Шаблони и техника за рисуване с къна

  • 77 197
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 893
ШАБЛОНИ И ТЕХНИКА ЗА РИСУВАНЕ С КЪНА



Здравейте момичета,
Тъй като елементите от Mehndi са много красиви и могат да се използват за декорация на различни неща, идеята ми е да съберем на едно място различни такива шаблони.

Ето малко линкове от мен:

книги с техники и патърни - http://www.hennapage.com/henna/what/freebooks/
шаблони - http://picasaweb.google.bg/V.Alexieva/Henna/

Очаквам подкрепата ви   bouquet

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Ще ми е интересно да следя темата! Имам една книжка за къната, но нищо повече, затова и аз ще очаквам да прочета и видя повече неща тук!   bouquet
Знам, че се продават разни комплекти именно за Мехнди, с шаблони и т.н., но нямам представа къде.

# 2
  • Мнения: 950
Браво  Peace  как се сети поздравления големи   bouquet  bouquet  bouquet

Точно днес викам на мъжа че ще си правя такава тату  Mr. Green   и с удоволствие ще следя темата  Wink

# 3
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Ето нещо и от мен - има мнооооого шаблони:

http://hosuronline.com/eeva/marudhani/default.asp?cid=2

# 4
  • Мнения: 893
Благодаря, момичета   bouquet  bouquet  bouquet

и Честит празник!

Бабъл, шаблоните наистина са мнооого и интересни newsm10

Да си призная, мислех да използвам шаблоните и техниката за рисуване върху свещи и чаши, обаче след вашите постове така се заребих, че със сигурност ще опитам да направя и някоя татуировка с къна, само да се постопли още малко  Grinning Иначе вчера си разпечатах от първия линк книгата "Pattern 1", написана е по-скоро като учебна тетрадка, в която са показани как се рисуват основните елементи и след това ги включват в по-сложни композиции. Като първолак издрасках 1/3 от тетрадка с широки редове с такива елементи tooth. Елементите са прости, обаче да направиш много такива и да са еднакви - хич не е  Simple Smile

А комплекти за рисуване с къна се продавали най-вече в индийските магазини. Когато имам време, ще отскоча до индийския магазин във Търново и ще проверя за цени. Другото особено е че може да се купи или готово приготвена паста, или хена на камък, който да си приготвим сами на паста. След това, което прочетох, за второто определено трябват няколко опита докато се получи сполучлива паста. За тези, които са от София, прочетох че имало хена камък в малкия цум на индийски щанд  Simple Smile


Ето малко видео от мен (на английски) - http://www.youtube.com/results?search_query=Henna+Tattooing+%26+ … &search_type=

тук има малко марокански лампи, изрисувани с такива орнаменти (това е за вдъхновение  Laughing)
http://www.moroccandecor.co.uk/prod1.asp?ID=205

а докато се ровех за такива неща, попаднах на една стара темичка във bg-mama, която е само за татуировки с къна -
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=195741.0

Творческа седмица на всички   bouquet

Последна редакция: пн, 03 мар 2008, 16:09 от devilkin

# 5
  • Мнения: 417
Ще следя темата с интерес, че нещо съм се запалила Crazy

# 6
  • Русе
  • Мнения: 1 193
Много ми харесват тия "рисунки" по тялото...още по-вече че са нетрайни.До сега не съм се престрашавала да се разкрася с нещо подобно.За това ще следя и аз темата с интерес.

# 7
  • Мнения: 950
А сама дали ще мога да се нацапам както си искам  Rolling Eyes  или трябва някой спец да е ?  newsm78

# 8
  • Мнения: 893
sisa g,

Естествено, че може да се нацапаш, ама само там където се стигаш  newsm53
Аз мисля да пробвам първо на племеницата ми   Mr. Green

# 9
  • Мнения: 3 810
дюдю- да следя темата  Wink

# 10
  • Мнения: 893
Ето една проста рецепта за приготвяне на паста от къна - http://www.mehndiskinart.com/recipe.htm
Английският ми не е много добър, но в общи линии е това:

25 grams къна на прах,
3 milliliters of mehndi oil или етерично масло от:чаено дърво, лавандула, здравец, кардамон, кипарис или евкалипт,
2 - 4 чаени лъжички сок от лимон ,
Добавяме кафе (нес) или черен чай за да стане цвета по-тъмен.

