сигурна че отношението  към децата не е само такова за здравето им! #2gunfire

# 42
  • Мнения: 804
Не знам как става, но май темата трябва да се заключи.
Започваме да ставаме груби.
Никфин явно няма нужда от съвети, а просто си пише.
Миссля, че на всички ни е ясно за какво става въпрос.

# 43
  • Мнения: 6 029
Да, ще информирам модератор.

# 44
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт