Документи за РЕЛК

  • 12 709
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 786
Vali , мисля, че ти ни беше препоръчала д-р Илиев от ГО, но от нашето джипи чух меко казано не дотам добри отзиви. Имахте ли изобщо някаква полза от него, или просто хвърлихте някакви пари на вятъра?

# 16
  • Мнения: 704
Елина, не знам кое е вашето джи-пи и дали има преки наблюдения върху работата на д-р Илиев, но нашето семейство сме доволни от отношението и от насоките, които ни дава за детенце и за съпруга ми /той има сенна хрема и също се лекува при него; има подобрение като се има впредвид, че никой лекар до сега не е дори облекчил симптомите му; поставя му инжекции с "анаста" - не съм сигурна, че го изписвам правилно; прави му кръвни тестове и т.н./
За детенце - прави й кръвни серумни изследвания, даде ни направление за лаборатория Цибалаб в Търново за прословутите изследвания, които до сега се правеха само в София - за алергени, струват около 150 лв.; дава ни направления за Медицинска академия-Плевен за специалист-алерголог, който да ни издаде лелеяната епикриза, без която в Здравната каса не ти заверяват протокол за лекарствата.
Ако твоето джи-пи успее да се справи с всичко гореизброено - няма лошо, ползвайте  си го - безплатно е Wink. Ама аз от нашето джи-пи вдигнах ръце и преди два дни я смених, толкова ме нервираше, че не можех да понасям мазната й усмивка #2gunfire. Взех всичките си амбулаторни листи за детенце - ще ми трябват за ТЕЛКА. Успех! Sunglasses

# 17
  • Мнения: 786
Елина, не знам кое е вашето джи-пи и дали има преки наблюдения върху работата на д-р Илиев, но нашето семейство сме доволни от отношението и от насоките, които ни дава за детенце и за съпруга ми /той има сенна хрема и също се лекува при него; има подобрение като се има впредвид, че никой лекар до сега не е дори облекчил симптомите му; поставя му инжекции с "анаста" - не съм сигурна, че го изписвам правилно; прави му кръвни тестове и т.н./
За детенце - прави й кръвни серумни изследвания, даде ни направление за лаборатория Цибалаб в Търново за прословутите изследвания, които до сега се правеха само в София - за алергени, струват около 150 лв.; дава ни направления за Медицинска академия-Плевен за специалист-алерголог, който да ни издаде лелеяната епикриза, без която в Здравната каса не ти заверяват протокол за лекарствата.
Ако твоето джи-пи успее да се справи с всичко гореизброено - няма лошо, ползвайте си го - безплатно е Wink. Ама аз от нашето джи-пи вдигнах ръце и преди два дни я смених, толкова ме нервираше, че не можех да понасям мазната й усмивка #2gunfire. Взех всичките си амбулаторни листи за детенце - ще ми трябват за ТЕЛКА. Успех! Sunglasses
Ами да ти кажа, след като й казах, че смятам да си заведа сина при него, тя направо тропна с крак и каза:"Няма да ходите при него!" Щял само да ни вземе парите и нищо нямало да разберем. А на вас от тия кръвни серумни изследвания нещо разбра ли се? Установихте ли към какво ви е алергията?

# 18
  • София
  • Мнения: 11 116
Най-важното нещо, което трябва да разбереш преди да подадеш документите за РЕЛК е, дали детето ти наистина е с бронхиална астма.


Това е много добре казано, но как да се разбере ?! newsm78
Детето ми от 1 година през 3 месеца прави пневмония или чист пристъп, лекуваме го с лекарства за Астма, но такава диагноза уви нямаме ! И се чудя детето ми има ли астма, ако не защо пие тез боклуци ?!

# 19
  • Мнения: 1 710
А какво смятат лекарите тогава? Каква диагноза му поставят, ако не е бронхиална астма?

# 20
  • София
  • Мнения: 11 116
А какво смятат лекарите тогава? Каква диагноза му поставят, ако не е бронхиална астма?

Ако въпроса е към мен, нищо не казват !
Последно ми казаха че трябвало да получи 3 пристъпа за да напшишат че е с астма, което е абсурдно според мен ...