Ако искаме пастата да е по-гъста (лепкава), добавяме 1 чаена лъжичка захар.

Някъде бях чела че нес кафето се вари, докато стане много гъсто и след това се прибавя към сместа.
Консистенцията на пастата трябва да бъде като паста за зъби. (Ако стане рядко, добавяме къна, ако е гъсти - още кафе например).

Пастата може да се нанася с четка за зъби (или подострен молив) или с апликатор.
Нанася се върху почистена със спирт и подсушена след това кожа.

Май в общи линии е това   Flowers Bouquet

А тук съм събрала различни неща, декорирани в henna design - http://picasaweb.google.bg/V.Alexieva/HennaDesigns

# 11
  • Мнения: 417
Аз искам да попитам с къна за коса се прави, ама на пазара май само червена и черна има коя?

# 12
  • Мнения: 893
Почти на всякъде пише, че тази за коса не ставала, но попаднах на един пост, в която някаква жена, която рисувала такива татуровки по морето, казваше че използва къна за коса (индийска, другата може да има бои вътре) и кислородна вода.

Най-добре да провериш в някой индийски магазин за къна за татуировки.

Това, което се сещам е, че на времето майка ми като си боядисваше косата с къна, задължително я слагаше докато е топла, за да хване, докато в тези рецепти се използва изстинала паста.

PS: още нещо забравих, индийската къна е зелена на цвят, така че прахчето ако червенее със сигурност има боя вътре.

Последна редакция: вт, 04 мар 2008, 12:28 от devilkin

# 13
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Миналото лято правих опити да се рисувам с къна. Казвам правих опити, защото тогава още не знаех точната технология и се мацотих само с къна, забъркана с малко вода на котлона и като поизстина рисувах. Дори така татуировката, която си направих, издържа около 10 дни, при положение, че въобще не съм спазвала технологията. После си купих евкалиптово масло(което досега бях забравила защо съм купувала) и мисля като се постопли още малко времето да пробвам да се поизрисувам.
А къната, която ползвах, ми я бяха донесли от Турция - зелена, в пакетче, нямаща нищо общо с повсеместно продаващата се по нашите магазини"къна". Имам останала от нея малко, дано все още е годна за употреба.

# 14
  • Мнения: 417
Може да задавам тъпи въпроси, но относно начина на нанасяне не ми стана ясно този апликатор какво представлява и откъде да си го набавя Rolling Eyes

# 15
  • Мнения: 893
Привет, Кали
Първо само да вметна, че разбрах вече какво имаше предвид, индийската къна за коса, която предлагат е за червен, кафяв и черен цвят (определено има още нещо освен къна). Взех си черна и довечера ще пробвам.

А относно апликатор, има различни:
единия от вариантите е да си направиш конус - http://www.expertvillage.com/video/481_henna-applicator.htm
а друг - да ползваш найлонова торбичка, като избутваш къната в единия ъгъл и там пробиваш малка дупчица. После стискаш за да излиза къната  Simple Smile

Не ми изглежда много удобно да стискаш и да рисуваш, но не съм пробвала още  Grinning

Иначе по снимки съм виждала в готови комплекти, шишенца, с капачки със заострен връх - http://www.naturalexpressions.org/apbottleandtip.html

Ако намеря свестни снимки със апликатори, ще сложа.

И още нещо, чакало се 4-6 часа къната да съхне, после измиваш и намазваш с масло (евкалиптово например).

Последна редакция: вт, 04 мар 2008, 15:29 от devilkin

# 16
  • Мнения: 417
devilkin аз сега на пазара се разходих и разгледах, имаше една къна на която на пакетчето отгоре бяха сложени изрисувани ръце, за първи път я виждам, хайде като най-смела пробвай Peaceи после пиши какво е станало

# 17
  • Мнения: 893
Здравейте, момичета
Вчера се нацапотах    Mr. Green
Ползвах индийска къна за коса (която както се очакваше едва ли имаше къна вътре, като я разтворих с кафе, замириса силно на химия). Иначе добавих малко разтворено лимонтузу (нямах пресен лимон), няколко капки евкалиптово масло и разтворено нескафе. Апликаторът го направих като конус от  целофан, обаче дупчицата, която  оставих беше толкова малка, че паста не искаше да излиза през нея, че затова се наложи да отрежа малко върха. Много се разлях ... исках да кажа че стоях час и половина и я измих, беше напълно изсъхнала, обаче се получи съвсем бледа кафява рисунка. Иначе пръстите и ноктите ми са черни   Laughing забравих да си купя ръкавици.
Та това е, ще търся истинска къна, дано намеря някъде на прилична цена.

http://www.magazinche.com/item.php?itemid=743 - намерих това, обаче цената е убийствена.
В един пост на форум прочетох, че някаква жена поръчвала на хора, който ходят до Турция, да и купуват от там и килограма струвал 12 лв.

# 18
  • Мнения: 417
devilkin как мислиш дали в индийските магазини има нещо на по-достъпна цена?

# 19
  • Мнения: 893
Мда, бях попаднала на пост, в който пишеше че в индийския щанд в малкия цум в София имало хена на камък и цена била около 3,50 лв. Хвалят и някаква арабска къна, ама тук във Велико Търново, съвсем няма от къде да намеря такова нещо.

# 20
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Дойде ми на идея дали няма да може да се използва за самото рисуване вместо апликатор обикновена спринцовка или е твърде гъста сместта и няма да излиза? newsm78

# 21
  • Мнения: 893
Бабъл и аз си го мислех, но не съм пробвала.
Струва ми се че проблемът ще е равномерно да натискаш буталото на спринцовката и да рисуваш. Но не пречи да опитаме  Grinning

# 22
  • Мнения: 417
На мен ми дойде идея апликатора да е, на боите за коса едното е тубичка а другото е пласмасово шише с остър край, може и това Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 39 754
Не съм виждала такива татуировки в/у кожа. Прочетох темата, видях линковете. Въпроса ми е изпъкнала ли стои татуировката или каната пада и остава някакво оцветяване. Разбрах, че издържат около месец.

# 24
  • Мнения: 417
Остава само оцветчване, това е на принципа на биологичните багрила, оцветява кожата , но не много дълбоко, затова се измива.

# 25
  • Мнения: 893
Кали, идеята ти за апликатора е много добра  Peace

А сега да дам малко инфо за тези къни  Grinning. Една приятелка имаше работа близо до индийския магазин във ВТ и я помолих да провери за къна и ми купи от там комплект за 5,50. Съдържа тубичка с готово приготвена паста (30 гр), къна на прах (едно малко пакетче, светлозелена), конус от целофан, мехнди олио и два шаблона. Каза, че отделно продавали къна за рисуване, едно пакетче около 100 гр струвало 3,20.
Това е  Grinning
Довечера пак ще се мацотя  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 417
devilkin ще чакам с нетърпение, после пиши какво е станало задължително, успех! Peace

# 27
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
А сега да дам малко инфо за тези къни  Grinning. Една приятелка имаше работа близо до индийския магазин във ВТ и я помолих да провери за къна и ми купи от там комплект за 5,50. Съдържа тубичка с готово приготвена паста (30 гр), къна на прах (едно малко пакетче, светлозелена), конус от целофан, мехнди олио и два шаблона. Каза, че отделно продавали къна за рисуване, едно пакетче около 100 гр струвало 3,20.
Това е  Grinning
Довечера пак ще се мацотя  Mr. Green

А дали случайно не продават и само шаблони отделно?

Като се намацотиш, да покажеш Mr. Green

# 28
  • Мнения: 893
Момичета, намазах се с готово приготвена паста, ама понеже беше късно пак претупах нещата  Mr. Green
Залепих си на крака единия шаблон (прилича на силикон, но лепне от едната страна) и отгоре с лъжица намазах пастата. Беше тъмно зелена на цвят и малко миришеше на смрадлика. Но след като се намазах, не отлепих шаблона веднага, уж за да не размажа мотива, а 20 минути по-късно и понеже дупчиците на мотива бяха много малки, на повечето места къната се вдигна със шаблона  Simple Smile. Ама като за първи опит с този комплект, резултатът е задоволителен. Цветът се получи кафяв (съвсеме леко към зелена гама, а не към червената, затова си мисля че в пастата има и други растенията), ама не много наситен.
През почивните дни, ще експериментирам и ще снимам  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 417
А дали може да се рисува направо с готовата паста или е много гъста, ще чакам снимките Peace