# 21
  • Мнения: 1 710
Да, въпросът беше към теб. Ами не знам в такъв случай дали можете да минете на РЕЛК. Щом нямате диагноза мисля, че не можете да минете. поне при нас беше така, макар че заболяването ни е в друга област. Първо изчакахме да поставят диагноза на Гого и тогава минахме .

# 22
  • София
  • Мнения: 11 116
Да, въпросът беше към теб. Ами не знам в такъв случай дали можете да минете на РЕЛК. Щом нямате диагноза мисля, че не можете да минете. поне при нас беше така, макар че заболяването ни е в друга област. Първо изчакахме да поставят диагноза на Гого и тогава минахме .

Колко време отне поставянето на диагноза ?

# 23
  • Мнения: 1 710
На нас ни отне доста. В болницата на Чавдаров диагноза ДЦП поставят едва след 1г. и половина, освен ако не е ясно изразена още преди това. При нас я поставиха близо на 2 г., защото Гого доста дръпна и лекарката се надяваше, че ще се разминем. За съжаление след като направихме и Ядрено-магнитен резонанс се разбра, че няма да ни се размине и чак тогава задвижихме нещата. Но макар и на две ни изплатиха със задна дата онова, което ни дължаха, така че няма проблем.

# 24
  • София
  • Мнения: 11 116
На нас ни отне доста. В болницата на Чавдаров диагноза ДЦП поставят едва след 1г. и половина, освен ако не е ясно изразена още преди това. При нас я поставиха близо на 2 г., защото Гого доста дръпна и лекарката се надяваше, че ще се разминем. За съжаление след като направихме и Ядрено-магнитен резонанс се разбра, че няма да ни се размине и чак тогава задвижихме нещата. Но макар и на две ни изплатиха със задна дата онова, което ни дължаха, така че няма проблем.

Ох, много съжелявам за детенце, дано скоро се оправи !
Ние вече 1 година ходим по мъките, ще видим до къде ще го докараме ..

# 25
  • Мнения: 1 710
Важното е детенце да се оправя. Всичко друго се нарежда някак. Дано бързо определят какво му е и ви поставят правилна диагноза. Стискам ви палци.

# 26
  • София
  • Мнения: 11 116
Важното е детенце да се оправя. Всичко друго се нарежда някак. Дано бързо определят какво му е и ви поставят правилна диагноза. Стискам ви палци.

Ще се боря до дупка за да се разбере !
Благодаря за палците ! Simple Smile
Имате едни и от мен ! Simple Smile

# 27
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ние днес бяхме на РЕЛК във Втора градска.
Имаше само една лекарка, попрегледа епикризи и тн.
Наско има операция на небцето и изоставане в развитието. Погледна му небцето, накара го да ходи, да вземе една играчка, която той не пожела да вземе и това беше.
На нея това й се видя малко, макар че от хирурга знам, че на деца с дефект на небцето и устната се поставят над 70 %.
Другия петък ще вземем решението.
Не знам какви проценти ще ни сложи, ама повече бих се радвала детето да навакса изоставането и да не се разправям повече с комисии и тем подобни...

# 28
  • Мнения: 1 710
И аз това пожелавам на всички мами - по-бързо да наваксват децата и да не се разправяме с РЕЛК!!!!

# 29
  • Мнения: 786
Гледам, че всички продължавате да говорите за РЕЛК, а то вече било само ТЕЛК и съответно на мен ми казаха, че поради тази причина давали по-малко проценти. Едва ли е така само в нашата област, предполагам навсякъде.
   Естествено, че лекарите са тези, които поставят диагнозите, но ние като напарени, наслушали се на какви ли не истории за родното ни здравеопазване и т.н. рядко се доверяваме само на едно мнение и минаваме през няколко инстанции, за да сме "по-сигурни". И въпреки сериозността на астмата като заболяване ми писна да слушам "становища" на лекари, че сме още малки и най-вероятно ще я израстем. А дотогава какво?..

Общи условия

Активация на акаунт