# 30
  • Мнения: 893
Не е много гъста, мисля че ще стане да се рисува и с четка.

# 31
  • Мнения: 354
И аз се зарибих.Искам да си направя тату, а това е чудесен начин да  видя първо дали ще се харесам.

devilkin , този индийски магазин на лесно място ли е в Търново? Обмислям вариант да поръчам да ми купят от там, защото не знам тук дали ще намеря  Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 893
Привет, nnaadeto
welcome to the club  Grinning

Магазинът се намира, точно срещу "Сити Пъб" (това е от площад "Майка България" към автогарата юг).
А относно татуировките, с татуровката с къна няма да придобиеш истинска предства как ще изглеждаш с истинска, защото те са с цветове близки до кожата и няма рязък контраст. Можеш да пробваш да се поизрисуваш с фулмастери за тату. Издържа 1 ден, после се размазва и пада яко търкане докато я изчистиш напълно  Mr. Green
Имам черен и червен такъв и преди 4 години много се рисувах с тях. Ама сега съм по навъзраст  Grinningи ми изглежда леко инфантилно  Grinning (все пак си личи че е фулмастер).
А за истинската, помисли хубаво, има един основен минус и той е много голям - ще ти втърсне, колкото и хубава да е татуровката. Гарантирам ти за това  Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 893
Привет момичета,
Най накрая ми остана време за експерименти  Mr. Green
Снимала съм татуировките с нанесена къна (снимките са ужасни, ама такива успях да направя), но пак чаках само 1 час (беше изсъхнала и нямах търпение да видя какво е станало) и се получиха прекалено бледи.
Та ето наблюденията ми  Mr. Green

1. Направих татуировка (по скоро драсканици) само с къна на прах, разтворена във вода (нанесох я с дървено шишче)
http://picasaweb.google.bg/V.Alexieva/HennaExperimenti/photo#5176023264366555106
резултатът след измиване - ярко оранжев  Laughing

2. с къна на прах, разтворена с кафе (нанесена с дървено шишче)
http://picasaweb.google.bg/V.Alexieva/HennaExperimenti/photo#5176023264366555090
резултатът е абсолютно същия като горния, независимо от кафето, рисунката стана оранжева

3. с готово приготвена паста, нанесена с клечка за зъби - най-сполучливия вариант
http://picasaweb.google.bg/V.Alexieva/HennaExperimenti/photo#5176023264366555074
рисунката стана кафява

Момичета, съвсем малко къна заминава  и мисля, че най-удачния вариант е да си вземете готова паста, вместо да експериментирате със суха къна. Също нямате нужда и от специален апликатор, защото трябва да сложите много по-голямо количество паста, от колкото ще изразходите, а и мацаницата е по-голяма. С клечка за зъби се нанася много лесно. А и още нещо, пастата трябва да се държи в хладилник, след отваряне на опаковката (и внимавайте при първоначалното отваряне, половината изкочи от вън, все едно беше под налягане  Simple Smile)

Ами май е това за сега, когато направя нещо сполучливо ще снимам резултата.

Бабъл,
нямам представа дали продават отделно шаблони, но тези в комплекта не ги бива много - единия е кръг с елементи вътре, а другият е за ръка, като палецът трябва да е прибран към останалите пръсти.
Спорна седмица на всички   bouquet

# 34
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
devilkin, много добре изглеждат експериментите ти  Mr. Green

Аз само да оздравея и отивам до индийския щанд в малкия ЦУМ да видя там какво предлагат.

Някой ако знае другаде в София индийски магазин - да свирка да проверя и там. Wink

# 35
  • Мнения: 417
 Бабъл индийски магазин има и на ул.Сан Стефано 24 Peace

# 36
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Бабъл индийски магазин има и на ул.Сан Стефано 24 Peace

Благодаря!!! Hug

# 37
  • Мнения: 983
Ей защо никой не пише по темата?  Сега я почетох и се зарибих и аз. Ще тъся готовия комплект и ще се пробвам и аз. както съм тъмничка, може и нищо да не ми  личи.

# 38
  • Мнения: 417
Здравейте, да ви кажа аз си купих такъв комплект от индийски и магазаин и направо нищо, не стана, къната изсъхма, престоях два три часа и като я измих нищо, нямаше все едно не съм се рисувала newsm78

# 39
  • Мнения: 983
Здравейте, да ви кажа аз си купих такъв комплект от индийски и магазаин и направо нищо, не стана, къната изсъхма, престоях два три часа и като я измих нищо, нямаше все едно не съм се рисувала newsm78

Тъкмо мислех да си купувам. Каква е тънкостта, за да стане?

# 40
  • Мнения: 2 617
Здравейте Hug

А знаете ли, къде в София това се прави?  newsm78

Честит празник!

# 41
  • Мнения: 624
Определено ме запалихте!  Grinning
Ще следя темата с интерес. Ако мога да си намеря оригинална индийска къна ще пробвам.

# 42
  • Мнения: 893
Привет момичета,  покрай великденските занимания не ми остана време за къната  Mr. Green

Кали, нямам идея защо не се е получило  newsm78
Скоро ще снимам комплекта си за рисуване с къна  и ще го покажа.

Passiflora,  според мен пробвай с готова паста, вътре има и други растения освен къна и рисунката става кафява. С чиста къна става ярко оранжево  Grinning

Tsugumi, това е от един форум за татуировки http://www.hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=77524
"Доколкото имам спомен в къна правят в Inky Dragon и в MOKO. От друга страна обаче за перманентни татуировки тези места не са добри... Бяха ми казвали за едно студио на Витошка, което се води най-доброто, ама не помня как се казваше..."

Последна редакция: пн, 21 апр 2008, 12:58 от devilkin

# 43
  • Мнения: 417
Добър ден и от мен, днес една колежка на мъжа ми му е донесла индийска къна, тя жената е омъжена за индиец, та директно от извора, и ще се почвам Joy ще пиша после

# 44
  • Мнения: 893
Ще чакаме с нетърпение  Mr. Green

# 45
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Ех, аз скоро да се мацотя май няма да има кога, тръгнах на работа и свободното време ми е кът  Tired , но затова пък ето още едни сайтове
http://www.mehandi.com/
http://www.tattoo-me.com/

Мисля, че не са давани.  Thinking

# 46
  • Мнения: 417
Здравейте, да докладвам, направих се с тази индийската определено като състав и цвят е по-различна, на самата къна пише, че се стои 20 мин. след толкова се измих и ...нищо мнооого бледо, чувала съм някъде, че се спи така, някой да знае? newsm78
Колко време се стои?

# 47
Здравейте спешно се нуждая от информациа как се прави татос със кана със шаблон! как се нанася колко се чака да престои как се приготвя кана и как да и стане цветъ по черен ?? Моляви помогнете 10x Предварително !!! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes bowuu bowuu bowuu

# 48
  • Мнения: 624
kalinka, някъде четох, че се минава отгоре с лимонов сок, за да не избледнява, но колко е вярно и идея си нямам.  newsm78

# 49
  • Мнения: 2 641
здравейте Simple Smile

за първи път виждам темата. аз ползвам къна за коса от около 15 години. носят ми я от йемен или други арабски държави. за 15 години съм виждала все една къна, която представлява нещо като сено. по некачествената къна стои по зелена, докато по качествената е леко оранжева. и в двете има пръчици, нали е трева. в БГ никъде не съм виждала истинска къна. къната е само оранжево-червена-кафява. другото не е къна или има оцветители в нея. аз не я слагам топла на главата си и стоя само 2 часа. цвета е наситено оранжево кафяво с червеникъв отенък. понякога си рисувам ръцете или краката, кожата става много мека от къната. косата се заздравява в пъти. чувала съм че арабките наистина стоят по цяла нощ с къната, но при тях е адски топло, а на мен ще ми се схване врата, ако спя с нея Wink

# 50
абе ако е за 1 -2 дена... става и с обикновена БОЯ за коса Mr. Green 6тото реално погледнато кат се боядисам черна ... по койата ми остава от боята... така че за толкова кратко време и това е вариант... поне за по наситен цвят  Rolling Eyes Wink

# 51
  • Мнения: 1 692
и аз се интересувам от подробности как се рисува временна татуировка.. а някой няма ли да сподели снимки на някое лично творение  Rolling Eyes

# 52
  • В приказките.........Пловдив
  • Мнения: 115
Интересно ми е тези по морето с какво правят татусите.Миналата година си правих и мъчих да поразпитам, ама само ми казаха къна и нищо повече.Издържа към 5 дни някъде.Аз си правя татуси с една боя декор лак се казва на марабу.Но трае само 2 дни.

# 53
  • Мнения: 1 692
с къна за тяло..няма с какво друго.Нали има и някакви татуировки които издържат по 2 месеца(поне така ги хвалят) и те ли ще да са с къна  newsm78 newsm78 newsm78

# 54
  • В приказките.........Пловдив
  • Мнения: 115
100% че не е само къна, с къната не става толкова наситено черна рисунката.Още нещо ще да слагат. newsm78

# 55
  • гр.София
  • Мнения: 184
Аз на сина ми бях купила флумастри CLOWNY за тату, на етикета отзад вносител е "Комсед" - тел.9831810 , 8 цвята са, има и черен

# 56
Здравейте , аз се излъгах и си купих къна за татоо дадох 60лв направих няколко и сега нямам какво да я правя ако някой иска да си купи да ми се обади- 0885455902

# 57
  • Spain
  • Мнения: 3 750
питах една мароканка какво слагат в каната за да стане по тъмна . каза ми да сложа няколко капки ацетон , но пак нямало да стане тъмна тъмна  , а само леко по по тъмна . аз не съм си правила , ното с ацетон , нито без така 4е ако някои опита да сподели моля  Hug

# 58
  • Мнения: 311
В никакъв случай с боя за коса особенно на деца получават се страшни алергии,по добре вземете маркери и с тях се шарете  Peace .

# 59
  • Мнения: 1 243
Аз и аз ще следя темата Grinning

# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 15
Преди малко песах в тази тема не знаех че има ощте една  newsm78   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=195741.msg12818967#msg12818967  Лимоновият сок играе важна роля.Прочетете  Wink

# 61
  • Мнения: 125
Първия път преди доста години направих  в Русия при една Индианка. Миналата година в Англия една ръка при индианка, друга при арабка. Индианка ме претупа, доста дебели линии бяха и не изглеждаше нежно, но арабка красиво нарисува.  Държах къната около 2 часа, повече не можах , бебето  искаше грижи   Mr. Green. От арабка купих готова къна във фунийки , каза ми да държа в хладилника, още стои, не знам дали става още за нещо. Като се върнах от Англия сама се нарисувах  , стана добре , легнах да спа с къната , а сутрин събирах къна от чаршафи  hahaha  Издържа по 2 седмици. Иначе може да поръчате от Ebay . http://health-beauty.shop.ebay.co.uk/Tattoos-Body-Art-/33914/i.h … sid=p3286.c0.m282   

# 62
  • Мнения: 7 803
страхотна тема, ще я изчета с удоволствие

# 63
  • Мнения: 2 759
zdraveite az pravia henna tatuirowki v sofiq!ako niakoi se interesuva moge da zvanne na tel0896733556, :hug:hubavo lqto
                                Кажи някакви цени, моля?

# 64
  • Мнения: 10
Хора много интересна тема, съжалявам ако е проблем, че след толкова дълго време пак я съживявам, но реших, че няма нужда да пускам нова. Аз някъде от около месец се занимавам с правенето на татуси с къна и засега хората на които съм рисувал са доволни и искам да ви покажа някои аматиорски рисунки. Рисувам с клечка за зъби http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs306.snc4/40657_423 … 154_5628468_n.jpg
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs128.ash2/39718_423 … 791_1844646_n.jpg

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs252.snc4/39916_423 … 156_1964039_n.jpg
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs252.snc4/39916_423 … 157_6403080_n.jpg
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs128.ash2/39718_423 … 790_1711902_n.jpg имам и други които не съм имал възможност да снимам. Но като за първи опити мисля че не са много зле Simple Smile Благодаря за вниманието.

# 65
  • Мнения: 2 759
...Аз някъде от около месец се занимавам...
                         И ти кажи цени, моля. Искам, но не знам дали ще ме устройва цената  Blush.

# 66
  • Мнения: 10
Ами цената ... Засег ами е трудно да образувам цени но тя принципно зависи повече от сложността на рисунката и по малко от големината ако тя се променя от 3 до 5 см^2 .. Образно казано , смисъл ако е няква много голяма, ще отиде целия материал :Д та ориентировъчно за трите букви които са на ръката на момчето му бях взел 15(все пак му се броят като три отделни татуса тези букви не мисля че е скъпо, а и щом се нави да ми плати човекът..) ,  но за нещо по малко ще е по евтино много ясно ! Кажи от къде си ? 

# 67
  • Мнения: 2 759
                        Щях да ти пиша на лични, но се отказах. По-добре ти си напиши местожителство в профила, а аз лично се интересувам за София. Цената ми се струва добра  Peace.

# 68
  • Мнения: 10
Ами следвам в София така че от септември нататък ще съм си там : )

# 69
  • София
  • Мнения: 101
Здравейте и от мен  Simple Smile Всяко лято като отида на морето си правя временна татуировка, това лято също /още ми сеи на ръката Simple Smile / Искам обаче да мога да си правя и сама в къщи... Вчера си купих от индийския магазин къна, взех от нета рецепта за къна за рисуване направена в домашни условия и преди малко я забърках.  newsm78 newsm78 newsm78 Сега чакам да се охлади /3 часа/, както пише в рецептата и после ще рисувам с надеждата да стане нещо....
turntablism казваш че рисуваш, кажи какво се слага за да е така наситено черна на цвят...  Praynig Praynig Praynig Много ми харесват тези татуировки и докато си направя истинска искам да мога поне такива да си рисувам... Който знае повече подробности около това какво се слага в къната моля да сподели, а аз ще споделя по-късно какво се е получило от домашната рецепта  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 70
  • Мнения: 983
Тази къна не се ли охлади:)) Хайде споделете. И аз искам да си направя.

# 71
  • София
  • Мнения: 101
Тази къна не се ли охлади:)) Хайде споделете. И аз искам да си направя.

Ами охлади се, ама нищо не стана...  #Cussing out Нарисувах си нещо за проба и го оставих, седя може би 2 часа и изсъхна и започна да пада само  newsm78 Като цяло сместа беше гъста, но беше пълна с бучици от къната, чая и кафето... Нямам идея какво да направя за да се получи... newsm78

# 72
  • София
  • Мнения: 101
Забравих да кажа, че не остана нищо на кожата след тези 2 часа... Нито петънце не се беше оцветило...

# 73
  • Мнения: 9
 Peace Да се запиша и аз понеже ги обожавам. Правила съм си няколко пъти в Мароко(съпругът ми е мароканец) и рисуват невероятни ориенталски мотиви!! За съжаление не зная как точно приготвят сместа защото единят път като си правих ме щипеше докато изсъхне а след това не- та предполагам че всяка си прави сместа по различен начин.По мои наблюдения сместа беше тъмно зелена , а след като изсъхне и се олющи остава червено.Тук прочетох различни наименования за това - там го наричат Хенна, затова може и да има разлика не разбирам от това  Embarassed само го ползвам... Мммм май не помогнах много , но ще се опитам да разбера дано зълва ми знае за да ме светне newsm78
http://i54.tinypic.com/s23ymf.jpg

# 74
  • Мнения: 78
Здравейте, имам въпрос относно къната, която без малко да тръгне в тема:
"Преди седмица се къносах за първи път. Сравнително късно след раждането - 4 мес. и половина, косата ми почна да пада и проблемът се реши с малко орязване на краищата /два сантима, примерно/ и къната. Дали си въобразявам с приписването на тия 'чудодейни' свойства на къната?
И истинският ми въпрос: към тези, които редовно слагат къна - колко често се пребоядисвате и цвета наслагва ли се?
При мен вече е по - скоро оттенък /червено/, но и доста често я мия ",

но модераторската намеса ме пръждоса при Хена - пристрастените  Crazy
Честно казано, не бях се интересувала и не знаех думата "хена"  Thinking
Може ли някой потребител с широка душа да ме упъти с отговор или адекватен линк?   bouquet

 

Общи условия

Активация на акаунт